Autor Wątek: Tone Port i latencja  (Przeczytany 5396 razy)

Offline Patyk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Tone Port i latencja
« 05 Maj, 2012, 12:29:03 »
Witam

Mam problem z Tone Portem UX 2 i jestem bardzo bliski wyrzucenia go za okno :) . Moze pomozecie. Otoz kupilem go w 2007ym, wszystko chodzilo jak nalezy przez 2-3 lata. Potem niewiadomo z jakiej przyczyny zaczal mi szwankowac w temacie latencji. Sciezka po nagraniu jest nierowno, przesuniecia sa wlasciwie na dlugosci calej sciezki. Przede wszystkim ZAWSZE poczatek jest nierowno, dalej roznie - czasami za szybko albo za wolno. Ogolnie wyglada to tak ze po nagraniu trzeba siedziec parenascie minut by pociac to na kawalki i zrownac bo jest all over the place.
Probowalem juz wszystkiego. W tym czasie wymienilem caly komputer (obecnie AMD 4x3,11, 4gb ram i 500gb sata II), formatowalem dysk, instalowalem na nowo Winde XP, probowalem innych kabli USB, instalowalem najnowszy firmware i sterowniki do TP, instalowalem na nowo Reapera. Kupilem nawet drugi egzemplarz tego smiecia (Pod Studio UX2) ale bylo dokladnie to samo. Probowalem tez na innym kompie o zupelnie innej specyfikacji, to samo. Panowie z Line 6 nie moga pomoc :) . Wlasciwie jednynej rzeczy jakiej nie probowalem to postawienie Win 7 ale nie wiem czy to cos da. Moze ktos pomoze ? W innym przypadku chyba zaufam Line 6 jeszcze raz i kupie Poda X3 Pro bo ma calkiem spoko brzmienia i byloby milo gdyby dzialal jak nalezy. Jak nie, to Audiobox 44vsl. Co sadzicie ?

Orange

  • Gość
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #1 05 Maj, 2012, 22:06:56 »
Jak działało a nie działa to mógł jakiś pierdyczek w środku się zepsuć. A skoro gwarancja się skończyła, to you're fucked...

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #2 05 Maj, 2012, 22:35:36 »
Najbardziej mnie zastanawia to że kupiłeś drugiego i jest to samo... A płytę główną zmieniałeś wraz ze zmiana kompa?

X3 Pro i Audiobox to z deka różne urządzenia. Jedno jest interface/karta a drugie kombajn do grania Live i ewentualnego nagrywania, choć cudów nie ma, X3 ma średnie przetworniki. No i różnica w cenie jest znaczna. Nówki X3 Pro nie kupisz już raczej, a używki to kwota około 1800 pln
B ( o ) ( o ) B S

Offline Patyk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #3 05 Maj, 2012, 23:08:37 »
@Orange
To na pewno nie jest wina samego Tone Porta bo kupilem Poda Studio (to jest dokladnie to samo tyle ze zamiast Gearboxa jest Pod Farm) i na nim bylo dokladnie to samo.

@g-zs
Tak, plyte zmienialem wlasciwie dwa razy od czasu kupna. Na starym kompie chodzilo dobrze (P4), potem kupilem jakiegos dwurdzeniowca na nowszej plycie. Dzialalo OK przez pare miesiecy...2 lata temu z kolei kupilem Asrocka i na nim mam tego AMDx4. Na poczatku myslalem ze moze to wina portow usb, ale na pudelko TP jak byk stoi ze 2.0 tez obsluguje.

A, jeszcze co do tych innych zabawek. Chce po prostu miec dostep do Pod Farma bo pare fajnych brzmien mozna ukrecic na tym sofcie. Dlatego moglbym ostatni raz zaufac jeszcze Line 6 i kupic cos nowszego, tego x3 pro wlasnie. Jezeli by latencja dzialala jak nalezy to jestem w siodmym niebie. Jak nie to bym tego 44vsl kupil i do niego dokupil pod farma pod vst i tez by bylo dobrze. No ale najlepiej oczywiscie by bylo gdybym naprawil to co mam teraz bo ten setup tez mi stykalby.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2012, 23:12:21 wysłana przez Patyk »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #4 05 Maj, 2012, 23:22:28 »
Napisz do Line6 ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Patyk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #5 06 Maj, 2012, 00:19:40 »
Juz zakladalem u nich ticket chyba z 2 razy i nic z tego. Standardowe rady, rzeczy ktore na samym poczatku zrobilem.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #6 06 Maj, 2012, 00:34:28 »
Hmm... Napisz ze chuja to daje i o takich banałach na początku pomyślałeś. To ich sprzęt wiec oni najlepiej sie na nim znaja.

