Ankieta

Co je borsuk?

Trawę
8 (18.6%)
Muchy
2 (4.7%)
Nie
33 (76.7%)

Głosów w sumie: 41

Głosowanie skończone: 03 Wrz, 2012, 21:15:14

Autor Wątek: BlacKat Guitars - wątek oficjalny  (Przeczytany 696136 razy)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@niedziak Masz na myśli radius, czy słabe wykonanie? :D 4,3-4,5 na całości, przy krawędzi z markerami (o średnicy 2mm ;) )

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
@niedziak Masz na myśli radius, czy słabe wykonanie? :D 4,3-4,5 na całości, przy krawędzi z markerami (o średnicy 2mm ;) )

Zapewne pytał czy na srodku podstrunnicy gdzie jest grubsza, czy na krawędzi.

O ile Didejek nie zmienił podejscia to to jest luminlay a te maja 3mm srednicy , doprawdy nie pojmuję całego wydumanego przez 13go problemu, a teraz jeszcze te próby ustalenia grubości podstrunnicy, oj pany.
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2015, 22:21:56 wysłana przez commelina »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
@niedziak Masz na myśli radius, czy słabe wykonanie? :D 4,3-4,5 na całości, przy krawędzi z markerami (o średnicy 2mm ;) )

Wiem jak wygląda to wszystko od strony produkcyjnej, trochę też liczyć gdzieś tam się w podstawówce nauczyłem, więc wesoło sobie trolluję ;) A Twojego Carvina uwielbiam :tak:
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 202
Wy tak na serio będziecie teraz o grubości podstrunnic i wielkości bocznych znaczników pisać?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
nie chcę sobie liczyć, pytam autora :D bo patrzymy w obrazek i strzelamy co ile ma :D
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@niedziak Masz na myśli radius, czy słabe wykonanie? :D 4,3-4,5 na całości, przy krawędzi z markerami (o średnicy 2mm ;) )

Zapewne pytał czy na srodku podstrunnicy gdzie jest grubsza, czy na krawędzi.

O ile Didejek nie zmienił podejscia to to jest luminlay a te maja 3mm srednicy , doprawdy nie pojmuję całego wydumanego przez 13go problemu, a teraz jeszcze te próby ustalenia grubości podstrunnicy, oj pany.

He?? Jakiego wydumanego problemu?? Stwierdziłem, że side dots mi nie leżą. MNIE nie leżą, a tak poza tym to jestem fanem marki.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Obiecuję że jak skończy mi się zapas 3 mm luminlayów to zacznę wstawiać mniejsze, serio. Od strony technicznej wszystko trafnie napisał Commelina, te kropki wstawialiśmy do gitar gdzieś tak od końca 2012. Co do grubości podstrunnicy, to jest dokładnie 6 mm w najwyższym punkcie i wynika z tego, że robimy binding również na dupie podstrunnicy, a bindingi mają właśnie maksymalnie 6 mm. Pierwotne założenie mieliśmy trochę inne i musieliśmy lekko odchudzić podstrunnice właśnie ze względu na binding i jakość materiału jaką dostawaliśmy od dostawcy na podstrunnice. W międzyczasie kupiliśmy zapas kropek 3 mm, gdzieś tak za 1000 zł (Luminlaye są drogie). Niezbyt komfortowo się wierci 3mm wiertłem w podstrunnicy, która ma lekko ponad 4 mm więc zamierzamy zmienić kropki na mniejsze.

Cieszę się, że tylko takie "problemy" jak rozmiar kropek wychodzą w moich pierwszych (robionych samodzielnie) gitarach.
« Ostatnia zmiana: 02 Paź, 2015, 08:01:36 wysłana przez Didejek »

Orange

  • Gość
Ale klucze krzywo też uwzględniasz w tych problemach?
Bo ja bym to dopisał. I ściśniętą sprężynkę, kropki tylko z jednej strony podstrunnicy. Nie ma BKP, siodełko nie Ervana, 2 potki (kto to widział) Przełącznik jak w lp, a nie ślizgowy. Zepsute drewno na topie i kolorowany gryf. Ja się dziwię, że tej gitary gdzieś nie schowałeś przed ludzkim widokiem.

Idę pooglądać Klinike kontroli wagi, bo centralnie moje poczucie estetyki poważnie naruszyłeś.
« Ostatnia zmiana: 02 Paź, 2015, 19:18:07 wysłana przez Orange »

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Poczekajcie aż ten gryf malowany będzie miał więcej warstw niż tę bejcę. Dziś psiukałem pierwszą warstwę i już jest moc :D

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Cytat: 13

Wszystko pięknie, ale te kropki wielkości piłek lekarskich to porażka, wiem że to tylko mało istotny detal, ale  wszystko powyżej fi 4 to profanacja :-)
Najpiękniejsze markery są MM Albert Lee, biała kropka w czarnej obwódce i odwrotnie...
A potem nagle kolo od świateł gasi wszystko oprócz sunstripów, a Ty musisz mega skomplikowany pasaż zagrać i pizda....

