Autor Wątek: Strit - granie na ulicy  (Przeczytany 5921 razy)

Offline Gojira

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Strit - granie na ulicy
« 09 Maj, 2012, 17:35:44 »
Hej. Mam od dwóch tygodni potężne parcie na kasę, więc pomyślałem razem z kumplem czy by nie wyjść na rynek krakowski pograć jakieś komerchy na pudłach.

Ma ktoś jakieś doświadczenie? Wiem, że trzeba iść do urzędu przed jakąś komisje i załatwić zezwolenie, żeby nie było kłopotu z miejskimi (podobno trzeba zagrać im 2 kawałki).

Będę wdzięczny za wszystkie rady, wskazówki, przeżycia, plusy, minusy itp... :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #1 09 Maj, 2012, 17:48:19 »
trzeba iść do urzędu przed jakąś komisje i załatwić zezwolenie
trochę tak grałem w technikum, ale nic takiego nie załatwiałem :D
a tak serio to kiedyś z podobną inicjatywą, ale na większą skalę (dość duże nagłośnienie) to załatwiałem u burmistrza w mieścinie gdzie miało to miejsce i za plac 2x2m zapłaciłem coś 8pln za cały dzień ;o

za granie za przysłowiowy browar raczej Ci straż miejska nic nie zrobi ;)
i always go full retard

Offline Winged

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #2 09 Maj, 2012, 18:13:00 »
Hej. Mam od dwóch tygodni potężne parcie na kasę, więc pomyślałem razem z kumplem czy by nie wyjść na rynek krakowski pograć jakieś komerchy na pudłach.

Ma ktoś jakieś doświadczenie? Wiem, że trzeba iść do urzędu przed jakąś komisje i załatwić zezwolenie, żeby nie było kłopotu z miejskimi (podobno trzeba zagrać im 2 kawałki).

Będę wdzięczny za wszystkie rady, wskazówki, przeżycia, plusy, minusy itp... :)
Hmm, kumple wyjeżdżali na granie uliczne do krakowa chyba z dwa razy(wątpię, żeby coś załatwili w urzędzie) i z tego co mówili, to kraków nie jest szczególnie opłacalny.

za granie za przysłowiowy browar raczej Ci straż miejska nic nie zrobi ;)
To trochę duży ten przysłowiowy browar. Gitara + Bas nagłośnie ciut na głównej ulicy(deptaku) miasta liczącego 60 tysięcy ludzia, to średnio między 60, a 130 złotych na głowę za 3 - 5 godzin.
Edit: Opisywane przeze mnie granie, to granie samych solówek przez te 5 godzin do jednego podkładu(jak ja i rames przejmiemy tą miejscówę na czas wakacji, to się urozmaicą nieco podkłady)
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2012, 18:14:50 wysłana przez Winged »

Offline Gojira

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #3 09 Maj, 2012, 18:37:22 »
za granie za przysłowiowy browar raczej Ci straż miejska nic nie zrobi ;)

No właśnie rozłożyliśmy się z kumplem bodajże przedwczoraj na floriańskiej, zagraliśmy może z 20 sek kawałka i przechodzący miejscy powiedzieli że nie możemy grać w miejscach publicznych (nawet bez rozłożonego futerału!) i musimy załatwić sobie zezwolenie...

I tak nawiasem co najlepiej grać? Domyślam się że jakąś komercje którą wszyscy znają, jakieś dżemy, myslovitze...

