Autor Wątek: Brakuje menzury ;/  (Przeczytany 17624 razy)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Brakuje menzury ;/
« 17 Cze, 2008, 18:42:55 »
Witam, panowie, zalozyle mwczoraj strunki. No i na strunie B - teraz zalozylem 60, brakuje mi menzury. Nie moge juz dalej przekreci srubki. Jest jakas rada ? Czy moze powinienem zmienic mostek na jakis inni, ktory ma wieksza menzure ? warto wspomniec, ze mostek to TOM.

Pochwa !

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #1 17 Cze, 2008, 18:47:06 »
skoro to TOM to moze da sie odwrocic siodelko, tak zeby ostrze bylo 'dalej' ?
Łe tej.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #2 17 Cze, 2008, 18:50:49 »
przewaznie malo to daje

jaki masz mostek?? ToneProsy i niektore TOMy sa szersze niz koreance dla przykladu, wymiana wszystko rozwiazuje
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #3 17 Cze, 2008, 19:29:17 »
Sprobuj innych strojow, zejdz jeszcze z ton w dol (lub w gore, wiem... straszne ;) ) i ustaw menzure

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #4 17 Cze, 2008, 19:34:46 »
Mhhh, kurde nie wiem :P Mozliwe, ze to shaller, na stronie mayonesa nie ma info o marce mostka. Sinner, pamietasz co za mostek miales w setiusie ?? Moge odwrocic kostke, pewnie nie duzo to da ale zawsze cos.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #5 17 Cze, 2008, 19:40:41 »
Sinner, pamietasz co za mostek miales w setiusie ??


Pamietam - korea, wymienilem go na toneprosa... Chyba, ze masz 7ke setiusa, moze tam daja inny, choc watpie

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #6 17 Cze, 2008, 19:42:21 »
Mam 6 stke, tak patrze i widze, ze kostki sa juz lekko plaskie. Chyba warto bylo by wymienic mostek, ewentualnie same kostki w mostku ? Sinner mowisz,ze tonepros bylby dobry ? Jakis konkretny model ?

Jeszcze takie pytanko, jak kurde wykreci ta kostke ? Krece srubokretem tak jak bym chcial wykrecic srubke. Kostka cofa sie w storne glowki i opiera sie o scianke, a srubka nie che dalej isc. Idzie ale z duuzym oporem. Nie chec spieprzyc gwintu na czyms. Any idea ?
« Ostatnia zmiana: 17 Cze, 2008, 19:45:48 wysłana przez Fasol »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #7 17 Cze, 2008, 19:48:34 »
Tone pros byl bardzo fajny, wiesz, przed wymiana mialem kostki graphtech'a, ktore tam nie zrywaja strun, bo maja sliskie oparcie i ponoc zwiekszaja sustain, ale po wymianie na TP sustain mialem o wiele lepszy i dynamiczniej wszystko gadalo, tak wiec podstawa to sam most.. Jak chcesz zamowic, to wymierz dokladnie wszystko, dziure na trzpienie, srednice pokretel do ustawki wysokosci mosta, rozstaw mosta i wtedy wybieraj model - ja juz nie pamietam ktory bralem... Men, ale jesli Twoim problemem jest zakres regulacji klockow, to nie tedy droga

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #8 17 Cze, 2008, 19:55:11 »
jesli ma koreanca takiego jak ma to wlasnie wymiana pomoze. to samo mialem w bialasie i goral mi pokazywal roznice w roznych mostach jesli chodzi o zakresy.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #9 17 Cze, 2008, 19:56:07 »
Mozliwe... z menzura akurat nie mialem problemow, most wymienilem z przekory

Offline Kaar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #10 17 Cze, 2008, 20:39:34 »
Jeszcze takie pytanko, jak kurde wykreci ta kostke ? Krece srubokretem tak jak bym chcial wykrecic srubke. Kostka cofa sie w storne glowki i opiera sie o scianke, a srubka nie che dalej isc. Idzie ale z duuzym oporem. Nie chec spieprzyc gwintu na czyms. Any idea ?

po drugiej stronie śrubki jest nakrętka, po prostu musisz ją przytrzymać kluczykiem i wykręcić śrubkę trzymającą siodełko. Na początku będzie ciężko szło, bo nakrętka jest do śrubki przyklejona.
W sumie miałem ten sam problem. Obrócenie tych siodełek trochę pomogło, ale w końcu trzeba było troszkę przestawić most (trzpień)...oni montują je jakoś tak skurwysyńsko prosto, zamiast odrobinkę ukośnie i to przez to.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #11 17 Cze, 2008, 21:43:34 »
Mhhh, kurde nie wiem :P Mozliwe, ze to shaller, na stronie mayonesa nie ma info o marce mostka. Sinner, pamietasz co za mostek miales w setiusie ?? Moge odwrocic kostke, pewnie nie duzo to da ale zawsze cos.

zawsze cos, jesli brakuje paru centow to da rade. jesli wiecej niz 5-7 to raczej nic to nie da.
Łe tej.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #12 20 Cze, 2008, 22:10:28 »
Tak ja kmowiels, odwrocilem jedna kostke od E, chyba jest juz ok :) Akurat ze 2 mm sie cofnal punkt oparcia struny.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #13 21 Cze, 2008, 00:32:46 »
:)
Łe tej.

