Autor Wątek: Split coil humbucker, 5way switch  (Przeczytany 3641 razy)

Orange

  • Gość
Split coil humbucker, 5way switch
« 24 Kwi, 2012, 22:59:57 »
Czy można za pomocą takiego pstryczka rozłączać cewki?


Nie jest on taki rozbudowany jak na schematach seymoura niestety. Chodzi mi o najprostsze rozłączenie cewek w humbuckerze, pomysły pushpull odpadają - za dużo czasu potrzeba mi na przełączenie przystawki a potem rozłączenie cewki.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwi, 2012, 15:11:42 wysłana przez Orange »

Orange

  • Gość
Anyone?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Powinno się dać. Oczywiście kosztem jednej pozycji. Jeśli dobrze pacze. Tam są dwie sekcje z czego każda ma pięć pinów, między którymi następuje przełączanie do jednego styku(ten większy od niby-ślizgacza). Split polega na zwarciu jednej cewki humba. Wystarczy zrobić tak, żeby w danej pozycji dwa ''środkowe'' kabelk z uzwojenia humba łączyły się z sygnałem.
synkopy to guwno

Orange

  • Gość
Sify ten układ to była pierwsza rzecz, jaką wymontowałem z tej gitary. Nawet przed zmianą straplocków. Po prostu nie kapowałem co w której pozycji się dzieje. poza tym za dużo czasu potrzebowałem na singla przy gryfie :D Mi chodzi o prostotę - pstryk hump pot mostem, pstryk singiel pod gryfem, pstryk humb pod gryfem, pstryk znowu most. Dochodzi do tego stepowanie po preseteach poda. Po prosty ma być szybko.

Vicol a da się zrobić tak, że jest bridge humb, bridge singiel, 2 single (N i B), singiel neck, humb neck?

Takie coś znalazłem, tylko że u mnie jest jeden vol i killswitch. Żadnych tonów :D I w sumie fajna jest ta opcja 2 hambakiery lub 2 single, a pod mostem tylko hump (tylko czasem by się przydał singiel)
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi, 2012, 01:03:31 wysłana przez Orange »

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Nie widzę specjalnie możliwości aby w środkowej pozycji banglały 2 zesplitowane humby. Możesz w bardzo prosty sposób tak: b,bs,b+n,ns,n. Do rozdzielenia singli w pozycji środkowej brakuje ze dwóch sekcji.
synkopy to guwno

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Również nie jestem ciągle w pełni sił umysłowych(tamtego posta pisałem dość późno, a teraz właśnie wróciłem z roboty). Z tego co widzę, Karlosik ma inny przełącznik, gdzie sekcje są przełączane trochę inaczej niż u kolegi. Karlosikowy słicz to typowy zmultiplikowany do czterech sekcji stratolowy 5wayselector, który łączy w pozycji drugiej pierwszy i drugi pin do wspólnego, co oznacza, że mając 3 single w gicie można jebnąć całe przełączanie na jednej sekcji. Słicz na zdjęciu kolegi wydaje się inny. Jeżeli dobrze paczę(a niestety nie słabo widzem :P ) to w każdej z pięciu pozycji do wspólnego pinu danej sekcji zwierany jest tylko i wyłącznie jeden z tych pięciu pozostałych pinów sekcji. Zatem, żeby zrealizować na tym COKOLWIEK potrzebujemy obu sekcji. Ale jak pisałę: średnio teraz myślę i jeszcze gorzej paczę, więc najlepiej by było aby kolega obczaił sam organoleptycznie jak to kurwiszcze przełącza piny.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwi, 2012, 22:21:38 wysłana przez Vicol »
synkopy to guwno

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Kurde, trochę żem otpoczoł i już dostrzegłem rozwiązanie. Masz całkowitą rację. Da się. Nie mniej jednak nie chodziło mi o liczbę sekcji a o sposób przełączania pinów. W sumie teraz zajarzyłem, że na karlosie może być to samo przełączanie pojedynczych pinów. Sprawa jest banalna, tylko mi się pojebało. Namnożyło się różniastych 5waysłiczów :P A całkiem niedawno cuś całkiem podobnego lutowałem :D
synkopy to guwno

Orange

  • Gość
Właśnie o to chodzi - szukałem megaswitcha jakiegoś i znalazłem to na guitarproject. Miałem kiedyś ten czterosekcyjny i opchnąłem komuś, teraz sam nie mogę dostać... No nic. gitara się klei, jak nabierze koloru to będę lutował :D

Posty połączone: 02 Maj, 2012, 16:25:12
heh. Dzisiaj wpadł gość, żeby mu zaglądnąć do wiosła, bo mu coś nie bangla. We wiośle megasłicz szalera (OLP Luke) i chce żeby mu założyć zwykły 5-poz. Mam więc megaswitch Shallera taki jak trzeba :D
« Ostatnia zmiana: 02 Maj, 2012, 16:25:42 wysłana przez Orange »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2010, 16:28:02
wysłana przez mariaczi
1 Odpowiedzi
1611 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2011, 15:40:50
wysłana przez immortal-king
3 Odpowiedzi
3506 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2011, 09:40:03
wysłana przez Budyniozaur
3 Odpowiedzi
2123 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2012, 17:59:19
wysłana przez Ghost_of_Cain
5 Odpowiedzi
2211 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2016, 00:09:56
wysłana przez Wolfhorsky