Autor Wątek: 6tka Schecter czy 7mka Flame?  (Przeczytany 2975 razy)

Offline Tarlachan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
6tka Schecter czy 7mka Flame?
« 19 Maj, 2012, 23:40:01 »
Można powiedzieć, że mam do wyboru tylko te dwie gitary, ponieważ nie jest tu mowa o kupnie, a o zamianie gitar. Miałem Schectera C1 FR (aktywne Duncan Designed, Floyd Rose Special), ale zamieniłem się na Flame'a EXG-7 (stały most, Merlin Hellfire), ale nie jestem pewien czy była to dobra decyzja, stąd moje pytanie jak wy uważacie?

Obie gitary to bolt-on z układem przetworników HH, bez możliwości rozłączania cewek, nie wiem jak dokładnie z drewnem, Flame jest nieco cięższy, wydaje mi się, że podstrunnica Schectera była też ciemniejszym drewnem niż Flame'a, który na moje oko ma palisander. Kształt korpusu taki sam, brak bindingu i markerów Flame'a, ale ma to małe znaczenie.

Oczywiście zwykle ważne jest do czego będę używał gitary itp, a więc zacznę od tego, że nie używałem w Schecterze prawie wcale Floyda, a przydałaby mi się możliwość przestrajania gitary, więc gdybym z nim został to prawdopodobnie zablokował bym most, myślałem także o wymianie przetworników na SD AHB-3 lub jakieś pasywne, dobre, selektywne przetworniki, które sobie poradzą z niskimi strojami (Drop A, Drop G#, w porywach Drop F#). Co do Flame'a to praktycznie nie używam dodatkowej wysokiej struny E, gitarę stroiłem jak szóstkę z dodatkową wysoką struną (Drop A - A, E, A, D, F#, B, E), Merlin chyba ma za dużo basu jak na niskie stroje w jakich mam zamiar grać, raczej niewiele mi pomaga ta dodatkowa struna (jedna sytuacja), ale plusem jest stały most i możliwość przestrajania. Dodatkowo prawdopodobnie mniej warty jest Flame.

Co do gatunku jaki łoję z kapelą i w domowym zaciszu to różnego rodzaju core'y - deathcore, metalcore, często gramy djentowe motywy (stąd selektywność i niski strój), a także różne ciekawe cleany, czasem jakiś death metalowy klimat, inne gatunki (classic rock, hard rock, metal (thrash, heavy, Metallica, Slipknot - wypisuję oba osobno żeby nikogo nie urazić złą klasyfikacją) też, ale w małych ilościach, raczej okazyjnie. Gram partie zarówno solowe jak i rytmiczne.

Bardzo proszę o pomoc, jestem w tej chwili bardzo niezdecydowany.

PS. Przepraszam, że w dwóch tematach, ale pasuje do obydwu, a pytam o radę jednocześnie 6- jak i 7-strunowców, w zasadzie wszystkich użytkowników forum. Proszę o wyrozumiałość, ew. przeniesienie.

EDIT: Sprecyzuję może dodatkowe pytanie, jeśli bym miał całkiem się pozbyć gitary i kupić inną, szóstkę ze stałym (bo chyba to najlepsze co mógłbym zrobić) to którą gitarę łatwiej i drożej byłoby sprzedać?
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2012, 01:29:35 wysłana przez Tarlachan »

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #1 20 Maj, 2012, 00:01:01 »
Może tak założyć jeden temat w jednym dziale? A nie dwa w dwóch?  :facepalm:
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Tarlachan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #2 20 Maj, 2012, 00:23:29 »
PS. Przepraszam, że w dwóch tematach, ale pasuje do obydwu, a pytam o radę jednocześnie 6- jak i 7-strunowców, w zasadzie wszystkich użytkowników forum. Proszę o wyrozumiałość, ew. przeniesienie.

Może tak czytać całość? Zalicza się do obu, skąd mam wiedzieć gdzie padnie więcej odpowiedzi...

I tak pewnie moderator usunie z jednego z tematów, a mnie bardzo zależy na radach.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #3 20 Maj, 2012, 01:07:47 »
Większość użytkowników zaczyna wizytę na forum od przejrzenia "Najnowszych postów od ostatniej wizyty", więc Twój temat nie pozostałby niezauważony.

Jako, że jesteś kompletnie zakręcony - sprzedaj cokolwiek masz i kup sobie  szóstkę ze stałym mostkiem i jasno brzmiącymi przetwornikami. I nie celuj w uniwersalność (podałeś milion różnych gatunków), bo o ile nie stać Cię na np. Setiusa albo Music Mana, możesz o niej zapomnieć. A na przyszłość, takie pytania radzę zadawać przed kupnem ;)

Offline Tarlachan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #4 20 Maj, 2012, 01:24:06 »
Rzecz w tym co w takim razie drożej mam szansę sprzedać. Przed kupnem Schectera (rok temu) orientowałem się mniej więcej i zje**łem i tak już wtedy, a teraz dopiero się zamieniłem, żadnych pieniędzy. Milion gatunków było tylko po to, że okazyjnie je gram, nie są prawie ważne, zwykle deathcore, metalcore, djent, death metal, a to już nie taka rozbieżność. No i kolejna rzecz, czy w ogóle którąś z tych gitar da się sprzedać? Znajdzie się kupiec żeby to nie było jak oddanie za darmo?

Dodany EDIT do tematu.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2012, 01:29:51 wysłana przez Tarlachan »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #5 20 Maj, 2012, 07:52:02 »
Flame'a sprzedasz bez problemu, tylko weźmiesz za niego około 1000-1200, w zależności od stanu w jakim jest.

Edit - wysłałem Ci maila
« Ostatnia zmiana: 20 Maj, 2012, 07:57:26 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: 6tka Schecter czy 7mka Flame?
« Odpowiedź #6 22 Maj, 2012, 10:55:09 »
Kupiec zawsze się znajdzie kwestia czasu i napalenia na konkretne wiosło :), ja mam teraz EXG-7 i Schectera Sunset Extreme po TOTAL regulacji i szlifie progów - no i to raczej Schecter pójdzie w świat :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jaka 7mka??

Zaczęty przez pudl « 1 2 » Gitary 7-strunowe

34 Odpowiedzi
18405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Gru, 2007, 13:06:54
wysłana przez nikt
29 Odpowiedzi
13974 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2010, 22:48:25
wysłana przez Orange
63 Odpowiedzi
31833 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2010, 17:20:11
wysłana przez zuosiej
16 Odpowiedzi
5253 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2012, 21:53:21
wysłana przez CmnD
6 Odpowiedzi
3894 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2017, 11:17:41
wysłana przez cdigitus