Autor Wątek: Lootnick vs RAN Guitars  (Przeczytany 28118 razy)

Offline kain999

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Lootnick vs RAN Guitars
« 16 Sty, 2012, 08:58:25 »
Witam,

w najbliższym czasie mam zamiar zrobić sobie customa, chciałbym prosić was o pomoc.

Zastanawiam się właśnie nad tymi dwoma firmami, którą polecacie wiecie jakie są mniej więcej ceny?? U lootnicka słyszałem że robi jesionowe gryfy co o tym myślicie? Generalnie gitarka ma być 6 strunowa, strój standard C więc nie wiem czy 25,5 czy 26, 26,5 a może 27' co uważacie? Zauważyłem także że wiele osób ma gity z flojdem ale blokują mostek, to lepsze rozwiązanie niż gita po prostu ze stałym mostem??

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #1 16 Sty, 2012, 09:18:45 »
Myślę, że nie masz pojęcia czego oczekujesz od gitary, stąd wniosek, że jednak lepiej przemyśl dokładnie, czy chcesz brać lutnika ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #2 16 Sty, 2012, 09:26:00 »
Ceny sa zalezne od specyfikacji, jednak po kilkukrotnym kntakcie zarowno z Lootnickiem I Ranem, zawsze ten drugi wycenial projekty drozej (roznica ok 1000-2000 zaleznie od drewna). Gryfy jesionowe sie sprawdzaja, inaczej lootnick by ich nie robil, jesli takie rozwiazanie Ci nie opdpowiada to mozesz wybrac inne drewno. Jakosciowo obydwa zaklady robia na wysokim poziomie gitary, jednak wypusty Rana zawsze wydawaly mi sie troche bezplciowe. Maja ladne klocki I ladnie strugaja badyle, dodatkowo robia swietne zdjecia, jednak gitary od lootnicka maja w sobie to cos. Kwestia mostku to sprawa indywidualna. Zalezy jaki mostek wolisz czuc pod reka, teoretycznie ruchomy zablokowany z halterem I dostrajakny mikrostroikami daje lepsza stabilnosc stroju, jednak mi w praktyce wyszlo ze halter + mikrostroiki jnie stabilny jak TOM I dobre klucze blokowane.
Menzura 26.5 nie rozni sie jakos strasznie od 25.5 w odczuciu, osobiscie bralbym 27 z tych ktore podales bo jest wygodna zarowno w D jak i w A
B ( o ) ( o ) B S

Offline kain999

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #3 16 Sty, 2012, 09:38:14 »
Myślę, że odpowiada się na pytania, a nie od razu gada o pojęciu  ;)

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #4 16 Sty, 2012, 09:39:43 »
Zanim zamówisz wiosło u lutnika, przemyśl to kilka razy. Po pierwsze długo się czeka. Po drugie, jeśli nie spełni ono twoich oczekiwań i będziesz chciał je sprzedać, od razu jesteś 50% wartości w plecy.
Określ budżet i rozejrzyj się, czy dostępne na rynku wiosła spełniają twoje oczekiwania.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #5 16 Sty, 2012, 09:44:57 »
Myślę, że odpowiada się na pytania, a nie od razu gada o pojęciu  ;)

Niestety koledzy mają sporo racji i w sposób może mało delikatny ale jak widać skuteczny dają Ci do zrozumienia ze powinieneś dobrze się zastanowić. Również niestety po tym co piszesz widać ze maja rację a Ty nie masz się co urażać tylko skorzystac z ich rady bo akurat (póki co jeszcze  ;) ) są Tobie przyjazne.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #6 16 Sty, 2012, 09:46:32 »
Myślę, że odpowiada się na pytania, a nie od razu gada o pojęciu  ;)
Prosisz o pomoc, a Rachet ma rację. Skoro pytasz czy stały most to lepsze rozwiązanie niż zablokowany floyd, to wygląda jakbyś nie miał do czynienia ani z jednym, ani z drugim. Lepiej przerzucić kilka nawet tańszych seryjnych instrumentów zanim weźmiesz się za robienie customa, nie stracisz na kupnie-sprzedaży, a sam zaczniesz określać czego potrzebujesz. Wiosło customowe ma być robione pod ciebie, a nie pod kolegów z forum.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline kain999

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #7 16 Sty, 2012, 09:49:09 »
Mam ESP Eclipse Custom 22 progi z 24,75 i ostatnio jakoś mi nie leży, jakoś ciasnawo mi się zrobiło pod paluchami, pewnie parę kilo przybyło  :P Flaże jakoś cienko wchodzą, dlatego pomyślałem nad zmianą, po co mam wydawać np 7-8 tyś na jakiegoś standarda z taśmy, czas mi nie przeszkadza, więc wole zrobić customa i poczekać, myślę że to lepszy deal nie??

