Autor Wątek: NGD - ESP Horizon NTII na AHB2  (Przeczytany 5155 razy)

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
NGD - ESP Horizon NTII na AHB2
« 14 Lut, 2012, 20:39:47 »
Siema, dość długo się zbierałem z wrzuceniem tutaj małej recki. No i o to ona :)



Na te wiosło szykowałem się już przeszło rok temu, a może dłużej (czas zapieprza i ciężko się odnieść). Ściągnął je z UK mój znajomy z Krakowa. Potem gitara trafiła w ręce sympatycznego kolegi z Siedlec i od niego właśnie ją odkupiłem.

Gitara pochodzi z 2007 roku i jest w stanie niemalże idealnym.
Jedyną modyfikacją, która została w niej wykonana, jest zainstalowanie pickupów wraz z całym układem: Seymour Duncan AHB2 (Blackouts).



Zacznę może od konstrukcji. Korpus gitary został wykonany z mahoniu oraz przepięknego topu z klonu falistego. Od lat jestem fanem gitar z archtopami, góra korpusu jest przepięknie wymodelowana, a dodatkowo przy dobrym świetle idealnie przebijają przez transparentny lakier klonowe słoje.



Konstrukcja gitary to neck through body, zapewniająca bardzo wygodny dostęp do wszystkich pozycji na całej długości gryfu. Struny przechodzą przez korpus gitary.



Gryf jest wykonany z klonu oraz przepięknej czarnej jak smoła i gładkiej hebanowej podstrunnicy. Cały instrument: korpus, cała podstrunnica oraz główka gryfu są obindowane. Gryf nie jest konstrukcją typowo wyścigową znaną z gitar takich jak Ibanez czy Jackson. Zdecydowanie czuć w łapie, że trzyma się konkretny, ale bardzo wygodny kawałek drewna.



Jeśli chodzi o jakość wykonania to ciężko jest się przyczepić do czegokolwiek. Precyzja w każdym szczególe, zero niedoróbek. Nie ma rozmazanego lakieru, krzywego bindingu, złego spasowania. Progi są porządnie zaokrąglone, co wpływa na komfort gry bez obawy pokaleczenia paluchów. Korpus dzięki tylnemu wcięciu ładnie układa się do ciała. Gitara jest pięknie wyważona, nie leci na łeb.



Instrument został uzbrojony w hardware japońskiej firmy Gotoh, mamy na pokładzie niezawodny mostek tune-o-matic i blokowane klucze Magnum Lock.





Zwracam też uwagę na zawodowe siodełka z kości montowane seryjnie w gitarach marki ESP.

Wróćmy do wnętrzności gitary. Zamontowany w niej został zestaw rzeźnickim aktywnych humbuckerów: Seymour Duncan AHB2. Są one zbudowane na magnesach Alnico V. Dzięki wbudowanemu preampowi mamy tutaj do dyspozycji 2 poziomy sygnału wyjściowego. Po dopaleniem preampem dźwięk jest pełniejszy, ale też mniej czytelny. Grając na próbie na Mesie DR gain ustawiam na poziomie godz. 10.30 - 11.00 i mam niezły wygar.

Poniżej krótki materiał wideło  :headbang:




« Ostatnia zmiana: 16 Lut, 2012, 20:03:25 wysłana przez Testorrob »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NGD - ESP Horizon NTII na AHB2
« Odpowiedź #1 14 Lut, 2012, 20:46:29 »
No i gratki ;) Za mało strun ma. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: NGD - ESP Horizon NTII na AHB2
« Odpowiedź #2 14 Lut, 2012, 21:08:38 »
Piękna jest, i elegancka jak lubię. A te kluczborgi to jak się blokuje?
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: NGD - ESP Horizon NTII na AHB2
« Odpowiedź #3 14 Lut, 2012, 21:17:06 »
Grejt, piękne i w ogóle! :)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Odp: NGD - ESP Horizon NTII na AHB2
« Odpowiedź #4 14 Lut, 2012, 21:21:54 »
Same blokują strunę w otworze, wystarczy, że ją włożysz i zaczniesz kręcić skrzydełkiem. Banalne i praktyczne!


Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: NGD - ESP Horizon NTII na AHB2
« Odpowiedź #5 14 Lut, 2012, 21:37:39 »
Gratuluję pięknego nabytku. Ale tak naprawdę to chciałem napisać, że fajnie popatrzeć jak prezentuje gitarę ktoś, kto potrafi na niej grać. I że różnicy z preampem/bez preampu na moich monitorkach praktycznie nie słyszę.
Moje muzowanie.

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Odp: NGD - ESP Horizon NTII na AHB2
« Odpowiedź #6 14 Lut, 2012, 21:42:09 »
Tak przypuszczałem, różnicę słychać na wzmaku lampowym dość wyraźnie. Z preampem dźwięk jest masywniejszy, pełniejszy, jednocześnie trochę mnie selektywny.

Nie przesadzaj z tym graniem, nie przykładałem się jakoś specjalnie :D

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: NGD - ESP Horizon NTII na AHB2
« Odpowiedź #7 14 Lut, 2012, 22:16:56 »
Tak przypuszczałem, różnicę słychać na wzmaku lampowym dość wyraźnie. Z preampem dźwięk jest masywniejszy, pełniejszy, jednocześnie trochę mnie selektywny.

Miałem podobne odczucia uruchamiając Merlin Eclipse na 9V i na 18V (tu było właśnie jak u Ciebie z preampem).
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: NGD - ESP Horizon NTII na AHB2
« Odpowiedź #8 14 Lut, 2012, 22:54:30 »
O ile się nie mylę to mam set Warpigów wyjęty z tej gitary. Zdecydowanie zajebiste wiosło :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Odp: NGD - ESP Horizon NTII na AHB2
« Odpowiedź #9 14 Lut, 2012, 23:02:12 »
A o ile się nie mylę, to mój znajomy po rozmowie ze mną szykuje się na Twojego Stefa :)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
A o ile się nie mylę, to mój znajomy po rozmowie ze mną szykuje się na Twojego Stefa :)

Zgadza się :-*
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Widziałem ,macałem, grałęm :)

Bardzo fajne wiosło! OD dawna się na takiego GASuję... ale jeszcze długo nie będzie mnie stać! ;]

Rewela!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Piękne wiosło. Kocham kuźwa Horizony :)

Offline danielWOLF

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Brzmienie idzie z łapy.
Konkretny Patyk Robson! gratki!

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Cieszę się Robert że wreszcie zdecydowałeś się na NGD. Co do wiosła to nie będę się rozpisywał - zazdroszczę, pożądam, pragnę z całego serca, zważywszy że to wersja z Tom-em.

Niech ci dobrze służy w thrashowym napieprzaniu, no i mam nadzieję że nie skończy jak twój horizon I ( czytaj allegro).

Pozdrawiam ;).

Offline b3ny666

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 86
  • Guitars&Gear Collector
    • Tam gdzie gram :)
gratki - ESP robi zajebiste wiosła,  mam wieczny GAS na FR-II w kolorze czerwonym + set Blackoutów :))

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Piękności kurna! Gratuluję!
Taka bez markerów i jestem obsrany. I tak zazdroszczę nawet takiej :D

Fajny układzik w niej masz - dwa WOLUMY megusta;]

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
13952 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Kwi, 2010, 00:13:36
wysłana przez ftideus
33 Odpowiedzi
16715 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2010, 15:04:43
wysłana przez Dale Cooper
19 Odpowiedzi
10167 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2011, 10:13:44
wysłana przez b3ny666
63 Odpowiedzi
16614 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2012, 12:21:57
wysłana przez Musza
11 Odpowiedzi
4626 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2014, 18:01:00
wysłana przez Testorrob