Autor Wątek: Jaki tani interfejs? Fast Track Pro? (stosunek możliwości/cena!)  (Przeczytany 11789 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Jak w tytule.

Celuję w Fast Track Pro:
- bo na alledrogo kosztuje 359zł+przesył nówka,
- bo ma jakąś upośledzoną wersję protólsów w pakiecie,
- bo ma symulacje gitarowe w pakiecie,
- bo jest od razu dźwiękówką i interfejsem.

Jednakże Aston mówił, że urządzenie nie jest bez wad:
- nie lubi on zmian próbkowania (i w efekcie np. jak sobie odpalisz DAW w 48kHz to nie odsłuchasz niczego w odtwarzaczu),
- uważać trzeba z włączaniem, monitory lubią strzelać,
- analogowy włącznik zasilania też może wnerwiać (tutaj nie mam pojęcia szczerze o co chodzi :D),
- pokrętła od preampów są dziwne, zaczynają zmieniać coś dopiero od 3/5 zakresu.

Czy za te niecałe 380zł wraz z przesyłką nówkę warto wciągać, czy coś lepszego się w podobnej cenie znajdzie? I nie chodzi mi tutaj o "dozbieraj i kup lampę", tylko o rzeczywiście podobną kwotę (ok. ~400zł), bo tyle od biedy jestem w stanie dozbierać. Niby POD GX nie jest wiele droższy (alledrogo 419+przesył), ale ja bym chciał żeby mi to od razu za dźwiękówkę robiło, ten m-Audio zdaje się mieć dużo więcej możliwości, pytanie tylko o ich jakość...
« Ostatnia zmiana: 29 Mar, 2012, 23:52:05 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Analogowy włącznik - strzelanie. Ja się boję takich rzeczy, wolę bezpieczne uruchamianie wszystkiego. Men, no jak ci mówiłem - za niewielką cenę nienajgorszy interfejs. Działa ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
No to jeśli nikt nie podpowie jakieś realnej z mojego położenia alternatywy, to chyba będę go wciągał :)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Obadaj sobie ESI UGM 96. Co prawda przy Fast Tracku wygląda w tej cenie dość skromnie, ale dźwiękówka z niej zacna i interfejs nienajgorszy. Nigdy nie odczułem braków rozmaitych pokręteł i prztyczków, a z DAW-ów i tak używam tylko Reapera. Jedyne czego nie lubi to gdy na płycie głównej USB dzieli przerwania z WI-FI (lubi się BSOD-em skończyć. Nowe drivery od chipsetu potrafią ładnie sprawę rozwiązać). Za zmianami próbkowania też w sumie nie przepada, ale to mi nie przeszkadzało bo nie widziałem sensu nagrywać w domu z częstotliwościami większymi niż 44.1 khz. Bardzo mi się za to w tym sprzęcie podobało, że jest tak malutki, że można go ze sobą zabrać praktycznie wszędzie. Nówka kosztuje ok. 360 + przesył. W zestawie jest jakiś Cubase i jakieś komercyjne wtyczki VST.
It's always nice to have a penis.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
No mi te przeskakiwanie próbkowań tez o tyle nie straszne, że jeśli to ma działać na zasadzie "słyszę DAW i nic więcej", to mnie przynajmniej gg nie będzie wkurwiać jak zapomnę wyłączyć :D
Obadam w guglu i pomyślę nad tym ESI.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Tylko właśnie odnośnie strzelania mi Aston przypomniał - u mnie ESI pykało przy starcie systemu. W sumie nic nie stoi na przeszkodzie żeby odłączyć kartę od kompa przed startem kompa, ale z kronikarskiego obowiązku wspominam. Ew. ja odłączałem od niego słuchawki na czas startu, żeby się im nic przypadkiem nie stało. Tak czy kwak, sprzęt godny uwagi bo kosztuje mniej niż POD GX, a możliwości ma ciut większe.
It's always nice to have a penis.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
No wiesz, co do strzelania, to strzelają i integry w mobasach. Samo strzelanie mnie nie przeraża, zwłaszcza że teraz i tak napierdalam na rozpadających się unitrach i zodiaku w roli amplitunera, a jak będzie mnie stać na monitory to je najwyżej będę po prostu wyłączał z prądu i uruchamiał po odpaleniu kompa.
Ale chyba jednak skłaniam się ku Fast Trackowi, bo wady są mam wrażenie podobne, a jednak ma tam jakiś możliwości trochę więcej chyba.
« Ostatnia zmiana: 30 Mar, 2012, 00:57:06 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
FastTrack, albo Lexicon Alpha. Ja śmigałem na Lexiconie i spełniał swoje zadanie w 100%

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Ja tam nie jestem jakiś pro jeśli chodzi o interfejsy...

