Autor Wątek: FX-Team - programy  (Przeczytany 2144 razy)

Offline Michuu93

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • fuck the system
    • FX-Team
FX-Team - programy
« 19 Kwi, 2012, 22:04:09 »
Nie wiem czy to odpowiedni dział, ale jeśli nie to proszę o przeniesienie do software :)

Chciałbym wszystkim przedstawić programy które piszemy ze znajomymi. Projekt powstał przypadkiem, po prostu w mojej klasie 2 osoby programują (w tym ja), reszta pomyliła szkoły, więc żeby przeszli z programowania założyłem stronę z kodami które pisaliśmy na lekcjach żeby sobie mogli wydrukować i nie dostać szmaty.

http://fx-team.fulara.com/

Jednak projekt przekształcił się w drużynę programistów, do której należę ja, mój kolega z klasy i młodszy kolega. Wszystko przy współpracy z Panem Adamem Fularą.


########################################################################################
Pierwszy program jaki powstał to metronom. Ponieważ w necie brakowało nam metronomów które umożliwiałyby zmianę metra, powstał UpBeat Metronome.
http://fx-team.fulara.com/upbeat-metronome/


Metronom posiada funkcje widoczne na screenie. Mamy tutaj możliwość włączenia swinga oraz grania na "i" co jest mało spotykane w metronomach (stąd taka nazwa).
Dźwięk może wydawać systemowy beep lub pliki WAV, jeśli komuś nie odpowiada dźwięk metronomu może wrzucić swoje pliki .wav do folderu z programem o nazwach "a.wav" oraz "b.wav".
Metronom posiada opcje "Cycle" z którą można ćwiczyć wstrzeliwanie się w rytm, wybieramy w niej ilość taktów granych oraz cichym których metronom nie gra.


########################################################################################
Drugi program to prosty program do wyznaczania dźwięków tonacji, akordów (trójdźwięków oraz czterodźwięków) oraz wyznaczania Guide Tones (tercji oraz septym) podanych akordów.
http://fx-team.fulara.com/fx-chords/



FX Chords posiada 2 zakładki. Pierwsza nazwana Chords to akordy. U góry wybieramy interesującą nas skalę. Niżej mamy 7 stopni tej gamy z rozpiską jakie są trójdźwięki a niżej czterodźwięki czyli tzw. akordy septymowe. Zakładkę Chords można też wykorzystać do wyznaczania samych dźwięków danej skali.

Druga zakładka to Guide Tones. Wybieramy ilość akordów i wpisujemy akordy które nas interesują. Nie musimy podawać rodzaju akordu, czy to dur, moll, czy maj7 czy bmb57. Program wie jaką tonację mamy wybraną i jakie w niej są akordy na poszczególnych stopniach więc podajemy tylko dźwięki z nazwy (prymy).
Dodam tylko że akord na 5 stopniu, w Guide Tones jest zawsze akordem X7 (dominantowym) niezależnie jaki akord w tej skali występuje. Po prostu na 5 stopniu zawsze program pokazuje nam dźwięki dominanty w wybranej tonacji.
A więc program wyświetla najważniejsze składniki tych akordów, czyli tercje i septymy po których możemy ogrywać akordy tworząc melodię czy grając solówkę. GT Line 1 oraz GT Line 2 to 2 linie melodyczne wyznaczone po najkrótszej drodze z tercji i septym, tak więc mamy 2 melodie i możemy grać po tej która nam bardziej odpowiada.

Jeszcze takie małe info, w programie używamy nazw z #, nie używamy bemoli, czyli np. C# zamiast Db.


########################################################################################
A teraz zaczną się wtyczki VST. Pierwszą z nich jest FX Delay. Prosty w obsłudze Delay, z podstawowymi funkcjami który pisałem przez tydzień praktyk w szkole.
http://fx-team.fulara.com/fx-delay/


Delay posiada standardowe 3 gałki regulacji z wypisanymi poniżej wartościami. Posiada także diodę sygnalizującą tempo która włącza się powyżej 300ms.
Dodatkowo posiada Tap Tempo który zmienia nam wartość Time i na odwrót :)


########################################################################################
Kolejną wtyczką jest FX Noise Gate. Niedługo wakacje, zamykamy projekty w szkole i w końcu dokończyliśmy bramkę szumów.
http://fx-team.fulara.com/fx-noise-gate


Bramka prosta w obsłudze, 2 podstawowe gałki, zasada działania również prosta, jednak w pisaniu było trochę problemów, bramka odcina sygnał w miejscu gdzie fala jest najbliżej zera, aby uniknąć trzasków w przypadku odcięcia dźwięku w innym miejscu (pojawiłby się skok w fali i program wygenerowałby trzask).


