Autor Wątek: Metronom software/hardware.  (Przeczytany 5222 razy)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Metronom software/hardware.
« 18 Cze, 2008, 21:46:11 »
Witam.
Kryteria jakie miałby spełniać to przede wszystkim programowalność tzn. Możliwość zaprogramowania sobie utworu ze zmiennym metrum, tempem itd. Ciekawą propozycją dla mnie byłaby możliwość eksportu tego do jakiegoś pliku audio, żeby na próbach sobie do tego wszyscy grali.
Przeczytałem neta i nie znalazłem nic ciekawego. Są ale jakieś takie proste i nie spełniają moich wymagań ;)
W obliczu marnych wyników zacząłem się zastanawiać też nad sprzętową propozycją.
Jeżeli znacie coś ciekawego, to wdzięczny będę bardzo za wszelką pomoc :)

P.S. Oczywiście można jakieś kombinowane rzeczy robić np. we Fruity Loops, ale poszukuję rozwiązania konkretnego ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Odp: Metronom software/hardware.
« Odpowiedź #1 18 Cze, 2008, 22:41:46 »
No to może jakiś automat perkusyjny ?

Offline bishu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Metronom software/hardware.
« Odpowiedź #2 18 Cze, 2008, 23:22:47 »
Mysle, że Guitar Pro dałoby rade. Zrobic taba z samymi "znacznikami" perkusyjnymi w taktach. Zmiany w trakcie tempa i metrum to żaden problem. Potem wyeksportować do midi, a nastepnie z midi zrobić plik wav. Tylko troche roboty z tym jest ;)

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Metronom software/hardware.
« Odpowiedź #3 19 Cze, 2008, 09:39:44 »
Mój perkusista jak sobie klika na próby szykuje, to robi dokładnie tak jak bishu napisał.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Metronom software/hardware.
« Odpowiedź #4 19 Cze, 2008, 09:48:01 »
Dzięki za odpowiedzi o rady :)
Wiem, że można również w Guitar Pro. Zastanawiam się cały czas czy jest jakieś taki program/urządzenie stworzone właśnie jako rozbudowany metronom. Może coś jest bardzo ciekawego, a ja nie wiem ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
6660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2011, 23:26:18
wysłana przez ukasheq
11 Odpowiedzi
5608 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2013, 18:01:21
wysłana przez bandit112
4 Odpowiedzi
2689 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2013, 08:16:38
wysłana przez mondomg
9 Odpowiedzi
20027 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Paź, 2018, 22:17:49
wysłana przez g-zs
4 Odpowiedzi
2184 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2020, 22:51:58
wysłana przez Rot