Autor Wątek: Gibson LP z klonową podstrunnicą  (Przeczytany 13019 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Gibson LP z klonową podstrunnicą
« 28 Lut, 2012, 02:01:27 »
Gibson Les Paul Classic Custom EB

"Top instrumentu wykonano z litego, rzeźbionego klonu i scalono z mahoniowym korpusem z drążonymi komorami (lepszy rezonans, redukcja masy). Takie połączenie zapewnia odpowiednią klarowność oraz definicję i moc. Doskonały rezonans jest dodatkowo wzmacniany poprzez zastosowanie wklejanego gryfu, zbudowanego z ciętego z ćwiartek mahoniu. Jego profil jest bardzo wygodny, co z pewnością spodoba gitarzystom, grającym bardziej skomplikowane solówki. Podstrunnica to przypalany klon, który dzięki termicznej obróbce oferuje wysoką wytrzymałość bardzo dobre brzmienie oraz wyjątkowy wygląd."

więcej na www.lauda-audio.pl/instrumenty/gitary/gitary-elektryczne/les-paul-classic-custom-eb.html

ktoś to już ogrywał? jestem cholernie ciekaw co to za wynalazek i jak to gada

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Ja właśnie czekam na patyk z taką postrunnicą, ogrywałem też w RnR i szczerze, nie zauważyłem, że to nie jest rosewood :P

Wstępnie sądzę, że zdrady nie ma, potem jak chcesz, postaram się obfotografować tę postrunnicę.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Jestem bardzo ciekaw trwałości tego czegoś. Klon szkaradnie się starzeje i wyciera, a jeśli jeszcze będzie się wycierał z ciemnego na jasno, to już się boję.



Kojarzy mi się to z Musimą Eterna i malowaniem klonu na czarno żeby udawał heban. Jak się powycierało to wyglądało jak gówno, zresztą Japończycy też mają swoje za uszami, bo praktykowali to samo w swojej najniższej półce. Sorry panie Juszkiewicz, ale chyba nie tego spodziewają się klienci.
Łe tej.

Offline SaschaK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Portfolio
Dolnośląska Fabryka Instrumentów Lutniczych malowała na ciemno za to (chyba) buczynę :D

Ja czekam na jakąś obiektywną opinię, bo póki co to słyszałem tylko że be i fuj i nie true. Fakt, odstępstwo od tradycji ale zmiany nie zawsze są złe ;)

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Dom?n- ale wytarty klon jest TrV


Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
mi się tak podoba w tym wykończeniu mniam, bo to przez znaczek na główce

Cytuj
Most of the baked maple fretboards (at least on the USA models) are *considerably* darker in appearance than the original promo photos showed.
...Now here is my actual Classic Custom in Antique Natural as it came out of the box--nothing was done to the fretboard:
Spoiler
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Ja właśnie czekam na patyk z taką postrunnicą, ogrywałem też w RnR i szczerze, nie zauważyłem, że to nie jest rosewood :P

Wstępnie sądzę, że zdrady nie ma, potem jak chcesz, postaram się obfotografować tę postrunnicę.
A powiedz mi czy ta podstrunnica jest lakierowana czy tak jak Pan Bóg przykazał jest goła i nasiąknięta olejem?

Klon szkaradnie się starzeje i wyciera, a jeśli jeszcze będzie się wycierał z ciemnego na jasno, to już się boję.
tylko klon lakierowany, ale to dotyczy każdej podstrunnicy, którą sprofanuje się lakierem, gdy klon jest "żywy" to wystarczy myć ręce jak Pan Bóg przykazał i co jakiś czas zakonserwować podstrunnicę olejem i nawet po 15 latach będzie wyglądać estetyczni i schludnie

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki

tylko klon lakierowany, ale to dotyczy każdej podstrunnicy, którą sprofanuje się lakierem, gdy klon jest "żywy" to wystarczy myć ręce jak Pan Bóg przykazał i co jakiś czas zakonserwować podstrunnicę olejem i nawet po 15 latach będzie wyglądać estetyczni i schludnie


No weź, błagam cię, te wszystkie '52 Tele są czymś sprofanowane? :D Są lakierowane i starzeją się jak widać na obrazkach. O to mi chodzi.

Dom?n- ale wytarty klon jest TrV

( Obraz usunięty.)

W sumie mi to dynda koło zwisu, ale LP i powycierana podstrunnica to jest syf a nie tru ;)
Łe tej.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins

A powiedz mi czy ta podstrunnica jest lakierowana czy tak jak Pan Bóg przykazał jest goła i nasiąknięta olejem?

Żadnego lakieru, normalny jakby rołsłud.
« Ostatnia zmiana: 28 Lut, 2012, 16:40:55 wysłana przez Rachet »
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Z pierwszego posta  cytata : "przypalany klon" otóż prażony i nasączony "różnym takim gównem" ze zaden lakier nic temu juz nie pomoże ;).

