Autor Wątek: [NGD] Nexus Octagon 8  (Przeczytany 72848 razy)

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #25 15 Lut, 2012, 17:51:36 »
Śliczności! Kobylski tak ma - trafiało mi w łapki około 10 jego wyrobów i zawsze jest to genialny poziom. Tu widzę to samo - piękna, innowacyjna, pedantycznie wykonana... Jeśli skala Ci nie przeszkadza to mi tym bardziej :-) Miłego grania! Bo naprawdę masz na czym...
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #26 15 Lut, 2012, 18:22:41 »
Wiecie, muszę się przyznać, że skala to zupełnie nie mój pomysł. Pan Jacek stwierdził, żebym nie panikował, zrobi mi jak on uważa i gwarantuje satysfakcję. Jak możecie się domyślić, nie przeżyłem zawodu. Jakby ktoś jeszcze chciał mnie upić, żeby sobie pograć to bez krempacji. Chętnie dam pomacać... gitarę też.
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #27 15 Lut, 2012, 18:25:02 »
Kopara mi opadła :o

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #28 15 Lut, 2012, 18:29:08 »
gratulacje, wracając do dziur to zatem jeśli ktoś coś tam wrzuci to już nie wyjmie?
Nie wiem czemu skojarzyło mi się to z dyskusją gdzieś tutaj, jak ktoś o tytule "technologa drewna" (już nie pamiętam kto) stwierdził, że jak wiosło ma otwartoporowe (czy jak to tam) olakierowanie, to łapie wilgoć, na co zareagował Wróó...

:D

Było ... i brałem w tym udział ale nie jako technolog :D

A gitara cudnie wykonana pozazdrościć tylko można. Jaraja mnie te wszystkie delikatne fornirki powklejanę pomiędzy. Dodają subtelnego uroku, wielki brat jest pod wrażeniem i z nutką zazdrości ;) ...z powodu wykonania, a nie posiadania :P
 Ciesz się nią długo !!!

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #29 15 Lut, 2012, 18:36:52 »
To nie jest zwykły fornir. O ile dobrze zrozumiałem jest to drewno potraktowane chemicznie i zrobione jako dodatkowe przęsło żeby nadać gryfowi dodatkowego naprężenia.
Studiuję ten okropny kierunek więc zastanawiam się jakim cudem umknęła mi ta dyskusja :D
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #30 15 Lut, 2012, 18:39:28 »
Ocho chyba zahaczamy o metafizykę  ;)

Mówisz o tych 4 paskach pod podstrunnicą ? W którą niby stronę miały by pójść te naprezenia i co by miały dać. Zazwyczaj ucieka się od naprężeń, a jesli już, to usztywnia się konstrukcję. Nie bardzo pojmuję tok rozumowania.
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2012, 18:43:40 wysłana przez commelina »

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #31 15 Lut, 2012, 18:48:11 »
Lepiej sam się w to zagłębiać nie będę, bo nie mam takiej wiedzy. Spytam o co dokładniej chodzi i się wytłumaczę ;)

Edit
Cytuję p. Jacka : "Drewno zmiękczone chemiczne, sklejone z podstrunnicą, podczas powracania do swojej pierwotnej formy wprowadza naprężenie dynamiczne w osi poziomej gryfu i dodatkowo stabilizuje szyjkę"
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2012, 19:03:58 wysłana przez PokerFace »
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #32 15 Lut, 2012, 19:27:41 »
 Że usztywnia to na pewno, bo działa to jak sklejka, po prostu jak sklejka i z zasadą konstrukcji drewnianych nośnych , że drewno klejone, bedzie zawsze sztywniejsze niz jednorodne i zdoła przenieść większe obciążenia. Nie bardzo dalej kumam sprawe z naprezeniami dynamicznymi, bo te jak dla mnie, wprowadzają struny i pręt a zmiękczanie chemiczne również wodą czesto stosuje się przy klejeniu powierzchni nie prostoliniowych. Drewno schnąc w normalnych warunkach nie nabiera już naprezen jedynie z lekka się kurczy, wiec dalej jak dla mnie nieścisłości. Rozmiękczone i poklejone z innymi kawałkami usztywnia sie niemiłosiernie , ale napreżenia ? Może powstała drobna nieścisłość słowna pomiędzy "napreza się" czyli usztywnia a naprezenia materiału bo to różne sprawy są.
 Nie brnijmy może dalej bo można tak w nieskończoność, a gitara jest przezajebiście wykonana i nie ma co mącić.
Jeszcze raz, tylko pozazdrościć takiego instrumentu
« Ostatnia zmiana: 15 Lut, 2012, 19:30:20 wysłana przez commelina »

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #33 15 Lut, 2012, 19:40:27 »
Może faktycznie ja się nie będę wypowiadał bo to nie ma sensu. Po szczegóły zapraszam do twórcy, który powiedział że na wszelkie pytania związane z niuansami techniczymi chętnie odpowie. Mail i telefon na stronie, tak w razie potrzeby ;) Dzięki za pochlebne słowo i przepraszam za niedoinformowanie, nie sposób wszystkiego spamiętać przy takiej ilości wrażeń :D
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #34 15 Lut, 2012, 19:46:14 »
Graty poker !
Poker z wawy jestes ? Bo chetnie bym ja obmacal :D

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #35 15 Lut, 2012, 19:50:01 »
No problemo. Bardzo lubię Perłę, jakbyś nie wiedział co kupić :D Na macanki zapraszam na PW ;)
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Zomballo

  • Gość
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #36 15 Lut, 2012, 20:10:55 »
Łociewpipe! :o Z tym wiosłem można ruszać na podbój sąsiednich galaktyk. Już sam wygląd budzi respekt.

