Autor Wątek: wyciszenie kanciapy - wytłaczanki, panele akustyczne itd prosba o RADY  (Przeczytany 16653 razy)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Sluchajcie jest sprawa, potrzeba mi informacji na temat firm zajmujacych sie produkcją paneli i mat akustycznych tanich najlepiej do 40zl za 1m2. mamy nową kanciape ok 25m2 i chcemy ja wygłuszyc ale nie chcemy sie bawić w styropian itp. znalazłem na necie dosc tanią firme http://www.puhdelag.alte.pl/html/cennik.html ale może znacie jakieś tansze albo macie jakieś doswiadczenie z innymi sposobami walki z tym problemem.

Co sadzicie o czymś takim: listewki pomiedzy nie wata szklana na to prześcieradło i wykładzina?. Ale boje sie tej waty szklanej bo zdrowe to to nie jest :( może mate akustyczną zamiast waty?

a jeszcze bym chciał żeby powierzchnia scian nie była płaska wiec może zamiast wykladziny jakies panele, piramidki itp tylko jest kwestia taka że znalazłem najtansze za 30zł za 0,5m2 myślałem o zastosowaniu gąbki takiej jak w tym case'ie jest np.

gdzie mozna cos takiego kupic?

jestem nie obeznany w tym temacie zawsze stosowałem styropian i wytłaczanki ewentualnie tekture karbowaną ale chcemy odpicowac kanciape konkretnie i zainwestowac myśle ze tak do 3000zł

podawajcie adresy stron moze nie tylko nam sie to przyda

edit: znalazłem cos takiego http://www.allegro.pl/item379027043_pianka_piramidki_panele_akustyczne_okazja_.html

edit: http://www.swistak.pl/aukcje/2319085,Wyciszajaca-gabka-mata-akustyczna.html


 
« Ostatnia zmiana: 19 Cze, 2008, 16:39:56 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Też robiliśmy salkę ostatnio, powiesiliśmy dywany na ścianach. Świetnie zdało egzamin, no ale to takie amatorskie rozwiązanie :)
mniut i piah

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Też robiliśmy salkę ostatnio, powiesiliśmy dywany na ścianach. Świetnie zdało egzamin, no ale to takie amatorskie rozwiązanie :)

same dywany czy cos jeszcze pod to poszlo?
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
To jest stosunkowo mała salka. Same dywany powinny zdać ezgamin - wiadomo estetyka nie będzie rewelacyjna, a efekt ostateczny można przewidziec tak +/-.
Możesz na dywan poprzyklejać jeszcze wytłaczanki jak efekt będzie niewystarczający.
Przy tak małej kubaturze nie ma sensu robić żadnych komór akustycznych (przegród na listewkach itd.).
Nie ma sensu większego inwestować też w żadne mati, ani inne ustroje akustyczne. Lepiej za tą kase kupić coś w miarę do nagłaśniania ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
same dywany czy cos jeszcze pod to poszlo?

Dywany są powieszone w odległości około 20 cm od ściany. Mieliśmy zamiar pod to jeszcze gąbki wkładać, ale okazało się, że nie trzeba.
mniut i piah

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Hehehe a ja właśnie jutro jadę wygłuszać swoją bo mieliśmy o 3eciej w nocy nie miły incydent w postaci mundurowych. Też się w watę zaopatrzyliśmy i także mam co do tego obawy czy aby na zdrowiu nam sie to nie odbije pomimo tego że chcemy tą watę wsadzić do środka jakiś szczelenie zamknietych worków.

Tak swoją drogą- jak waszym zdaniem okna wygłuszyć najlepiej-bo salka na 2gim pietrze i przez te okna najwięcej hałasu ucieka

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
A to nie chodzi właśnie o to, żeby hałas uciekał? :P
mniut i piah

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Rozumiem że jest tu ukryty jakiś haczyk.
Boimy sie ze hałas wypadnie przez okno z drugiego pietra i sobie coś zrobi dlatego chcemy wytłumić okna i otworzyć drzwi żeby po schodach bezpiecznie leciał...

nie, takie uciekanie było powodem wezwania policji na ostatnią próbę.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Rozumiem że jest tu ukryty jakiś haczyk.