########################################################################################
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2012, 21:58:24 wysłana przez Michuu93 »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: FX-Team - programy
« Odpowiedź #1 19 Kwi, 2012, 23:06:12 »
To Adam Fulara juz teraz jest "Pan" ;) Ehh, starzeję się :D

Fajna robota, Delaya sprawdzę, jeśli będzie gut to za Waszą zgodą będę Wasze programy wrzucał do forumowej paczki z VST, którą można ściągnąć z działu z softem bo są przydatne. Tak wiec juz na zapas napisz mi czy się zgadzacie :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Michuu93

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • fuck the system
    • FX-Team
Odp: FX-Team - programy
« Odpowiedź #2 19 Kwi, 2012, 23:08:41 »
Oczywiście, programy są darmowe i jeśli komuś się przydają to będziemy się cieszyć jak będą używane i rozpowszechniane :)
A Pan Adam jest dla mnie Pan bo to w końcu nauczyciel, muzyki jak i informatyki dla mnie a na Ty jeszcze nie przeszliśmy :D

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Odp: FX-Team - programy
« Odpowiedź #3 19 Kwi, 2012, 23:10:21 »
Oczywiście, programy są darmowe i jeśli komuś się przydają to będziemy się cieszyć jak będą używane i rozpowszechniane :)
A Pan Adam jest dla mnie Pan bo to w końcu nauczyciel, muzyki jak i informatyki dla mnie a na Ty jeszcze nie przeszliśmy :D

Kwestia odpowiedniej ilości alkoholu ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Michuu93

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • fuck the system
    • FX-Team
Odp: FX-Team - programy
« Odpowiedź #4 26 Kwi, 2012, 20:34:32 »
Dodałem FX Delay w wersji 64-ro bitowej :)

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: FX-Team - programy
« Odpowiedź #5 27 Kwi, 2012, 10:56:27 »
O to widze ze uczniowie Adama dzialaja :)

Offline Michuu93

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • fuck the system
    • FX-Team
Odp: FX-Team - programy
« Odpowiedź #6 28 Kwi, 2012, 14:44:41 »
a jakaś szansa na synchronizację tempa z hostem (nieśmiało wspomnę o możliwości wybrania bardziej egzotycznych podziałów, np 7/16) i funkcję 'hold'?

W sensie do delaya? Zczytywanie tempa np. z Reapera chciałem dodać ale stwierdziliśmy że to bez sensu, bo np. jak ktoś ma w projekcie 120bpm to sobie to sam ustawi gałką w delayu, a gdyby miał być button do zczytywania to musiałby mieć funkcję wyboru wartości bo przecież przy tempie 120 delay może grać też w tempie 60, 240, 30.

A co do podziałów i f-cji hold to szczerze nie za bardzo wiem o co Ci chodzi.

Offline Michuu93

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
  • fuck the system
    • FX-Team
Odp: FX-Team - programy
« Odpowiedź #7 30 Maj, 2012, 14:50:35 »
Na dniach pojawi się bramka szumów, co do delaya, jest to prosty delay a nie looper, dlatego też funkcji hold nie ma, a przeliczanie wartości sobie darowałem, może kiedyś będzie jakiś inny delay np. połączony z reverbem i zrobi się z niego większy kombajn. Pisząc FX Delay wzorowałem się na efektach podłogowych, np. Digitecha który nie ma takich opcji :) Pozdrawiam

@edit
FX Noise Gate dodany do tematu, można pobierać :)
« Ostatnia zmiana: 30 Maj, 2012, 21:58:54 wysłana przez Michuu93 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
3201 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2009, 08:34:47
wysłana przez Qvd
5 Odpowiedzi
3034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lip, 2010, 21:00:05
wysłana przez zuosiej