Autor Wątek: Skervesen H8 Chocolate  (Przeczytany 31094 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Skervesen H8 Chocolate
« 19 Maj, 2012, 01:06:39 »
Skervesen H8 Chocolate



Specyfikacja:

- gryf mahoń
- podstrunnica heban
- korpus mahoń Sapele jednoczęściowy
- dwa pickupy DiMarzio D Activator
- skala 27"
- most stały ABM
- klucze Schaller blokowane
- potencjometr volume z push-pullem do rozłączania cewek
- przełącznik przystawek trzypozycyjny
- siodełko naturalna kość



Wykonanie

Szukam do czego by się tu przyczepić i nie bardzo mam jak. Schludnie polakierowany korpus, milutko wykończony gryf, żadnych kiksów - wszystko w tym instrumencie dobrze ze sobą współgra i nic nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie, całość jest bardzo estetyczna i to na pewno najładniejsza ósemka, jaką widziałem. Jedyne, co mi nie pasuje, to sposób wykończenia otworów na śruby do bolt-on. Nie jestem fanem takich rozwiązań, gdzie widać gołe drewno i lakier jedynie w tym miejscu nie jest do końca idealny. Jednak, to i tak znajduje się z tyłu i w żaden sposób nie ujmuje wartości gitary. Jest piękna :)



Wygoda

Jako, że ergonomia i komfort to dla mnie najważniejsze aspekty narzędzia, chcę poświęcić im oddzielny akapit. Wiele osób już mnie pytało, jak Skervesen ma się do Rana Crushera (http://forum.sevenstring.pl/gitary-8-strunowe/ngd-ran-crusher-8/) i jak dla mnie zdecydowanie wygrywa wygodą użytkowania. Przede wszystkim wygodniejszy jest gryf, mogę grać kilka godzin pod rząd i nie boli mnie lewy nadgarstek. Skala owszem, jest krótsza o cal niż w Crusherze, ale to nigdy nie było dla mnie problemem. Na pewno komfort psychiczny zapewnia lakierowany korpus - coś, o co zawsze bałem się podczas grania na olejowo wykończonym Ranie. Poza tym? Stały most, blokowane Schallery - lowe. Jeden volume z puszpulem? Znowu lowe. Solidne gniazdo, straplocki i o nic nie trzeba się bać. Pozostaje nam jedynie najbardziej nurtujące wszystkich pytanie...



Czy to potrafi dżjęt?

D Activatory bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Do tej pory kojarzyły mi się z chudo brzmiącymi Ibanezami 6 i 7 stringowymi, ale wyraźnie ośmiostrunowa wersja nieco różni się od tamtych (chyba, że to magia ful mahą? ;)). Gitara ma przepotężny wygar i na pierwszy rzut oka nadaje się idealnie do napiżdżatorni... ale nie tylko. Bardzo ładnie brzmią na niej czyste dźwięki, w zasadzie w każdej kombinacji przetworników. Uparty zagra nawet hard rocka, może i bluesa, bo gitara jest bardzo podatna na artykulację. Ja, muszę przyznać, skupiłem się na graniu miazgotronów wszelakiej maści, od Tosina przez Whitechapel po Yonego ;) bo brzmieniowo okazała się bardzo uniwersalna, właśnie coś w stylu EMG 808 X z Crushera. Tutaj mamy jakby mniej dzwona, ale jest ten charakterystyczny klang aktywowy, z potężną ilością mięsa (nie wiedziałem, ze coś takiego kiedykolwiek napiszę, ale tak jest).



Podsumowanie

Gdyby ktoś mi postawił przed nosem jakąkolwiek inną ósemkę i kazał wybierać - poszczułbym kotem. Skervesen nie dość, że jest świetnie wykonany, bardzo uniwersalny, to jeszcze zainspirował mnie do zagrania takich rzeczy, o jakich wcześniej nawet nie myślałem, a to też ważny czynnik przy wyborze instrumentu. Czy jest wart te 4400zł, które żąda za niego twórca? (cyt. http://forum.sevenstring.pl/gitary-8-strunowe/road-to-ngd-charfa-z-machoniu-)-czyli-skervesen-h8ocaster/msg216823/#msg216823) Z pewnością, rzekłbym, że jest wart wiele więcej, także to bardzo smaczny kąsek na rynku gitar ośmiostrunowych. Dlaczego ja go nie kupię? Priorytetem jest dla mnie bas do nagrań, a do czasu, kiedy zarobię na nową gitarę ta już dawno się sprzeda. Niemniej, jestem w stanie zamówić u Jarka drugą taką, w takiej, a nie innej specyfikacji, macie moje słowo :)



A tymczasem zapraszam do posłuchania/obejrzenia krótkiego testu, w jakich warunkach bojowych H8ocaster spisywał się najlepiej.



