Autor Wątek: ISP Decimator  (Przeczytany 12270 razy)

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
ISP Decimator
« 27 Lut, 2012, 09:53:01 »
Mam  zamiar  kupic  sobie  dobrą  bramkę...ale  już  zauważyłem , że  wersję  G string  dostać...graniczy  teraz  z  cudem...nawet  w  sklepach  czekaja  na  dostawy  i  nie  wiedza  kiedy  będzie...

Pytanie  do  użyszkodników  podstawowej  wersji  bez  G  string........  czy  bardzo  ta  okrojona  wersja  obcina  cleana ?
Bo  juz  nie  wiem  czy  kupić  tą  wersję  czy  czekać  na  dostawy......do  bliżej  nie  określonej  przyszłości  :)

Offline lewys777

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 26
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #1 27 Lut, 2012, 12:14:18 »
Zdecydowanie kup wersję G, droższa, ale coś za coś. Co prawda posiadam wersję w racku, gdzie masz oddzielną korekcję na pentlę i gitarę, ale z dodatkowej redukcji szuków na pentli będzie zadowolony. Jeśli posiadałeś dotychczas jakąkolwiek bramkę np boss'a to tutaj nie ma czegoś takiego jak lekka ingerencja w zmianę brzmienia, aczkolwiek niektórzy to lubią. Clean tnie w zależności o czułości jaką ustawisz.

Dogadaj się z kimś kto sprowadza sprzęt z USA to będzie miał taniej.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #2 27 Lut, 2012, 13:23:42 »
Ja mam Decimatora zwykłego, ustawionego na ok 52% - clean w tym ustawieniu dość znacznie wycina, ale drive'y grają świetnie, bez sprzęgania, etc. (a trzeba dodać, że mój palnik to dość mocno 'zakłóceniowy' piec :P).

W każdym razie ze swojej strony polecam i faktycznie jedyna bramka, na jaką bym ją zamienił, to G-string
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #3 27 Lut, 2012, 13:41:05 »
Gohes....a  driva  Ci  nie  obcina  ?  Przy  tych  52  %  .....

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #4 27 Lut, 2012, 13:55:57 »
Niet, wszystko hula, jak należy
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #5 27 Lut, 2012, 14:20:34 »
no to dziwne a złap na 12 progu najcieńszej struny dźwięk i poczekaj ;)
tnie jak sam chuj, artykulacja siada przy takim ustawieniu gałki, 1/3 imo to max żeby to brzmiało

właśnie ciekawi mnie jak to w rack-u brzmi, ja się szczerze zawiodłem na isp, w takim sensie że oczekiwałem pełnej artykulacji przy ostrym cięciu szumów. z pomocą przyszło mi ns-2 używam dwóch :D

nie ma co ukrywać w porównaniu do ns-a jest lepsza ale razem czynią cuda
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2012, 14:22:56 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #6 27 Lut, 2012, 14:34:07 »
Czyli  co ?  Wpinasz  dwa  po  sobie ?  jak  ich  ustawiasz ? 

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #7 27 Lut, 2012, 14:49:53 »
niet, prawie bo pomiędzy mam ts808. od gitary ns->ts->isp
ns różnie ale max 2/3, a isp ok 1/3 trochę mniej

szczerze to nie bawiłem się w kombinacje czy ten pierwszy czy tamten podpiąłem tak i mi pasi
isp którego używam nie jest mój tylko kolegi i to standardowa wersja, pożycza mi to nie mam ciśnienia na kupno ale chyba lepiej g string kupić takie przyszłościowe myślenie imo ;)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #8 27 Lut, 2012, 15:21:18 »
Wiem jedno, ja ustawiałem swoją na około własnie 52% I nie zauważyłem, żę podczas grania jakoś radykalnie cięło mi sygnał. Tzn jak złapałem dźwięk to owszem krócej wybrzmiewał niż bez bramki, no ale nie gram solówek w stylu Vaia, gdzie trzymam dzwięk przez 30 sekund, więc mi to totalnie wisi...

