Autor Wątek: godne polecenia firmy kurierskie  (Przeczytany 3433 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
godne polecenia firmy kurierskie
« 16 Cze, 2008, 14:14:22 »
macie jakies doswiadczenia w temacie? moje jedyne doswiadczenie to takie, ze Poczta Polska nigdy w zyciu, a GLS ostatnio zlamal srubke od mikrostroika podczas przesylki do nowego wlasciciela.

co z DHL, UPS, Masterlink? moze cos innego?

dzieki z gory.
Łe tej.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Pocztą Polską dostałem pickup - cały i zdrowy.
Pocztexem dostałe heada - cały i zdrowy.
DHLem wysyłałem pickpu, FBV Express, dostałem gitare (w futerale), dostałem BBE - wszystko bez zarzutu.

Wydaje mi się, że to w dużym stopniu kwestia zapakowania. Nie ma co zakładać, że ktoś będzie się obchodził z paczką jak należy, tylko nawsadzać tych folijek, gazet, czy innych pianek, tyle żeby najbardziej uparty dostawca nie dał rady tego rozjebać ;)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Dokładnie tak. Nie oszukujmy się. Jeśli będą mogli jebnąć paczką w sortowni o ścianę to na bank to zrobią. Ew. można dawać mniejszym firmom jak Szybki Lopez czy Riders, bo przeważnie nie mają dużych sortowni i łatwiej ścigać ubezpieczenie jakby co.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ja w pracy korzystam z DHL Servisco i nie ma problemów większych. Ale tak jak chłopaki mówią - pakowanie to podstawa.
Paczka z Music Toolz przyszła w stanie... nienajlepszym ;) a sprzęt nieruszony bo dobrze zapakowany.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
to samo mialem co Leon, pakami jebia niemilosiernie, ale zapakowac trzeba umic... na tym forum byl przyklad heada ktory byl zapakowany nieumiejetnie niestety

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Dobrym patentem jest podczas wysyłania heada wyjmować lampy i wsadzać je do osobnego pudełeczka z watą. no i całość pożądnie upakować.
Przy porządnym jebnięciu o ziemie headem ,lampy biora na siebie impet pieca i lamp,a to sporo za dużo.
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Nitram

  • Google Master Class
  • Pr0
  • Wiadomości: 535
  • Beerserker
Przy porządnym jebnięciu o ziemie headem ,lampy biora na siebie impet pieca i lamp

Eee... Hofiziomek coś znowu ćpał ;P

UPSem dostałem gitarkę - paczka w stanie idealnym prawie... A Siódemką piec... Pięknie i szybko...

Masterlink to teraz bodajże DPD... Paczki z muzycznego tym do mnie zwykle trafiają - też bardzo ładne...

Poczta Polska też zła nie jest a takie drobniejsze rzeczy też się skutecznie i bezpiecznie ślą :) Jak wpiszesz wartość paczki na kwitku to się z nią obchodzą jak z jajkiem :D
Some day... She'll be moaning just like i want to...

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Ja tam sie spotkałem właśnie z takim traktowaniem rzeczy
Kiedyś ściągałem amortyzator do roweru z Anglii i przyjechał do mnie ze skrzywioną rurą sterową,taka rura jest z Cro-molibdenu. Nie wyobrażam sobie z jak wysoka musiał on spaść na tą rurę żeby ,się wgieła.
Ten patent z lampami znacznie wydłuża ich żywotność po transporcie. ???
ja tylko radzę... ::)
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline gumis

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Ja parę razy korzystałem z usług DHL i zawsze wszystko było ok, ale chyba faktycznie najważniejsze to dobrze zapakować paczkę i najlepiej wysyłać sprzęt w casie - wtedy raczej nic nie powinno się stać :)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Parę razy korzystałem z DHL i wszystko było ok. Raz tylko sąsiadom przywieźli akwarium w proszku... :)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
y zapomnialem napisac ze chodzi mi o przesylke wiosla, pickupy i drobnice tez wysylam Poczta Polska i jest ok ;)

dzieki za pomoc ziąs.
Łe tej.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Gitarka od PAS Guitars wysłana została do mnie za pośrednictwem DHL. Miała kilkaset kilometrów do przebycia i doszła w jednym kawałku, bez żadnych problemów (była w futerale rzecz jasna) w granicach 24 godzin (jeżeli pamięć mnie nie myli).
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2008, 20:19:34 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
Do mnie PAS przyleciał przesyłką konduktorską w bodaj 8 h ;) Tanio, szybko i bezpiecznie :) No chyba że się pociąg wykolei :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
hyhy, mi sie przypomnialo jak pracowałem na magazynach i rzucalismy pralkami, lodówkami i twardymi dyskami a potem sie z tym ludzie jak z jajkiem obchodzą i huhaja i dmuchaja na to ;)

ale fakt że w firmach kurierskich czesto pracuja złe człowieki ;)












PS. sry jesli kogos to urazilo, ale licze że tu siedza ludzie z poczuciem humoru i dystansem :)


EDIT: co do DHLa to kiedys mi zajebali część sprzetu z przesyłki :(
« Ostatnia zmiana: 16 Cze, 2008, 21:12:25 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
hyhy, mi sie przypomnialo jak pracowałem na magazynach i rzucalismy pralkami, lodówkami i twardymi dyskami a potem sie z tym ludzie jak z jajkiem obchodzą i huhaja i dmuchaja na to ;)

ale fakt że w firmach kurierskich czesto pracuja złe człowieki ;)


( Obraz usunięty.)









PS. sry jesli kogos to urazilo, ale licze że tu siedza ludzie z poczuciem humoru i dystansem :)


EDIT: co do DHLa to kiedys mi zajebali część sprzetu z przesyłki :(

Kurwa - zabic ;)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Ja parę razy korzystałem z usług DHL i zawsze wszystko było ok, ale chyba faktycznie najważniejsze to dobrze zapakować paczkę i najlepiej wysyłać sprzęt w casie - wtedy raczej nic nie powinno się stać :)
Dokładnie case + porządne opakowanie załatwia sprawe prawie w 100%. Jak coś nie ma case, to trzeba samemu gazet i gąbek nawrzucać do pudła, najlepiej sporo większego niż przedmiot.

@Hofiziom - przy upadku heada to akutra nawiększym problemem jest impet transformatorów a nie lamp :)

Pozdr

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
dzieki za info panowie, jednak odbieram recznie, tzn. manualnie... yyy... no... analogowo. osobiscie :D
Łe tej.