Autor Wątek: Jakie pickupy od wszechstronności niestroniące?  (Przeczytany 11129 razy)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Dumam nad pikapami do jesionowej deski z klonowym ntb. Obecnie co prawda w mahoniu mam D-sonic 7 / Air Norton 7 ale taka kombinacja brzmi bardzo nowocześnie i bardzo sterylnie, co ma swoje plusy i minusy, ale... potrzebuje czegoś innego.

Mię interesi:
- wszechstronność (od death metalu przez lekki overdrive a na kryształowych cleanach kończąc)
- ciepłe brzmienie (a nie zimno i sterylność)
- selektywność mile widziana, niemiło słucha się bulgotu na najgrubszej strunie na wyższych pozycjach przy szybkich riffach
- musi sobie radzić sobie z hajgejem w drop A albo niżej (żeby nie zamulało, czyli jak wyżej)
- naturalne brzmienie (dużo słyszalnych harmonicznych i tak dalej)

Dumałem nad SD Jeff Beck 7 / SD Jazz 7.

Lecz rozważę wszystko co pasywne. ;) BKP, DiMarzio, Seymoury i tak dalej... rzucajcie swoje typy i argumentujcie.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi, 2012, 13:15:02 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Mnie się wydaje, że do jasnych drewien SH-5. Aczkolwiek mam połączenie klon+olcha w bolt-on. Wsadziłem SH-4 i też jest fajnie. Oczywiście mówię o mostkowych pupach.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Co do bkp'sów to ja bym na Twoim miejscu napisał do Tima, miałem podobny problem jak dobierałem pickupy do tele, wystarczyło kilka maili i wszystko było okej. Z tego co piszesz i z tego, co ja wiem o BKP'sach, to chyba siadłoby Ci superpolecane kombo przez Nolly'iego i chłopaków z TSF czyli Riff Raff / VHII - tego drugiego słyszałem live, bardzo me gusta.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
VHII - spoko, też o nim dumałem, ale nie wiem jak z tym Riff Raffem, jestem ciekaw jak to zabrzmi w hajgeju.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Polecą za całą mocą Najbą, ale w wersji alnicą. Sam się ślinię jeszcze na Pajkilę.
Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jesli chodzi o wszechstronnośc no to zdecydowanie SH 7 JB , to skubaństwo zagra wszędzie dobrze . Tim mi doradzał VHII a oczekiwałem mniej więcej tego samego o czym Ty piszesz z nastawieniem na krystaliczne kliny, natomiast odpowiednikiem TB4 (7) bo mówimy o mostkowym jest Holydiver
Oba w niedługim czasie powinienem móc przetestować. Swiety nurek juz jest, a VHII leci, tyle ze ten do 8ki.
No zeby nie było zbyt prosto cytat:
> Another good option is to use a Cold Sweat neck and run it in parallel - very clean, glassy tone but also humcancelling. tu chodziło o dołożenie do nailbomba

Prosty wybór nie ? ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No wlasnie chuja, a nie prosty :D

Jeśli o BKP chodzi, to najbardziej przemawia do mnie opcja:
Pod gryf - VHII (do cleanów głównie i akordowania przy ognisku)
Pod most - Nailbomb (alnico), ale ten mi sie wydaje miec ciut za drobne, zbyt zbite ziarno (prawie jak EMG81) wiec trzeba szukać dalej.

Najprościej byłoby mieć te wszystkie pickupy i po kolei podłączać i zapisywać/nagrywać wrażenia. C'est la vie, jak to mawiają francowaci.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jo mom pod mostem Naila ale ceramica
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi, 2012, 16:04:08 wysłana przez commelina »

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
pod most merlin sabotage 7, a pod gryf dimarzio paf 7 ew. merlin paf 7 (osobiście wolałbym w tym wypadku dimarzio) 

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Tu NB alnico:

Wlacz osadzony player soundcloud
Paczki z głów!

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Mozliwe ze bardzo dobrze sprawdzi sie w pickup Dimarzio Evolution. Nie uświadczyłem gitary która by brzmiała żle z tym pickupem

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Mozliwe ze bardzo dobrze sprawdzi sie w pickup Dimarzio Evolution. Nie uświadczyłem gitary która by brzmiała żle z tym pickupem

Miałem w EXG7. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że straszne gówno... Mega dół, nie do opanowania, jazgotliwa góra - globalny uśmiech mariana. Lepiej było z D-Sonic, a najlepiej z Hellfire...
Paczki z głów!

Orange

  • Gość
Cytuj
Miałem w EXG7. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że straszne gówno... Mega dół, nie do opanowania, jazgotliwa góra - globalny uśmiech mariana.

Zakiwałem głową energicznie waląc w wyświetlacz laptopa

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
a może coś z bare knuckle pickups?