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
No weź, błagam cię, te wszystkie '52 Tele są czymś sprofanowane? :D Są lakierowane i starzeją się jak widać na obrazkach. O to mi chodzi.
po pierwsze ten Tele to porażka ze względu na mostek, a po drugie zrozum wreszcie, że to nie podstrunnica (drewno) się tak fatalnie starzeje/niszczeje ale ten cholerny lakier

W sumie mi to dynda koło zwisu, ale LP i powycierana podstrunnica to jest syf a nie tru ;)
jeśli ten LP nie ma lakierowanej podstrunnicy to nic takiego nie będzie mieć miejsca

mam od nowości 15-letniego strata z nielakierowaną podstrunnicą klonową i mimo, że częściej i więcej na nim gram niż na 6-letnim z polakierowaną, to jego jest o niebo w lepszym stanie

Żadnego lakieru, normalny jakby rołsłud.
no to czad :) prawdopodobnie w piątek będę mieć możliwość ogrania dwóch egzemplarzy, białego i czarnego

od zaprzyjaźnionego lutnika dowiedziałem się, że heban i klon mają niemal identyczne właściwości brzmieniowe, więc powinno to gadać jak Gibol na hebanie  :)

Z pierwszego posta  cytata : "przypalany klon" otóż prażony i nasączony "różnym takim gównem" ze zaden lakier nic temu juz nie pomoże ;).
wszystkie nielakierowane podstrunnice nasącza się odpowiednim olejem (a nie gównem) i dzięki temu nawet po kilkunastu latach będą wyglądać lepiej niż kilkuletni lakier

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins

Z pierwszego posta  cytata : "przypalany klon" otóż prażony i nasączony "różnym takim gównem" ze zaden lakier nic temu juz nie pomoże ;).
wszystkie nielakierowane podstrunnice nasącza się odpowiednim olejem (a nie gównem) i dzięki temu nawet po kilkunastu latach będą wyglądać lepiej niż kilkuletni lakier

Uczysz ojca dzieci robić.
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline SaschaK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Portfolio
( Obraz usunięty.)

Co jak co, ale na tym zdjęciu to drewienko robi mi bardzo dobrze :) Ale przy progach coś brzydkawo chwilami

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
To jest ten sam zabieg co EBMM określa jako "roasted maple"?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tak to mniej wiecej to samo. Tylko MM i Mister szur robią to głównie  na oczkowym tym pokreconym a dżipsą na podstrunnicach w celu barwienia nawet jak widac na "zwykłym"
@ Aerosmith gdybyś poczytał, to bys kurwa wiedział ze prazony klon to  taki klon który w wyniku prazenia pozbawiony został wszystkiego prócz włókien właściwych a we wszelkie pory których drewno ma bez liku, pod cisnieniem wprowadzono polimery które okresliłem mianem "gówna".W wyniku prazenia wszelkie sole, woda, zywice itp zostały wyproszone ;) . Jak i człowiek tak i  drewno składa się miedzy innymi z wody, czy nam się to podoba czy nie, prazone tejze nie posiada, a w zamian posiada co innego. I sie kurwa nie kłóć  :P
« Ostatnia zmiana: 28 Lut, 2012, 20:07:20 wysłana przez commelina »

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Fajnie byłoby obadać to wiosło, czaje się powoli:)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Idźcie do muzycznego, wszystkie (poza chyba Alpine White) żibsony studio mają to przyklejone :)

Z resztą jak mówiłem, miałem to w rękach nawet o tym nie wiedząc, w końcu palisander jeden od drugiego potrafi się diametralnie róznić a to ot, brunzowe na postrunnicy, pod łapą leży dobrze, w brzmieniu całego wiosła zdrady nie było, to i podejrzeń nie wzbudziło.
Jakież było moje zdziwienie, kiedy przeczytałem specyfikację później w domu :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Z tego co widzę tu:

http://www2.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Gibson-USA/Les-Paul-Studio/Specs.aspx

To jest to "Granadillo". W każdym razie, jest to drewno :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Czyli co? 18 postów i tylko Rachet miał to w rękach? :D

Offline SaschaK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Portfolio
To jest to "Granadillo". W każdym razie, jest to drewno :D

Gugel mnie doprowadził do wiki:

"Dalbergia retusa (Caviuna, Cocobolo, Cocobolo Prieto, Funeram, Granadillo, Jacarandáholz, Nambar, Nicaraguan Rosewood, Palisander, Palissandro, Palo Negro, Pau Preto, Rosewood, Urauna) is a plant species in the genus Dalbergia. It is known to produce the wood called cocobolo. It is a fair-sized tree, reported to reach 20–25 m in height.ę

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Czyli prawdziwy Rosewood a nie jakiś tam palisander!
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Caviuna, Cocobolo, Cocobolo Prieto, Funeram, Granadillo, Jacarandáholz, Nambar, Nicaraguan Rosewood, Palisander, Palissandro, Palo Negro, Pau Preto, Rosewood, Urauna
czuję się jakbym czytał napisy końce wenezuelskiej telenoweli  :D

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Może po prostu dalej używają palisandru tylko stosują inną nazwę handlową, żeby się federalni nie przypierdalali, a ta cała imba z klonem to zwykła ściema była? :P
It's always nice to have a penis.

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Może po prostu dalej używają palisandru tylko stosują inną nazwę handlową, żeby się federalni nie przypierdalali, a ta cała imba z klonem to zwykła ściema była? :P

Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
49 Odpowiedzi
23101 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2008, 09:11:19
wysłana przez wuj Bat
Gibson V 7

Zaczęty przez mondomg « 1 2 » Gitary 7-strunowe

27 Odpowiedzi
14780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2011, 01:45:31
wysłana przez mondomg
11 Odpowiedzi
8776 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2011, 14:00:36
wysłana przez p0ison
17 Odpowiedzi
7334 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2014, 00:25:08
wysłana przez Orange
1 Odpowiedzi
2981 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2018, 14:49:16
wysłana przez Aremenius