Mimo to looknij co ma teraz thomman do zaoferowania. Jak tam patrzyłem to widziałem Presonusa jakiegoś za 500 zł (gdzie w PL za ok 900 chodzi)

http://www.thomann.de/pl/presonus_audiobox_usb.htm

Dozbieraj zdziebko...:)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
W Polsce z tego, co widzę ceny za nówkę też koło ~550 się zaczynają, to nie wiem, czy jest sens się pchać w thomanna ;)
Testowałeś? Ten DAW Presonusa w zestawie kusi, ale czy oby na pewno warto dokładać 2 stówy?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ta ESI jest zajebista. Sam bedę na taką polował niedługo, bo do lapiaka w wariancie przenośnym to raczej mojego M-Audio nie zapnę. Nagrywałem już na tej zabaweczce, poleciłem Harvestowi, kupił i jak na razie nie narzeka ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
W Polsce z tego, co widzę ceny za nówkę też koło ~550 się zaczynają, to nie wiem, czy jest sens się pchać w thomanna ;)
Testowałeś? Ten DAW Presonusa w zestawie kusi, ale czy oby na pewno warto dokładać 2 stówy?

Osobiście nie testowałem...
Ale mój nauczyciel który siedzi troche w akustyce,(czasem nawet ponoć jakiś jego tekścić w prasie elektronicznej można spotkać - nie wiem - nie interesuje się tym zbytnio ) wychwala go pod niebiosa...
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
No to teraz kurwa nie wiem.

:D


Ale dobra, jeszcze chwilkę się dozbiera kasa, więc mam czas do namysłu :D

Posty połączone: 02 Kwi, 2012, 23:19:32
Dobra, to może tutaj więcej osób będzie umiało podpowiedzieć, bo podejrzewam, że sprzętowo to każde ma swoje wady i zalety (np FastTrack zdaje się mieć najwięcej wodotrysków, a Presonus ma jakieś tam chwalone preampy), czyli -

który DAW?
Cubase LE, Protools SE, czy Presonus Studio One Artist?

Wiem, że DAWy to w dużej mierze kwestia gustu, oraz że każdy będzie wykastrowany, ale ja sam praktycznie żadnego nie mam ogarniętego, więc z żadnymi nawykami się spierać nie będę, bo i tak jeszcze żadnego używać nie umiem. Ogólnie to coś mi mówi, że faktycznie opcja Presonusa byłaby najciekawsza, tylko że niestety najdroższa i to by oznaczało dość znaczące odroczenie zakupu :(
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2012, 23:23:23 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
REAPER! Nie pakuj się w Cubase. Trochę w nim dłubałem i tak mnie wkurwił że któregoś pięknego wieczoru uległem kuszeniom Amanity i wróciłem do Reapera. I dobrze zrobiłem :D
Z tych wymienionych to ProTools. Przynajmniej nauczysz się obsługi jakiejś w miarę popularnej platformy. To ułatwia życie potem często.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
W szałcie mówili coś kompletnie odwrotnego :D

Widać jednak kwestia gustu...?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
O, to już ciekawie się robi.
Presonus, czy Cubase w okrojonych wersjach nie obsługują zewnętrznych VST (jeśli dobrze rozumiem, to Presonus, ale chce się upewnić :D)? To dla mnie ważne, bo mam zamiar sprzedać piec i tymczasowo nie będę miał na czym innym grać, więc się nastawiam na różne Lepou i tym podobne.
Czyli wychodzi na to, żeby celować w Cubase, bo ProTools S(hitty)E(dition) ludzie mocno na necie hejtują, a i na tych VST mi zależy.

Poza tym:
Presonus:
Individual channel-trim controls with 0 to +35 dBu mic gain range ( :( )
48V phantom power for condenser microphones
No i do tego dochodzi ten Presonus, który byłby fajny, gdybym mógł w nim swobodnie używać VST, tak to kicha :(

O M-Audio znalazłem tylko to, że zgadza się to phantom 48V, a o ESI nie udało mi się nic znaleźć (ale pewnie nie umiem szukać, ew rozczytać się w speckach) :(

Aha, na Djshopie jest Fasttrack w wersji z jakimś okrojonym Abletonem, ale drogo w chuj, więc odpada.

Czyżby miał jednak wygrać ESI?:P
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2012, 19:29:12 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Ten Alesis jest w fajnej cenie, a do tego ma Cubas'a. I wygląda, jakby miał sporo możliwości.
Wg. ciebie to by była najciekawsza opcja względem Fast Tracka, którego traktuję jak punkt wyjścia w tym topiku?