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ooo, pamiętam, raz w pewnym wozie bojowym, który robił za scenę, w pełnym świetle, miałem zagrać mega skomplikowany pasaż, coś jak mesydż in the botl, ze trzy dźwięki z każdego akordu, o tak: pa-ra-ra pam! para-ra-ram, pa ra ru, pa ra ra! I się jebłem. O pół tonu nie w te stronę.

Kuźwa, do dziś pamiętam i na żadne kropki już się nie obrażam.

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Jestem bardzo ciekaw jak się prace mają co do tej Vki. Sporo miesięcy zleciało to może się coś ruszyło ?

Offline Luke

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205


Ależ tłusty update. podoba mi się w chvj.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Chyba zacznę darzyć ławę w moim salonie większym szacunkiem, bo top tej gitary bardzo mi ją przypomina :D


Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Do końca tygodnia jeszcze kilka dojdzie :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 760
No i pysznie.
Paczki z głów!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
meh :/
i always go full retard

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
E tam meh, każda potwora znajdzie amatora, a wrzuciliśmy przecież też takie klasyczne koty :).

Na pewno wiele osób zastanawia się dlaczego tak długo to trwało. Otóż nasz pierwotny plan zakładał robienie niemal wszystkiego we własnym warsztacie z wyjątkiem lakierowania (bo nie umieliśmy). Niestety rzeczywistość okazała się okrutna - nikt nie chciał lakierować nam gitar, bo to za dużo pracy i wysoko postawiona poprzeczka, bo defekty jakie przechodzą na meblach nie przejdą na instrumentach itd. Te pierwsze 5 wioseł robił dla nas zewnętrzny lakiernik, ale strasznie długo to trwało, więc podjęliśmy męską decyzję - robimy lakiernię i uczę się lakierować (skoro zostałę lutnikę to mogę i lakiernikę?). Te nowe wiosła to już efekt mojego psiukania. W sumie potrzebowałem kilku miesięcy żeby dojść do poziomu pt. możemy pokazać te gitary ludziom i się nie wstydzić.

To czego nie widać na nowych zdjęciach a co potwierdziło się w praktyce: Nowe profile gryfów są zajebiste. To nie jest tylko moja opinia ale w zasadzie każdej osoby, która wzięła nowe koty do łapy. Profil jest zmienny przechodząc z asymetrycznego na niskich pozycjach w symetryczny na wysokich. Mimo niemal 2-letniej przerwy w graniu nie czuję się niezręcznie grając na tych gitarach i w dużej mierze jest to kwestia profilu gryfu i niskiej akcji strun, na którą z kolei pozwala proporcjonalnie zmienny radius i bardzo dokładnie wykonane podstrunnice. Jaram się :)

No i brzmieniowo są takie, że aż szkoda mi się z nimi rozstawać i znowu być bez gitar :(

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Sunburst SC mnie zaskoczył, bardzo fajnie to wyszło.

Czy dobrze pamiętam, że szerokość gryfu przy siodełku jest u Was z gatunku tych męskich? 43 mm?


Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Mnie w kotach nie pasowała tylko i wyłącznie jedna rzecz - są za malutkie (bo oprócz tego kurwiło superhiperwchuj) :D Dla mnie, gdzie mam 193cm wzrostu i prawie 100kg wagi (czyt. jestem jednak dość duży chłop) to wyglądało tak, jakby ktoś mnie miał zaraz za pedofilię posądzić. Dlatego też nigdy nie będę miał strandberga :D

Coś w rozmiarze korpusu się zmieniło, czy nadal są takie maluśkie (czyt. wielkości MM axisa)? :)
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
A to ciekawostka, bo raczej koty są większe od przeciętnego rg.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
A to ciekawostka, bo raczej koty są większe od przeciętnego rg.

O widzisz! Ten Feral którego miałem był niesamowicie malutki :O

"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
@youshy Też jestem zaskoczony. Może w std skali te proporcje wychodzą inaczej, ale: mam 27" rg i 27" blackata, pomijając to że blackat ma ciut krótszą główkę z uwagi na inne ustawienie kluczy to ogólnie jest zauważalnie większą gitarą.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
36 Odpowiedzi
42310 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2012, 22:09:36
wysłana przez Vicol
113 Odpowiedzi
45436 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Cze, 2013, 17:28:31
wysłana przez Leswar
180 Odpowiedzi
50099 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
25 Odpowiedzi
9489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lis, 2023, 21:19:59
wysłana przez Omlet
3 Odpowiedzi
1635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2021, 15:01:05
wysłana przez wuj Bat