Autor Wątek: Nawracający się ganglion - co robię źle?  (Przeczytany 18961 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Nawracający się ganglion - co robię źle?
« 12 Kwi, 2012, 11:23:23 »
U lewej ręki co jakiś czas robi mi się ganglion na nadgarstku i naprawdę nie mam innego pomysłu co może być przyczyną, niż granie na wieśle. Co go się pozbędę, to po jakiś czasie mam go z powrotem.
Jednak biorąc pod uwagę, że nie każdemu się to gówno robi, to mam brzydkie podejrzenie, że coś robię ŹLE i dlatego tak. Pewnie jakoś chujowo gryf trzymam.

Moje lewe łapsko:
Spoiler
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Takie rzeczy zawsze nawracają, w tym widz. A robi się to od takich ruchów nadgarstkiem, gdybyś zaczął szydełkować, też by wyskakiwał.

Posty połączone: 12 Kwi, 2012, 11:37:26
Takie rzeczy zawsze nawracają, w tym widz. A robi się to od takich ruchów nadgarstkiem, gdybyś zaczął szydełkować, też by wyskakiwał.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Powiem tak - miałem przez 3 lata czy 2 lata ganglion na lewym nadgarstku od grania na akordeonie. :D przestałem grać - po pół roku zniknął. Ostatnio miałem ganglion na prawym nadgarstku (drugi raz - za pierwszym razem było ewidentnie od gitary, bo nakurwialem na niej dzień i noc, jak zaczynalem grać), bolało jak skurwysyn przez 2 tygodnie. Nie moglem go zgiąć w zadna strone prawie. Co sie okazało - 3 dni bez kompa uleczyły uraz.

A gangliony mają to do siebie, że powstają przy obciążeniach. Jak baby noszą torby z tesco albo z bazaru to też bardzo często mają gangliony. :) Takie rzeczy to albo rozpierdalasz encyklopedią (boli!) albo odsysasz chirurgicznie (też boli). Ja osobiście kładłem na nadgarstku encyklopedie i drugą pieprzłem raz a porządnie w tę, co dociskała. Pomogło? Na 1 dzień. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Kiedyś mi to u lekarza strzykawką wyssali, jakieś żółtawe gówno w środku było.
Później zazwyczaj rozmasowywałem do takiego etapu, że aż pęka i się wyciska i wchłania. Ew samo z się też czasem znikało.

Rozumiem, żeby się nie przejmować i nie da się zbytnio uniknąć nawrotów?
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi, 2012, 11:52:16 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Możesz sobie odrąbać rękę. Ale generalnie jak masz ganglion, to najlepiej chyba rozluźniać łapę, nie grać kilka dni aż się gówno wchłonie.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Wyciąć i zapomnieć. To jest uchylek torebki stawowej albo pochewki ścięgna. Raz się zrobił to będzie nawracal. Słyszałem już różne durne koncepcje łącznie z uderzaniem mlotkiem (kurwa! :facepalm) ale serdecznie odradzam.

Ergo => ortopeda
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi, 2012, 13:13:58 wysłana przez benkai »

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Niektórym wyrastał w to miejsce kutas :D Przykra sprawa, ale lepiej w to nie napierdalać młotkiem.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline coreNH

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • fuCKYou
Pewnie jakoś chujowo gryf trzymam.
Pewnie dlatego, że grasz na siódemce  :D Szerszy gryf szkodzi zdrowiu! Powinno się zrobić kampanię reklamową: Dbaj o nadgarstek - graj na szóstce.  :D :D :D

Spoiler

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Pewnie jakoś chujowo gryf trzymam.
Pewnie dlatego, że grasz na siódemce  :D Szerszy gryf szkodzi zdrowiu! Powinno się zrobić kampanię reklamową: Dbaj o nadgarstek - graj na szóstce.  :D :D :D

Spoiler
Ale ja nie mam 7 :D
Tylko barytona 6 właśnie :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Nie wyginaj nadgarstka cały czas. Zmieniaj ułożenie łapy podczas gry i ustaw sobie możliwie najwygodniej gitę. To, że raz na jakiś czas przewiesisz kciuk nad gryfem lub ułożysz go po środku równolegle do osi gryfu nie czyni Cię automatycznie gorszym Pietruchy :D
synkopy to guwno

Orange

  • Gość
Oraz bądź mniej trvv. Ja wiem, że jak gitara rezonuje na jajach to jest plus 100 do przyjemności i jeszcze ten look :D Tylko, że nadgarsktowi robi kuku...

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Ja kiedyś miałem w prawej kostce u nogi...
Masowałem to sobie pod gorącą wodą - w końcu przestało się pojawiać ;)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Hmm Sharpi, nauczyłeś się grać stopami na wieśle ? :)

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Ja kiedyś miałem w prawej kostce u nogi...
Masowałem to sobie pod gorącą wodą - w końcu przestało się pojawiać ;)

Podobno lepiej nie ruszać niż masować.
return to monke

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Nie wydaje mi się ze to od grania na gitarze...

