Autor Wątek: Dopałka do Mesy Dual 3 kanalowej  (Przeczytany 18714 razy)

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Dopałka do Mesy Dual 3 kanalowej
« 30 Sty, 2012, 20:32:02 »
Witam.

Posiadam mese 3 kanałowa i na razie dopalam ją sd-1 zmodowaną na wzór artykułu z forum ale zastanawiam się nad czymś lepszym...
Jaki overdrive z Waszych doświadczeń polecacie do dopalania mesy. Najlepiej ze sprecyzowaniem dlaczego akurat go polecacie.

Mam wiele potencjalnych kandydatów na miejsce bossa, m.in. vox ice 9 (ze wzgledu na korekcje basu i mnogość mozliwości) , maxon od 808, maxon ts9 (bo niby sie najlepiej dogadują z mesą) ale trudno mi dokonać wyboru.




Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
OD808 sprawdzi się idealnie. Obcina bas, górę, sprawia że środek wydaje się agresywniejszy, a brzmienie jest bardziej skompresowane i TIGHT. TS9 jest trochę ciemniejszy, nie obcina tak dołu i generalnie go nie polecam. Żółte Bee też powinno się sprawdzić, bo jest bardzo podobne do Maxona (innych Bee nie miałem, więc nie doradzę), ale nie jest zielone, więc bym to olał ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ja polecam od siebie TS808 ale na JRC4558, obcina dol (choc nie dla kazdego to taka wielka zaleta), bardzo wyostrza brzmienie. Jedynie dostepnosc srednia, ale mysle ze brzmienie to wynagradza. TS9 mnie osobiscie mnie do gustu przypadl. Maxona nie slyszalem.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
polecam maxona od808 bo jest zajebisty

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ja polecam od siebie TS808 ale na JRC4558, obcina dol (choc nie dla kazdego to taka wielka zaleta), bardzo wyostrza brzmienie. Jedynie dostepnosc srednia, ale mysle ze brzmienie to wynagradza.

Uderz do http://guitareffectspedals.pl/, to forumowicz. Ewentualnie polecam kopie od XR (nazywa się overdrive scream 808).
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No jak lecimy reklamami, to ja polecam uderzyć do Puffmajstra z tego forum, od niego miałęm kopięTS808 na JRC4558 i byłem bardzo zadowolony.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Witam, też mam tą kopię i z żylety jaką jest 6505 robi jeszcze większą żyletę ;]

Grałem na tej kostce z mesą i z bułki robiła się żyleta.

Polecam a cena niewygórowana ;]

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Wspomniane Maxony, Beey, TS'y :)
Mam ziomka, ktory kiedys podlaczyl Sonic Maximalizera do swojej Mesy DR i od tego czasu nie wyobraza sobie gry bez tego urzadzenia.. Sprobuj, moze poza OD'ami to Cie usatysfakcjonuje.

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Manufaktury raczej odpadają bo nie mam mozliwości oddac w razie jakby mi nie zapasowało a przy kupnie ze sklepu zawsze jest taka mozliwosc.

Ogrywałem jeszcze dziś bossa mt-2 jako boost na wzór Pata O'brien z Cannibali i w stosunku do sd-1 jest juz poprawa ale zdecyduje sie chyba na maxona od808 a mt-2 rowniez kupie ale poźniej (bo tani uzywany) i zobacze ktory mi bardziej siądzie.

Są różnice brzmieniowe pomiedzy ibanezem ts808 i maxonem od808 czy tylko znaczek?

