Autor Wątek: Bare Knuckle - warto?  (Przeczytany 146546 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #625 19 Kwi, 2016, 10:22:11 »
Oj... ładuję gdzie się da, ale zawsze brzmi dobrze :) tzn dla mnie, Painkiller to ekstremalny pipak, nie jest zbyt uniwersalny, przynajmniej mostkowy. Zawsze brzmi bardzo mocno, zawsze na pierwszym planie jest jego olbrzymi, przebijający się środek, zawsze przesterowuje od bardzo małych ilości Gain, zawsze można zejść do Ź i będzie selektywnie, jednak nie zawsze można łatwo ogarnąć górę ;)

Osobiście uważam, że to najlepszy pipak do tego co ja nazywam rzeźnią, nie mam tu na myśli metalcora czy thrashu, nie o taką muzę mi chodzi, raczej o wszelkiego rodzaju slamy, beatdowny, death metale itp więc jeżeli grasz tak:



Lub podobnie to będziesz zadowolony, choćbyś wsadził to w kija od miotły. Co do djentu, to myślę, że opis na stronie BKP odnośnie tego pipaka wszytsko wyjaśnia. No, ale djent skończył się na domowych nagraniach Bulba...
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #626 25 Kwi, 2016, 23:27:21 »
Takie pytanie, ma ktoś pojęcie, czy dobrym pomysłem jest wsadzanie pod most black hawk'a do olchowej gity? Szukałem w internetach, ale nie znalazłem niczego konkretnego w takim zestawieniu.
Ktoś coś?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #627 26 Kwi, 2016, 00:13:47 »
"Olchowa gita" to mało powiedziane. Powiedz więcej, co za gita. Poza tym możesz wsadzić, toto oczywiście zagra i dla jednego będzie szał, inny wzdęcie będzie miał... Czego szukasz w paśmie wyjściowym? ;)
Paczki z głów!

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #628 26 Kwi, 2016, 00:28:11 »
Gitara to washburn 333. Kolega używa Peaveya Triple x i jakiejś paczki 4x12 z v30. Gra southern metal i bawi się w dropy.
Myślałem, że może sh-6 byłby spoko, ale sam nie wiem  :-X

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #629 08 Maj, 2016, 07:18:59 »
Hej. Jest sens ładować aftermatha pod most do wiosła mahoń + top klon + gryf mahoń? Strojenie D standard/  Drop C Dorosłem w końcu do zmiany pickupa i jak już mam wydać masę siana to nie chcę nietrafionej inwestycji  :facepalm: oczekuję zwartego, selektywnego pickupa niekoniecznie "super djent". Według opisu producenta powinno być super, ale wiadomo że nikt nie doradzi tak jak Ci co posiadali/ ogrywali...

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #630 08 Maj, 2016, 08:30:33 »
Aftery z reguły robią bardzo dobrze mahoniowym gitarom. Zasadniczo im ciemniejsza, tym lepiej :)

Offline unbrokenshiver

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 60
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #631 08 Maj, 2016, 10:13:50 »
Nailbomb AlNiCo może się lepiej sprawdzić w takiej konfiguracji niż Aftermath.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #632 08 Maj, 2016, 10:16:53 »
Da radę. ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #633 08 Maj, 2016, 11:34:26 »
Nailbomb AlNiCo może się lepiej sprawdzić w takiej konfiguracji niż Aftermath.

Wszystko zależy od tego, co się chce uzyskać. Nailbomb będzie bardziej mięsisty, After zwarty.

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #634 08 Maj, 2016, 13:06:41 »
Ja chciałbym wpakować do jacksona soloist (olcha, nekfru z klonu+palisander) jakieś bernakle i widziałem, że na innych forach polecano Miracle Man'a i ceramicznego Warpig'a. Zależy mi na zwartości, żeby było mięcho i dżenty. Ktoś coś?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #635 08 Maj, 2016, 13:28:36 »
Ceramiczna świnia spokojnie da radę, ewentualnie Jaggernaut.