Wiem, że jak się rozkręciło bramkę na około 50 % to owszem przy cicho rozkręconym piecu, mocno cięło sygnał, no bo próg bramki był wyższy, natomiast gdy bardziej rozkręcałem wzmak, to automatycznie próg się obniżał i mniej cięło. 6505 rozkręcony na 3 - vol, i bramka na 52%, ładnie ucinała sygnał tam gdzie powinna, nie było sprzężeń i wszystko grało jak trzeba.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #9 27 Lut, 2012, 15:53:56 »
Bez przesady - to wszystko zależy od ustawienia gainu, sygnału z gity, etc. etc. Każdy ustawia pod siebie, mnie takie ustawienie pasi, a jak chce sobie pograć na lekkich drive'ach czy crunch'ach, to wyłączam bramkę i z głowy (to samo można robić przy lejących się solówkach, których i tak grać nie potrafię, więc FTW!! ;] ).
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #10 27 Lut, 2012, 16:05:43 »
Bez przesady - to wszystko zależy od ustawienia gainu, sygnału z gity, etc. etc. Każdy ustawia pod siebie, mnie takie ustawienie pasi, a jak chce sobie pograć na lekkich drive'ach czy crunch'ach, to wyłączam bramkę i z głowy (to samo można robić przy lejących się solówkach, których i tak grać nie potrafię, więc FTW!! ;] ).

to że tobie pasi to spoko, ale innym nie musi i warto żeby o tym zjawisku wiedzieli prawda?
napisałeś
Niet, wszystko hula, jak należy

a to do końca nie jest prawda więc sprostowałem ;) potwierdził to kolega Fasol
Wiem jedno, ja ustawiałem swoją na około własnie 52% I nie zauważyłem, żę podczas grania jakoś radykalnie cięło mi sygnał. Tzn jak złapałem dźwięk to owszem krócej wybrzmiewał niż bez bramki, no ale nie gram solówek w stylu Vaia, gdzie trzymam dzwięk przez 30 sekund, więc mi to totalnie wisi...

więc dla osoby grającej solówki to urządzenie może być nieodpowiednie i powinna zastanowić się nad czymś innym lub jak zrobić żeby było dobrze :)

"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #11 27 Lut, 2012, 16:41:18 »
Może  za  bardzo  na  leistych  solówkach  mi  nie  zależy , ale  wczesniej  miałem  rocktrona  hush......i  przy  ustawieniu takim , że  wyciszało  wszystkie  szumy  i  hałasy......upierdz ielało  mi  dźwięk  nawet  przy  zwykłych  riffach....  i  to  bardzo  słyszalnie.......dl atego  szukam  lepszej  bramki
Po  prostu.....mam  mieć  nie  ujebutowany  dźwięk  a  jak  przestanę  grać  to  mam  mieć  ciszę  jak  w  kosciele  przy  spowiedzi....oooo.. .dlatego  pytam

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #12 27 Lut, 2012, 16:53:42 »
no to kupuj isp, nie będziesz miał tego problemu ona tnie to co powinna już od niskich zakresów w przeciwieństwie do ns-a który robi to nieco dalej, sporo nieco dalej.

a czy normal czy g string to już sam się z tym musisz zmierzyć, podejrzewam że normal spełni twoje oczekiwania i jest tańszy.

