Autor Wątek: Takie tam, czyli najbardziej gejoski kawałek jaki zrobiłem :D  (Przeczytany 4392 razy)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie ma śmierćmetalu, nie ma hajgejów, a przester grany na singlu gryfowym :D Starzeje się  :facepalm:

Wlacz osadzony player soundcloud
B ( o ) ( o ) B S

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
To ja bym musiał wrzucić swoje wszystkie :D Jako, że na gicie brzdąkam ledwie chujowo, wyszłoby szydło z dupy :)
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

bandit112

  • Gość
Moją propozycją by było trochę zhumanizowanie blach, zdjęcie im trochę tego room'u i przyciszenie cipkę. A co do grania to przyjemne, mi by w pierwszej części jakieś spokojne solo na przesterze by pasowało też bo mało się dzieje. :) Ale nie no, fajne i taki w sumie "moje", na początku tak grałem, umieszczałem tego typu zagrywki przeplatane z chłostą, dlatego wielu pisze że mam pojebaną i chaotyczną muzę :D

spoko :tak:

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Kurwa, taki krancz, to jest to do czego bezskutecznie dążę od jakiegoś czasu. Wniosek taki, że muszę mieć singla albo chociaż rozłączanie cewek ;D
Natomiast sam kawałek na plus, mnie się podobie :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ciut za dużo stopki jak dla mnie. Mi się właśnie garki z taką ilością headroomu podobają - brzmią autentyczniej, bardziej garażowo :D
Rifaż spoko - podoba mi się :D Ale czy mam wrażenie czy bas krzywo dograny?
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Dziękuję za ten numer. Patrząc w okno przemyślałem swoje życie.
Paczki z głów!

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Nie wiem dlaczego, ale skojarzyło mi się z tym:


Spoko wałas!
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Jak dla mnie to jeden z moich ulubionych stylów rockowego grania ;)
Jest walczyk, jest "o kurwa ale przejścia robi :O", jest moc.
:D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Dzięki za opinie, tu raczej kompozycyjnie do Was wyszedłem, bo miks był pobieżny, tak samo jak całe bębny i reszta, nie skupiałem sie nad tym.

Bębny to SD 2.0 (perka troche na siłę, w metalu sie ja łatwiej robi), gitary to, jak już pisałem, singiel gryfowy, a własciwie rozłączone cewki w Hellfire :D Nagrałem tracki na Schecterze Loomisie. VST jakich uzyłem to legion na pierwszych riffach, na tym ostrzejszym użyłem HyBrita. Paczki wszędzie to Mesa od Sperimentala (zwykła, nie oversized).

W sumie fajnie ze sie podoba, przester na singlu nagralem całkiem przypadkiem, bo zapomniałem przełączyć na humba pod mostem.

Bas możliwe że cos tam jest krzywo, nie skupiałem się nad tym. Ale może gitara sie gdzieś wykoleja, w sumie nie wiem, przyszlo mi do głowy to nagrałem :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Takie faktycznie gejoskie :D Trochę denerwował mnie walczykowy rytm na perkusji. No i jakiś wokal bysie przydał, żeby wypełnić.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
perka będzie lapsza jak sie naumiem ;) A wokalu lepiej nie bede nagrywał sam :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Dla mnie chyba każda rockowa/metalowa pościelówa w 3/4 nawet jeśli nie ma wybijanego tego pierdolonego UM-PA-PA i tak brzmi jak walczyk :D
Ale to jest fajne, ja tam lubię taki klimat ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:


Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Myślałem przez chwilę że słucham koweru Love Hurts Incubusa.

Łe tej.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822


Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Myślałem przez chwilę że słucham koweru Love Hurts Incubusa.



Ja dalej uważam, że to TSA testuje pod przykrywką odbiór nowego materiału :P
weimar guitar gently weeps

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Nie bluźnij mi w temacie :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Niby fajnie, ale chyba zbyt prosto, w sensie fajne by było gdyby było: jeszcze nie udziwnione a juz nie um pa pa, zdecydowanie postawiłeś dopiero surowy fundament, i mam na myśli tylko kompozycyjna częśc. Na temat miksu i innych takich zupełnie nie zabieram głosu.
BTW kocham brzmienie z gryfowego singla, no ale ja jestem stary to mogę :D Z tym że, do rasowego brzmienia gryfowego singla, zabrakło albo lampy lub czegos co ładnie to udaje, no albo po prostu świeższych strun :P

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Struny były zdecydowanie zbyt stare, przypuszczalnie z okolic wrzesnia/października 2011 :D

Co do kompozycyji to w 100% się zgadzam że można jeszcze trochę dodać, jeszcze pewnie z jakiś jeden riff by się przydał. Przyszła wena to nagrałem, nie chciałem robić nic na siłę. Po za tym nie chcę zrobić z tego progresywy jak to mam w zwyczaju (zazwyczaj mocno komplikuje kawałki). Perka, jak wyżej wspomniałem, była lekko na siłę, bo nie umiem robić kompletnie perki do takiej muzyki. Miksu i masteru też nie oceniam, robiłem to na starych słuchawkach Sony, które zupełnie się do takich rzeczy nie nadają. Poczekam na nastepne nadejście weny i albo zrobie coś dalej w tym klimacie albo lekko rozbuduje i poprawie obecne :) choć jak sie tak zastanowic to obecna wersja ewentualnie może się zmieści w pojęciu pop rocku  (z naciskiem na pop, bo taki miałem zamysł :) )
B ( o ) ( o ) B S

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
No to wyszło że jestem gejem.. Mnie się bardzo podoba jeszcze jak byś mógł to daj linka do ściągnięcia. Nył bym bardzo wdzięczny.  8)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Wiesz to nawet nie chodzi o ilośc riffów a o kwestie aranżacyjno brzmieniowe. Dla mnie mistrzem robienia czegoś z niemal niczego sa kolesie a Audioslave. Czesto gęsto kawałki oparte na jednym patencie a mają cos w sobie. Faktem jest ze wokal robi tam sporo.

posłuchaj jak mało gra gitara w refrenie a jak to brzmi.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No rola wokalu jest tu olbrzymia, jak w praktycznie każdym kawałku. Co innego progresywa, taki pink floyd, gdzie dzieje się coś muzycznie bez przerwy a co innego zwykłe pitu pitu złożone z refrenu, zwrotki i jakiegoś bridge'a. Słucham sobie tego Audioslave i próbuje sobie ten kawałek wyobrazić bez wokalu. I benc, tu na refrenie czy zwrotce też nic takiego sie nie dzieje i jako instrumental kawałek byłby średni. ALe perkusja robi też niezłą robotę co trochę ozywia całość kompozycji
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2008, 10:25:49
wysłana przez krzy1125
3 Odpowiedzi
2827 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2010, 01:48:58
wysłana przez lolo3d
1 Odpowiedzi
1182 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2011, 03:05:07
wysłana przez jaca2303
15 Odpowiedzi
4990 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2011, 14:35:14
wysłana przez Matt-Carnage
25 Odpowiedzi
4834 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2011, 00:19:33
wysłana przez g-zs