Ankieta

Co je borsuk?

Trawę
8 (18.6%)
Muchy
2 (4.7%)
Nie
33 (76.7%)

Głosów w sumie: 41

Głosowanie skończone: 03 Wrz, 2012, 21:15:14

Autor Wątek: BlacKat Guitars - wątek oficjalny  (Przeczytany 696177 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Wyglądają fajnie, blackatowo. :D Trzymają styl. Nie wszystkie customy muszą mieć jakieś burle i spaltedy na topie pomalowane na niebiesko. ;)
Akurat Feral singlecut też zapamiętałem jako dość niewielkiego. Porównanie z RGA:


Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi


Wrzucam tu, żeby nie zaginęło w innym (pewnie niedługo zamkniętym) temacie ;)

Wyszczerz na twarzy Roba mówi sam za siebie :D

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Mam tylko pytanie - Jak? :D


Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
https://www.instagram.com/blackat_guitars/ tymczasem kanał na instagramie się pojawił, a tam prawie ukończone dwa koty z multiskalą ;)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Trzeci multi (ten co wygląda jak trochę vik) czeka na lakierni na połysk, więc w przyszłym tygodniu też powinien być gotowy :).

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
z tego co pamietam, to vik nie bardzo lubi gitar 'podobnych' to tych od niego :D
i always go full retard


Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Najwyżej nawyzywa w Internecie od pedałów ;D

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
ViK do mnie wczoraj pisał i tematu w ogóle nie poruszał a sama rozmowa była zupełnie ok. Moje dwa kształty mają pewne podobieństwa do gitar ViKa (przy czym ja tego bardziej podobnego nawet nie kojarzyłem, bo nie ma go na stronie), ale wynika to z podobnych inspiracji - obaj zrzynamy od Parkera :D. Ja po nim nie będę jechał, oberwało mu się za głupi tekst w internecie, ale ile można to wałkować? Hejt stop!

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Zabawnie wygląda ten hejtstop w odniesieniu do tego za co się oberwało ViKowi :D
Nieźle wygląda ten kontur, muszę przyznać ;)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
ViKowi się zderzył wschód z zachodem i tyle.

Orange

  • Gość
A jak czapman pomiział to co mówił?

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Z relacji wiem tylko tyle ze był pod ogromnym wrażeniem ogólnym, wszystko mu się podobało i ledwo się powstrzymał przed zakupem.

Orange

  • Gość
A to chuj. Nie kupił.

Posty połączone: 01 Gru, 2015, 19:05:35
Juz odsubskrybowałem jego kanał. A co. Niech się nauczy.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Lecę na Periphery. Nikt nie wrzucił to ja wrzucam:

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
Skala?
Paczki z głów!

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
25.5-27 - trochę się bałem że to będzie za dużo, ale nie mam żadnego problemu z graniem na niej, a na multi grałem może 3-4 razy w życiu (Strandberg, Blackmachine, Jaden Rose i Skervesen) i nawet nie wiem jakie tam były menzury.

W tej gitarze jest kilka fajnych rozwiązań, które robiliśmy po raz pierwszy i byłem ciekaw jak to wyjdzie. Po pierwsze radius podstrunnicy - tak jak w innych naszych gitarach jest zmienny i wyliczony według proporcji rozstawu strun na mostku i siodełku. W normalnych gitarach zmienny radius jest wycinkiem ściętego stożka, którego podstawy są równoległe do siebie i do progów. W przypadku naszego multi podstawy ściętego stożka są wygięte zgodnie z kierunkiem progów. Wygląda trochę dziwnie jak się patrzy na podstrunnicę ale działa bardzo ok.

Po drugie siodełko - jest to pierwsze siodełko, które zrobiłem na CNC, do tej pory musiałem dłubać siodełka do 8 (a teraz również do multi) ręcznie co jest czasochłonne i niezbyt dokładne. Teraz już zawsze będzie to robić maszyna - czas wykonania mieści się w kilku minutach.

Po trzecie nakładki drewniane na pickupach. To był pomysł last minute, wydaje mi się że dobrze zgrywa się z całością. Trochę skopałem zdjęcia - te jasne nakładki to bardzo ładny flejm. Na pewno będziemy tego robić więcej.

Po czwarte zrobiliśmy gitarę z tym kształtem po raz pierwszy i jest bardzo ładna i wygodna.

Podsumowując, jak na mój gust zajebiście wygląda, stroi, dobrze leży w łapie i kurwi soundem. :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Coraz fajniejsze gitarki, tak trzymać :)
Przypiepszyłbym się tylko do trussrod covera, jakoś tak dziwnie ta szpara między nim, a siodełkiem wygląda.
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2015, 00:37:27 wysłana przez lwronk »

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Po drugie siodełko - jest to pierwsze siodełko, które zrobiłem na CNC, do tej pory musiałem dłubać siodełka do 8 (a teraz również do multi) ręcznie co jest czasochłonne i niezbyt dokładne. Teraz już zawsze będzie to robić maszyna - czas wykonania mieści się w kilku minutach.
Od teraz będzie krążyć legenda, że Blackaty z siodełkami robionymi ręcznie brzmiały lepiej. ;)
Suto wędlin kładź na chleb

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Coraz fajniejsze gitarki, tak trzymać :)
Przypiepszyłbym się tylko do trussrod covera, jakoś tak dziwnie ta szpara między nim, a siodełkiem wygląda.
PLS,  wstydu waść oszczędź.

ładne sztuki

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Fakt, IMO również byłoby jeszcze lepiej jakby cover dochodził do siodełka. Detale... :)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
Przyjrzyjcie się dobrze, "trójkąt" między siodełkiem a coverem to wciąż podstrunnica.
Taki urok multiskali i wg mnie wygląda super.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Ja to bym się do jednego przyczepił, ale nie powiem.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
42319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:09:36
wysłana przez Vicol
113 Odpowiedzi
45445 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 17:28:31
wysłana przez Leswar
180 Odpowiedzi
50105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
25 Odpowiedzi
9491 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2023, 21:19:59
wysłana przez Omlet
3 Odpowiedzi
1636 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2021, 15:01:05
wysłana przez wuj Bat