Wlacz osadzony player soundcloud


Przy okazji, dziękuję firmie Skervesen za dostarczenie instrumentu do testów :*

Te i inne zdjęcia gitary w wysokiej rozdzielczości tutaj: https://www.dropbox.com/gallery/3132322/1/Skervesen%20H8ocaster?h=4cbbda
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2012, 16:06:34 wysłana przez mondomg »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Skervesen H8ocaster
« Odpowiedź #1 19 Maj, 2012, 01:35:15 »
Nie czytam bo to na pewno same kłamstwa (;)), ale kawałek zajebisty (poza artykulacją na solówce :P)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: Skervesen H8ocaster
« Odpowiedź #2 19 Maj, 2012, 01:41:39 »
Mondzio bardzo ladna kompozycja :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Skervesen H8ocaster
« Odpowiedź #3 19 Maj, 2012, 01:45:18 »
Dziękuję :)

Właśnie, ja może sprecyzuję - to nie jest kawałek, to jest kilka motywów jeden po drugim, które mi wyszły podczas jammowania. Wybrałem co lepsze/łatwiejsze i o. Także nie doszukujcie się tam zamysłu kompozytorskiego ;)

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: Skervesen H8ocaster
« Odpowiedź #4 19 Maj, 2012, 01:48:01 »
Ślicznota, chociaż jak dla mnie o strunę za dużo. Oprawa A/V godna instrumentu.
Czekam na Blackata w skervesyńskim wydaniu.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Skervesen H8ocaster
« Odpowiedź #5 19 Maj, 2012, 01:59:13 »
Czekam na Blackata w skervesyńskim wydaniu.



Tak.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Skervesen H8ocaster
« Odpowiedź #6 19 Maj, 2012, 06:47:24 »
ładne, podoba mi się :). Słychać dużo Scale the Summit w niektórych twoich riffach :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Skervesen H8ocaster
« Odpowiedź #7 19 Maj, 2012, 08:26:01 »
Firma Skervesen uprzejmie informuje , iz to czego testujacy nie jest fanem, czyli za małe tuleje do wkretów mocujących gryf ,  jest efektem wydłużonego czasu oczekiwania na właściwe ( i brakiem cierpliwość z naszej strony), które to wyeliminują ta jakże bolesną niedoskonałość ;)
Z wyrazami szacunku zespół Skervesen

Przy okazji prośba o edyt nazwy gitary to jest H8 Chocolate  ;)

« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2012, 08:47:13 wysłana przez commelina »

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Skervesen H8ocaster
« Odpowiedź #8 19 Maj, 2012, 09:24:26 »
Kurde świetnie to brzmi. Znowu zaczynam mieć chrapkę na podobne monstrum!
I swoją drogą mondo, riff od około czwartej minuty jest miodny.
Ssiecie.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Odp: Skervesen H8ocaster
« Odpowiedź #9 19 Maj, 2012, 10:42:27 »
Miałem okazję zagrać na tym Skervesenie i jest dokładnie tak jak w recenzji. Gitara od razu zaskakuje wykonaniem, bardzo ładnie prezentuje się drewno korpusu. Nie ma absolutnie żadnych baboli, oprócz wspomnianego już mocowania gryfu. W łapie leży bardzo dobrze (tak, lepiej niż Crusher), nie mam dużej łapy i gram na 7 ale zupełnie nie miałem problemu z H8casterem. Cleany wychodzą ładnie a na przesterach ani trochę NIE MULI. Podsumowując: jest świetna, na prawdę nie opyla się brać nic innego czy to do meszugi czy innych tosinów. Podejrzewam, że jak ktoś się uprze to i dżes można pograć.
return to monke

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: Skervesen H8ocaster
« Odpowiedź #10 19 Maj, 2012, 10:44:49 »
Na YT wygląda ładniej niż na zdjęciach, test bardzo fajny, tapping na klinie <3 !

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Odp: Skervesen H8ocaster
« Odpowiedź #11 19 Maj, 2012, 11:04:51 »
Chodzi mi o test tego niebieskiego widocznego na filmie.
Czekam na Blackata w skervesyńskim wydaniu.

( Obraz usunięty.)

Tak.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Skervesen H8ocaster
« Odpowiedź #12 19 Maj, 2012, 16:05:41 »
Przy okazji prośba o edyt nazwy gitary to jest H8 Chocolate  ;)

W temacie Zorra raz zmieniłeś, a potem znowu było H8ocaster, to się pogubiłem... No dobrze, teraz wszędzie muszę zmienić nazwę :facepalm:

Chodzi mi o test tego niebieskiego widocznego na filmie.
Czekam na Blackata w skervesyńskim wydaniu.

( Obraz usunięty.)

Tak.


Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Skervesen H8 Chocolate
« Odpowiedź #13 19 Maj, 2012, 16:29:22 »
Firma Skervesen uprzejmie informuje , iz to czego testujacy nie jest fanem, czyli za małe tuleje do wkretów mocujących gryf ,  jest efektem wydłużonego czasu oczekiwania na właściwe ( i brakiem cierpliwość z naszej strony), które to wyeliminują ta jakże bolesną niedoskonałość ;)
Z wyrazami szacunku zespół Skervesen

Przy okazji prośba o edyt nazwy gitary to jest H8 Chocolate  ;)

Szanowny Panie Commelina!