Offline gitara

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #14 20 Lip, 2008, 18:22:25 »
Jestem nowy ale moj post zostal zablokowany a pytalem o menzure wiec byc moze to sie jeszcze czegos dowiem:


Pytałem o:
Chce sobie zrobic gitarke na 6 strun do stroju H. mam kilka pytan:
1. Przy standardowej menzurze jakie moze byc najnizszy stroj i jakie struny? 
2. Jaka powinienem miec menzure aby stroic do H.
3. Co jeszcze mozecie doradzic?

dostalem odpowiedz, ze:

1. Załóż 15tki i spokojnie walisz do A. Od bólu i do G.
2. Przy standardowej 24 3/4 zakładałem 13tki i bardzo fajnie się grało. Bez problemu do dropped A dawało radę.
3. Przeczytaj forum

oraz ze:
do H polecam 27 cali

Musze wiec sprecyzowac ze 27 odpada poniewaz mam krotkie palce niestety.
Czy przy menzurze 24 3/4 bedzie to dobrze brzmialo jesli bede stroic do H? Czy wziac meznure 25 lub 25 1/4?
Czy struny grubości 12-54 wystarcza? (w tej chwili do E uzywam 9-42)
Z gory dzieki za odpwiedz i rady i jesli to powinno byc jeszcze winnym temacie to prosze o info gdzie o tym pisac.

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #15 21 Lip, 2008, 10:56:54 »
Problem z brakiem menzury mialem w swojej 6 tce juz przy 0.56 przy E6  :-\
mostek FR takze wiecie ;)

Co do ciebie stary z tym strojem... pfff...
Powiem ci ino panocku ze do tak niskich strojow to najlepsza jest 7mka... albo baryton jesli gardzisz wiecej niz 6oma strunami...

Przez dlugi czas gralem na swojej 6tce 25 1/2' nastrojonej do BEADF#B, czesto z dropem i powiem ci... chujowo... ani to wygodne ani dobrze nie brzmialo...
Zakladalem wtedy struny 0.13-0.56 i jak napisalem wyzej mialem problem z menzurka....

Nie tak dawno mnie Sinner uszczesliwil... I przyznam ci ze nie tylko jest lepsza... bo wiadomo jest prawie 3-4 polki wyzej, ale naprawde jest roznica z tymi strojami...
W swojej mam zalozony set 0.10-0.59 i spokojnie moge sobie poleciec do ADGCFAD bez makaroni  ;D

Wszystko zalezy tez jak grasz... ja mocno atakuje wiec potrzebuje twarde struny... a z kolei moj kumpel gra tak delikatnie ze w stroju drop B gra na dziewiatkach (sic!!) i ze strunami przy progach ^^ i skubanemu nic nie brzeczy... jak ja wzialem gite do reki to nic nie moglem zagrac, bo struny wylatywaly poza obrys gryfu :D

No... takze kupuj 7mke albo tego barytona min. 27' i nie pierdziel ze masz mala lape i krotkie palce... tez mam mala lapke i palce krotsze niz twoje pewnie, a na SC607B gra mi sie lepiej nawet niz na starej 6tce ^^
Wszystko kwestia przyzwyczajenia... na 6 cio strunowym 35' basie tez gralem i dawalem rade jakos... mimo ze bylo troche ciezko :D...

Poza tym posiadanie takiej gitary ja 7mka czy baryton to nie lada prestiz :D... Bedziesz sie wyroznial od wiekszosci mlokosow starajacych sie byc tró z makaronem zamast strun... Ja na przykład w swoim zapizialym 75 tys miescie jestem prawdopodobnie jedynym 7strunowcem ^^...
Jak poszedlem na probie to kazdy sie na mnie gapil i wielu chcialo sobie pograc... takiego wala hehe  ;)
I'm back!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #16 21 Lip, 2008, 15:32:53 »
25,5'' w 7 czy 6 to jeden penis wiec nie kumam o co ci chodzi Vin$ie... a z tym prestiżem to nie wiem teraz moze na 8 to by mozna sie lansowac albo 6 strunowym basie :P

droga gitaro jesli masz 25,5" to twój własciciel powinien byc dumny i zakladac secik 12-56 np albo grubszy tak do 62 jak duszyczka woli zależy też jaki ma mostek żeby to wyregulowac
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #17 21 Lip, 2008, 15:49:05 »
Ja do H mam 64 i jest w miare ok przy skali 25,5

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #18 24 Lip, 2008, 10:48:50 »
6 strunowy bas to juz nie taka nowosc ;p

25,5'' w 7 czy 6 to jeden penis wiec nie kumam o co ci chodzi Vin$ie...

