Autor Wątek: Steinberg CI1 - problem z odtwarzaniem w WMP  (Przeczytany 4384 razy)

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Steinberg CI1 - problem z odtwarzaniem w WMP
« 16 Sty, 2012, 18:40:06 »
Siema.
Jako że od dawna sobie pogrywam na gitarce i trochę podśpiewuję postanowiłem zaopatrzyć się w sprzęt lepszej jakości. Kupiłem sobie interfejs audio Steinberg Ci1 i w promocji słuchawki sennheisera HD201. Podłaczłem wszystko ładnie do kompa, odpalam FLACa i co ? Nic, kompletnie bez różnicy dźwięk między AC97 a CI1. Ściągnąłem nawet foobara i ustawiłem plugin ASIO dla odtwarzania, ale i tak nie słychać różnicy. Poza tym jak odtwarzam w WMP przez CI1 to piosenki trzaskają i się przerywają (mają chwile ciszy i potem grają dalej, tak co 15 sekund).

Dodatkowo uwaga, chciałem sprawdzić jak nagra się dźwięk w Sequelu który był w zestawie i mikrofon w skejpowskich słuchawkach przerobiłem adapterem z małego na dużego jacka, podpiąłem pod IN1, albo IN2. Kręciłem pokrętłami gainu tak żeby peakowało, ale właśnie nie peakuje i nic nie nagrywa. Czyżby wina tego mikrofonu od słuchawek czy wejście zepsute ? Nie mam na razie możliwości sprawdzenia na innym sprzęcie :/ Next week dopiero.

Pomoże ktoś ?

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Chłopie, te słuchawki są tak hajendowe, że nie dziwne, że nie słyszysz różnicy. Zresztą jakiej różnicy oczekujesz ?
Co do trzasków - zobacz w sterowniku Steinberga jaki masz ustawiony bufor ASIO, czasem jak jest za duży/za mały robią się takie artefakty.
Sprawdz czy masz włączone podbicie na wejściach liniowych - te elektretowe mikrofony w sluchawkach mają małą czułość.

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
w sumie to myślałem, że dźwięk zyska trochę większej przestrzeni, crashe będą ładniejsze, gitarki też no i wokal. Ogólnie jakby każdy instrument był w osobnym paśmie a nie zmixowany do kupy w jedną papkę :D

Bufor asio mam 2048 chyba czyli latencja 15ms, standardowo. Problem pojawia się tylko i wyłącznie w WMP, z tym przerywaniem dźwięku. Jak odpalę muze jednak przez jakies inne odtwarzacze to jest bez problemu :P

I ogólnie jakiego sterownika używać najlepiej bo mam takie:
Yamaha CI1 ASIO
ASIO full duplex
ASIO low latency

z każdym jest bez zmian w sumie :P

Latency checker wykazuje takie coś: gdy jest czerwony bar to wtedy w WMP nastaje cisza (tak jakbym od prądu odłączył). Próbowałem różne wejścia USB, odłączałem modem i drukarkę :/

« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2012, 20:23:40 wysłana przez haxigi »

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Masz 2 opcje zatem:
1- nie uzywac WMP
2-  zmienic rozmiar buforu w asio na mniejszy i zobaczyc co sie stanie, ewentualnie pkt.1

w sumie to myślałem, że dźwięk zyska trochę większej przestrzeni, crashe będą ładniejsze, gitarki też no i wokal. Ogólnie jakby każdy instrument był w osobnym paśmie a nie zmixowany do kupy w jedną papkę :D

To kup może słuchawki z wyższej półki :) np hd-25 :)


Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Panie, wydaje mi się że winę ma właśnie WMP. Ściągnąłem sobie ASIOwmp plugin i przy odpaleniu songów jest error: że sample rate 192000 is not supported, a to jest prawdą bo ja max 48000 mam. A WMP niestety musze używac bo dzielę kompa też z mamuśką której nie przetłumaczę jak odpalić foobara albo Winampa. A ciągle podłączać i odłączać ci1 mi się nie chce :P

z bufforem popróbuję za chwile.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
ASIO4All probowales zmusic do wspolpracy z tym interfejsem ? Może da rade?

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
jo próbowałem i zmienić latencję (buffer size) i asio4all. Coś lipa, wmp nie chce współpracować. Może niedługo formata strzelę to zaskoczy.

Btw jest jakaś strona główna na której można zaktualizować sterowniki/oprogramowanie ASIO ?

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Tu ? http://www.steinberg.net/en/support/downloads_hardware/downloads_ci1.html
sterownik z wczoraj, może rozwiązali problem ?
Problem zniknął w windowsie XP świeżo zainstalowanym na drugim dysku. Pod 7 nadal jest do dupala. Ale sterowniki uaktualnie :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
7835 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2009, 20:13:25
wysłana przez Musza
18 Odpowiedzi
9739 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2008, 19:41:14
wysłana przez johnny_ibz
4 Odpowiedzi
2548 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2008, 23:43:01
wysłana przez sic
26 Odpowiedzi
12242 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2015, 05:20:30
wysłana przez headcharge
2 Odpowiedzi
1887 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2016, 19:24:30
wysłana przez Thomas