Spoiler
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #7 06 Maj, 2012, 13:22:15 »
może głupie pytanie, bo to banał, ale zapytam - czy w DAWie którym rejestrujesz ścieżki masz ustawione sterowniki PODa? A tak w ogóle jakiego DAWa używasz?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Patyk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #8 06 Maj, 2012, 14:07:50 »
W ustawieniach TP mam bufor na 512, 16 bit, ten suwak z latency prawie na najszybszy ustawiony. Uzywam Reapera, w ustawieniach wybrany sterownik ASIO od Line 6. Reaper pokazuje latencje ok. 14ms i 44,1 khz, 24 bit WAV. W sumie dziwne ze 24, ustawione mam w panelu TP 16.

Offline miszol

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #9 08 Maj, 2012, 15:59:40 »
miałem identyczny problem, dawno temu, z tego co pamiętam to pomogło wgranie na nowo windows'a, ściągnąłem najnowsze sterowniki przez line6 Monkey i wszystko śmiga do dnia dzisiejszego

Offline Patyk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #10 08 Maj, 2012, 16:57:36 »
@Miszol

A wez opisz dokladnie jak to u Ciebie wygladalo ? I podaj jezeli mozesz ustawienia w konfiguracji TP.
Ja robilem format kilkukrotnie, nakladki systemu tez robilem swego czasu. Instalowalem tez TP na kompie o innej spefycikacji.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #11 08 Maj, 2012, 20:36:48 »
a nie masz opoznien w grajac sobie normalnie? slyszysz wszystko w czasie rzeczywistym?
probowales tez pracy na innym daw'ie?

Offline Patyk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #12 08 Maj, 2012, 22:23:16 »
Podczas grania opoznien nie ma. Tak, probowalem Cubase i jest tak samo.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #13 08 Maj, 2012, 23:42:49 »
To pokmiń z ustawieniami tone porta przed i po włączeniu.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Patyk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #14 09 Maj, 2012, 11:09:05 »
Probowalem zmienic bit, suwaki latencji. Matt, mozesz podac swoje ustawienia ??

Wlasciwie jak przesledzilem swoje archiwum Allegro to wychodzi na to ze przestalo dzialac poprawnie jak wymienilem kompa.
Samego TP kupilem w 2008 i do konca 2009 dzialalo ok na moim starym P4. W 2010 zaczela sie robic kupa a wtedy wlasnie kupilem dwurdzeniowego a troche pozniej tego nowego. Ale nie mam pojecia co by moglo tutaj klasc robote, moze fakt ze jest kilka rdzeni zamiast jednego i cos tutaj sie gryzie ?

Posty połączone: 09 Maj, 2012, 14:53:05
Pare printow:

http://oi47.tinypic.com/mkj0bq.jpg

http://oi48.tinypic.com/2nles92.jpg

http://oi46.tinypic.com/2wcjqj6.jpg
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2012, 14:53:05 wysłana przez Patyk »

Offline miszol

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #15 12 Maj, 2012, 11:18:56 »
miałem dokładnie ten sam problem co Ty, w czasie rzeczywistym wszystko było ok, a po nagraniu ścieżki były duże opóźnienia , zarówno w trakcie nagrywania wokali jak i gitar, z tym że jednego dnia nagrywał poprawnie a czasami z opóźnieniem i nic nie pomagało. Dopiero reinstalacja windows naprawiła problem, ale skoro mówisz, że na innych komputerach występuje to samo zjawisko, to pewnie wina line 6. Ustawienia mam standardowe, nic nie zmianiałem

Offline Patyk

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Odp: Tone Port i latencja
« Odpowiedź #16 15 Maj, 2012, 19:38:04 »
Aha, no niestety Line 6 nie pomoglo. Przez moment myslalem ze cos z tego bedzie, w tickecie mi napisali ze wina jakiegos sterownika usb ale sie okazalo ze to nie to. Pozostaje mi kupic jakis inny interfejs i dokupic do niego pod farma bo nie chcialbym tracic biblioteki dzwiekow.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
21363 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sie, 2008, 23:08:05
wysłana przez el-biczel
22 Odpowiedzi
27301 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2009, 02:41:44
wysłana przez BartekL
6 Odpowiedzi
4583 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2015, 23:11:18
wysłana przez przemak
8 Odpowiedzi
3418 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2016, 01:25:29
wysłana przez wuj Bat
6 Odpowiedzi
3364 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2016, 12:00:41
wysłana przez Filu888