Orange

  • Gość
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #636 08 Maj, 2016, 14:10:15 »
A może napisz do bkp co masz, czego oczekujesz i dostaniesz jasną i klarowną odpowiedź. Na następny dzień.

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #637 08 Maj, 2016, 22:42:13 »
Hej. Jest sens ładować aftermatha pod most do wiosła mahoń + top klon + gryf mahoń? Strojenie D standard/  Drop C Dorosłem w końcu do zmiany pickupa i jak już mam wydać masę siana to nie chcę nietrafionej inwestycji  :facepalm: oczekuję zwartego, selektywnego pickupa niekoniecznie "super djent". Według opisu producenta powinno być super, ale wiadomo że nikt nie doradzi tak jak Ci co posiadali/ ogrywali...

NIE
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #638 09 Maj, 2016, 01:31:09 »
A może napisz do bkp co masz, czego oczekujesz i dostaniesz jasną i klarowną odpowiedź. Na następny dzień.
W sumie całkiem spoko pomysł, ale się trochę boję  :-[
Spoiler

Orange

  • Gość
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #639 09 Maj, 2016, 08:06:02 »
Ja ci pomogę. Pisz tak:
Hello my name is Lama.
For many years I was a puss, eating only cabbage and turnip. I think this is a reason why my Jackson soloist sounded -well, let's say- weak. Recently I've noticed some changes. I started to eat steaks. Lot if steaks. My balls grovned up. I decided to sell my djent gear- I've got rid FRFR, sraktal etc. Instead I have now an adult stack- mesa DR with Mesa 412 cabinet. I just want to keep my sparkling guitar, so I'm ready to change pickups too. I looking for more meat in my sound, but I'm still playing djoin, so I need something versalite. Do you think a Supermassive is good choice?
Kind regards Lama.
PS. Sorry for my poor English, I hope you'll get what I mean...

Posty połączone: 09 Maj, 2016, 08:11:05
Jak tak napiszesz to ci dobrze doradzą.
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2016, 08:13:41 wysłana przez Orange »

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #640 09 Maj, 2016, 16:35:46 »
Ja ci pomogę. Pisz tak:
Hello my name is Lama.
For many years I was a puss, eating only cabbage and turnip. I think this is a reason why my Jackson soloist sounded -well, let's say- weak. Recently I've noticed some changes. I started to eat steaks. Lot if steaks. My balls grovned up. I decided to sell my djent gear- I've got rid FRFR, sraktal etc. Instead I have now an adult stack- mesa DR with Mesa 412 cabinet. I just want to keep my sparkling guitar, so I'm ready to change pickups too. I looking for more meat in my sound, but I'm still playing djoin, so I need something versalite. Do you think a Supermassive is good choice?
Kind regards Lama.
PS. Sorry for my poor English, I hope you'll get what I mean...

Posty połączone: 09 Maj, 2016, 08:11:05
Jak tak napiszesz to ci dobrze doradzą.
No dobra, chociaż wciąż się boję, możesz wysłać za mnie?  :-[

Orange

  • Gość
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #641 09 Maj, 2016, 17:11:48 »
Daj mejla żeby wiedzieli do kogo odpisać.

Offline Lama3

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #642 09 Maj, 2016, 20:31:49 »
Daj mejla żeby wiedzieli do kogo odpisać.
:D
Spoiler

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #643 09 Maj, 2016, 20:39:25 »

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #644 10 Maj, 2016, 14:38:21 »
Pisałem ostatnio do nich, odpisał jakiś bardzo spoko gościu i wymieniliśmy ze 3-4 wiadomości, obadał nawet jakieś moje nagrywki zarejestrowane ogórkiem i powiedział, co mogłoby spełnić moje oczekiwania.
Aktualnie zastanawiam się nad BKP do mojego DKA7, gita jest w luj jasna i ciekawe dźwięki można z niej wyciągnąć, ale D-Activatory chyba trochę mi brużdżą swoją gainowatością... Facet polecił mi juggery. Myślę.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #645 10 Maj, 2016, 22:11:45 »
Ja chciałbym wpakować do jacksona soloist (olcha, nekfru z klonu+palisander) jakieś bernakle i widziałem, że na innych forach polecano Miracle Man'a i ceramicznego Warpig'a. Zależy mi na zwartości, żeby było mięcho i dżenty. Ktoś coś?

