Autor Wątek: Piotrucci - Embrace the light  (Przeczytany 5345 razy)

Offline Piotrucci

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • practice makes perfect
Piotrucci - Embrace the light
« 27 Sty, 2012, 01:00:18 »
Witam. Tak się złożyło, że swój 1 post na tym forum zamieszczam w dziale twórczości i chciałbym zaprosić Was do posłuchania mojego nowego kawałka jakim jest to coś pod linkiem :

http://soundcloud.com/piotrucci/embrace-the-light

Także raz jeszcze witam nowych użytkowników stąd jak i zaprzyjaźnionych kolegów z "sąsiedniego" forum, ktorzy także sie tu udzielają  :)

Miłego odbioru  :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #1 27 Sty, 2012, 01:18:53 »
dobre! :headbang:
i always go full retard

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #2 27 Sty, 2012, 07:48:38 »
Masz ogromny potencjał chłopie, konstrukcja utworu mnie rozwala, gdybyś nagrał płytę to z pewnością ją kupię, tylko "nie śmieć" sobie za dużo tym klawiszem, bo wiosła są bardzo rozbudowane, i aż szkoda ich zagłuszać. Umieść jak możesz to samo bez klawisza, chciałbym posłuchać.
Jak dla mnie ten klawisz, to nie jest twoja inicjatywa, tylko wpływy kapeli, której nazwy wymieniać nie trzeba :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #3 27 Sty, 2012, 08:12:49 »
No dobra, ja tu przeważnie krytykuję, więc i Ciebie to nie ominie :P Nie mam zarzutów co do techniki, brzmienia się nie będę czepiał tylko ugryzę za same jądro - za kompozycję. Moim zdaniem jest wtórna, nie słyszę w niej nic, co by mogło przyciągnąć moją uwagę. Z całym szacunkiem, ale taką progresję akordów i takie melodyjki, jaką i jakie zapodałeś w kawałku to wymyśla jako jedne z pierwszych każdy kindermetal. ;) Czekam na kolejne, bardziej odkrywcze, NIESZABLONOWE kompozycje.

Pozdrawiam. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #4 27 Sty, 2012, 08:25:09 »
Witamy nastepnego z pigmeja :D .A to Ci Az pojechał . Az odpal tego sraktala i wpuść cos własnego

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #5 27 Sty, 2012, 09:12:10 »
Zajebiste :)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #6 27 Sty, 2012, 09:21:21 »
Ja też jestem za. No i jednak jako zadeklarowany fan progresywu będę kolegów upraszał o niezwłoczne się-odpierdolenie od klawiszy. Lubiem, siedzą, jest git. Szablonowe? Może. To źle? Nie :) Kawałka nie słyszałem, a mam wrażenie, że go znam. Bo jest dobry. Faaakt, taki "standardowy progresyw" (lol) ale ciągle dobry.

Chcę więcej :)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #7 27 Sty, 2012, 09:36:32 »
No dobra, ja tu przeważnie krytykuję, więc i Ciebie to nie ominie :P Nie mam zarzutów co do techniki, brzmienia się nie będę czepiał tylko ugryzę za same jądro - za kompozycję. Moim zdaniem jest wtórna, nie słyszę w niej nic, co by mogło przyciągnąć moją uwagę. Z całym szacunkiem, ale taką progresję akordów i takie melodyjki, jaką i jakie zapodałeś w kawałku to wymyśla jako jedne z pierwszych każdy kindermetal. ;) Czekam na kolejne, bardziej odkrywcze, NIESZABLONOWE kompozycje.

Pozdrawiam. ;)

No cóż... ja dałbym wiele, żeby skonstruować, nagrać, zmiksować taki kawałek, i żeby finalny efekt był do tego stopnia zadowalający. Też podłączam się do @Commeliny. Dawaj Az coś ze swojego. sractala :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Piotrucci

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • practice makes perfect
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #8 27 Sty, 2012, 10:40:16 »
Właśnie o to chodzi by były klawisze. Ja np je uwielibiam:) Same gitary już takiego efektu by nie dały. Takie jest moje zdanie.
Co do Az'a - spokojnie, ja sie dopiero rozkręcam :D

Dzięki i pozdrawiam :)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #9 27 Sty, 2012, 10:47:11 »
Jak właściwie robisz te klawisze? Opiszesz?
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #10 27 Sty, 2012, 11:16:55 »
Ja w zasadzie napiszę to samo co AZ
Technicznie i brzmieniowo jest fajnie ale w samej kompozycji nie ma nic przykuwającego

ale brawo :)
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Widek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #11 27 Sty, 2012, 12:13:01 »
Fajny numer , miło się słuchało. :)

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #12 27 Sty, 2012, 12:50:57 »
Nie no ludzie co wy chcecie, kompozycja jest świetna. Wokal na przód i już jest bardzo dobry progresywny kawałek, w tym bardziej klasycznym znaczeniu słowa progresywny. Żeby skomponować takie coś trzeba znacznie więcej wyobraźni muzycznej niż do natłuczenia kilku podobnych do siebie, połamanych riffów w drop G#. Zostaje kwestia gustu, bo nie każdemu może pasować duża liczba dźwięków i wiele zmian temp,metrum itp. Piotrucci, zadziwia mnie jak bardzo wyrafinowanie wymyśliłeś przejścia między kolejnymi partiami i motywami. Dla mnie super.
nie lubie placki

Offline Piotrucci

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • practice makes perfect
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #13 27 Sty, 2012, 13:02:39 »

Jak właściwie robisz te klawisze? Opiszesz?
[/quote]