Offline SaschaK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Portfolio
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #37 15 Lut, 2012, 20:12:17 »
Piękna jest :) Myślałem że dziurki z tyłu to jakaś inowacja w konstrukcji bolt-on ;) Jak "hollołowość" korpusu przekłada się na sound?

Gratuluje i zazdroszczę ;)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #38 15 Lut, 2012, 20:14:29 »
Piękna jest :) Myślałem że dziurki z tyłu to jakaś inowacja w konstrukcji bolt-on ;) Jak "hollołowość" korpusu przekłada się na sound?


Ja z początku myślałem, że to bydle ma po prostu 3 pręty w gryfie :P
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #39 15 Lut, 2012, 20:15:33 »
Przepiękna jest, imo najładniejsza 8 na forum. Nie wpadłbym na taki kształt a prezentuje się zajebiście więc szczere gratulacje.

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #40 15 Lut, 2012, 20:15:36 »
Jest przepotwornie głośna z dechy. Do tego ma mega długi sustain. Na piecu trzeba to po prostu usłyszeć, bo nie jestem w stanie tego opisać
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #41 15 Lut, 2012, 21:01:08 »
Zajebista! Ile???
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline stefczyk

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • You know I'm born to lose,and gambling's for fools
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #42 15 Lut, 2012, 21:01:18 »
Poczwórny orgazm. Przekozacko wyglada  :evil:

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #43 15 Lut, 2012, 21:12:53 »
Zajebista! Ile???

Zakładając, że Nexus w ogóle przyjąłby zamówienie... I tak nie chcesz wiedzieć, żyj w błogiej nieświadomości istnienia tak absurdalnych sum ;D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline Jakub0765

  • Gaduła
  • Wiadomości: 248
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #44 15 Lut, 2012, 21:59:29 »
głośna z dechy i niesamowicie wygodna, powaga Panowie ta ósemka to coś zupełnie innego niż wszystkie ERG które miałem w łapach, P. Jacek imponuje mi od lat mimo, że ograłem tylko dwa jego dzieła ale to ta konkretna jest czymś ultra niestandardowym, odważnym i genialnym. imho dowodzi, że robienie instrumentów jest dziedziną sztuki.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #45 15 Lut, 2012, 22:06:59 »
PokerFace, jak pamiętam to straciaka też miałeś od nexusa?
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #46 15 Lut, 2012, 22:15:25 »
Raz w życiu miałem nexusową Meduzę w rękach. Że to było dawno temu, to z wrażeń mogę powtórzyć jedno: "jakie to kurwa wygodne!" ;)
Usłyszałem natomiast odpowiedź: "no, ale taka wygoda niestety kosztuje..." :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #47 15 Lut, 2012, 22:18:23 »
Że usztywnia to na pewno, bo działa to jak sklejka, po prostu jak sklejka i z zasadą konstrukcji drewnianych nośnych , że drewno klejone, bedzie zawsze sztywniejsze niz jednorodne i zdoła przenieść większe obciążenia. Nie bardzo dalej kumam sprawe z naprezeniami dynamicznymi, bo te jak dla mnie, wprowadzają struny i pręt a zmiękczanie chemiczne również wodą czesto stosuje się przy klejeniu powierzchni nie prostoliniowych. Drewno schnąc w normalnych warunkach nie nabiera już naprezen jedynie z lekka się kurczy, wiec dalej jak dla mnie nieścisłości. Rozmiękczone i poklejone z innymi kawałkami usztywnia sie niemiłosiernie , ale napreżenia ? Może powstała drobna nieścisłość słowna pomiędzy "napreza się" czyli usztywnia a naprezenia materiału bo to różne sprawy są.
 Nie brnijmy może dalej bo można tak w nieskończoność, a gitara jest przezajebiście wykonana i nie ma co mącić.
Jeszcze raz, tylko pozazdrościć takiego instrumentu
z tymi naprezeniami to moze jak w zelbetonie jest :P wprowadza sie naprezenia przeciwnego znaku w konstrukcjach sprezonych aby mogly przeniesc wieksze obciazenia

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #48 15 Lut, 2012, 22:19:01 »
Strach myśleć ile to cudo kosztowało, ale rzeczywiście przystojna jest, że majty mokre.

Aczkolwiek na równi ciekawi mnie brzmienie uzyskane za pomocą tych dziur/rur (dziurur?!), jak i poruszona już kwestia, sposobu wyciągania z nich ciał obcych. Dostałeś do niej jakiś specjalny wyciorek?

Offline PokerFace

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Odp: [NGD] Nexus Octagon 8
« Odpowiedź #49 15 Lut, 2012, 22:27:12 »
Słowo wam daję, że nie pomyślałem o tym, że coś tam może wpaść do czasu aż mnie uświadomiliście. Ale co ja tam wepchne? Kredek w domu nie mam od 2005 roku, a to o czym właśnie pomyśleliście, raczej mi tam nie wejdzie...
na pochyłe drzewo nawet Salomon nie naleje.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
3760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Mar, 2010, 12:47:31
wysłana przez Bloo
[Z] Nexus Jacksus

Zaczęty przez 13 « 1 2 3 » Custom shop

61 Odpowiedzi
34002 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lis, 2012, 00:02:12
wysłana przez niedziak
13 Odpowiedzi
4788 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2013, 15:08:43
wysłana przez PokerFace
2 Odpowiedzi
2060 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2014, 21:23:50
wysłana przez tanczacybanan
56 Odpowiedzi
33106 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Gru, 2015, 22:12:05
wysłana przez 13