ja przy dopałce byłem zmuszony zbyt mocno odkręcać isp co mi właśnie nie odpowiadało dlatego zastosowałem motyf z Periphery ;)

i daje to nieco więcej artykulacji

« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2012, 16:56:58 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #13 27 Lut, 2012, 16:53:53 »
Mam kopię (dokładną) ISP Decimator'a od Puffa (Puffmajster) i jestem bardzo zadowolony, na moich wiosłach rozkręcam tak na 40% (na LTD EC-1000 z SD AHB-1 ciut więcej, na PAS z BKP Warpig Ceramic ciut mniej) na wzmaku ENGL Savage 120 bez problemu mogę ustawić bramę tak, że gdy gram, jest nakurw i rozpierdol, natomiast gdy ma być cisza, to słychać komara w pomieszczeniu obok. Nie gram solówek, raczej gram dość mocną muzykę. Generalnie polecam.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #14 27 Lut, 2012, 17:14:25 »
No  dobra...a  dajecie  go  przed  wzmacniaczem  czy  w  pętlę ?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #15 27 Lut, 2012, 17:19:16 »
Przed wzmacniacz w zwykłym, z tego co wiem to G String ma właśnie możliwość wpinania w pętlnę. Jak nie ciśniesz solówek i nie masz nic w pętli, to nie widzę sensu zakupu G String.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #16 27 Lut, 2012, 17:22:24 »
jak masz tańszą wersję to raczej w preamp
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #17 27 Lut, 2012, 17:26:44 »
W pętli  mam  chorus  i  delay...także  nie  ma  potrzeby  tam  nic  wyciszać.....

Czyli  co...wychodzi  na  to , że  G string  tylko  tyle  mi  polepszy , że  nie  obetnie  mi  cleanu ? 

No  to  nie  wiem  czy  warto  dawać  za  to  dwa  razy  tyle  kasy  ....

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #18 27 Lut, 2012, 17:28:10 »
nie no g string będziesz też jednocześnie mógł wpiąć w pętlę

ed:
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2012, 17:37:27 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #19 27 Lut, 2012, 17:37:35 »
Ale  teraz po  przeczytaniu  was  dochodzę  do  wniosku  , że  chyba G  string  mi  nie  jest  potrzebny.
Przester  w  Studio Head 20  praktycznie  nie  wytwarza  żadnego  hałasu  jak  nie  jest  używany....tylko  pętla  trochę  szumi......cały  hałas  mam  przez  OD808  i  Okko  coco comp......czyli  bramka  potrzebna  mi  jest  w  preamp  a  nie  pętlę.
Czyli...raczej  wersja  tańsza....tak  mi  się  wydaje  .....

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #20 27 Lut, 2012, 18:46:46 »
Jak dobrze ukręcisz to będzie cisza na przesterowanym, a clean nie będzie cięty za bardzo, sam tak mam i jakoś żyję.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #21 27 Lut, 2012, 19:36:26 »
jedyne czego nie lubię w swoim isp (nie gstring) to że nie mogę skręcając gałkę vol w gitarze osiągnąć cleanu.. coś za coś. Jak nie potrzebna Ci aż taka dynamika to gstring nie jest Ci potrzebny

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #22 27 Lut, 2012, 19:53:14 »
Ja mam zwykłego decimatora i jestem bardzo zadowolony. Spokojnie jestem wstanie zrobić klin samą gałką volume, jak wyłaczę ISP to mogę go bardziej wyczyścić ale do grania na próbach itp, spokojnie taki klin wystarcza

Offline dziador1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • Niereformowalny oszołom !!!!
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #23 29 Lut, 2012, 12:32:15 »
Kuźwa....jest  dostępny  w  jednym  sklepie  G  string... od  ręki

Az  mnie  świerzbi  łapa...ale  kurwa  1.040 zł.  fuck.....ciut  drogo  ....


Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: ISP Decimator
« Odpowiedź #24 29 Lut, 2012, 12:35:51 »
czy ja wiem cena normalna, zawsze są skoki ale pomysl inaczej kupisz masz z głowy, chyba ze obadaj giełde ludziska wystawiali moze komuś nie poszedł
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
5913 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2012, 13:11:27
wysłana przez daniel.iron
Klon ISP Decimatora

Zaczęty przez mattttam « 1 2 » Efekty

44 Odpowiedzi
40394 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Wrz, 2012, 01:35:20
wysłana przez Dexterek
4 Odpowiedzi
1939 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2013, 11:40:45
wysłana przez dziador1