Autor Wątek: Kostkowanie z nowej perspektywy.  (Przeczytany 13344 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Kostkowanie z nowej perspektywy.
« 24 Sty, 2012, 15:46:27 »
Witojcie.

Chciałbym się podzielić moim ostatnim doświadczeniem, związanym z kostkowaniem, a konkretnie z chwytem kostki, który stanowił dla mnie odwieczny problem.
Albo kostka ustawiona pod zbyt dużym kątem, albo za mało wystająca kostka z pod kciuka, albo za dużo wystająca kostka, albo kostka wylatująca z palców, albo kostka wylatująca podczas tappingu, albo kostka... "wstaw sobie co chcesz drogi czytelniku".
Ostatnio na trafiłem na kostki Herco.
Powiem krótko i zwięźle, + 30% do przyjemności z grania. Przyzwyczajałem się 1 dzień.

Może i banał, ale odkryć coś takiego po 20 latach grania?  ;D
Jeśli macie takie same problemy, serdecznie polecam. :P

Kilka fotek, co by było jasne o czym mowa.

Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline hck

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Chris Broderrick jest znany z takiego patentu, gdyż pozwala mu w każdej chwili korzystać z "fortepianowej" techniki tappingu 8 palcami. Świetnie to u niego wygląda - będziesz próbował?
Moje muzowanie.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Gdzie takie coś można dostać?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Witojcie.

Chciałbym się podzielić moim ostatnim doświadczeniem, związanym z kostkowaniem, a konkretnie z chwytem kostki, który stanowił dla mnie odwieczny problem.
Albo kostka ustawiona pod zbyt dużym kątem, albo za mało wystająca kostka z pod kciuka, albo za dużo wystająca kostka, albo kostka wylatująca z palców, albo kostka wylatująca podczas tappingu, albo kostka... "wstaw sobie co chcesz drogi czytelniku".
Ostatnio na trafiłem na kostki Herco.
Powiem krótko i zwięźle, + 30% do przyjemności z grania. Przyzwyczajałem się 1 dzień.

Może i banał, ale odkryć coś takiego po 20 latach grania?  ;D
Jeśli macie takie same problemy, serdecznie polecam. :P

Kilka fotek, co by było jasne o czym mowa.



Idzie na tym wyciskać sztuczne flażolety?

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Gdzie takie coś można dostać?
W kazdym sklepie muzycznym, ja tez takie cus posiadam.

Pivovarit flazolety akurat mi nie ida w ten sposob grajac, ale mozna zawsze czubek upierdzielic i wtedy bedzie latwiej :P
Ja osobiscie wole grac normalna kostka, to jest dobre jak juz wspomniane zostalo granie tapem oburecznym i kostkowaniem, bo normalnie to IMO nie zdaje egzaminu.
Pozdro !

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Najwyraźniej nie w każdym, u mnie na zadupiu nie ma :P

A interesuje mnie to, bo ja mam z kolei straszny problem pocących się rąk, przez co czasem mam problem z utrzymaniem kostki między paluchami.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Ja zamówiłem sobie na eBay w US, za 24 szt. wyszło 130 PLN już z przesyłką. Mogę podesłać na próbę jedną sztukę. Na 24 na raz grał nie będę. Podaj adres na priv.
Jak tylko dojdą to wyślę.

Z tymi kostkami to tak przy okazji Dark Ethernal Night wyszło. Wolę w ramach rozgrzewki, zamiast monotonnych ćwiczeń, zagrać kilka kowerów, no i tak mi podeszło, że micha śmieje mi się do teraz.
« Ostatnia zmiana: 24 Sty, 2012, 18:15:17 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Najwyraźniej nie w każdym, u mnie na zadupiu nie ma :P

A interesuje mnie to, bo ja mam z kolei straszny problem pocących się rąk, przez co czasem mam problem z utrzymaniem kostki między paluchami.
Wiesz ja tez mam akcje z lapami, ale to wez sobie pod uwage kostki dunlopa z serii lucky 13 one sa dobre badz zwykle dunlopy zolte. Ja gram na takich i nie mam tak owego problemiu :P

Patent nr 2.
Wez kostke w do lapy ustaw sobie jak grasz , druga lapa wez kropelke i nawal na lape aby Ci nie wypadala :D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
 :facepalm:
Przecież to są kostki do banjo, znane przynajmniej od połowy zeszłego wieku chyba. Ale jeśli Wam wygodnie, to pewnie. Ehhh, młodzież odkrywa nieznane... :)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Poważną zaletą jest fakt, że kostka jest zawsze ustawiona dokładnie tak samo. Czasem kostkowało mi się super, a czasem nie potrafiłem wykostkować nic, w zależności od ułożenia. Jeśli powtarzałem jakiś fragment x razy, to często musiałem go puszczać po 3 razy zanim porządnie złapałem kostkę, teraz mogę pisać posta z kostką na kciuku. :P Ot, taki drobny detal. Może komuś pomoże.

Jedyny minus to niemożność wykonywania sztucznych flażoletów, ale to mnie akurat najmniej boli.

P.S. Za młodzież dziękuję, ale chyba jestem trochę starszy od ciebie, i nigdy nie grałem na banjo, sorry. :P
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Chyba jesteśmy jeden rocznik, dziadku ;)
A tego wynalazku jest cała masa, są metalowe, plastikowe, w różnych kształtach. Mój stary tym grał kupę lat na akustyku :)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
@Trzynasty - łe tam, nie będe Cię na koszty przesyłki naciągał :P Obczaje jak będę w większym mieście jakiś muzyczny i jak będą mieli to wezmę, chociażby z ciekawości ;) Aktualnie gram na Clayton'ach 1mm (tych większych, bardziej trójkątnych) i oprócz motywu z poceniem to raczej gra mi się dobrze.

