Autor Wątek: Wypożyczalnia efektów  (Przeczytany 25892 razy)

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #75 26 Kwi, 2012, 21:19:38 »
Dyskusja się rozwinęła i sporo poprawek i zmian do pierwotnego planu należy wprowadzić. Cieszę się, że pomysł się podoba i że wzbudza w ogóle zainteresowanie.
Póki co zbieram ciągle opinie na jego temat.
A jeżeli czujesz nieodpartą potrzebę przetestowania Dominatora to załatwny to na razie "poza regulaminem" wypożyczalni, który jeszcze póki co nie powstał :)
Za kilka chwil (być może jutro) spróbuję wyciągnąć sedno Waszych sugestii i moich planów i przedstawię je tutaj do zapoznania się i zaopiniowania po raz drugi.
Pzdr!

Offline hck

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #76 26 Kwi, 2012, 21:58:47 »
Może zamiast tej kaucji po prostu umowa podpisywania przy kurierze?
Tylko ewentualnie później musiałbyś mieć prawnika, który by ciągał takiego nieuczciwego po sądach.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #77 26 Kwi, 2012, 22:04:28 »
Pewnie zależy też od efektu, przy takim o wartości >300zł zastanawiam się, czy koszty procesowe byłyby tego warte... no chyba, że dla pryncypiów każdego skurwiela na pohybel.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #78 27 Kwi, 2012, 12:34:24 »
A czy przypadkiem nie jest tak, że jak wygrasz to koszty płaci przegrana strona?

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #79 27 Kwi, 2012, 12:54:09 »
Teoretycznie tak, jeśli wygrasz :P
No i nie jestem pewien co do niuansików, bo chyba jakieś są (musiałbym zapytać mamy - radcy prawnego :P).
Nie mniej dolicz sobie czas, paliwo na dojazdy (potencjalnie na drugi koniec Polski, jeśli zarządzą rozprawę w miejscowości klienta - a zdarzało się, że mama musiała jechać np. do Gdańska, bo jakiś świadek tam mieszkał i tam się odbywała część procesowania, choć ogólnie to sprawa z zach-pom była) itp. Tego już raczej nikt ci nie zwróci (mamie, jako prawnikowi, zwracał podmiot, który ją zatrudniał - ale też nie w pełni, bo dali jej kasę na bilet PKP - różnicę do "fanaberii" podróży samochodem musiała dołożyć sama).
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi, 2012, 12:59:13 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #80 27 Kwi, 2012, 13:23:15 »
Panowie - ja nie mam zamiaru, czasu, chęci i pieniędzy na szukanie kogokolwiek. Czy to na drodze sądowej czy policyjnej czy jeszcze innej. Nie o to chodzi żeby zwalczać skutki nieuczciwości tylko żeby nie opłacało się nikomu być nieuczciwym. Bo niestety na wiarę w uczciwość "masową" nie mogę wierzyć.
Pzdr!

Offline Arek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #81 27 Kwi, 2012, 17:39:33 »
cygan, nie chcę tutaj uczyć ojca dzieci robić, ale podejrzewam że i tak musisz się przygotować na utratę paru efektów przez nieuczciwych klientów. Pytanie ile będzie takich efektów.

Offline cygan

  • Gaduła
  • Wiadomości: 200
    • GuitarEffectsPedals.pl
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #82 27 Kwi, 2012, 18:30:32 »
Z tym ojcem to trafiłeś bo za miesiąc urodzi mi się trzecie :)
Jeżeli nie będzie się opłacać być nieuczciwym to ryzyko jest niewielkie. Ale obawiam się, że najpewniejszym zabezpieczeniem w postaci kaucji odstraszę mniej zamożnych klientów... Złoty środek ciężko znaleźć ale burza mózgów może być pomocna.
Pzdr!

Offline Arek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 57
Odp: Wypożyczalnia efektów
« Odpowiedź #83 27 Kwi, 2012, 19:26:19 »
Jeśli to coś pomoże to mogę powiedzieć że nawet w bibliotece ode mnie wzięli kaucję. Książka stoi ~120zł nowa, a ja musiałem dać 30zł kaucji. 1/4 ceny, nikogo nie odstrasza, zwrotne, raczej nie mają masowych kradzieży. Tylko trochę towar inny ;)
Gratulacje :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
10161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2009, 16:19:25
wysłana przez Dale Cooper
29 Odpowiedzi
10780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2010, 17:40:10
wysłana przez Wilk
Szum z efektów?

Zaczęty przez jelion Efekty

6 Odpowiedzi
7710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2010, 08:18:27
wysłana przez shitol
2 Odpowiedzi
3173 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2013, 16:49:16
wysłana przez Porkez
12 Odpowiedzi
4443 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sty, 2016, 16:46:15
wysłana przez Dale Cooper