Autor Wątek: [commelina] Kiss of Lizard czyli ballada na 8 strun  (Przeczytany 12306 razy)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
To znowu ja. Tym razem kooperatywa.
Co ważniejsze Mix by Studio Mondomg
Niespodzianka ( i tu nie żart w stylu Toth'a ;) ) aranżacja bebnów Rob Perke  :headbang:

Bez zbędnego bicia piany zapraszam:

Wlacz osadzony player soundcloud

« Ostatnia zmiana: 17 Kwi, 2012, 16:42:18 wysłana przez commelina »

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No brzmienie gitar rytmicznych mi tu kuleje dość mocno, ale poza tym brzmi to całkiem wporzo. Blachy może nieco zbyt mocne są ;). Kawałek całkiem całkiem, przynajmniej nie jest użyta tylko jedna struna. Kłajt najs!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Ooo, fajnie, mialem do Ciebie pisac bo zastanawiałem czyj jest ten Lizard :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Mi intro kompletnie nie siedzi. Jak by było zupełnie z innego projektu, według mnie kompletnie nie pasuje.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
O, już wrzuciłeś? Dojeść obiadu nie skończyłem ;)

Ja ze swojej strony powiem, że bardzo dobrze mi się z Jarkiem pracowało. Niestety, gitary dostałem już przetworzone i nie mogłem ich zreampować po swojemu, ale to się nadrobi przy kolejnych produkcjach, mam nadzieję :) Bas był nagrywany też na Lizardzie, stąd nie ma go wiele w nagraniu. Poza tym, strasznie podoba mi się granie i kompozycja, jeśli kolejne numery będą równie dobre, to nie mogę się doczekać mixowania ich :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Dziękuje bardzo za poświecenie tych jakże cennych 4,22 minut ;)
Cóż dla mnie brzmienie jest jak dupa, kazdy powinien mieć swoją :P 
Ja tam przy swoim zostaję, a intro to taki troche żarcik, dla zmylenia przeciwnika, aczkolwiek zabieg celowy, jako że każdy może mieć swoje zdanie, przyjmuję Wasze  z pokorą ;)
Cóż, wiekszość wielkich tego świata została doceniona po smierci  :P :D
« Ostatnia zmiana: 17 Kwi, 2012, 17:07:18 wysłana przez commelina »

Online Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Hm, wg moich indywidualnych preferencji - perkusja jest w cholere nudna. A kawałek - w porządku, ale albo rybka, albo pipka - klasyczne granie albo progresywne, pomiędzy to jest pipka. :D A tutaj takie progresywne klimaty chciałoby się wcisnąć, tak słyszę. Aj. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline adim

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 29

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Hm, wg moich indywidualnych preferencji - perkusja jest w cholere nudna. ....

Wiesz co, to mnie sie nadaje do "co mnie zszokowało" :D  krytykować Roba ? szczyt bezczelności, nic Az w Tobie taktu i pokory ;)

Nie mniej podziękował

No, jeden docenił i zrozumiał ;)

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Cościk jakby wiosła z początku nie stroiły? Kawałek fajny :)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Mnie się solo podobać na końcu, takie z głową :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Plum, plum, plum, plum, w pytkę :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Podoba mi się kawałek, bardzo urozmaicony ale nie przekombinowany. Momentami przypomina Aliases bez zbędnych dźwięków. Nie podoba mi się jak utwór się kończy, ale to zawsze najtrudniej zrobić. Co do produkcji - podoba mi się brzmienie werbla, efekty aranżacyjne, breakcore'owe momenty, ale jako całość to nic mi się do siebie za bardzo nie lepi.

ps. Commelina, na przyszłość nagrywaj DI, będzie łatwiej na nich pracować w Studio Mondomg ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi, 2012, 09:45:14 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
przesłuchał to coś tam powiem, będę złośliwy :D

Kompozycja - nie podoba mi się początek i koniec (no i jak już wyciszać końcówkę to robić to dłużej, bo tak wyszło dosyć nienaturalnie). Środkowe patenty słucha się fajnie ale gitary momentami nierówno i  słychać przydźwięki.

Brzmieniowo - nie leży mi właściwie nic ;/ gitary siakieś takie nie dla mnie, perkusja za bardzo schowana, przydałaby się stopa i werbel głośniejszy. I głośniejszy mix też by się zdał.

