Autor Wątek: Luz wajchy floyda (LoPro)  (Przeczytany 3694 razy)

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Luz wajchy floyda (LoPro)
« 13 Lut, 2012, 20:09:36 »
Pojawił mi się ostatnio luz, nie stosuje co prawda technik które by to eliminowało jak flutter, ale i tak jest to denerwujące. Z drugiej strony floyda jest na gnieździe śrubka - czyżby gniazdo było wymienne? - bo to właśnie je podejrzewam. Wygląd samej wajchy i plastikowych pierścieni się nie zmienił, a luz jest dość znaczny, gdzie wcześniej wcale go nie było...

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Odp: Luz wajchy floyda (LoPro)
« Odpowiedź #1 13 Lut, 2012, 20:31:34 »
Ja kiedys w zestawie z ibanezem otrzymalem zestaw nylonowych pierścieni wymiennych do wajchy wiec mozna by wywnioskowac ze sie zuzywaja jakos ale ja po uzytkowaniu mojego ibaneza przez 2 lata nie mialem luzów na tym elemencie

Moze zużyło sie te gniazdo "arm holder" ale co jest w środku to nie wiadomo z tego rysunku co znalazlem

http://www.ibanezrules.com/catalogs/hardware/lopro_diagram.jpg

Podobno jedni owijają wajchy taśmą teflonową do gwintów ale ja tego nie próbowalem bo nie było potrzeby

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Luz wajchy floyda (LoPro)
« Odpowiedź #2 13 Lut, 2012, 21:22:56 »
W moim zjebanezie dawno temu było to samo to tak dziadowski paten ze się w pale nie mieści. A te tuleje-gniazdo faktycznie są wymienne. Pierścienie teflonowe tez . Wyglądają tak samo, ale tam graja role dziesiąte mm, więc nic dziwnego ze na oko jest tak samo. A jak ogólnie wiadomo, na oko to chłop umarł w szpitalu ;)

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Luz wajchy floyda (LoPro)
« Odpowiedź #3 13 Lut, 2012, 22:56:03 »
1.Wyjebać wajchę razem z gniazdem.
2. Zmierzyć średnicę otworu w podstawie.
3. Jeżeli jest:
a) ciut większa lub równa około 9.14[mm] kupić wajchę i gniazdo schallera/OFR i je bezczelnie tam zamontować.
b) równa 8.8 - 9[mm] - pacz wyżej. Tylko wtedy trzeba zdemontować most i użyć siły(np. przypierdolić młotkiem przez drewniany klocek aby wbić gniazdo) lub ciut rozwiercić.
c) dużo mniejsza - pacz punkt a) i rozwiercaj
d) dużo większa z ryzykiem pojawienia się luzów - nie kupować nic, pozostać przy zjebanezowskiej wajsze i ratować się upychaniem różnego badziewia czy szukaniem zamienników, o ile gniazdo wajchy nie posiada wewnątrz śrubki do regulacji siły docisku(bo i takie som).

Tylko nie niszczmy jamniczka.
synkopy to guwno

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: Luz wajchy floyda (LoPro)
« Odpowiedź #4 14 Lut, 2012, 00:26:22 »
Dawno temu wstawiłem gniazdo i wajchę od Floyda (kupioną u pani Dziewulskiej) w LoProEdge w Ibanezie Jem777 bfp. Działało to znakomicie:

W tej chwili jedynie myśl o przyszłej sprzedaży gitary nie pozwala mi tego zrobić w EdgePro - po 5 latach muszę nakręcać nawoskowaną nić dentystyczną pod te plastikowe/teflonowe stulejki...
Moje muzowanie.

Offline Zapek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
Odp: Luz wajchy floyda (LoPro)
« Odpowiedź #5 15 Lut, 2012, 15:02:55 »
Heh Panowie, to gniazdo po prostu odkręciło mi sie od mostka, dokręciłem i jest git :). Może temat sie komuś przyda...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lip, 2007, 00:44:17
wysłana przez skarhead
7 Odpowiedzi
7358 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2009, 16:57:34
wysłana przez headcharge
7 Odpowiedzi
3034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 22:30:15
wysłana przez Zapek
13 Odpowiedzi
3996 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2015, 19:49:13
wysłana przez lwronk
1 Odpowiedzi
1672 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2019, 07:58:26
wysłana przez Zomballo