Autor Wątek: JCM 900 czy Fendmess?  (Przeczytany 7617 razy)

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
JCM 900 czy Fendmess?
« 13 Kwi, 2012, 02:11:48 »
Witajcie towarzysze
Szykuje mi się roszada sprzętowa i w związku z tym przeglądam od dłuższego czasu alledrogo i oferty różnych manufaktur. Koniec końców stanąłem przed dylematem pt. "jcm 900 czy Fendmess - który lepszy?"
Fendmess (albo firebird - w sumie powera ma dla mnie wystarczająco) - wiadomo, nie zabraknie energii i demona i bardziej chyba do mnie przemawia, jednak na jcm nagrano kilka płyt które są dla mnie wyznacznikiem zajebistego brzmienia (Rootwater?  :bowdown:)
No i jcm mógłbym kupić sobie jako combo - kochana mobilność na próby  :headbang: (ale mam już jakąś kolumnę póki co, więc jakieś 2x12 mógłbym kupić dopiero za jakieś 2 - 3 miesiące)
Macie może jakieś sugestie/opinie co do moich trudnych, jakże życiowych, problemów? :D

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #1 13 Kwi, 2012, 03:31:21 »
Witaj, nie chcę Cię martwić, ale twój post wygląda pi razy oko tak: "mam dylemat, kupić pralkę czy kawałek lasu na śląsku?". Sprecyzuj nieco, do czego Ci to jest potrzebne, co chcesz uzyskać i co będziesz na tym grał, chociaż to jest akurat mniej istotny element. Zdecyduj się czy chcesz combo czy heada, a jak heada to w jaką kolumnę byś celował. Po tym co napisałeś to w sumie niewiele można Ci doradzić, sam musisz sobie najpierw odpowiedzieć na parę pytań.

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #2 13 Kwi, 2012, 04:09:39 »
Rzeczywiście mogłem to trochę słabo opisać, sobie porę na pisanie wymyśliłem  :facepalm:

Ogólnie chodzi mi o coś takiego: nie mam żadnych preferencji na temat head/combo. Naprawdę - jeśli będzie dobrze brzmiące combo, to się ucieszę, jeśli head + paka będzie znacząco lepiej brzmiało - to jest to wtedy mój faworyt. Kolumnę mam - tymczasową, więc pakę dobierałbym już później już pod head po pewnym czasie ogrywania (będę wiedział już czego oczekuję od paki do danego heada)
Brzmienia? W zasadzie skupiam się na ciężkich, rytmicznych riffach, raczej preferuję grube ziarno przesteru. Nie lubię rozlewającego się dołu - raczej wolę jak jest dość twardy i fajnie współgrający z basem. Ale czasem jakiś tapping się trafi, lub inne szrederskie-szpanerskie zagrywki ;)
Przeznaczenie - głównie na próby, aczkolwiek w domu czasem też będę go trzymał. Jednak w domu tylko do ćwiczeń kiedy nie będzie mi się chciało podłączać wszystkiego do komputera, byle by wydawało z siebie dźwięki - jakość mniej istotna.

Dzięki za odzew :)

Offline crowley

  • Gaduła
  • Wiadomości: 206
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #3 13 Kwi, 2012, 04:58:08 »
Ja bym celował w fendmessa poza tym także jest dostępny w wersji combo
« Ostatnia zmiana: 13 Kwi, 2012, 05:00:46 wysłana przez crowley »
"Chrześcijaństwo, jak dotychczas, było największym nieszczęściem ludzkości." Fryderyk Nietzsche