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
MT-2 dodaje tego fajnego charakteru do brzmienia jak ma O'brien - jego ustawien probowales? (btw. on ma MT-2 z modem Keeleyego)

Kiedys robilem maly test Bee vs. MT2 - moze cos ci naswietli:



Orange

  • Gość
Najlepiej brzmi niedopalony niczym :D Wniosek? Po co dopałka!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Od Puffa na pewno jak wezmiesz to bedzie opcja zwrotu ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Podbijam Sabbathowe Bee (mam srebrną wersję). Mesy może nie mam, ale dopalam tym MG Vulture'a (np. czerwony,'mesowy"' kanał) na Fendmessie kolegi też zdawał egzamin, choć nie bawiłem się długo. No i koszta w sumie pomijalne w porównaniu do Maxonów :D Ma przytyczek od obcinania basu/dowalania basu i gainu, dodatkowo regulacja bass i treble, więc sporo można pokręcić sałndów.

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Bardziej polecam żółtą wersje pszczoły, fajnie gada w metalu.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja tylko dodam, że u mnie znacznie lepsze efekty przyniosła wymiana lamp niż dopalanie ;)
A jak dopalanie świeżych lamp do od808 only.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Zrób se coś na bazie teesa i moduj do skutku. A najlepiej opchaj mese i kup coś czego nie trza dopalać.
synkopy to guwno

Offline Gwidon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Chyba jednak skusze sie na maxona od808 tylko poczekam na jakiegos w dobrej cenie. Co do wzmacniaczy to miałem takie których nie trzeba było dopalac ale mesa mi obecnie berdziej pasuje

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Ja polecam EP booster. Jak już tu ktoś wcześniej wspominał w innym temacie naprawde dobrze robi wzmakowi. Do tej pory używałem pszczoły i coś czuje że niebawem odleci...

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Zrób se coś na bazie teesa i moduj do skutku. A najlepiej opchaj mese i kup coś czego nie trza dopalać.

Nie ma takiego wzmacniacza, którego nie byłoby warto dopalać 808ką. Jeśli jest - to zawsze brzmi chujowo. I nie, to nie jest moja opinia, to prawda objawiona ;)

A tak na poważnie to o co chodzi z tym, żeby "kupić coś czego nie trzeba dopalać". TS daje tylko dodatkową możliwość - możesz dopalić, albo i nie, a ten którego nie trzeba dopalać takiej możliwości nie ma... bo chodzi o taką kompresje/saturacje w "standardzie" i cięcie pożądanych w takiej muzyce częstotliwości z sygnału z pozycji wzmaka? Domyślam się, że wiesz, że tu nie o więcej gainu chodzi. Poza tym, Tube Screamer jest zielony.

EDIT:
Spójrz, że nawet większość testów hi-gainowych wzmacniaczy jest robionych "z TSem/bez TSa". Powinni go dawać w zestawie do każdego wzmacniacza! ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Lut, 2012, 20:26:17 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
niebawem popełnie OD 808 to postaram się skonfrontować tę kostke z EP boosterem w kwestii "dopalenia" bo wiadomo że booster to nie OD.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Zrób se coś na bazie teesa i moduj do skutku. A najlepiej opchaj mese i kup coś czego nie trza dopalać.

Nie ma takiego wzmacniacza, którego nie byłoby warto dopalać 808ką. Jeśli jest - to zawsze brzmi chujowo. I nie, to nie jest moja opinia, to prawda objawiona ;)


No nie no, są takie wzmacniacze np mój Savage, po dopaleniu TS'em zmieniło się nie wiele, a do tego na gorsze :/ na szczęście wzmak jest tak wyjebany w kosmos, że dopaliłem z ciekawości, nie z potrzeby.

No do tego tematu to by trzeba hymn taki o zagrać:

http://lubder.wrzuta.pl/audio/a1ujoh6Pivg/s.k.a.f.under_-_dopal_800_najlepiej_tsem
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Zrób se coś na bazie teesa i moduj do skutku. A najlepiej opchaj mese i kup coś czego nie trza dopalać.

