Autor Wątek: Blackstar HT-1RH VS Hughes & kettner Tube meister 18  (Przeczytany 13095 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Hmmm skoro w Blackstarze gra na słuchawkach miałaby omijać końcówkę mocy to pytanie czy tutaj by tak samo nie było ? Ciekawe też jak byłaby ogólna głośność na kolumnie, bo może i wbudowana końcówka ma małą ilość watów to i tak przecież zostaje to co daje sam preamp i czy to razem zsumowane niedawałoby już przypadkiem za dużej głośności - nie wiem, tak jak mówiłem nie miałem z preampami doczynienia więc tak teoretyzuje sobie.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Spokojnie, o za głośne granie nie masz się co martwić bo... to jest preamp, czyli z założenia powinien być podłączany pod końcówkę mocy, sam układ preampu jest tu w pełni lampowy, natomiast końcówka mocy jest tranzystorowa, może to być minus dla Ciebie, ale decydując się na bardzo mało Wattowe wzmacniacze, takie rozwiązanie jest lepsze, czemu? ECC82 nie była projektowana jako lampa mocy, może tak grać, ale to nie jest jej przeznaczenie, dlatego też, jej brzmienie nie jest tak bardzo "tru" jak lamp zaprojektowanych do tego by pracować na końcówkach mocy. W E530 końcówka nie jest pomijana, jest dokładnie to samo wyjście co słuchawkowe.

Mówię, dla mnie do zastosowań w domu ten preamp jest no1, gdyby nie to, że kupiłem PRS'a to na 101% bym już go miał w mieszkaniu.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
hmmm nie bardzo znam się na teorii wzmacniaczy....... czyli co, jeżeli dobrze rozumiem masz na myśli lampę EC883 czyli inaczej 12AX7 która jest montowana w Orange TT na preampie, i chodzi o to, że przy małej głośności dźwięk jaki uzyskujemy jest głownie z preampu, czyli on w sumie wtedy robi za końcówkę mocy ?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nie :) Dźwięk z preampu zwykle jest baaardzo małej mocy, jest utrzymywany na poziomie sygnału liniowego. Mam na myśli lampę ECC82 czyli 12AU7, jest to lampa nie co inna od ECC83 i nie może być stosowana zamiennie (w przeciwieństwie do ECC81/12AT7). Więc z samego preampu nie usłyszysz za wiele, jakieś popierdywanie max. Natomiast końcówka mocy wzmacnia ten sygnał na tyle by był on silny tak by zmusił do pracy głośnik ;) tak łopatologicznie. E530 mimo, że z definicji jest preampem, można go nazwać wzmacniaczem bo ma lampowy preamp oparty na 2x ECC83 oraz tranzystorową końcówkę mocy 2x 1.5W stereo.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
No ok już jarzę...ale to co wcześniej pisałeś, że lampa ECC82 nie była projektowana do bycia lampą mocy i że rozwiązanie z tego ENGLa byłoby lepsze - ten problem mnie jakby na chwilę obecną nie dotyczy, bo właśnie w TT na preampie mam ECC83 a nie ECC82.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Tak w preampie masz ECC83 tak samo jak w ENGL'u i w 99% wzmaków na rynku, chodziło mi o to, że w Blackstar HT-1 masz ECC82 na końcówce, w TT masz EL84, a w E530 tranzystor (ale możesz podłączyć dowolną inną lampową lub nie końcówkę mocy).
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Aaaaa :D No i już wszystko jasne - sorka jestem trochę "specjalny" i trzeba mi tłumaczyć dużymi literami ;) Tak w ogóle może trochę offtop, ale jak już ruszamy małe wzmaki to grał ktoś na  Dark Terrorze ?? Chodzi mi o tą gałkę SHAPE. Niby fajnie, że ma więcej lamp, więcej gainu, pętle, zmieniony trochę "voicing" na agresywny, ale ta gałka od razu mi przypomina w działaniu CONTOUR w Marshallach MG :/ Jak się weźmie w prawo to wychodzi coś a la metalzone albo metalowe symulacje rodem ze starych digitechów, a jak w lewo to siara. Jedynym sensownym ustawieniem jest środek. Gałka Tone w TT wydaje mi się bardziej użyteczna bo zwyczajnie pozwala jakby "dostroić" wmzaka do danej gitary, pickupów, kolumny itp.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
4745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2007, 14:51:28
wysłana przez steve2
11 Odpowiedzi
5973 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2008, 20:04:34
wysłana przez Page_Hamilton
0 Odpowiedzi
2015 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2009, 17:16:11
wysłana przez DeathMaster
4 Odpowiedzi
6356 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2009, 22:39:51
wysłana przez zuraw
4 Odpowiedzi
4401 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2011, 09:06:19
wysłana przez indabrain