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #4 13 Kwi, 2012, 08:11:31 »
Tak samo Firebird może być combem. Jeżeli faktycznie gra to czerwonym kanałem z MG Vulture, to to jest naprawdę świetny piec. Jeżeli czyste to dla Ciebie mniejszy priorytet, zagadaj z markiem, czy nie zrobi Ci pieca kanał czerwony/kanał niebieski. Niebieski to taki dziwaczny wynalazek, który średnio działa z mostkowym pickupem, ale na gryfowym (a ogrywałem na wielu wiosłach) spuszcza niemiłosierny wpierdol wszystkiemu w zasięgu wzroku. Kliny robiłbyś sobie gainem/volume, MG się ładnie czyszczą i są bardzo dynamiczne, i miałbyś dwa zajebiste przestery (a z tego co czytam mamy w tym temacie podobny gust :)).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #5 13 Kwi, 2012, 08:29:23 »
Możesz kupić JCMkę, pobawisz się, posłuchasz i jak ci się nie spodoba, to nie stracisz na jej sprzedaży i łatwo ją pogonić. Jak zamówisz nowe MG, to od razu licz się ze stratą co najmniej 20%. Moim zdaniem to bezpieczniejsze wyjście, jeżeli nie ogrywałeś/nie słyszałeś tych wzmaków na żywo.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #6 13 Kwi, 2012, 08:58:09 »
Cytuj
raczej preferuję grube ziarno przesteru. Nie lubię rozlewającego się dołu - raczej wolę jak jest dość twardy i fajnie współgrający z basem. Ale czasem jakiś tapping się trafi, lub inne szrederskie-szpanerskie zagrywki
W takim wypadku obadaj JCM'a, bo on w przesterze ma dokładnie to o czym mówisz. Tych wszystkich MG to nawet na oczy nie widziałem wiec się nie wypowiadam
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #7 13 Kwi, 2012, 09:36:06 »
tez bym stawial na jotfałem
i always go full retard

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #8 13 Kwi, 2012, 09:45:11 »
Tak samo Firebird może być combem. Jeżeli faktycznie gra to czerwonym kanałem z MG Vulture, to to jest naprawdę świetny piec. Jeżeli czyste to dla Ciebie mniejszy priorytet, zagadaj z markiem, czy nie zrobi Ci pieca kanał czerwony/kanał niebieski. Niebieski to taki dziwaczny wynalazek, który średnio działa z mostkowym pickupem, ale na gryfowym (a ogrywałem na wielu wiosłach) spuszcza niemiłosierny wpierdol wszystkiemu w zasięgu wzroku. Kliny robiłbyś sobie gainem/volume, MG się ładnie czyszczą i są bardzo dynamiczne, i miałbyś dwa zajebiste przestery (a z tego co czytam mamy w tym temacie podobny gust :)).

Niebieski to dziwny wynalazek, Rachet ma tutaj rację. Zastanów się też nad Ravenem - ma kanał czerwony z Fendmessa i żółty z Vintage - wtedy byś nie musiał wybrzydzać z podmienianiem kanałów.
weimar guitar gently weeps

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #9 13 Kwi, 2012, 14:15:20 »
Ja mam FendMessa ... długo szukałem, długo napalałem się na Mese DR, ale jak zawsze KASA :) ... potem namierzyłem MG, prawdę mówiąc bez ogrania ani jednej sztuki zaryzykowałem i wyrwałem na Allegro IDEALNY stan w takiej jak chciałem opcji - czyli FULL WYPAS bez MIDI (no podświetlanie chciałem niebieskie, a mam czerwone - to jedyny minus) ... zanim kupiłem pakę ograłem na Marshallu 1960A, Vintage na Green Back i na combo Peavey Classic 50/212 (same głośniki) ... najlepiej zagadał na Green Back (nie nawiedzę piachu) ... więc padła decyzja, że szukam 4x12 na v30 (tu poszedłem za MASAMI grajków i producentów, którzy wsadzają w najlepsze/najdroższe paczki właśnie v30) i kupiłem NoisyBOX Custom na v30 no i co i ch....jów 100 :( - V30 to kuuuuuuuuupa, piach, chińszczyzna i siara ... no to mówię LIPA, KASA W BŁOTO, ale szybka decyzja i V30 poszły w świat, a że były ledwo co rozegrane albo i nawet nie :) poszły ładnie, a za kasę kupiłem 4x Eminence Governor no i co i TO JEST TO :), qwa jednak Amerykanie robią dobry sprzęt :), z FendMess gada to IDEALNIE, co by nie patrzeć Marek właśnie robi pod Eminence wszystkie wzmaki i od bidy ma V30 w ofercie ... coś o brzmieniu: ja lubię USA, twardy środek, bez piachu, z przywaleniem na dole ale zwarte, pełne, śpiewne - FM mi to daje na tej paczce, Gain na 50% czasem 60% max, regulacja działa jak ta lala, faktycznie jak dasz Gain na 1-2 to masz prawie CLEAN :), na próby i koncerty styka 50% mocy, a na 100% (100W) urywa wszystko co napotka :), naprawdę polecam ten wzmak, grałem też na JCM 900, ma fajny (pełny) przester, ale dla mnie to raczej DRIVE niż przester i jednak chyba głowa niż combo ... cięższe, ale bardziej plastyczne bo comba się trzęsą w większości przypadków :)