Nie ma takiego wzmacniacza, którego nie byłoby warto dopalać 808ką. Jeśli jest - to zawsze brzmi chujowo. I nie, to nie jest moja opinia, to prawda objawiona ;)


No nie no, są takie wzmacniacze np mój Savage, po dopaleniu TS'em zmieniło się nie wiele, a do tego na gorsze :/ na szczęście wzmak jest tak wyjebany w kosmos, że dopaliłem z ciekawości, nie z potrzeby.

Wiedziałem, że jakiś ENGLik się odezwie :D Tak, tych wzmaków dopalać nie trzeba, ale dlatego, że są na maxa skompresowane/nasycone i szybkie.

Przez ENGLe już przechodziłem i Savage (no i Screamer w swojej cenie) jest IMO najbardziej udany z nich wszystkich (zależy oczywiście kto czego szuka), ale przez tą kompresję mają mało uniwersalne brzmienie przesterowane. Wolałbym coś co trzeba dopalić, ale mógłbym się zawsze z tego wycofać ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
ale przez tą kompresję mają mało uniwersalne brzmienie przesterowane

Dlatego mam 4 kanały, na których mogę dowolnie kreować brzmienie, bo od kanału 1 do 3 spokonie ustawię od Cleanu do solidnego Hard Rock brzmienia i od 2 do 4 od lekkiego Crunchu do mega rzezi, choć fakt, żeby to osiągnąć trzeba ze spokojem uściąść, bo domyślnie to tak:

- kanał 1: Clean
- kanał 2: lekki Crunch
- kanał 3: szeroko pojęty rock
- kanał 4: szatan i zło.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
ale przez tą kompresję mają mało uniwersalne brzmienie przesterowane

Dlatego mam 4 kanały, na których mogę dowolnie kreować brzmienie, bo od kanału 1 do 3 spokonie ustawię od Cleanu do solidnego Hard Rock brzmienia i od 2 do 4 od lekkiego Crunchu do mega rzezi, choć fakt, żeby to osiągnąć trzeba ze spokojem uściąść, bo domyślnie to tak:

- kanał 1: Clean
- kanał 2: lekki Crunch
- kanał 3: szeroko pojęty rock
- kanał 4: szatan i zło.

Cytuj
mało uniwersalne brzmienie przesterowane

To uściślę - mało uniwersalny hi gain. Określiłbym go jako sterylny, perkusyjny i mało plastyczny - nie ulepisz z niego brudnego stonerowego brzmienia, albo potężnej buły, a na DRce to wszystko ustawisz :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
ale przez tą kompresję mają mało uniwersalne brzmienie przesterowane

Dlatego mam 4 kanały, na których mogę dowolnie kreować brzmienie, bo od kanału 1 do 3 spokonie ustawię od Cleanu do solidnego Hard Rock brzmienia i od 2 do 4 od lekkiego Crunchu do mega rzezi, choć fakt, żeby to osiągnąć trzeba ze spokojem uściąść, bo domyślnie to tak:

- kanał 1: Clean
- kanał 2: lekki Crunch
- kanał 3: szeroko pojęty rock
- kanał 4: szatan i zło.

Cytuj
mało uniwersalne brzmienie przesterowane

To uściślę - mało uniwersalny hi gain. Określiłbym go jako sterylny, perkusyjny i mało plastyczny - nie ulepisz z niego brudnego stonerowego brzmienia, albo potężnej buły, a na DRce to wszystko ustawisz :)

No tak, wiesz, nie spojrzałem na to tak, ale fakt masz rację.

Po prostu nie przyszło mi do głowy by ktoś lubił bułę w brzmieniu :D

DR bez dopałki też mało uniwersalna jest raczej ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3021 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2009, 19:29:16
wysłana przez Gohes
78 Odpowiedzi
42538 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2010, 13:21:50
wysłana przez xkumix
10 Odpowiedzi
5597 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2010, 11:31:03
wysłana przez Hader
14 Odpowiedzi
5350 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2014, 09:31:03
wysłana przez Człekozębny
13 Odpowiedzi
3961 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2015, 14:50:10
wysłana przez Człekozębny