Autor Wątek: Djentowo (?) dream theaterowo, mój debiut twórczy [qqryq]  (Przeczytany 2410 razy)

Offline qqryq

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
Witam! Wiem wiem zajeżdża drimami okrutnie, powiedzcie chociaż co sądzicie o miksie, brzmieniu. O kompozycji w sumie też można :P To moja pierwsza próba nagrania czegoś własnego od początku do końca, a że jedna z gitar w nagraniu stroi w A# to pomyślałem że i tutaj mogę się pochwalić :D

Wlacz osadzony player soundcloud

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Ładnie :) Miks całkiem całkiem, ale trochę taki zamulony, za bardzo przykryta góra.

Offline qqryq

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
OK, rozumiem, dzięki :)
Ja z kolei zauważyłem że za mało było blach więc podkręciłem :)
Wlacz osadzony player soundcloud

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Hmm całość nie ma takiego punchu jakiegoś, te gitary coś dziwnie grają. Całość trochę pompuje, słychać zwłaszcza w mocniejszych momentach. Popracowałbym nad brzmieniem gitar, bo słabo siedzą w miksie.
nie lubie placki

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Rzeczywiście mocno pompuje to wszystko i z gitarami coś złego się dzieje. Wałek ogółem fajny :)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline qqryq

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
Dzięki panowie :) Możecie jakoś sprecyzować o co chodzi z tymi gitarami, co jest w nich nie tak? I na czym polega "pompowanie"?
Jak wspomniałem, robiłem coś takiego pierwszy raz w życiu, nie zależy mi w sumie na ultra super miksie bo nie jestem w stanie tego ogarnąć, po prostu chce robić swoje rzeczy w takim stopniu żeby dało się tego słuchać :)

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Pompowanie to skutek złych ustawień kompresji. A w gitarach kombinuj z equalizerem

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Łukasz Kurpiewski? :)

Offline qqryq

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
Łukasz Kurpiewski? :)
Ano :)
Dobra spróbuję popracować nad tym jeszcze, dzięki :)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Łukasz Kurpiewski? :)
Ano :)
Dobra spróbuję popracować nad tym jeszcze, dzięki :)
Wymieniliśmy kiedyś pare zdań na youtube :) pozdro
Co do miksu niestety niewiele jestem w stanie pomóc, bo sam niezbyt się znam(jeszcze!) ;)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
bardzo fajny utwór, Dreamowy na kilometr :) jest przede wszystkim duży gitarowy skill, chwali się.

strasznie mi podchodzi brzmienie basu i stopki, świetna sprawa!

Offline qqryq

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
Ano widzisz, mały ten świat gitarowy :D
Lupus, dzięki, bas to broomsticbass, bębny addictive drums, preset ściągnięty z neta :P

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Ej no kurwełe, klasa! Wałek bardzo mi się podoba. I o ile można poprawić parę rzeczy w miksie, to dla mnie już jest bardzo ok. Ale ja to ja. Nienawidzę do bólu przejrzystych i czytelnych miksów. Bardzo fajnie imo osadziłeś ten akustyczny motyw, najbardziej mi sie podoba to, że jest prawie cały czas, tylko gdzieś bardzo wycofany, w tle, nadaje ten klimat taki. Za to duży plus. Rób więcej! :D

Offline qqryq

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
Ej no kurwełe, klasa! Wałek bardzo mi się podoba. I o ile można poprawić parę rzeczy w miksie, to dla mnie już jest bardzo ok. Ale ja to ja. Nienawidzę do bólu przejrzystych i czytelnych miksów. Bardzo fajnie imo osadziłeś ten akustyczny motyw, najbardziej mi sie podoba to, że jest prawie cały czas, tylko gdzieś bardzo wycofany, w tle, nadaje ten klimat taki. Za to duży plus. Rób więcej! :D

A będę! :D Właśnie zauważyłem, niektórzy mówią że jest ok, niektórzy że wiele do poprawienia. Mimo wszystko spróbuję jakoś powalczyć z tym "pompowaniem" :)

A z tym akustycznym motywem to jest tak że on musi tam być, inaczej na pierwszym riffie nie wiadomo byłoby o co chodzi bo cały czas spamowana jest tylko pusta struna A#. Akustyczny motyw nadaje bazę akordów, do tego wprowadza trochę ciekawostek rytmicznych. Gitara czysta gra po 4 takty na 5, a reszta gra 3 takty na 6 i jeden takt na 2. Razem wychodzi po 20 na przejazd i wtedy się spotykają :P
« Ostatnia zmiana: 06 Lut, 2012, 10:16:51 wysłana przez qqryq »

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Doprowadzenie własnych miksów do takiego stanu jak Twoje, było by dla mnie pełnym sukcesem. Po za tym kompozycja swietna.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1992 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2008, 15:37:39
wysłana przez vader
11 Odpowiedzi
3079 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2010, 16:45:40
wysłana przez domas
6 Odpowiedzi
1306 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2012, 21:21:00
wysłana przez indabrain
1 Odpowiedzi
829 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2012, 19:05:13
wysłana przez Marc!n
14 Odpowiedzi
2095 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2013, 11:14:48
wysłana przez qqryq