Autor Wątek: RG2228 czyli potęga strojenia się do Ź  (Przeczytany 44378 razy)

Offline Kaar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
RG 2228 już się pojawił na stronie częstochowskiego Malko:
http://www.malko.pl/go/_info/?id=2667

Offline bishu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Ibanez z tą menzurą postawił po prostu na komfort gry. Pewnie zrobili badania rynkowe i doszli do wniosku, ze więcej potencjalnych klientów mają w tej grupie gitarzystów, którzy lubią se pograć technicznie i akordowe łamańce palców stosować, niż wśród takich, którzy chcą wyciągać infradźwięki z gitary. Bardzo ekologiczne podejście. Przynajmniej wiele zwierząt słyszących w tym zakresie częstotliwości będzie miało spokój.
A w malko gitara dostępna tylko na zamówienie, więc raczej nici z empirycznego poznania tegoż zjawiska.
I jeszcze pytanie do zz_topa. Do kiedy ten twój kumpel będzie w Kanadzie bo cena 1099 $ jest całkiem atrakcyjna i ja byłbym zainteresowany, ale dopiero za 2-3 mies. miałbym wystarczająco dużą płynność finansową by móc zainwestować w tą gitarkę.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Cytat: "bishu"
A w malko gitara dostępna tylko na zamówienie, więc raczej nici z empirycznego poznania tegoż zjawiska.


Właśnie wczoraj sam się o tym przekonałem :| Jak mogłem wogóle podejrzewać, że ją tam zobaczę ;) Planowałem reckę tego napisać a tu kupa:)

Offline Kaar

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
w ogóle sklep Malko jest beznadziejnie zorganizowany...naw et porządnie oznaczony nie jest i trza szukać godzinę.Sami nie wiedzą co mają na magazynie i kazali mi czekać ponad godzinę na to, żeby w ogóle się zorientowali czy mają S7320 :?

Offline Siano

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Gitarka robiona pod Martena z Meshuggah z tego co wiem, uwielbiam oglądać te wiosło na żywo:



W końcu to obecnie chyba najwścieklejsza kapela na rynku, musieli iść o krok dalej.
Bardzo ciekawią mnie pickupy, których używa Meshuggah:
http://www.lundgren.se/index.asp?folid=22&micid=93
Nie znałem wcześniej tej firmy, a ceny tych hambaczy są (jak dla mnie) kosmiczne. Wybieram przystępniejszą przystawe DiMarzio Evolution 7.





Ibek wygląda zabujczo, ale po co się męczyć na takiej desce, lepiej sprawić sobie barytonówe... chociaż taką bestią bym się pobawił.

Offline Siano

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 46
Ha, ten filmik rządzi:



(wiem wiem, tu gra na 7-ce)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Cytat: "Siano"


Ibek wygląda zabujczo, ale po co się męczyć na takiej desce, lepiej sprawić sobie barytonówe... chociaż taką bestią bym się pobawił.

Jakbys przeczytal temat to bys zauwazyl ze ten ib jest wlasnie barytonem...

tlusta fota przy okazji :)

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Tak troszkę nie w temacie, ale wklejam zdjęcia żeby nacieszyć oko :)  Fotki wzięte z "Custom Guitar Gallery 2" Richard Fay Guitars.
Cytuj
Zebrano and ebony body, maple and ebony neck, oiled finish, hand-wound 8-string humbuckers, 8 string 28.5" scale tuned from high E to low F#, Hipshot 8-string bridge.




Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ależ piękna.... MuszęmiećmuszęmiećM uszęmiećmuszęmiećMu szęmiećmuszęmiećMus zęmiećmuszęmieć... Błagam niech mnie ktoś zresetuje.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline HiV

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
To jest to co lubię tylko tyle  :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Z moimi lapkami bym nie dal rady na 8ce :( Takie gitary sa dla alienow jak Nikt...

To juz nie chodzi o lek przed 8ka, tylko zwyczajna swiadomosc, ze no niestety - wyjebalbym sie pokracznie :/

Ale gitara ma cos w sobie, choc nienawidze egzotycznych topow

Yony

  • Gość
Typ ma fajowy instrument...


