Autor Wątek: Jeśli nie POD to???  (Przeczytany 12252 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #25 26 Lis, 2016, 04:55:31 »
Bierz POD'a HD lub X no i koniecznie Logidy EPSI.
Mi POD wisi kolo pisi ale bardzo zaluje ze sprzedalem EPSI. Swietny, prosty i tani zamiennik Torpedo. Gosc wyslal mi to z US jako niby produkt z naprawy gwarancyjnej. Nie placisz wtedy cla heh. Ladujesz na karte ulubione impulsy i bawisz sie.
INTERSTELLAR

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #26 26 Lis, 2016, 09:35:59 »
Nie wiem, czy nadal EPSI nie jest najtańszym sposobem na uzupełnienie tanich modelerów o zewnętrzne impulsy.

Ale część użyszkodników nie widziała różnicy, pewnie zapomnieli podłączyć do prądu, albo wrzucili to dalej na normalną paczkę ;)

http://line6.com/support/topic/8559-hd500x-and-logidy-epsi/

POD HD 500 plus EPSI to już prawie cena Amplifire.


Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #27 26 Lis, 2016, 14:37:16 »
Co do Amplifire był gdzieś na temat forum i znalazłem tam opinię, że to jednak brzmieniowo półka POD-a a cena póki co sporo wyższa...
Ten preamp na Youtubie gra ładnie. Muszę coś więcej o nim poczytać.
Wlacz osadzony player soundcloud

Tutaj porównanie Recto z Amplifire i AXE FX 2 na tych samych impulsach w pierwszej i drugiej części. Trzecia część to jeden z tych dwóch modelerów na innym IR.

Długo zbierałem informacje na temat Amplifire i jednak z wrażeń ludzi, którzy na nim pograli dłużej to jednak zdecydowanie brzmieniowo bliżej mu do AXE 2 czy Kempera niż Pod`a HD500.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #28 26 Lis, 2016, 19:59:20 »
@sqby ma rację - daj szansę PODowi z impulsami, skoro na Fractala/Kempera brak kasy. Jak już zauważył @Orange - Yony dawał radę, to i t dasz.

Z urządzeń bardziej analogowych to zostaje coś a la Taurus + impulsy, ale tutaj trzeba pytać. Wiem, że @sify11 niezbyt sobie chwalił.

Orange

  • Gość
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #29 29 Lis, 2016, 15:02:00 »
@Ghost_of_Cain  wlasnie sprawdzilem ceny na szybko i chyba AMT wychodzi taniej. Bardzo inerwsujaca propozycja.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #30 29 Lis, 2016, 15:59:39 »
Juz jest na gieldzie.

;-)
« Ostatnia zmiana: 29 Lis, 2016, 21:44:12 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Orange

  • Gość
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #31 29 Lis, 2016, 20:13:32 »
No ale ani to pangaea, ani esi.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #32 29 Lis, 2016, 22:08:52 »
@Ghost_of_Cain  wlasnie sprawdzilem ceny na szybko i chyba AMT wychodzi taniej. Bardzo inerwsujaca propozycja.

W Tumanie over 900 zł za AMT, bolesne. Strasznie jestem ciekaw, co z suchego PODa @krzy1125 w tych swoich słuchafonach na próbie słyszy... :)

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #33 30 Lis, 2016, 09:50:23 »
Jak zacznę znowu grać to może coś tam usłyszę  :facepalm: na razie zbieram kasę i szukam optymalnego rozwiązania.Po rozważeniu tysięcy za i przeciw na razie najbliżej mi do opcji Atomic Amplifire lub POD + AMT Pangea ale temat sfinalizuję pewnie na przełomie grudnia i stycznia więc jeszcze jest sporo czasu na rozważania.

A miał ktoś do czynienia z tym:

http://hughes-and-kettner.com/products/redbox-5/red-box-5/

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #34 30 Lis, 2016, 10:48:01 »
« Ostatnia zmiana: 30 Lis, 2016, 10:50:27 wysłana przez OMSON »

Orange

  • Gość
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #35 30 Lis, 2016, 14:55:40 »
Mozna do tego laneya zaladowac impulsy i uzywac tego jak pangaei?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #36 30 Lis, 2016, 15:18:58 »
Nie widziałem, żeby o tym pisali ale jest możliwość on/off symulacji paki i wtedy możesz sobie ten sygnał wpuszczać w pangełłę albo jakiś IR VST :)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 585
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #37 05 Gru, 2016, 17:17:28 »
Jeszcze dorzucę w temacie:

http://www.soundonsound.com/reviews/laney-irt-pulse


Ten Laney to ma w sobie lampe? Daje to cos oprocz swiecenia?

