Autor Wątek: MIDI, a gitara. Budżetowo. (pickup, kontroler...)  (Przeczytany 7210 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Nie widziałem gdzie dać ten temat, jak coś to przenieście.
No i - temat jest dla kumpla (tak, wiem co o tym myślicie, że w czyimś imieniu na forum się pyta:P) ;)

Generalnie to kumpel jest wielkim fanem Frippa i marzy mu się MIDI w gitarze, a z oczywistych przyczyn musi się zdecydować na opcje jak najbardziej budżetowe.

Jako pickup upatrywał sobie Roland gk3, bo boi się trochę ładowania się w inwestowanie w wymianę pickupów i elektroniki itp w... squierze. Tak więc preferowałby opcje "nieinwazyjne", choć głównie by mu zależało na kosztach.

Drugą sprawą jest sam kontroler, syntezator, czy jak to zwał. Jako iż póki co sam tez jest na etapie Bedroom Warriora, planuje kupić po prostu interfejs midi i grać na softowym syntezatorze z DAW na kompie.
Teraz pytanie: czy to rzeczywiście byłaby najtańsza opcja, a jeśli tak, to w jaki interfejs MIDI powinien się pakować, aby to razem działało?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Orange

  • Gość
A może jakiś pierdyczek, który ci  z gitary zrobi instrument sterujący komunikatami MIDI, taki na USB, np
http://sonuus.com/products_i2m_mp.html

Poza tym chyba teoretycznie możesz taki pikap gk3 wpiąć w jakikolwiek moduł (taki dla klawiszowców) i sterować nim gitarą.

Orange

  • Gość
Faktycznie - mój błąd...

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Dobra, to pytania od kumpla:
Jak w końcu można użyć tego GK3? Można go po prostu podpiąć pod kompa (a jeśli tak, to przez co - jakiś interfejs? jaki?) albo inny syntezator midi i grać? Co to znaczy, że nie da się go wpiąć w MIDI?
I drugie pytanie, odnośnie aukcji na alledrogo - jaka jest awaryjność tego typu zabawek? Bo tanie to to jednak nie jest i szkoda byłoby wywalić kasę na coś, co by miało zaraz się spieprzyć.

BTW, zapomniałem wspomnieć, ale to raczej dało się domyślić - kumpel gra na 6 rzecz jasna...
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2012, 20:59:00 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Czyli wychodzi na to, że rzeczywiście najbardziej opłaca się pakować w GK3, tylko że do niego potrzebna jest osobno jakaś krzynka, bo nie da się go bezpośrednio w port MIDI podpiąć - a tych krzynek wiadomo, że używek wyjdzie najtaniej, bo z natury to są drogie zabawki.

Zgadza się? Bo kumpel właśnie kręci se kasę i chce zamówić to tamto z tamtej aukcji, jak tylko koleś to ponownie wystawi (no chyba, że się pojawi tańsza opcja).
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
To ja już wiem, dlaczego metalowcy nie grają na MIDI.

A weźże kolegę zaproś tutaj. Jak mu się majdaj znudzi, to może będzie chciał się pozbyć w atrakcyjnej cenie ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Kolega zdaje sobie sprawę, kolega wie, kolega między innymi dlatego też tego chce, żeby się podskillować ;)

Kolega ze strojów innych, niż standard E próbował jedynie NST ;)
Ale powiem, powiem.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Najtaniej to byłoby wziąć ode mnie yamahe g50 do tego gk3. Jak nie pójdzie na allegro to mogę Twojemu kumplowi wysłać na testy bo u mnie był z nią lekki problem jak będzie wszystko ok to wtedy mi  da kasę. Ale to dopiero jak aukcja na allegro się skończy niepowodzeniem. Ta yamaha to najszybszy konwerter jaki powstał, Axony są na nim oparte. Ma w ciul możliwości każdą strunę można innym kanałem midi wysłać, co za tym idzie nałożyć inne brzmienie. Można też dzielić gryf w poziomie czyli do jakiegoś tam progu takie brzmienie potem się zmienia na inne i.t.p.. Możliwości kosmiczne.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Ja miałem przez 2 lata gk3 yamaha g50 + sequencer yamaha, wszystko razem do dupy gra o tak pobrzdąkać można a generalnie to kupa. Łatwiej mu będzie jakieś klawisze kupić i na nich nauczyć grac.
Testowałem tez  inne systemy na midi generalnie w sklepach i zawsze kupa. To moje bardzo osobiste zdanie.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Dzisiaj ów kumpel osobiście ogrywał połączenie GK3+GR20 od jakiegoś typa z allegro z okolic Szna i był wniebowzięty ;)

Pneumonia, napisz coś więcej o tej Yamaszce, bo jak widzę a challenger appears :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline hdx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
A może lepiej CASIO DG-20? :D




Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Kumpel chyba już zbyt mocno napalił się już po dzisiaj na tego GR-20 i jego będzie wciągał, nie chciał zbytnio słyszeć już o alternatywach ;)
No cóż, wygląda na to, że GAS to GAS :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
24 Odpowiedzi
19517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2009, 18:09:53
wysłana przez Mr. Q
4 Odpowiedzi
3466 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Cze, 2012, 18:11:48
wysłana przez danati
11 Odpowiedzi
6053 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2014, 13:28:38
wysłana przez lordgreg33
1 Odpowiedzi
1764 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2015, 14:10:29
wysłana przez EMcustom
7 Odpowiedzi
3078 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2017, 12:39:22
wysłana przez IndependenT