Chodzi mi o to ze przy wiekszej skali mozesz mniejsze rozmiarowki walnac i nie ma tekiego problemu z manzura...
W mojej z floyd rosem przy 25 1/2' , 0.56 na grubej E to maks :-/... nie wiem jak z ToM czy innymi mostkami ale w mojej tak wlasnie bylo... Niby jeden "penis", ale w 7mce masz dodana strune, a nie zmieniony caly set na kilka numerow wiekszy, nieprawdaż?
« Ostatnia zmiana: 29 Lip, 2008, 11:16:52 wysłana przez Vin$ »
I'm back!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #19 30 Lip, 2008, 18:54:29 »


Chodzi mi o to ze przy wiekszej skali mozesz mniejsze rozmiarowki walnac i nie ma tekiego problemu z manzura...
W mojej z floyd rosem przy 25 1/2' , 0.56 na grubej E to maks :-/... nie wiem jak z ToM czy innymi mostkami ale w mojej tak wlasnie bylo... Niby jeden "penis", ale w 7mce masz dodana strune, a nie zmieniony caly set na kilka numerow wiekszy, nieprawdaż?

na 25,5" mozna walic nawet z 68 (strojenie A) i znam ludzi którzy tak grają i jest im wygodnie.
jesli w 7 masz dodana jedna strune to w 6 odjeta wiec przykladowo moze wyjsc tak ze jest wlasciciel 7 i a drugi 6 obaj stroja sie do A (skala taka sama) pierwszy uzywa setu 10/13/17/26/36/46/59 a drugi setu 13/17/26/36/46/59 czyli wychodzi na to ze wlasciciel 6 uzywa grubszego zestawu a sevenstringer ma dodana strune, a tak naprawde to jeden "penis" :D
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #20 31 Lip, 2008, 00:10:38 »
u mnie wlasnie 0.68 spowodowaloby niemozliwosc ustawienia menzury... tka z floydami chyba bywa...
Jakby nie patrzec nie zmienia to faktu ze baryton jest lepszy do niskich strojow... wkoncu po to zostal stworzony... a 7mka to 7mka...
I'm back!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #21 31 Lip, 2008, 00:44:57 »
ja sie wlasnie czaje na barytona jeszcze rozkminiam czy 8 czy 7 :P co do 68 to zalezy od wielu czynnikow mojemu kumplowi sie gryfik pokrzywil od 60 a mostek mostkowi nie równy ja mam jacksona dk2 i zajebistego floyda na licencji i daje to rade, posiada dosyc duzy zakres regulacji
« Ostatnia zmiana: 31 Lip, 2008, 00:50:56 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #22 31 Lip, 2008, 21:29:58 »
jeśli to ma byc szóstka strojona do H to polecam menzurę 27" albo nawet 28,5". Można na takiej uzyskac racjonalne naciągi na dość normalnych setach strun. I nie ma co sie przejmować krótkimi palcami, bo różnica cala czy dwóch na menzurze nie przekłada sie na jakies kolosalne różnice w rozstawie poszczególnych progów.
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline Vin$

  • Gaduła
  • Wiadomości: 302
  • Gitara & Bas
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #23 31 Lip, 2008, 23:22:27 »
no... wypowiedzial sie specjalista i wszystko jasne :D...
ta roznice poltora cala prawie w ogole nie czuć... tylko szerokosc gryfu (przy 7mkach)... ale to zalezy od gitary i przyzwyczajenia... no i potrzeb ;p
I'm back!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Brakuje menzury ;/
« Odpowiedź #24 01 Sie, 2008, 00:58:58 »
mi sie wygodniej gra na 7 a mam krotkie palce, profil gryfu jest inny lagodniejszy, mysle teraz o menzurze 30". mam nowa robote to moze sie uda do konca roku uzbierac kase i wykozystac ;) ZZtopa
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
18360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2010, 13:46:52
wysłana przez piotreksu
19 Odpowiedzi
11124 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2011, 18:20:47
wysłana przez lord_awesomeguy
10 Odpowiedzi
5973 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2012, 07:39:32
wysłana przez Stivo2005
11 Odpowiedzi
6410 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2013, 23:00:33
wysłana przez Winged
4 Odpowiedzi
2373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lis, 2022, 11:30:59
wysłana przez Bjørn