ED: prawdopodobnie będę mieć okazję niedługo (o ile streszczę dupę ze zbieraniem kasy) na Pod Studio UX2 za ok. ~500-550zł od znajomego, killer innych propozycji, czy nie warto się w dźwiękówki L6 pchać?
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi, 2012, 23:50:44 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Ja też pierwsze kroki w home recordingu stawiam w Pro Toolsie, ale do Fast Tracka(tego od Zorra) dodają fabrycznie tak ograniczoną wersję programu(cóż chcieć za kilka stówek gratis do interfejsu), że chyba jednak przerzucę się na Reapera, którego miałem, zanim zacząłem się bawić w to. Potwierdzam też, że jak podepnie się odsłuch przed włączeniem, to trzaska.
Dodatkowo ze starszymi komputerami nie lubi współpracować, tj. troszku za bardzo obciąża system na moim stacjonarnym. Na szczęście jest więcej kompów.

Pozdro

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Spodobał mię się ten Alesis i na dzisiejszy wieczór nim się jaram :D
Jedynie ta opcja z używką UX2 mnie męczy, tylko to bym musiał szybko skądś skręcić ze 150-200zł.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
CmnD - napisz coś więcej o tym Lexiconie bo cena używek jest kusząca :)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A ja chciałem dopytać o tego Alesisa jeszcze.
Są jego dwie wersje (starsza i nowsza) i nie czaję różnicy między nimi. Do tego w internetach, jak o nim czytałem, to go hejtują w wielu miejscach - a nawet i tutaj na forum widziałem jakiś topik, że ktoś miał z nim jakieś kłopoty.

Pytanie o tego UX2 nadal aktualne póki co, ale nie wiem, czy będzie mnie na niego stać ;) Ale pewnie gdyby mi się udało, to to najlepsza opcja?

I jeszcze jedno pytanie, bo w necie znalazłem kolejną fajną zabawkę za 409zł+przesył nówka, czyli Zoom S2t (czy jakoś tak).
W paczce jest interfejs z (o ile dobrze czaję speckę) wejściem gitarowym (z dodaną placebogenną lampką - gdzieś w internetach ktoś pisał, że jej wymiana zauważalnie zmienia brzmienie, ale średnio w to wierzę) + dwa mikrofonowe (z zasilaniem phantom!). Nie umiem się rozczytać co do wzmocnień.
Dodany jest do niego Cubase LE i jakiśtam soft z gitarowymi symulacjami mogący pracować zarówno samodzielnie, jak i jako VST. Jako że Zoom z dobrych brzmień nie słynie to podejrzewam, że to bardziej zabawka, niż coś użytecznego, ale jeśli tylko sam interfejs miałby być okej, to jestem za.
A i jeszcze da się do niego podłączyć footwitcha i geja ekspresji :)
Minusem jest to, że Zoom ma wysrane na systemy 64bit i musiałbym pewnie wrócić do XP.
EDIT:
http://allegro.pl/zoom-zfx-soft-pedal-ekspresji-zoom-c5-1t-wwa-i2240976763.html
Cena ;O toć to to samo, tylko z wbudowaną podłogą. Nie schodzi im i chcą się pozbyć, czy jak?

Posty połączone: 10 Kwi, 2012, 22:28:24
Dobra, już chuj, utargowałem 230zł za tego Zooma i go zamówiłem, w najgorszym wypadku go odsprzedam bez większych strat :)
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi, 2012, 22:28:24 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Ten Alesis IO2 Express szybko schodzi w muzycznym.pl na ostrowskiego we wrocku.
Ludzie coś tam na niego hejtują...ale też nie wszędzie - i tak w tej cenie to full china ale jest gwarancja jak cos.
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Jakby ktoś chciał poczytać relacje z oswajania Zooma, to się przeniosłem do tego topiku.
http://forum.sevenstring.pl/hardware/interfejs-gitarowy-w-granicach-300/msg211647/#msg211647
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Trociniak

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Witam, na wstępie chciałbym poinformować, że dopiero zaczynam przygodę z domowym nagrywaniem i mam pytanie odnośnie Interfejsu M- Audio Fast Track Pro. Na wszystkich aukcjach widnieje informacja, że urządzenie rejestruje do dwóch ścieżek naraz. Postanowiłem więc zadzwonić do jednego sklepu i dowiedziałem się, że można nagrywać jednocześnie dwa kanały plus midi (do ośmiu ścieżek). Szukam taniego sprzętu do nagrania perkusji elektronicznej z dwoma mikrofonami typu overhead, które zarejestrują normalne blachy. Czy może ktoś mi powiedzieć jak to jest z tym midi? Pozdro

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
16459 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2011, 03:15:31
wysłana przez Tolein
10 Odpowiedzi
6213 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Paź, 2011, 19:44:20
wysłana przez mondomg
12 Odpowiedzi
4539 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sie, 2013, 20:18:26
wysłana przez ChopZeWsi
45 Odpowiedzi
20139 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2013, 13:26:30
wysłana przez benkai
8 Odpowiedzi
2213 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2018, 13:29:29
wysłana przez Chomick