Autor Wątek: Fulltone Clyde Standard/Deluxe - test efektów Wah-Wah  (Przeczytany 30997 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Zapraszam do lektury testów
« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2008, 15:29:50 wysłana przez Sinner »

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
pytania do autora :P

- czy te wahy maja jakies problemy ze wspolpraca z fuzzami lub innymi dopalkiami analogowymi?? potrzebne buforowanie czy cos??
- pisales o trzaskach, ale jak z ogolnym poziomem szumow w tych kaczkach??

harv znowu popsul wyswietlanie fotek :P
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Jasne ze maja, ale to nie wynika z konstrukcji waha, tylko starych fuzzów takich jak fuzz face, tone-bendery, czy klony jak sun face analog mana, silikon fuzz foxroxa, 69, 70, soul bender fulltonea i wielu innych... wspolczesne fuzzy, jak bossowskie, czy inne krzemowe raczej no problem... zawsze problem mozna zalatwic retrofitem foxrox, tanie i skuteczne rozwiazanie bufera na fet'ach...

Szumi, a jak ze... analogowiec przeciez, zreszta na rezystorach weglowych, ale poziom szumow nie zabija, bramka szumow po, lub w petle sie klania

Harv czysci rower, naprawi jak skonczy

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Zawsze na mnie :( A co ja biedny moge jak się nie wstawi linka to go nie będzie

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Witam.
Sinner masz może jakieś próbki brzmienia? :)
pozdro
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Jeszcze nie, ale nic straconego, bo deluxe'a od dystrybutora lyknalem. Postaram sie na jutro cos pyknac, ale nagram z kamerki, bo mi L6 nie gra jakbym chcial na kompa (no nie umiem i tsiul!)

Jakis special request?

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
E tam próbki ;) Zajebisty tekst, jak zwykle cholernie rzeczowo.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Probek nie bedzie dopoki komputer nie wroci z serwisu.. nie hula mi wszystko co na flashu, poza tym polowa programow takich jak rar, firefox i 10ki innych, nie wspominajac o napedzie optycznym i slotach na karty... cierpliwosci.

Dzieki Leos, Ty moj kochaneczku

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
czy przyjaciel naszego forum music toolz przewidział jakieś zniżki dla sevenstringowców? ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Sinner a powiedz jak ta wah-waha ma się do innych, przeważnie standardowo używanych kaczek? Chodzi mi tutaj raczej o sferę brzmienia. Chyba, że te białe mają w sobie już coś takiego, bo mają właśnie taki kolor ;)
Jak ona się ma do Morleya przede wszystkim? Jeżeli miałeś styczność z jakimiś Voxami, Dunlopami i innymi, to jak wypada i dlaczego?
Rozumiem, że musi być w niej coś takiego, co sprawia, że może opłacać się zapłacic za nią ponad 1000 złotych  :fire:
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
czy przyjaciel naszego forum music toolz przewidział jakieś zniżki dla sevenstringowców? ;)

No jasne, jak kupisz Clyde'a, to masz 50% znizki na fuzz'y...

Sinner a powiedz jak ta wah-waha ma się do innych, przeważnie standardowo używanych kaczek? Chodzi mi tutaj raczej o sferę brzmienia. Chyba, że te białe mają w sobie już coś takiego, bo mają właśnie taki kolor ;)
Jak ona się ma do Morleya przede wszystkim? Jeżeli miałeś styczność z jakimiś Voxami, Dunlopami i innymi, to jak wypada i dlaczego?
Rozumiem, że musi być w niej coś takiego, co sprawia, że może opłacać się zapłacic za nią ponad 1000 złotych  :fire:

Przeczytaj test! Wiekszy zakres wahniecia, morley przy clyde jest uosobieniem subtelnosci, ma mniej charakteru (?!) i niestety szumow... Fulltone ma trzy tryby i boost, co juz przewyzsza morleya + zakres trakcji pedalu, w morleyach plyciutki, w fulltonie gleboki, duza kontrola... 3 tryby to zadna nowosc, dunlopy maja po 6, z czego (WEDLUG MNIE) wiekszosc sie od siebie rozni malymi detalami, przesunieciem parametru Q, lub tak jak w DB-01 charakteryzuja sie niegrywalnboscia, a juz na pewno brakiem uniwersalnosci... Clyde, nawet ten maly, to multiwah w calym znaczeniu tego slowa, model deluxe to cala kolekcja, dlugo myslalem jak okreslic brzmienie trybu wacked i najtrafniej bylo by to okreslic jako BYYYYUUUUŁŁŁŁŁAAAAA AŁŁŁU;) Skrajny tryb idealnie nadaje sie do wrypania za preamp, do RATM'owej napierdalanki. Nikogo nie chce przekonywac na sile, ze jest to mega wah, w sumie cena moze byc spora bariera, ale men, ja raczej bylem zadowolony z mojej dotychczasowej kaki, a Clyde diametralnie KAZAL mi sie przewartosciowac... Zreszta... sa drozsze wahwahy :D

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Czytałem i faktycznie te rzeczy są, o których pisałem na początku.
Teraz wiem co zrobiło u Ciebie efekt ŁAŁ jak wziąłeś tą kakę pod nogę ;)
Zdaję sobie sprawę, że są droższe wahy, ale dla mnie (może dlatego, że nie używam waha zbyt często) ta cena jest z kosmosu...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Witam.
Sinner masz może jakieś próbki brzmienia? :)
pozdro

troche z dupy, ale masz

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Dzięki Sinner. Na kwake już się jakiś czas temu zdecydowałem, a Twoj test mnie w tym utwierdzil :D pozostało zebrać fundusze  :)
W piątek kupuje :)
pozdrawiam
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
niezle brzmi

przesmigam ja koniecznie jak wpadne na najblizsze uroczystosci
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Dzięki Sinner. Na kwake już się jakiś czas temu zdecydowałem, a Twoj test mnie w tym utwierdzil :D pozostało zebrać fundusze  :)
W piątek kupuje :)
pozdrawiam


Shit, zapomnialem dodac ze to bylo nagrane z wewnetrznym trimmerem podkreconym na maxa (czytales test? Wiesz o co chodzi?), jak bede mial wolna chate znowu i nikt nie bedzie przeszkadzal, to nagram cos w standardowym ustawieniu trimmera. Poza tym tak jak teraz tego slucham (poza tym, ze jestem chujowym gitarzysta bez wyobrazni i polotu) to dochodze do wniosku, ze nie uwidocznilem calego soku trybu Wacked! Tez to wezme pod uwage w przyszlym nagraniu... Co do konfiguracji sprzetowej to w bocznym komentarzu na YT jest napisane co i jak..

@Nikt - no ja mysle :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Zajebiste demko deluxe'a na YT

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Cyknalem jeszcze jeden filmik na YT przy okazji wizyty w zaprzyjaznionym sklepie muzycznym... Troche szumi, bo przester byl linkowany z dwoch kostek http://pl.youtube.com/user/7stringTVCast

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Mam kilka takich drobnych uwag co do słownictwa. W Polsce nie używa się określenia prezydent jakiejś korporacji, tylko prezes... No i ten nieszczęsny induktor - wg mnie cewka byłaby tu zdecydowanie bardziej na miejscu. Także trimmer - to przecież potencjometr montażowy.
Ssiecie.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
zarowno prezes, jak i cewka jednoznacznie kojarza mi sie z okresleniem falusa. Innymi slowy aktualna wersja zostaje. Mimo to doceniam komentarz (bardziej z wrodzonej grzecznosci) ;)

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Czytaj mniej tekstów o wiadomej treści  :D
Ssiecie.

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera

Postanowiłem zostać odkrywcą i archeologiem: Przypadkiem "odkryłem" ten test i komentarze, a że właśnie zrobiłem i opisałem podobny test na swoim blogu, zapraszam: test wah-wah, który lepiej zagra z PODem? Niestety, w moim porównaniu nie brał udziału ani Fulltone Clyde z tego topicu ani nawet wah-wah Dimebag'a, ale może ktoś jednak skorzysta?
Moje muzowanie.