Autor Wątek: Kemper Profiling Amp w thomannie.  (Przeczytany 60995 razy)

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Pytanie, poco komuś tyle stompboxów i pieców? Może to i fajny bajer do studia nagrań, ale gitarzyście, który wie jakie brzmienia go interesują i czego szuka do szczęścia to niepotrzebne. Kilka dni temu zrobiłem pewne zmiany w swoim sprzęcie, pozostał AXE FX i paczki Bognera, head Carvin Legacy II znalazł nowy dom, a do mojego zawitał preamp Egnater M4 z modułami T/D BMAN, EG 3/4 i EG5 oraz końcówka Fryette Two/Fifty/Two. Mam osiem genialnie i fantastycznie brzmiących w pełni lampowych kanałów, każdy kanał siedzi mi doskonale i jest spełnieniem moich marzeń brzmieniowych, ale prawdę mówiąc nie wiem gdzie i kiedy wykorzystam te wszystkie 8 kanałów, za dużo tego. z AXE idą tylko efekty. Dobra lampa i porządny efekt cyfrowy i to mi wystarczy, nie potrzebuje symulacji tysiąca wzmacniaczy, symulacji, które tylko przez chwile ogram, ale nigdy nie wykorzystam, nawet z tą lampową ósemką będę mieć problem. Nie wiem dlaczego, ale bardziej mi się micha cieszy gdy gram i mam kilka brzmień na prawdziwej lampie, niż setka na cyfrowej symulacji.

Zalozmy, ze nagrywasz sobie album. W duzej czesci nie na swoich wzmakach, do tego drogich.
Potem masz jechac w trase. Milo by bylo miec te brzmienia z albumu ze soba a malym, podrecznym pudelku, prawda? :)

Co do ilosci wzmakow, to raczej niezbyt trafiony argument od kogos, kto sam uzywa modelera z ~60 wzmakami na pokladzie
oraz 8 lampowymi "kanalami". Nie sadzisz? ;)

Swoja droga nigdy nie rozumialem argumentow typu "po co komu tak duzo wzmakow/symulacji/efektow/itp.".
Czy to, ze sa na pokladzie jakos przeszkadza? Przecierz w umowie kupna AxeFX/KPA itd. nie jest napisane,
ze kazdego wzmaka trzeba uzyc przynajmniej raz na miesiacu, bo przepadnie gwarancja :P

A jezeli juz przy tym jestesmy, to nikt Ci nie broni wywalic presety z KPA i zostawic tylko 1. Bedzie tru :D
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
111 Odpowiedzi
73129 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2013, 20:25:40
wysłana przez domas
298 Odpowiedzi
208050 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555
71 Odpowiedzi
32681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2018, 11:22:22
wysłana przez The Moonshiner
7 Odpowiedzi
4660 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2014, 12:25:30
wysłana przez Dale Cooper
15 Odpowiedzi
6112 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2015, 19:36:03
wysłana przez Nightmarishreaper