To Ci polecili cos na zasadzie od annasza do kajfasza ;)
Najbardziej szybki szczegolnie w niskich rejestrach jest warpig C.  Zwarty i suchj z wbudowaną bramką after,  dobre kszt dasz tez rade zrobić na Nb C więc wiesz ;) To siedzi w łapie i troche w EQ, wszystko zależy co i jak chcesz grac.

Posty połączone: 10 Maj, 2016, 22:21:28
Pisałem ostatnio do nich, odpisał jakiś bardzo spoko gościu i wymieniliśmy ze 3-4 wiadomości, obadał nawet jakieś moje nagrywki zarejestrowane ogórkiem i powiedział, co mogłoby spełnić moje oczekiwania.
Aktualnie zastanawiam się nad BKP do mojego DKA7, gita jest w luj jasna i ciekawe dźwięki można z niej wyciągnąć, ale D-Activatory chyba trochę mi brużdżą swoją gainowatością... Facet polecił mi juggery. Myślę.

Zacznij od Warpiga i to alnico,  Ben jest fajny facet ale oni ostatnio Jaggera traktują jak pacaneum na wszystko. Nie boj sie tez tego ze swinka ma dużo kilołomów na wyjściu, zupełnie sie nie bój. Jeśli gita jest tak bardzo jasna to Jagger może jazgotac .
« Ostatnia zmiana: 10 Maj, 2016, 22:21:28 wysłana przez commelina »

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #646 10 Maj, 2016, 23:18:36 »
(...) oni ostatnio Jaggera traktują jak pacaneum na wszystko.
Jeśli gita jest tak bardzo jasna to Jagger może jazgotac .
Potfierdzam. Jasny i suchy.
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #647 11 Maj, 2016, 13:12:54 »
Mam w głowie dość specyficzne brzmienie, więc to może nie byłaby najgorsza rzecz. Chcę grać na obu humbuckerach, a te juggery wydają się dość łatwe do okiełznania... Nie wiem sam co z tym zrobić. Kocham tego Jacksona, ale przeglądając to forum zaczynam gasować na jakieś nowe wiosło :D

Offline Wolfhorsky

  • Gaduła
  • Wiadomości: 311
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #648 11 Maj, 2016, 21:56:58 »
Mam w głowie dość specyficzne brzmienie, więc to może nie byłaby najgorsza rzecz. Chcę grać na obu humbuckerach, a te juggery wydają się dość łatwe do okiełznania... Nie wiem sam co z tym zrobić. Kocham tego Jacksona, ale przeglądając to forum zaczynam gasować na jakieś nowe wiosło :D
A tego Jacksona to za ile chcesz sprzedać? :D
Sprzedaję graty -> lukaj na forumową giełdę.

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Bare Knuckle - warto?
« Odpowiedź #649 11 Maj, 2016, 23:54:18 »
Jeszcze za nic, chyba, że będę miał akurat coś na oku :D Podoba mi sie nowy RG927WFXZC Premium, ale nic w podobnej cenie nie ma takiej specyfikacji jak moja... Poza tym jak macałem jakiś czas temu Ibki za około 3k to wykończenie było fatalne (progi szczególnie). Może te Premiumy są lepsze, ale też ten model blokowanych kluczy nie ma, ani w zasadzie niczego ciekawego oprócz wyglądu i znowu bym musiał nad BKP myśleć  ;D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
18772 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Kwi, 2009, 14:05:10
wysłana przez T0mexs
17 Odpowiedzi
12231 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2009, 17:27:43
wysłana przez terrormuzik
19 Odpowiedzi
16327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2011, 13:45:50
wysłana przez primer
17 Odpowiedzi
7651 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2012, 09:33:52
wysłana przez primer
25 Odpowiedzi
14070 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2014, 23:41:32
wysłana przez mondomg