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #4 09 Maj, 2012, 20:13:37 »
gojire

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #5 09 Maj, 2012, 21:47:30 »
W dublinie gra na streecie taka kapela co sie zwie "Keywest". Jest z nimi dużo filmików z ulicy na YT. Grają na przemian jedną swoją piosenkę i jakiś cover (oasis, radiohead, coldplay, muse, hity gagi). Gdy zaczynają grać, w 5 minut zbiera się tłum ludzi. Najlepiej właśnie grać skoczne piosenki z fajną melodią. No i trochę talentu by nie zawadziło też zabrać ze sobą. Inaczej właściciele okolicznych sklepów/straganów mogą Wam nakopać w dupy.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Gojira

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #6 09 Maj, 2012, 21:51:38 »
Pod muzycznym się specjalnie rozjebiemy :D

Posty połączone: 11 Maj, 2012, 19:54:01
Ref
« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2012, 19:54:01 wysłana przez Gojira »

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #7 18 Maj, 2012, 21:05:09 »
za granie za przysłowiowy browar raczej Ci straż miejska nic nie zrobi ;)

No właśnie rozłożyliśmy się z kumplem bodajże przedwczoraj na floriańskiej, zagraliśmy może z 20 sek kawałka i przechodzący miejscy powiedzieli że nie możemy grać w miejscach publicznych (nawet bez rozłożonego futerału!) i musimy załatwić sobie zezwolenie...

I tak nawiasem co najlepiej grać? Domyślam się że jakąś komercje którą wszyscy znają, jakieś dżemy, myslovitze...

Spytaj Pana od ethnicznej improwizacji ze Starego :D

bandit112

  • Gość
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #8 18 Maj, 2012, 23:10:10 »
Nie kojarzę :(

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #9 18 Maj, 2012, 23:18:47 »
mieliśmy parę lat temu ( o kurwa to było trochę więcej )z kumplem taką akcję, że pojechaliśmy do Mielna z samymi gitarami . Przez dwa tygodnie picia do nieprzytomności , nie wydaliśmy na alkohol nawet zeta !!! Przyczailiśmy knajpę, gdzie był fajny klimat i od rana do wieczora robiliśmy jako szafa grająca - graliśmy za browar/wódę i jadło . I tak przez dwa tygodnie :D Zastanawialiśmy się właśnie czy nie powtórzyć akcji w te wakacje hehehehehehe !!!!!!!!!!!!!!!
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #10 18 Maj, 2012, 23:47:39 »
Przyczaj go w tygodniu w okoliach starego rynku tak około 17 do poznego wieczora :) ogarniety koles.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #11 19 Maj, 2012, 11:34:10 »
Zezwolenia na granie na rynku w Krakowie załatwia mój współlokator :P
...oczywiście w urzędzie miasta, ale i tak można przyjść i trochę posmarować łapę ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Maj, 2012, 12:46:18 wysłana przez coin777 »
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

bandit112

  • Gość
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #12 19 Maj, 2012, 12:19:27 »
O! :D Trochę, czyli ile? Bo zdanie tego też podobno trudne nie jest ;)

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #13 19 Maj, 2012, 12:47:04 »
Przecież żadnego egz nie ma... Płacisz za dzierżawę metra na rynku i grasz, wychodzi chyba 15zł/h
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

bandit112

  • Gość
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #14 19 Maj, 2012, 13:46:14 »
Miejscy nam mówili co innego, hmm... Dowiem się jeszcze dokładniej.

Offline MarcinZ77

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Strit - granie na ulicy
« Odpowiedź #15 19 Maj, 2012, 15:52:20 »
za granie za przysłowiowy browar raczej Ci straż miejska nic nie zrobi ;)

No właśnie rozłożyliśmy się z kumplem bodajże przedwczoraj na floriańskiej, zagraliśmy może z 20 sek kawałka i przechodzący miejscy powiedzieli że nie możemy grać w miejscach publicznych (nawet bez rozłożonego futerału!) i musimy załatwić sobie zezwolenie...

I tak nawiasem co najlepiej grać? Domyślam się że jakąś komercje którą wszyscy znają, jakieś dżemy, myslovitze...

Voila :) Za coś takiego możesz się dorobić kratę piffa :D
Teraz już wiesz co grać :D

Tylko TY potrafisz dokonać rzeczy "niemożliwych"...
Johnatan Davis: "Nie dbam o to, co ludzie myślą, albo mówią o mnie, wiem kim jestem."
"Śmiejecie się ze mnie, ponieważ jestem inny, a ja śmieję się z was, ponieważ wszyscy jesteście tacy sa