Autor Wątek: Pierwsza 7  (Przeczytany 7324 razy)

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Pierwsza 7
« 19 Sty, 2012, 13:11:33 »
Cześć,

od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem 7mki, mam jednak trochę wątpliwości. Obecnie stać by mnie było tylko na coś z niższej półki (czyli jakiś  RG7321, Demon 7, EXG 7 itp.), a ze względu na różne inne wydatki, opcja "dozbieraj" na razie nie wchodzi w grę. Zastanawia mnie głównie wygoda gry w porównaniu do mojego Mayo SE, zdaję sobie sprawę, że brzmieniowo będzie gorzej, ale nie chciałbym wpakować się w gitarę, na której będzie mi się mało fajnie grało.
Może ktoś ma podobne doświadczenia?

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #1 19 Sty, 2012, 13:25:32 »
cześć
polecam opcję  :szukaj: bo takich tematów jak twój jest w chuj
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #2 19 Sty, 2012, 13:28:34 »
Wiem, że pełno, ale czegoś dotyczącego wygody gry nie znalazłem, są ogólne opinie.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #3 19 Sty, 2012, 13:40:01 »
masz 11 stron tematów tam wszystko jest
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #4 19 Sty, 2012, 13:42:27 »
Niemal w kazdym watku jest coś napisane o wygodzie, tylko trzeba czytać, a nie przelatywać pobieżnie.

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #5 19 Sty, 2012, 13:46:43 »
Dobra, przyjmuje krytykę i zagłębiam się w szukajce. W takim razie proszę też mod'ów o skasowanie tematu, nie chcę zaśmiecać forum.

Pozdrawiam:)

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #6 19 Sty, 2012, 13:55:47 »
zmuszę się i napiszę tylko tyle że najwygodniejszy dla mnie był exg7 profil gryfu, waga. Ibanez w moim odczuciu był bardziej płaski ale to kwestia tylko i wyłącznie gryfu. Na omenie nie grałem ale mogę wypowiedzieć się o Loomisie np. jest to gitara wyjebana w kosmos która swą zajebistością przykrywa obie poprzednie mimo wiekszej ilosci drewna w łapie. Jak to się ma do twojego setiusa nie mam pojęcia bo grałem tylko na regiusie i mają sie te gitary do siebie tak że na wszystkich można zagrać. Nie bardzo też kumam co kryje się pod pojęciem "wygoda gry" bo dla mnie to raczej otoczenie, siedzisko i samo techniczne ustawienie instrumentu
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #7 19 Sty, 2012, 16:48:14 »
Cytuj
zmuszę się i napiszę tylko tyle że najwygodniejszy dla mnie był exg7 profil gryfu, waga. Ibanez w moim odczuciu był bardziej płaski ale to kwestia tylko i wyłącznie gryfu. Na omenie nie grałem ale mogę wypowiedzieć się o Loomisie np. jest to gitara wyjebana w kosmos która swą zajebistością przykrywa obie poprzednie mimo wiekszej ilosci drewna w łapie.

Nie sugeruj się, o ile Schectery jako takie całkiem lubię ( C8 osoooooom ), o tyle Loomis nie siedział mi w łapie W OGÓLE. A Ibaneza mojego wręcz loffciam (RG 7621).
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #8 19 Sty, 2012, 16:50:40 »
Cytuj
zmuszę się i napiszę tylko tyle że najwygodniejszy dla mnie był exg7 profil gryfu, waga. Ibanez w moim odczuciu był bardziej płaski ale to kwestia tylko i wyłącznie gryfu. Na omenie nie grałem ale mogę wypowiedzieć się o Loomisie np. jest to gitara wyjebana w kosmos która swą zajebistością przykrywa obie poprzednie mimo wiekszej ilosci drewna w łapie.

Nie sugeruj się, o ile Schectery jako takie całkiem lubię ( C8 osoooooom ), o tyle Loomis nie siedział mi w łapie W OGÓLE. A Ibaneza mojego wręcz loffciam (RG 7621).
A ja mam wrażenia totalnie odwrotne - więc nic nie zastąpi starosłowiańskiego rytuału ogrania wiosła przed zakupem.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #9 19 Sty, 2012, 17:04:37 »


Raczet to jest idealny wątek, jedziesz
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #10 19 Sty, 2012, 17:33:57 »
Ale przecież ja się nie zamierzam z nikim kłócić, tylko zaznaczam, że co dla jednych jest szczytem wygody dla innych jest jakąś chujnią. Ja na przykład lubię skrajności (listewka Ibaneza lub kołek Gibsona, do reszty mogę się co najwyżej przyzwyczaić).

Troll shield activated ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #11 20 Sty, 2012, 08:55:03 »


eee no rachet... :D
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #12 20 Sty, 2012, 09:02:23 »
Cytuj
zmuszę się i napiszę tylko tyle że najwygodniejszy dla mnie był exg7 profil gryfu, waga. Ibanez w moim odczuciu był bardziej płaski ale to kwestia tylko i wyłącznie gryfu. Na omenie nie grałem ale mogę wypowiedzieć się o Loomisie np. jest to gitara wyjebana w kosmos która swą zajebistością przykrywa obie poprzednie mimo wiekszej ilosci drewna w łapie.

Nie sugeruj się, o ile Schectery jako takie całkiem lubię ( C8 osoooooom ), o tyle Loomis nie siedział mi w łapie W OGÓLE. A Ibaneza mojego wręcz loffciam (RG 7621).
A ja mam wrażenia totalnie odwrotne - więc nic nie zastąpi starosłowiańskiego rytuału ogrania wiosła przed zakupem.

A ja kupiłem w ciemno EXG-7 i myślę że DLA MNIE profil gryfu jest super. Kumpel z kapeli ma Ibaneza 7321 i jak dla mnie gryf jest strasznie deskowato-płaski. Na pierwsza 7-demkę EXG-7 jak znalazł.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #13 20 Sty, 2012, 09:06:45 »
( Obraz usunięty.)

eee no rachet... :D

Przysięgam, sam jestem zszokowany! :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline KoValus

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #14 20 Sty, 2012, 18:01:52 »
Dzięki za pomoc, poczyniłem już pewne kroki i jak wszystko pójdzie dobrze to pochwale się nowym wiosłem:)

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Pierwsza 7
« Odpowiedź #15 21 Sty, 2012, 10:42:14 »
Kumpel z kapeli ma Ibaneza 7321 i jak dla mnie gryf jest strasznie deskowato-płaski.
Potwierdzam.

Dla mnie też. Ale nie uważam tego za wadę :D
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
39 Odpowiedzi
19800 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2013, 17:03:04
wysłana przez y
12 Odpowiedzi
5383 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2014, 17:14:04
wysłana przez Stivo2005
44 Odpowiedzi
14834 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2014, 23:19:10
wysłana przez zyzio
26 Odpowiedzi
21077 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2015, 18:43:23
wysłana przez sevenstringdjentlemen
7 Odpowiedzi
9333 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2015, 18:33:19
wysłana przez vastio