Ja jako cichy fan Pańskich produktów, ubolewam nad tym i jest mi z tego powodu niezwykle przykro, że stworzona w Pańskiej pracowni gitara nazywa się H8 Chocolate. Skrót "H8" jednoznacznie kojarzy mi się z angielskim słowem "hate" - skrót używany jest w kontekście nienawiści, za przykład może służyć jeden z utworów grupy thrashmetalowej Anthrax - "H8 Red" lub też slogany różnych kampanii przeciwko przemocy "NO H8". Jako wielki fan czekolady i wyrobów z czekolady nie mogę znieść myśli, że tak wspaniała gitara przywołuje tak negatywne skojarzenia i emocje!
Pańska firma (Skervesen Guitars) nie konkuruje na rynku z firmami cukierniczymi, a sądzę, że gdyby właściciele firm z wyrobami czekoladowymi dowiedzieli się o takim zjawisku, im też byłoby niezwykle przykro i być może zaczęli by robić w podobny do pańskiego sposób, czyli nazywać swoje produkty adekwatnymi nazwami np. Czekolada Skervesencantdjent. Czyż nie było by Panu przykro? Mi by było!
Proponuję zatem zmianę nazwy gitary na "8 Chocolate" lub "Chocolate 8" abym i ja i ludzie związani z branżą cukierniczą mogli spać spokojnie! Panie Commelina! MIEJ PAN LITOŚĆ NAD BIEDNYMI LUDŹMI!

Z poważaniem,
Zero Tolerance
(Zero Wyrozumiałości).

Spoiler

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Skervesen H8 Chocolate
« Odpowiedź #14 19 Maj, 2012, 16:32:35 »
Czytałem to wszystko głosem tej pani: http://www.youtube.com/user/grazynazarko/videos

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Skervesen H8 Chocolate
« Odpowiedź #15 19 Maj, 2012, 18:49:11 »
Spoiler

Skervesen dba o uzębienie naszych dzieci, bo czekolada psuje zęby. Badum tssssss ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Skervesen H8 Chocolate
« Odpowiedź #16 19 Maj, 2012, 22:32:31 »
Dokładnie. Do usuwania zbędnego uzębienia są o wiele bardziej chumanitarne od czekolady narzędzia. Np. młotek. 8)
synkopy to guwno

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Odp: Skervesen H8 Chocolate
« Odpowiedź #17 19 Maj, 2012, 22:58:35 »
Całość atykuła globalnie:

CYCKI!!!

Muza:  :bowdown:
Gita: :bowdown:
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Skervesen H8 Chocolate
« Odpowiedź #18 19 Maj, 2012, 23:22:36 »
Szanowny Panie Zerotolerance . W odpowiedzi na Pańskie pismo, pragnę sprostować Pańską watpliwość oraz wyjaśnić iż literka H ma symbolizować tylko i wyłącznie słowo Hot i nie ma nic wspólnego z szerzeniem nienawiści oraz próchnicy wśród naszej dziatwy. Natomiast jako gorąca czekoladka, powinna Pańskie mysli skierować w jakże oczywisty sposób, w bardziej przyjemne rejony naszego człowieczeństwa :P    :facepalm:


Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Skervesen H8 Chocolate
« Odpowiedź #19 19 Maj, 2012, 23:51:21 »
Hot 8 - czyli z nienawiści w pedofilie. TYLKO NA SS.PL!!!
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Skervesen H8 Chocolate
« Odpowiedź #20 20 Maj, 2012, 09:51:15 »
Ładne wieśliwo. Szkoda, że w łapach nie miałem. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Zomballo

  • Gość
Odp: Skervesen H8 Chocolate
« Odpowiedź #21 20 Maj, 2012, 10:43:16 »
Wszyscy źle czytacie. Ja to widzę tak - HB (Huge Boobs) Shockolate!

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: Skervesen H8 Chocolate
« Odpowiedź #22 20 Maj, 2012, 18:16:37 »
Kolor bardzo fajny, brzmienie z próbek ok - ale ja się nie znam, gram co najniżej w A ;) Jedynie ten dolny róg mnie w oczy kole, choć pewnie bym się przyzwyczaił :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Odp: Skervesen H8 Chocolate
« Odpowiedź #23 21 Maj, 2012, 09:07:33 »
Róg w oczy nie kole, bo zaokrąglony ;). Grałem na leworęcznej wersji tego korpusu - wygoda Ci wszystko wynagrodzi!
Paczki z głów!

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Skervesen H8 Chocolate
« Odpowiedź #24 21 Maj, 2012, 18:12:35 »
Tzw. ''Róg Skervesena'' to celowy zabieg manualno-estetyczny, bardzo nowatorski i wyprzedzający swoją epokę o lata świetlne.
Spoiler
synkopy to guwno

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
102 Odpowiedzi
53402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2012, 17:59:45
wysłana przez commelina
36 Odpowiedzi
42298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:09:36
wysłana przez Vicol
45 Odpowiedzi
19137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2012, 13:59:47
wysłana przez Vicol
112 Odpowiedzi
45907 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2012, 12:56:47
wysłana przez Thoth
338 Odpowiedzi
102278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2012, 21:03:49
wysłana przez tomus