Chyba za dużo z lordem obcuje bo coraz mniej rzeczy mi się podoba :D
Idealnie się nadaje na krytyka, sam nie potrafię ale opierdole.

buźka :)
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No tak, główny inżynier Studia ,marudził mi o DI. I z tym miał ze mną kłopot ;)
Przyznaję, se pogrywam głównie dla tzw funu  i pewnych dupieroł nie biore sobie do pały za co byłem rugany. Ma być frajda i ma sie bujać.
Ale obiecałem Inzynierowi poprawe jesli chodzi o podane slady, więc łudzimy się wspólnie ze bedzie lepiej ;)
Dzięki.

a właśnie końcówka, no cóż była inna ale inzynier stwierdził....  :P
« Ostatnia zmiana: 17 Kwi, 2012, 17:54:24 wysłana przez commelina »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Końcówka była ucięta i WSPÓLNIE ustanowiliśmy, że będzie wyciszenie. Po mojemu miało zacząć się wcześniej, a zrobiliśmy po Twojemu, czyli tak jak jest :) Ja Jarkowi mówiłem, że tak to nie będzie ful pro i nie twierdzę, że jest. Zrobiliśmy to dla frajdy, żeby spełnić zachciankę na starość :D

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Na poczatku nie było żadnego wyciszenia o, a potem, wszystko sie zgadza :P
Tak jest starość nie radość, więc czeba spełniać zachcianki by nie stracić wigoru ;).

A Wy co ? Przyszli zjebali czy tam opierdolili i poszli , a dobrze mnie uprzedzali czy aby na pewno wiem co robie :D

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
A mnie intro urzekło, najlepszy fragment kawałka, te niskie riffy i pianinko, świetny patent! Szkoda, że dalej tych keyów nie pociągnąłeś, ale ogólnie da się słuchac, solo też ok, tylko brzmienie i mix delikatnie mówiąc niespecjalne.

Offline Carlos

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
    • ./noise
Kompozycyjnie jeżeli chodzi o gitary naprawdę mi się podoba, zwłaszcza te bardziej progresywne riffy :)
Jedynie co to mnie strasznie drażni brzmienie tego pianina (mam wrażenie jakby trochę obok wszystkiego było)

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Miłe dla ucha, nie ma się do czego specjalnie przyczepić :)
return to monke

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
<cfaniaczekk mode on> Słyszałem to w wersji beta i powiem tak - więcej perke! <uff>

Mie się kawałek podoba muzycznie i kompozycyjnie, a po paru przesłuchaniach wszystko brzmieniowo zaczyna pasować. Myślę, że kiedyś jeszcze światło ujrzy wersja full pro! I lubię takie momenty, kiedy wchodzi solo i robi mie się tak ciepło... :P Tu to jest!

ED:
A - i riff od 1:47 - full rispekt!
« Ostatnia zmiana: 17 Kwi, 2012, 22:34:24 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Te synthy strasne soŋ :D
I końcówka mogłaby być bardziej po Mondowemu, z tego, co tam pisaliście ;)

Reszta faza gitez mayonez, choć to nie moje klimaty zbytnio. Ale dobre "przejścia" kurwa robi.
I Rob IMO też się dobrze jak na ten typ muzy spisał, widać kwestia gustu ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Bardzo fajne, jeśli chodzi o pomysł i kompozycję. Te "klasyczne" riffy chwilami przypominają mi, ehehe, Mercyful Fate ;) Druga część zaskakująca, a wciąż miła dla ucha.

Szkoda, że brzmi to jak jakiś WIP, jak wstęp w dyskusji "co by tu dalej zrobić / co by tu jeszcze spieprzyć" ;) ale nie wiem, co się wtedy robi, żeby było lepij, więc się zamknę. Wyciszenie faktycznie z pupy.


Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
O rety :o  jestem mile zaskoczony ze tylu z Was chciało sie cos skrobnąć, dzieki.
Wiadomo sa gusta i guściki  i różnice pokoleń  :-[  ;)
To takie moje pierwsze macanie się z tego typu muzą, ale cos mnie ciagnie w tym kierunku, jak to Mondo stwierdził dla starczej radości i wiatru we włosach a nie z... :D . Wymieniacie z czym Wam  się to kojarzy, a ja nie mam pojęcia co to, ot czeba poszukać . Ale i tak che mi sie grać a 8 strun robi mi dobrze ;)

A cha, Lothar chyba właśnie skończyli sie mnie potencjometry  :P   :D 

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Już wiem! Słucham tego numeru i po prostu słyszę go w głowie w wersji doskonałej! :) Bardzo mie się podoba (nie dlatego, że z Jarkiem mnie coś łączy... :P), riffy chodzą nawet teraz po głowie - tego nie da się przecież nakazać.
Paczki z głów!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
KISS

Zaczęty przez tizziano « 1 2 » Muzyka

25 Odpowiedzi
5285 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2012, 18:10:28
wysłana przez Badyl
29 Odpowiedzi
6359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2014, 00:39:53
wysłana przez wuj Bat
6 Odpowiedzi
1264 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Kwi, 2015, 12:06:23
wysłana przez escape_artist
7 Odpowiedzi
2003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2016, 15:10:16
wysłana przez commelina
12 Odpowiedzi
4030 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2016, 01:15:07
wysłana przez inches666