Klawisze wbijam z klawiatury midi. Pady, tła itd itp to swietna zabawa, gorzej wgrać unisono. Przekładam dzwieki z gitary na klawisze, zwalniam podkład i powoli to gram. Nie jestem klawiszowcem , ja nawet nie potrafie grać na klawiszach:D, wiec w zyciu bym się nie wyrobił w takim tempie. Pozniej taki plik midi przyspieszam do tempa oryginału i to jest cała tajemnica mojego klawiszowca :))

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #14 27 Sty, 2012, 13:07:22 »
midi sridi, a jakieś vsti?
i always go full retard

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #15 27 Sty, 2012, 14:05:29 »
Witamy nastepnego z pigmeja :D .A to Ci Az pojechał . Az odpal tego sraktala i wpuść cos własnego

A wypraszam sobie, nikomu nie pojechałem. ;) Pojechać to ja mogę Tobie Jarku, że grasz gej-rocka. :D Bez przesady.
Mam sporo swoich nagrań, ale się napaliłeś na nie jak dzik na szyszkę, to nie będę rzucał pereł przed wieprze. :D Wszystko w swoim czasie.

To, że wam się coś podoba wcale nie oznacza, że musi i mi. I na odwrót. ;)

Właśnie o to chodzi by były klawisze. Ja np je uwielibiam:) Same gitary już takiego efektu by nie dały. Takie jest moje zdanie.
Co do Az'a - spokojnie, ja sie dopiero rozkręcam :D

Dzięki i pozdrawiam :)

No ja czekam, czekam. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #16 27 Sty, 2012, 14:22:49 »
Witamy nastepnego z pigmeja :D .A to Ci Az pojechał . Az odpal tego sraktala i wpuść cos własnego
A ja się pod to podpisuje i tez czekam :-*
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline piotreksu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #17 27 Sty, 2012, 14:27:36 »
Po przesłuchaniu stwierdzam, że Twój nick bardzo do Ciebie pasuje:)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #18 27 Sty, 2012, 15:23:56 »
....
A wypraszam sobie, nikomu nie pojechałem. ;) Pojechać to ja mogę Tobie Jarku, że grasz gej-rocka. :D Bez przesady.
Mam sporo swoich nagrań, ale się napaliłeś na nie jak dzik na szyszkę, to nie będę rzucał pereł przed wieprze. :D Wszystko w swoim czasie.

Gram to co gejom przystoi :D  A le  tak ująłeś mnie swoja matafurą ze nic Ci nie odpowiem jedynie sie usmiałem, i zasiadam w fotelu ze szklaneczką ,Wujo wie czego ;) i oczekuje tych pereł ;D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #19 27 Sty, 2012, 15:38:26 »
Cytat: commelina
A le  tak ująłeś mnie swoja matafurą ze nic Ci nie odpowiem jedynie sie usmiałem, i zasiadam w fotelu ze szklaneczką ,Wujo wie czego

No i przecież o to mi chodziło, ażebyś się uśmiechnął! :D Smile up and go! :D

A perły wraz ze dyjamentami et szafirami prosto od tureckiego szacha będą za jakiś czas. Póki co to ja tego piekielnego sraktala to się dopiero uczę obsługiwać. :D

Spoiler
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #20 27 Sty, 2012, 22:59:44 »
Bardzo ładne. Nie słuchaj tych bucuf ;) Banalne progresje ma może w głowie każdy metalhead, ale żeby banalne progresje przekuć w słuchalny kawałek, naprawdę trzeba talentu i pracy. Klawisze momentami faktycznie trochę rzucają się w uszy, a chyba wcale nie muszą, w tym konkretnym przypadku.

Sweepy może i zbędne, ale daj wincy fluttera. Będzie pewex i lans ;)


Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #21 28 Sty, 2012, 00:27:06 »
Bardzo ładne. Nie słuchaj tych bucuf ;) Banalne progresje ma może w głowie każdy metalhead, ale żeby banalne progresje przekuć w słuchalny kawałek, naprawdę trzeba talentu i pracy. Klawisze momentami faktycznie trochę rzucają się w uszy, a chyba wcale nie muszą, w tym konkretnym przypadku.

Sweepy może i zbędne, ale daj wincy fluttera. Będzie pewex i lans ;)
Lubie to
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #22 28 Sty, 2012, 09:23:42 »
Profeska. Gdyby ktoś mi powiedział że to nowy kawałek Pietruchy to na bank bym się nabrał.

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #23 28 Sty, 2012, 14:17:02 »
Witaj Piotrucci :)

Genialny kawałek, ostatnimi czasy fascynuję się kapelą, której nazwy nie trzeba podawać, jak to ktoś wyżej napisał. Mi się podoba.

Świetne granie,
Pozdro

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: Piotrucci - Embrace the light
« Odpowiedź #24 28 Sty, 2012, 15:18:54 »
Myślę, że powinieneś popracować nad garami, najlepiej bardzo długo... ja w tym czasie będę ćwiczył i może kiedyś będę grał tak jak Ty ;) Fajna nuta, zazdraszczam umiejętności i kreatywności.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1416 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2008, 20:32:27
wysłana przez Drevniak
1 Odpowiedzi
816 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2012, 18:54:41
wysłana przez g-zs
6 Odpowiedzi
1232 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lip, 2012, 00:41:04
wysłana przez Maciek
14 Odpowiedzi
2379 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Lip, 2013, 20:26:45
wysłana przez mondomg
4 Odpowiedzi
1514 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sty, 2023, 12:30:46
wysłana przez spacelord7