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #38 06 Gru, 2016, 09:16:23 »
Dwie 12AX7 (ECC83) - tak samo jak Orange serii micro na preampie. Można wsadzić coś lepszego, np Mullard Reissue - zmianę charakteru słychać dość dobrze (wnoszę po zmianie stockowej lampy w boosterze VOXa, na Mullarda).
« Ostatnia zmiana: 06 Gru, 2016, 13:21:37 wysłana przez OMSON »

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #39 07 Gru, 2016, 16:51:57 »
A może ktoś posiada/miał okazje grać na Randall RG13?

http://guitarcenter.pl/catalog/wzmacniacze/glowy-gitarowe/randall-rg-13

Offline Karsiary

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #40 07 Gru, 2016, 16:57:46 »
To ja też coś dodam.
Miałem amplifire przez miesiąc zanim puściłem w świat.
Grałem i na monitorach i na paczce 212 na v30.
Według mnie kopie poda po dupie.  Porównywałem go sobie też z helixem.  Wzmacniacze bardziej podobały mi się na AA, a
Pivej szczególnie. Amplifire nie jest przeładowany milionem ficzerow wątpliwej jakości,  to raczej bardziej proste urządzenie, ale ze wszystkim czego potrzebujesz

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka


Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #41 24 Mar, 2017, 12:46:18 »
No to odkopujemy temat. Kupiłem Atomic Amplifier. Długo się czaiłem na używki ale ciężko to dostać w naszym kraju. Próbowałem kupić z UK ale nie chcieli ludziska wysyłać do Polski i skończyło się tym, że kupiłem nówkę z Andertona (btw. Andertony full profeska i wysyłka za 5 funtów  :D) .

 Niestety na razie miałem mało czasu na bawienie się tym pudełkiem ale po pierwszych kilku godzinach mam takie odczucia:

- stockowe presety raczej jako punkt wyjścia do dalszego kręcenia co jest standardem przy wszelkiego rodzaju multi ale już na starcie gra to lepiej niż to co udawało mi się wykręcić z POD-ów (HD, XT, POD Farm) i Zoomów (G3/G5), bardziej naturalnie, nie sieje tak piachem i nie wali cyfrą w twarz
- IR robią różnicę, pościągałem kilka darmowych dostępnych w sieci dla porównania, warto poświęcić trochę czasu i poszukać, myślę nawet nad zakupem jakiejś paczki Ir-ów z sieci bo wrzuceniu tego co już znalazłem brzmienie jeszcze się poprawiło
- symulacje ampów: 5150, Mark IV, Us Clean, Plexi bardzo na tak, w pozostałe muszę jeszcze się wgryźć
- efektami na razie nie miałem czasu się pobawić, trochę tam coś pokręciłem reverbem ale bez szału
- nie ma opcji banków, do footswitchy można przypisać max 6 presetów ale można też przypisać dowolny efekt albo co se tam wymyślimy
- edycja z poziomu urządzenia irytująca, trzeba się bardzo naklikać żeby przejść przez wszystkie ustawienia i zapamiętać układ co jest gdzie, za to edytor na kompa mega prosty, czytelny i przyjazny w obsłudze
- boję się, że przewidzieli za mało miejsca na presety - 128 a możliwości kreacji brzmienia mnóstwo...
- nie działa jako interfejs więc żeby coś nagrać potrzeba dodatkowego urządzenia (tutaj wielki plus po stronie POD i Zoom G)

Tyle na szybko i po paru godzinach zabawy. W poniedziałek może uda mi się sprawdzić na próbie w bezpośredniej konfrontacji z POD-em HD

btw. jak ktoś się może podzielić fajnymi IR-ami albo ma namiary na takowe to będę bardzo wdzięczny.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Odp: Jeśli nie POD to???
« Odpowiedź #42 24 Mar, 2017, 18:28:59 »
Próbowałem kupić z UK ale nie chcieli ludziska wysyłać do Polski i skończyło się tym, że

Na trasie PL <-> UK kursuje 5 milionów przewoźników. Jest konkurencja i paczki można nadawać za śmieszne pieniądze. Tak na przyszłość, warto rozważyć :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
2241 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2012, 00:12:28
wysłana przez guzie
14 Odpowiedzi
4675 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2012, 21:22:23
wysłana przez zerotolerance
5 Odpowiedzi
1083 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2012, 20:45:07
wysłana przez harry_manback
7 Odpowiedzi
4448 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2012, 21:49:22
wysłana przez Lothar
32 Odpowiedzi
10891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2016, 09:45:01
wysłana przez aciek_l