A to nie wiem czy było...

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Sie.. sie.. sie..

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
na stronie Ibaneza jest nowy filmik z Dino w roli glownej, demonstruje 8ke

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Sinner, mozesz dac link, bo szukam i znalezc nie moge ;/

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Na stronie glownej jest :D ramki sa i nie da rady linkowac...

ale...
jest na utube

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
EEeee to ja myslalem, ze to cos innego :P poprzednicy chyba tez juz dawali do tego linki.


Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg

Offline HiV

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
ołłłł  :'( wielka kurna szkoda

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki


udalo mi sie (glupi ma szczescie) byc pierwsza osoba ktora to cos nastroila i wziela do lapy. ogranie odbylo sie na jakims chujowym dwukanalowym tranziaku +/- 30w (tyz Ibanez) - no ale generalny charakter sie ujawnil.

calosc odbyla sie na warsztatach gitarowych w Mosinie, taka tam coroczna impreza z gwiazdkami. jednym ze sponsorow byl Interzłom, takze do obejrzenia i ogrania byla calkiem spora masa gitar i basow, niestety (dla mnie) w wiekszosci serii RG itede. brakowalo Jetkingow, brakowalo Thermiona, ktorego bardzo bylem ciekaw, brakowalo tez TubeKinga, za to bylo sporo kostek z serii Tone-Lok i reedycja Flying Pan FP-777 (nie ogralem... zaluje).

wioslo generalnie, nawet z punktu widzenia laika w temacie - urywa moszne tak gdzies do szyi. mimo gryfu rozmiarow lotniskowca bylo piekielnie wygodne, gryf byl wyprofilowany tak, ze dostep do kazdej ze strun na calej jego dlugosci byl idealny. EMG w tej gitarze to jest chyba mus, bo innej opcji nie ma, poza tym dawaly rade fantastycznie.

w zasadzie to bardzo fajna zabawka, zajebiscie kusi mnie zanabycie czegos takiego ktoregos pieknego dnia. wioslo wymaga zupelnie innego podejscia i innej kultury gry, bo gra na najgrubszym drucie (stroilismy od E do E, w dropie) nie ma innej opcji niz selektywnosc i piekielna precyzja. mozliwosci tego czegos przeszly moje najsmielsze oczekiwania. mostek (flojd na stale) genialny, jesli obsluga tego jest tak prosta jak innych stalych mostkow to lepszej opcji sobie nie wyobrazam.

jako kompletna pipa w temacie chetnie odpowiem na wszelkie pytania, jesli bede w stanie ;D
Łe tej.

Offline dr.evil

  • Gaduła
  • Wiadomości: 213
  • sqqrv jakih mauo
ja sobie taka kupie ;]
bulb i acle skonczyli sie na "killem all"!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
kurna, obawiam sie ze ja tez :P

cena na PL - troche ponad 5k. ten egzemplarz jest juz sprzedany, nastepny przyjdzie razem z dostawa pod koniec wakacji, potem nie wiadomo. to info od pana Intertona. ponoc MusicCenter ma sciagac do sklepow. jakby sciagneli jeszcze osemki LTD to moze sie szykowac niezla konkurencja :D
« Ostatnia zmiana: 23 Kwi, 2008, 22:46:21 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Tsza chyba wyluskac jakiegos maila do Intertonu na czasie.. Moze podesla nam na testy :D Chetnie przejechalbym sie na jakims 8, ale z moim podejsciem do extended range narazilbym sie lotuningowcom do tego stopnia, ze Dr.Evil cisnalby we mnie swoim kokonem... Swoja droga, ciekawe, czy dostepne sa gdzies single o grubosci 0.008" :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
30 Odpowiedzi
14583 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2009, 10:36:27
wysłana przez T0mexs
11 Odpowiedzi
7941 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lut, 2010, 19:54:06
wysłana przez MrJ
45 Odpowiedzi
23813 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 13:42:42
wysłana przez wuj Bat
14 Odpowiedzi
5127 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lip, 2011, 20:06:03
wysłana przez mondomg
59 Odpowiedzi
16356 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lis, 2014, 21:22:14
wysłana przez Yony