Daj sobie spokój od używania klawiatury na jakiś czas, powinno pomóc ;)
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Ja mam takiego samego i tysz na lewej. Ale ja jestem leworęczny. Nie wiem skąd to się bierze? aktualnie mi przechodzi.
Ale się ciesze ze nie cierpię w samotności :D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Nie wierzę, jeszcze nikt nie dał porady w stylu 'nie fapuj tyle'? Okej, jestem pierwszy, nie fapuj tyle jedną ręką ;)

Dlaczego nie poszedłeś jeszcze do lekarza? Chyba nie bardziej opiniotwórczej osoby w temacie
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Jestem praworęczny, więc jeśli fapuję, to prawą ;)

Kiedyś jak pierwszy raz mi się to zrobiło jakoś w liceum (jak zacząłem kupiłem wiesło:p) to mi to strzykawką wyssał i tyle było z wizyty, powiedział mi tyle o tym co można na necie przeczytać tak na prawdę.

Ogólnie to mi już to prawie znikło (nie wiem, czy od masowania, czy samo z się), ciekawe za ile się wróci (bo teraz jak założyłem topik to właśnie przez combosa, że jak mi znikł to po tygpdniu wrócił) :p

Co do klawiaturowej hipotezy - ćto poćemu tolko liewa ruka, a na prawej niet?

ED: właśnie mnie olśniło, jak jeszcze raz spojrzałem na posty o trv ubermetalowych postawach z gita pod jajami itp. - jako iż jestem niechlujem z natury, to i gram często niechlujnie, czasem do tego stopnia, że np. pierdolnę się na łóżko i na leżąco (albo w innej dziwnej pozycji) sobie przygrywam bez ładu i składu, oczywiście łamiąc przy tym wszelkie podstawy podstaw jak podchodzić do wiesła. Chyba jednak to pierdolenie o prawidłowych posturach i chwytaniu itp. to nie takie pierdolenie i muszę się tego oduczyć :D
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 19 Kwi, 2012, 20:38:12 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Hmm Sharpi, nauczyłeś się grać stopami na wieśle ? :)

Nie ale znam kogoś kto potrafi :P

A z tym ganglionem szlak mnie zaczął trafiać od kiedy chodziłem na wspinaczkę...
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Yasiek777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Proponuje po prostu chirurgicznie wyciąć bo to chujostwo, jak w przypadku torbieli, po odessaniu szprycą powróci.. a o napierdalaniu encyklopedią nie słyszałem :p ale stanowczo odradzam :d pzdr

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Thread-digger :D wtedy po prostu co chwila intensywnie masowałem ścierwo i kręciłem nadgarstkiem, w końcu gówno się wchłonęło i jakoś od tamtej pory w sumie nie miałem nawrotu... Ale też ostatnio mało gram na wieśle, z czego tłumaczyć mi się nie chce :p
Tak czy siak: mój wniosek jest taki, że trzeba jednak się słuchać tego pierdolenia o prawidłowych postawach itp., a nie cudować zgięty w paragraf z lenistwa,  "bo tak mi wygodnie" ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline roqa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 168
o kurwa moj temat ze ja tego nie widzałem wczesniej
masowałem probowałem rozbic czy cos ni huja nic nie pomogło wiec poszedłem do poradni w myslenicach czekałem 3 miechy na termin tydzien przed zabiegiem znikło
ale po 2tyg znowu sie pojawiło i znowu to samo przychodnia 3 miechy i zabieg jest udło sie wyciete po 2 miesiacach skurwysynstwo odroslo i dalej napierdal a wiec drugi zabieg tyle ze tym razem z ganglionem chrurg przecial mi nerw i palca nie czuje (zajebiscie ) jestem teraz po rekonstrukcji nerwa i ponoc za 6miesiecy mam odzyskac czucie. ale gangliona nie ma tyle ze nie wiem co gorsze bol czy brak czucia...
pozdro powodzenia

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Chyba już prędzej nauczyłbym się z tym żyć niż pozwolił jakiemuś idiocie po studiach grzebać mi skalpelem w łapie.
synkopy to guwno

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Eee, mnie w przychodni pierwszego kontaktu robili zabieg od reki - strzykawką...
Bolało w chuj i po chwili odrosło, więc pozostanę przy masowaniu ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline roqa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 168
Cytuj
Chyba już prędzej nauczyłbym się z tym żyć niż pozwolił jakiemuś idiocie po studiach grzebać mi skalpelem w łapie.
tyle ze ja miałem to w wewnetrznej czesci nadgarstka i uciskało mi to na sciegna tak ze nie mogłem trzech palcy do konca zgiac a w mojej pracy obie rece potrzebne:)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
10526 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2007, 16:25:07
wysłana przez Sebastian
7 Odpowiedzi
5810 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2008, 08:22:39
wysłana przez Pan Sinner
3 Odpowiedzi
3103 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lip, 2010, 04:27:13
wysłana przez Grzgrz
45 Odpowiedzi
9849 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2014, 21:14:22
wysłana przez Zomballo
10 Odpowiedzi
7696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2016, 13:38:20
wysłana przez chronix1