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #10 13 Kwi, 2012, 17:28:10 »
Więc tak...
Rozmawiałem z panem Markiem (bardzo sympatyczny trzeba przyznać  ;)) i oto co on mi powiedział:
czerwony i niebieski spoko, tym bardziej, że już są obecne w Ravenie II (jak dobrze pamiętam). Co do combo - jest oczywiście możliwość, ALE! Pan Marek zasugerował, że jest to trochę bardziej awaryjne rozwiązanie i dość znacząco różniące się brzmieniem od head + kolumna i sugerował w miarę możliwości zrezygnować z comba.
Wypytałem się go przy okazji trochę o firebirda iii... Fendmess bez opcji crunch na czystym (tzn. ja tak to odebrałem) i z mniejszą mocą.
Z tego uznałem, że najprawdopodobniej zamówię właśnie Firebirda (myślę, że w razie czego sprzedam go bez problemu, jeżeli szczególnie mi nie podejdzie - ale raczej nie podejrzewam tego) - więc nastawcie się na NAD z Firebirdem i jego fotkami w roli głównej ;)

Dzięki wszystkim za pomoc, naprawdę rozjaśniliście mi sytuację  :bowdown:

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #11 13 Kwi, 2012, 20:00:13 »
Co do comba 100% potwierdzam - to samo powiedział mi Marek jak chciałem zamawiać nojkę sztukę u niego, co do mocy 100W to też powiedział, że 2x12 tylko Man O War przynajmniej pod FendMess bo inne zginą - i to fakt - zrobiłem kopie Mesa Horizontal tylko ze sklejki 22 :) - co by miała więcej bassu (ala 4x12) w tym Man o War - potęga, ale jednak za ciemna z MoW (może jednak 18 byłaby lepsza :)). Powiem Ci tak, że Crunch w FendMess to nie crunch, a mocny Drive :), więc tak naprawdę FM ma 3 kanały :), a każdy jeszcze opcję Vintage/Modern :)

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #12 14 Kwi, 2012, 00:08:27 »
Cytuj
JCM 900, ma fajny (pełny) przester, ale dla mnie to raczej DRIVE niż przester
hehehe to musi być z Ciebie niezły GEJnmen jak przester z jcm'a nazywasz drive'm :P
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #13 14 Kwi, 2012, 09:08:23 »
A ja ogrywałem Fendmessa na V30 i brzmienie mi siępodobało (paka Labogi zamknięta) tym bardziej, że Pan Marek, w ostatniej rozmowie telefonicznej, polecił mi do niego własnie te głosniki.

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #14 14 Kwi, 2012, 21:09:53 »
może kwestia wiosła i przystawek, na LP IV od Mayo z DiMarzio PAR PRO + Super Distortion nie gadało to tak jak chciałem, generalnie przester miał: MID 8, BASS 6, TRIBLE 4, a PRESENCE 3 i potrafił zasiać siarą, teraz mam więcej wysokich i presence wyżej i na Governorach nie sieje :), ale tak jak mówię pewnie kwestia wiesła i picków :) ... ja był 2 raz nie wpakował V30 w paczkę, a też zamknięta od NoisyBOX z 18 mm sklejki rozmiar standardowej 4x14 slank :) ... tak tylko ostrzegam bo miałem do niej 4 paczki (no 3, ale w jednej 2 różne głośniki), 2x12 (22 mm) na Man o War Emi, 4x12 Marszałka 1960A (standard), 4x12 NB na V30 i teraz na Gubernatorach - to i MoW gada(ło) najlepiej, Marszałek siał, v30 tak samo, ale lepiej niż 1960A :)

