Ankieta

Co je borsuk?

Trawę
8 (18.6%)
Muchy
2 (4.7%)
Nie
33 (76.7%)

Głosów w sumie: 41

Głosowanie skończone: 03 Wrz, 2012, 21:15:14

Autor Wątek: BlacKat Guitars - wątek oficjalny  (Przeczytany 696155 razy)

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
dwie niebieskie szóstki bardzo kozak

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
ja bym tę ósemkę szarpał jak posmerdolony ;D

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Ja się trochę powymądrzam ;) A w zasadzie to pochwała się należy, za podejście do budowy instrumentów.
Powiem tak, dźwięk kocha środowisko liniowe, i widzę że wszystko się zgadza, ułożenie słojów, jakość tego drewna (na zdjęciu nie widzę jakości, ale widzę jak przebiegają słoje), o ile gitary basowe bez problemu "dźwigają" jakieś kapryśne topy, jakąś czeczotę w kropki, z milionem sęków, itd, to gitara elektryczna już niekoniecznie (figury Chladniego się kłaniają).
Sądzę, że oprócz tego, że wyglądają, to mam wrażenie, że też grają, sądząc po materiałach zwyczajnie muszą, bo są budowane zgodnie ze sztuką lutniczą.
Tak że jak cały czas kibicuję, więcej i częściej fotki proszę ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Singlecuty to robisz @Didejek zajebiste!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Postarał się
Paczki z głów!

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Ostatnia jest po prostu przecudna! Z obu stron. :3

A inlay w czwartym singlecat'cie z czymś mi się kojarzy... Oh, wait

Spoiler

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
To jeszcze ta ostatnia z perspektywy, bo zdjęcie z góry nie pokazuje całej zajebistości bewełów:


Nie znam się za bardzo na lutnictwie, daję deski wzdłuż, bo w tę stronę są dłuższe i łatwiej zrobić na przykład gryf ;)... Co do jakości drewna - wszystko kupujemy z zaufanych składów, potem leżakuje jakiś czas w lekko wentylowanym pomieszczeniu z wymuszonym osuszaczem powietrza.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Brązowa ósemka zmiażdżyła.... Idealnie, bez zbędnych świecidełek.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
1. Nie trafiają do mnie te wyżłobienia przy switchach, co kto lubi ;)
2. Hodor to tak jak teraz patrzę za plecki na swoją Aurorę taki mniej kopnięty Swan jakby :D I jakby bardziej "strat" niż super :D
3. Te bełele to mi kurwa robią tak, że ja pierdolę... (sorki za aż takie nagromadzenie przekleństw, ale sam się prosiłeś :D )

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Kto zna się na elektronice i przerobi mi wiosło, tak żeby miało dwa Push/Push, tak jak na tym filmiku pod spodem?

Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Kto zna się na elektronice i przerobi mi wiosło, tak żeby miało dwa Push/Push, tak jak na tym filmiku pod spodem?



Trochę Waść offtopujesz.

Offline temol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 111
Cytuj
( Obraz usunięty.)

its bjutiful.

T.

Orange

  • Gość
Singlecuty to robisz @Didejek zajebiste!

To mówiłem przecież.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Kto zna się na elektronice i przerobi mi wiosło, tak żeby miało dwa Push/Push, tak jak na tym filmiku pod spodem?



Trochę Waść offtopujesz.
Gdzie mam pytać jak nie w wątku o gitarach i u producenta?
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Nie chciało mi się tego oglądać więc nie wiem o co chodzi, push pushe są awaryjne, push pulle lepsze. Napisz co mu te gałki robią w jednym zdaniu to się odniosę do tego jakoś, chociaż rzeczywiście offtop.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
3 way switch selector / 2 x  Seymour Duncan P90 / trzeba wywalić stare potencjometry i zrobić split na obu przetwornikach.
I sorry za offtop... Czasem ręka szybsza niż głowa...
« Ostatnia zmiana: 23 Mar, 2016, 20:59:06 wysłana przez 13 »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Singlecuty to robisz @Didejek zajebiste!

To mówiłem przecież.
No wiem. Ja to tez nie raz mowilem, nawet tu na forum ale po prostu chcialem jeszcze raz pochwalic, bo zacne wiosla.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
3 way switch selector / 2 x  Seymour Duncan P90 / trzeba wywalić stare potencjometry i zrobić split na obu przetwornikach.
I sorry za offtop... Czasem ręka szybsza niż głowa...

Dobra, obejrzałem połowę tego filmiku, bo nic mi powyższym nie wyjaśniłeś :D. Właśnie robię gitarę z dość podobnym (ale trochę innym) układem. 2x P-Rails, 3-pozycyjny do pickupów + drugi 3 pozycyjny zmienia tryby obu pickupów szeregowo/równolegle/P90. To o co pytasz jest łatwiejsze ale wymaga dwóch push pulli.

Pickupy w tej jamasze to nie są normalne P90 (które są singlami) tylko stacked P90, czyli humbuckery w których jedna cewka jest pod drugą żeby kasować brum. Dlatego kolo je puszcza szeregowo i równolegle, bo w każdym pickupie są po dwie cewki i można, tak samo jak każde hamburgery. Schematy polutowania push pulli do tego są wszędzie, na przykład na stronie duncana. Wyszukaj push-pull serial/parallel i po ptakach.

Offline GitarHeros

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • kancelaria cieslak
Przydatny filmik, ale trzeba obejrzeć do konca :)
Jeśli rozwód Warszawa to tylko z tą kancelarią

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Niebieski z trójkątem jako marker.  :-* :-* :-* :-* :-* :-* Matko bosko mam dylemat - dalej ciułać na furę czy kupić bajecznego kastoma i żreć gruz i wozić się gruzem przez 5 lat...

Offline MusicFM

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Lepiej wozić się gruzem ale kupić to!
Sklep w którym znajdziesz krzesła

Offline MatixOOO

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • centrum krzeseł
Nie ma co myśleć, kupuj a nie tam fura ci p głowie chodzi
Ceniąc sobie wygodę podczas pracy wybrałem fotele biurowe


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
42313 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:09:36
wysłana przez Vicol
113 Odpowiedzi
45439 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 17:28:31
wysłana przez Leswar
180 Odpowiedzi
50103 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
25 Odpowiedzi
9490 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2023, 21:19:59
wysłana przez Omlet
3 Odpowiedzi
1635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2021, 15:01:05
wysłana przez wuj Bat