Spoiler

Nie mogłem się powstrzymać. Musza ma/miał riffraffa, popytaj.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi, 2012, 07:50:00 wysłana przez drozdu »
weimar guitar gently weeps

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Tzn gadałem z niejakim Benem z BKP i ogólnie doradził mi set Nailbombów, ale zdecyduję się chyba na

NailBomb Alnico V - mostek
VHII - gryf, bo jes ciut jaśniejszy od Nailbomba i ma chyba ładniejsze cleany ;)

;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Dla mnie Riff Raff w lipie był za jasny, w jesionie może być jeszcze gorzyj. Jako zamiennik Tim doradził mi Cold Sweata, nie jest za ciemno, może nieco mocniejszy bym chciał, ale za to jest dość uniwersalny w zestawieniu z Nailbombem Alnico. Ugrać da się wszystko bez większych kompromisów, polecam. Choć wydaje mi się, że wersja ceramiczna bardziej Ci siądzie.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Co do ceramika - boję się "drutu" i zbytniej zadziorności w brzmieniu. Po ogrywaniu pikapa na jutubie:



...stwierdzam, iż zdecydowanie bardziej podoba mi się Alnico V.

A, no i jeszcze link od wuja, który mi urwał papę z dachu.

« Ostatnia zmiana: 12 Kwi, 2012, 10:44:32 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Zrobilem maly klip EMG81 i SH6, jesli ktos chce rzucić uchem/okiem.
Generalnie jestem zwolennikiem 'ciemniejszych' pickupów. SH8 i SH6 to moje faworyty - dół, gain, ciemność, zło. Nie ogrywałem BKP, które są ostatnimi czasy bardzo zachwalane - coś w tym musi być :)

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
najlepiej z Hellfire...
Hellfire jest dobre i całkiem wszechstronne jak na tak mocnego i ciemnego potwora(w wersji 7 jeszcze mocniejszy i ciemniejszy). Ale nie do każdej gity i nie z każdym wzmakiem. Grałem co prawda na nim dla beki już nawet bluesa, cleany i crunche ale powiedzmy sobie szczerze: najlepiej nadaje się do wypruwania flaków i wyciskania wszystkich soków z szybkich hajgejnowych lampiaków oraz pogrubiania soundu  analogowym tranzyciakom. Ale cyfrowe graty jednak łatwiej napędzić czymś trochę jaśniejszym. Może nie koniecznie jazgoczącym (na lampiakach) kranczlabem ale coś w rodzaju ledżęta lub TB4 (7) powinno się nadać.
 W sumie to proponowany na początku przez autora set wydaje się najrozsądniejszy i nie powinno być przegięcia w żadną stronę. A że pickupy mają ciut szerszą górkę to bardzo dobrze,  bo więcej niuansów brzmieniowych i artykulacyjnych zostanie przepchane do wzmaka. Troszkę szkoda, że tych pickupów nie ma w wersji na railach ale co tam, ważne, że się sprawdzają i wszystko wskazuje na to, że faktycznie dają radę w każdej desce.
synkopy to guwno

Orange

  • Gość
Nie myślałem w kategoriach cyfra- lampa, szczerze mówiąc...

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
najwszechstronniejs ze pickupy na jakie miałem okazje ogrywać, to mimo wszystko dżef beki i chyba nie ma wszechstronniejszyc h, bo ukręcić można doprawdy wszystko.

Offline grunio

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Z tego co piszesz i z tego, co ja wiem o BKP'sach, to chyba siadłoby Ci superpolecane kombo przez Nolly'iego i chłopaków z TSF czyli Riff Raff / VHII - tego drugiego słyszałem live, bardzo me gusta.
Chyba chodziło ci o kombo Rebel Yell/VHII :)

Mam te pikapy w regiusie 8 i brzmią super. Rebel yell to taki nailbomb tylko z mniejszym outputem. Na tym zestawie możesz sobie spokojnie grać i dżez i djenty.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Z tego co piszesz i z tego, co ja wiem o BKP'sach, to chyba siadłoby Ci superpolecane kombo przez Nolly'iego i chłopaków z TSF czyli Riff Raff / VHII - tego drugiego słyszałem live, bardzo me gusta.
Chyba chodziło ci o kombo Rebel Yell/VHII :)

Mam te pikapy w regiusie 8 i brzmią super. Rebel yell to taki nailbomb tylko z mniejszym outputem. Na tym zestawie możesz sobie spokojnie grać i dżez i djenty.

Tak, tak, dokładnie, sorry za pomyłkę :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Lamassu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Nie ma czegoś takiego jak "za dużo dołu"
Gryf: Sh2
Bridge: SH4
uniwersalne vchuj.
Tak się fajnie cieszyłem, A TU KURWA BENC!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
9047 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lis, 2006, 20:11:36
wysłana przez el-biczel
27 Odpowiedzi
8864 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2010, 17:54:21
wysłana przez Gohes
13 Odpowiedzi
5414 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Kwi, 2011, 19:00:36
wysłana przez coin777
4 Odpowiedzi
3327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2011, 10:25:40
wysłana przez Zapek
22 Odpowiedzi
11994 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2024, 19:57:55
wysłana przez grigoras