Taki joke ;-)

Można zrobić przesuwane płyty na kółkach obite gąbką. Koszt nie będzie jakiś mega wielki.
mniut i piah

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
edit: znalazłem cos takiego http://www.allegro.pl/item379027043_pianka_piramidki_panele_akustyczne_okazja_.html


Tego niestety musiałbyś kupić 4 żeby mieć 1m^2 :/

zdaje sobie z tego sprawe luknij link ponizej tego jest taniej bo wychodzi ok 16zeta za 1m2 ale piramidki to raczej jak nam bedzie zbywac kasy. sprawa wyglada tak że jest nas 10 może 12 osób czyli 2 kapele i te 2 to Dgeje wiec złożyć sie po 300zł to nie jest problem.
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Jak robiliśmy salę jakoś w marcu to kupiliśmy piramidki po chyba 5zl za arkusz 0,5 x 0,5 m. To nie były takie duże piramidki jak te z linka, ale działają nawet. wzieliśmy po 10 na głowę, czyli jakies 40 sztuk (w sumie 200zl). Starczyły by 3 sciany zrobić w szachownice (czwarta to jebitne okno):



Poprawa była sroga w porównaniu do gołych ścian, ale nie bedę ściemniał, że było dobrze :)
Później kolega basisty znalazł jakieś takie gąbki, chyba gdzieś przy drodze bo mówił że spadły z tira ;)



Nie powiem, żeby było mega super zajebiście wytłumione, bo dalej zostaje odsłonięte okno i sufit, ale jest ładnie i kolorowo :D. Tak jak mam porównanie z paroma salami, w których już grałem to jest to całkiem dobra jakość wytłumienia. W sumie to celowo nie chcemy stworzyć sobie zbyt sterylnych warunków, bo na scenie takie nigdy nie panuja i nie ma się co rozpieszczać :)
Z doświadczenia też wiem, że sufit to bardzo ważna sprawa, zwłaszcza nad perkusją, zwłaszcza jak perkusista ma sporo noizzowych blach.

No ale jeśli tak każda osoba od was sie zrzuci po 50zl to za 500 - 600zl da radę zrobić salę. 3000zl o których piszesz to strasznie dużo, ja tam nie widzę sensu takie pieniądze wykładać.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
:D No efekt oszałamiający :D Emo trochę ;P Nie dość, że w kratkę to jeszcze czarno biało różowo :D ^^'
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
A jak wpłynęła wymiana/przykrycie wykładziny dywanem?
Była jakaś różnica oprócz wizualnej ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
dywan, albo jakakolwiek wykladzina powieszona w odleglosci 10-20 cm od sciany to czad. eliminuje skutecznie poglos, i troche tez wycisza. a na okno mozna zrobic kotare - to troche pomoze.
Łe tej.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
:D No efekt oszałamiający :D Emo trochę ;P Nie dość, że w kratkę to jeszcze czarno biało różowo :D ^^'

Dziękuję :)

A jak wpłynęła wymiana/przykrycie wykładziny dywanem?
Była jakaś różnica oprócz wizualnej ;)

Wykładzinę przykryliśmy dywanem, ale tylko w części pod perkusją, chodziło o to, żeby wyeliminować dudnienie stopy, no i poskutkowało.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Uwaga ! Uwaga ! Panowie nie stosujcie waty szklanej, jezeli juz to mineralna !! Szlkana mozecie sobie lrzywde zrobic wdychajac ja !! U nas jest mineralna pod wykladzina na scianie i super zdaje to egzamin.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
te dywany na ścianach jak są przymocowane? zwisają luźno? podajcie sposoby ich zawieszenia lub najlepiej fotki :D
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Do ściany przyczepione mamy kostki drewna gdzieś co jeden metr i do tego na haczykach kolejna decha na długość i do niej przybity dywan.
mniut i piah

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
też sie przykleje do tematu
jesteśmy z kapela własnie na półmetku z sala prób (niedługo zapodam fotorelacje :D)
na suficie montujemy wełnę mineralną na nia płyty Gk z otworami (takie pułapki basowe)
na dzień dzisiejszy nie mamy konkretnego pomysłu na dwie ściany które musza być ewidentnie wygłuszone tzn. nie moze byc nas za bardzo słychać za ścianą
mamy w planie drewnianą konstrukcję w to wełnę mineralną 5 cm i na to jakąś tkanie, wykładzine lub dywan co wy na to
co do dwóch pozostałych ścian chcemy zastosować piankę w storzek ale nie w krate tylko takie pasy 50 cm co 70cm

ach pomieszczenie ma wymiary 3.75X5.50 wysokość chyba 2.30

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
to macie podobna salke do naszej, juz konczymy robic wlasnie w taki sposób jak podałeś czyli wełna rockwool 5cm pomiedzy listewki 4x5cm na dyble do scian i syfitu wełna zamocowana na sznurek wrzuce foty moze jutro, zastanawiamy sie jeszcze co na to położymy czy przescieradła czy mate pod panele 5mm czy wykładziny sie zobaczy a i na listewkach beda przymocowane pasy wytłaczanek na suficie tysz sama wełna robi robote chciałem kupić rocwoola rockton o podwyższonych wymaganiach akustycznych ale dobrze że tego nie zrobiłem bo już można ocipieć jak sie siedzi w takiej ciszy naprawde zadowoleni jestesmy  :D
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
jak skończymy swoja sale to dam osobny temacik i fotorelejszon :D
czyba ze sie jakis mod nie zgadza :P