Autor Wątek: Jeśli nie aktywy to co?  (Przeczytany 4675 razy)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Jeśli nie aktywy to co?
« 15 Kwi, 2012, 18:12:27 »
Całe swoje gitarowe życie gram na aktywnych pickupach i coraz częściej przychodzi do mnie myśl, aby je zmienić na coś pasywnego. Ostatnio cisnąłem cały czas na SD Blackout AHB1, nie powiem, podoba mi się jego brzmienie i charakterystyka, ale czegoś mi w nim brakuje. Zmieniłem na AHB2, żeby za 2 tygodnie z powrotem do niego wrócić. Czego poszukuje? W kolejności od najważniejszego do mniej ważnego: selektywności, mięsa, naturalności, której brakuje aktywom i chyba mniej outputu :facepalm: Skala gainu w Uberschallu zaczyna się powiedzmy na g. 7, ja żeby nie przegainić muszę ustawiać na g. 8, bo dalej to mogę grać cokolwiek, a i tak nikt nie usłyszy różnicy :facepalm:

Jeżeli komuś to pomoże to wiosło decha mahoń, gryf mahoń, podstrunnica palisander, 6 strun. Stroję do std C# i std B.

Zastanawiałem się nad Seymour Duncanem zestaw SH6, albo SH4 + SH2. SH6 ogrywałem na filmikach Oli E. :D i całkiem to do mnie przemawia, ale mają w sobie taki dziwny "chrupot", który przy dłuższym użytkowaniu by mnie wkurwiał. SH4 + SH2 ma mój kumpel, więc ogram to u siebie w najbliższym czasie. W sumie to nie bardzo znam się i orientuję w pasywach, więc wszelkie pomysły i rady (producent i model :D) mile widziane :)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #1 15 Kwi, 2012, 18:15:34 »
BKP lub Merlin Hellfire ;D
Ja celuję w set SH-6/SH-4.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #2 15 Kwi, 2012, 18:39:04 »
Bare Knuckle. ;) Przestań grać jak ta ostatnia picza na aktywach i poczuj gitarę. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #3 15 Kwi, 2012, 18:40:20 »
Jaka menzura? Hellfajki nie brałbym do krótkiej menzury i mahoniu. SH4 pod most to dość bezpieczna opcja a pierdolnięcie też idzie z niego uzyskać jak się ciut gain podkręci.
synkopy to guwno

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #4 15 Kwi, 2012, 18:51:42 »
Dlaczego helfajka nie w mahoniu i w krótkiej skali? Miałem w 3 wiosłach mahoniowych i obecnie w Burny i Schecterze (jesion) i grzeje elegancko.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #5 15 Kwi, 2012, 18:52:20 »
Ładuj EMG X i będziesz zadowolony.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #6 15 Kwi, 2012, 19:02:07 »
BKP lub Merlin Hellfire ;D
Ja celuję w set SH-6/SH-4.
Niedziu, tyle, że jeżeli chodzi o BKP to musiałbym zakładać oddzielny wątek, żeby przedyskutować wszystkie opcje w tym setupie :D Hellfire jakoś do mnie nie przemawia.

Przestań grać jak ta ostatnia picza na aktywach i poczuj gitarę. ;)

No a po co jest ten temat? :D

Jaka menzura? Hellfajki nie brałbym do krótkiej menzury i mahoniu. SH4 pod most to dość bezpieczna opcja a pierdolnięcie też idzie z niego uzyskać jak się ciut gain podkręci.

Menzura 25,5" i zablokowany floydrose :D

Ładuj EMG X i będziesz zadowolony.

Jest słyszalna różnica pomiędzy X a nie-X ? Szczerze mówiąc zwykłe EMG przestały mi robić dawno temu, nie wiem czy seria X naprawiła by mój pogląd. Poza tym przy std B w tym wiośle EMG 81 zaczynało mi zamulać, a chcę tego uniknąć.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #7 15 Kwi, 2012, 19:04:18 »
Różnice są, są bardziej klarowne, mniejszy output i takie tam. Krzychu nagrał porównanie jak mieliśmy 8mki.

facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #8 15 Kwi, 2012, 19:11:16 »
Jakoś nie specjalnie widzę niezbyt jasną hellfajkę w wieśle któro samo z siebie nakurwia mocnym środkiem i dołem.  Jeszcze zależy w jakim mahoniu. Jak dźwięczny i nieprzejebany to ok. Ale mi tam hellfajka najbardziej pasowała w olszy. W klonie też fajnie zapierdala ale coś wydaje mi się, że dla tego drewna nie stanowi jeszcze optimum.
synkopy to guwno

Offline zietek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #9 15 Kwi, 2012, 19:41:28 »
Hellfire dobrze daje zarówno w mahoniu jak i olszy. Warto spróbować chociaż, bo to fajny pickup za małe siano.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #10 15 Kwi, 2012, 19:41:56 »
Popieram Vicola. Hellfire bym od razu skreślił, miałem w różnych wiosłach, ale w mahoniu bym nie ryzykował. SH4 to chyba mój ulubiony pickup, ale nie rzuca mięsem na lewo i na prawo. Dobry pickup do zaczęcia przebierania :)

Teraz doczytałem - jeżeli 81 Ci muli to coś jest nie tak  :o

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #11 15 Kwi, 2012, 19:56:33 »
Trochę dziwne, bo 81 z reguły fajnie odmulał. Na pewno nie ma więcej dołu niż hellfire. Z merlinów spróbowałbym legend ceramic. Pod gryfem się sprawdzają a chodzą znacznie jaśniej niż hell.
synkopy to guwno

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #12 15 Kwi, 2012, 20:23:07 »
Legend jak dla mnie był za jasny w jesionie, zbyt jazgotliwy i wole jednak wiekszą moc helfajki (flażolety pizgają, aż miło)
Nie wiem w czym go mieliście, ale nigdy mi nie zamulał, a na wysokich praktycznie nigdy nie przekraczam 4 w 10 stopniowej skali.

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #13 15 Kwi, 2012, 20:41:08 »
No to Ci nie pomogli.

Od siebie dorzucam Merlin Sabotage set :tak: , Legend ceramic set (chociaż moim zdaniem pod mostem do C w mahoniu najniżej) i pod most SD SH5.
weimar guitar gently weeps

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: Jeśli nie aktywy to co?
« Odpowiedź #14 15 Kwi, 2012, 21:22:23 »
Wynalazłem takie coś:


I szczerze mówiąc to jeżeli miałbym odnieść się tylko do tego testu to wybrałbym SH4, SH6 ma jednak coś nieprzyjemnego w sobie. Zobaczę co mi wyjdzie w żywym teście sh4 + sh2.

W ogóle to strasznie mieszacie Panowie :D

A jacyś inni producenci? Nie wiem, Dimarzio?

Drozdu, wspomniałeś o SH5, spotkałeś się z nim w mahoniowym wieśle? Jak się ma do SH4 i 6?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Gru, 2010, 08:11:10
wysłana przez Rachet
6 Odpowiedzi
2235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2012, 00:12:28
wysłana przez guzie
7 Odpowiedzi
4446 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2012, 21:49:22
wysłana przez Lothar
6 Odpowiedzi
2588 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2015, 19:32:16
wysłana przez rafalek
Jeśli nie POD to???

Zaczęty przez krzy1125 « 1 2 » Efekty

42 Odpowiedzi
12247 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2017, 18:28:59
wysłana przez bandit112