Posty połączone: 14 Kwi, 2012, 21:13:38
@Draiman69 - nie właśnie nie lubie za duże Gainu bo to już nie przester a piła mechaniczna :), ale JCM 900 to dla mnie Drive może dlatego, że brakuje mu jak dla mnie jakieś 2 więcej na skali :), na FendMess na opcji Modern mam 6/10 na Gain, a czasem i 5 do nu-metalu, hard-rocka i C-dropped i jest gitara, JCM 900 jak dla mnie ma tyle Gainu co Peavey Classic 50/212 w skali 12/12 na obu przesterowaniach :)
« Ostatnia zmiana: 14 Kwi, 2012, 21:13:38 wysłana przez glowa-glowa »

Offline tizziano

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #15 15 Kwi, 2012, 01:09:14 »
Toż to dwa zupelnie inne piece..ja bym wybrał JCMa..

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #16 15 Kwi, 2012, 01:11:56 »
Toż to dwa zupelnie inne piece..ja bym wybrał JCMa..

bo jesteś głupi, niemodny i do sera podobny...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline levita

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #17 15 Kwi, 2012, 02:12:26 »
kwestia gustu, jakby to był head to też brałbym jcm'a,
chociaż mam dr'ke a fendmes jest chyba podobny to zależy co kto gra i co woli bardziej

Offline Wilk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #18 15 Kwi, 2012, 22:13:52 »
Toż to dwa zupelnie inne piece..ja bym wybrał JCMa..

bo jesteś głupi, niemodny i do sera podobny...

A do którego JCM900 się odnosicie? Master Volume SL-X 2100, albo SL-X 2500? Czy Dual Reverb  4100, 4500, 4101, 4102, 4501, a może 4502? Graliście na wszystkich z różnymi konfiguracjami głośników?

Offline Draiman69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • .Comin
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #19 15 Kwi, 2012, 23:37:56 »
ja sie odnosze do dual reverb 4502 i 4100
Jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma !

Offline Art

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #20 16 Kwi, 2012, 06:55:34 »
Jeżeli dobrze się orientuję, to Dual Reverb jest ogólnie uznawana za tę gorszą. Pozostałe wersje cieszą się raczej lepszymi opiniami  ;)

Zomballo

  • Gość
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #21 16 Kwi, 2012, 08:05:00 »
Dual Reverb wcale nie jest gorszy tylko konstrukcyjnie inny. Preamp jest tam ostro dopalony opampami i diodami. Wygar to ma spory ale jednak wg mnie technologia ta, mocno przypomina valvestate'a. Oczywiście ukryta, ściśle tajna, nie dla wszystkich i tylko widzów dorosłych broń marshalla to oczywiście kanał A - czyli czysty. Odkręcasz tam drive na max (robi się crunch), dopalasz to TeeSem, Oł(C)iDi czy eSDi-1 i szybko zmieniasz portki.
« Ostatnia zmiana: 16 Kwi, 2012, 11:40:40 wysłana przez Zomballo »

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: JCM 900 czy Fendmess?
« Odpowiedź #22 16 Kwi, 2012, 09:43:36 »
@Zomballo nie przeczę :), ale ... co to za przyjemność kupować wzmaka, żeby go dopalać kostką, bo brzmienie nie jest takie jak trzeba :) ... kiedyś też posiłkowałem się kostkami, multi-podłogami, symulatorami, ect. do czasu kupienia MG FendMess - teraz wiosło, kaczka, głowa, paczka, delikatne efekty dla smaczku i wio :) ... no ale kto co lubi :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
5472 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2007, 08:18:09
wysłana przez Pan Sinner
32 Odpowiedzi
16829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2008, 13:49:56
wysłana przez wuj Bat
49 Odpowiedzi
31290 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2010, 06:05:28
wysłana przez So99
8 Odpowiedzi
4444 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2012, 09:41:59
wysłana przez Draiman69
12 Odpowiedzi
5745 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2012, 12:38:10
wysłana przez Elites