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Kiedyś jak nie było grawerowanych kostek niektórzy naklejali podkładki antypoślizgowe do mebli .

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Chyba jesteśmy jeden rocznik, dziadku ;)
A tego wynalazku jest cała masa, są metalowe, plastikowe, w różnych kształtach. Mój stary tym grał kupę lat na akustyku :)

A to sie gówniarzeria odezwała :P

Tylko nie dokupuj pazurków ;) , kumpel w kapeli z tych młodzieńczych lat zakładał cały kpl  właśnie ten na kciuk i na czy pozostałe ( na małego .... palca nie zakładał ) tylko karwa metalowe, jakie to "G" dawało parszywy dźwięk. Steel guitar przy tym to malina.

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Kiedyś jak nie było grawerowanych kostek niektórzy naklejali podkładki antypoślizgowe do mebli .

Jestem wrogiem wszelkiego rodzaju antypoślizgowych wzorków i takich tych na kostkach(np. jak w kostkach "brain"). Da ktoś potem zwykłą kostkę i będzie latać. Uczyłem się grać na takiej, a potem miałem niemały problem z przyzwyczajeniem się do normalnych 'kostków'. Wtedy jedna kostka starczała na rok, teraz 2 grania i kostki nie ma.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Widocznie nie wszyscy wioślarze mają klej w kciukach, i wymogiem rynku stało się wypuszczenie takiego produktu. Nie po to przesiadam się na kostki Herco, żeby uczyć się grać od nowa na tradycyjnych kostkach.
Co to w ogóle za argument, że źle się potem gra na tradycyjnych kostkach? Jak pojeździsz z rok mercedesem, to pewnie źle ci się będzie jeździć kaszlakiem.
To chyba nie powód, żeby szybko pozbyć się mercedesa.
Że nie każdemu pasują Herco? Jasna sprawa, dlatego jest tak szeroki wachlarz kostek.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Leswar

  • Gaduła
  • Wiadomości: 218
Widocznie nie wszyscy wioślarze mają klej w kciukach, i wymogiem rynku stało się wypuszczenie takiego produktu. Nie po to przesiadam się na kostki Herco, żeby uczyć się grać od nowa na tradycyjnych kostkach.
Co to w ogóle za argument, że źle się potem gra na tradycyjnych kostkach? Jak pojeździsz z rok mercedesem, to pewnie źle ci się będzie jeździć kaszlakiem.
To chyba nie powód, żeby szybko pozbyć się mercedesa.
Że nie każdemu pasują Herco? Jasna sprawa, dlatego jest tak szeroki wachlarz kostek.

Oczywiście zgadzam się w 100% :) Tylko rozważałem jak może skończyć się sytuacja w której będzie trzeba coś zagrać, a nie będzie pod ręką swoich kostek :)

bandit112

  • Gość
No to od bidy zagrasz, sam gram i takimi i takimi no i jakoś większej różnicy nie czuje :) No ale fakt - dużo lepiej gra się kostkami z anty-poślizgiem.

Posty połączone: 29 Sty, 2012, 11:05:02
To tylko kostka :) Nie jakaś wielka różnica rzędy gryf od elektryka vs. gryf od klasyka.

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
A ja z kolei mam pytanie o kostki. Jakis czas temu widzialem na jakims dvd gitarzysta mial posiadajaca nieregularny ksztalt z takim jakby koleczkiem zaczepianym na palec majacym na celu nie wypadniecie kostki z lapy. Spotkal sie ktos z podobnym motywem ?

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Ej, ale to przecież nie jest kostka w ogóle. To "pazurek" na kciuk do akustyka, dobro, etc.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
A ja z kolei mam pytanie o kostki. Jakis czas temu widzialem na jakims dvd gitarzysta mial posiadajaca nieregularny ksztalt z takim jakby koleczkiem zaczepianym na palec majacym na celu nie wypadniecie kostki z lapy. Spotkal sie ktos z podobnym motywem ?
Chris Broderick opatentował jakiś taki system pozwalający przyczepić sobie dowolną kostkę do kciuka na stałe w taki sposób, że można sadzić flażolety bez problemu.
Produkcja nie ruszyła niestety od kilku lat.

Offline bloodrafko

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
  • Nadnotecki Światowid
Kompletnie sie nie zrozumielismy. Ale whatever, tak tylko spytałem...

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Kompletnie sie nie zrozumielismy. Ale whatever, tak tylko spytałem...

Offline Damianaz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Jazz 3 xl + pazurek do akustyka + klej kropelka i flażoletami można wyciskać kiedy się chce :p

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Kostkowanie...

Zaczęty przez Nitram Warsztat

11 Odpowiedzi
9076 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Maj, 2008, 15:14:23
wysłana przez m4ody
11 Odpowiedzi
5632 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2008, 01:14:41
wysłana przez Yony
Szukamy nowej inspiracji...

Zaczęty przez D_Rivv Muzyka

17 Odpowiedzi
5488 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2008, 16:28:32
wysłana przez Drevniak
16 Odpowiedzi
6741 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2013, 17:47:05
wysłana przez terrormuzik
0 Odpowiedzi
658 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2013, 15:01:33
wysłana przez Rhaven