Posty połączone: 16 Sty, 2012, 09:53:55
Nie urażam się ani nic, 1 osoba mi napisała odpowiedzi na moje pytania, mam gite z flojdem i bez, flojd mnie wkurza jednakże generalnie go lubie, myślę że zastosowanie blokowanego mostka jest dość sensowne, jak mi się zachce z powrotem flojda to go odblokuje i będę miał flajda.

Posty połączone: 16 Sty, 2012, 09:56:53
Po za tym dział Custom polega na, rozumiem chwaleniu się jaką to ma się customową gite tak? Nie można spytać się bardziej doświadczonych ludzi co mają swoje customy 1 lub 2 lub ile tam ma git o rade?
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2012, 09:56:53 wysłana przez kain999 »

Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #8 16 Sty, 2012, 10:05:00 »
Jako posiadacz juz drugiego wiosła od Lootnicka oczywiscie polecam Lootnicka. Zdecydowałem sie na wybór tego lutnika po tym jak wziąłem do łapy Parkera Toma z naszego forum. Zarówno explo7 jak i moj TELE7 się brzmieniowo miazdzą - jesli chodzi o wykonanie to znalazłoby sie kilka drobiazgów, ale to raczej wizualne małe niedoróbki które mi nie przeszkadzają, a samo wiosło powoduje u mnie radość;)

Ja polecam!

O RANie nic nie powiem bo nie miałem przyjemności pograć na ich wiosłach.

Dodam jeszcze tylko że ostatnio był u mnie na salce kolo z mayonesem RAVEN i co, oba wiosła fajne manualnie, brzmieniowo mój był nieco nad mayonesem co razem potwierdziliśmy.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #9 16 Sty, 2012, 10:11:07 »
Zrób se kutoma w Majonesie. Setiusa 6 ze skalą 27 na forum jeszcze nie było :)
W razie czego chyba łatwiej sprzedać niż lootnicka.
Co do mostka, to floyd nawet zablokowany ma więcej możliwości, no i dłoń jakoś wygodniej na nim leży (przynajmniej dla mnie). Za to gitary z ruchomymi mostkami podobno brzmią gorzej, ale ja tam przygłuchy jestem i nie widzę różnicy. Ruchome są bardziej upierdliwe w obsłudze i droższe, dlatego ja wolę stałe mosty.
A tak w ogóle to MrJ dobrze podsumował.

Offline kain999

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #10 16 Sty, 2012, 10:11:42 »
Fakt muszę przyznać że nie chciało mi się poszukać, jestem leniwy sorry  :-\ jednakże, i tak zrobię jak będę chciał z gitą, szukałem tutaj tylko jakiejś konkretnej pomocy i tyle, powiedzmy że w jakiś sposób ją dostałem, po za tym trzeba używać lepszego słownictwa bo można poczuć się atakowanym chłopaki, a przecież nie jesteśmy na jakimś forum politycznym tylko gitarowym. Pozdro ;)

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #11 16 Sty, 2012, 10:19:30 »
Tu jest specyficznie i nie ma co brać do siebie. Jak już będziesz wiedział co zamawiasz i u kogo, to dopisz w temacie.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #12 16 Sty, 2012, 10:20:50 »
Mam ESP Eclipse Custom 22 progi z 24,75 i ostatnio jakoś mi nie leży, jakoś ciasnawo mi się zrobiło pod paluchami, pewnie parę kilo przybyło  :P Flaże jakoś cienko wchodzą, dlatego pomyślałem nad zmianą, po co mam wydawać np 7-8 tyś na jakiegoś standarda z taśmy, czas mi nie przeszkadza, więc wole zrobić customa i poczekać, myślę że to lepszy deal nie??

Posty połączone: 16 Sty, 2012, 09:53:55
Nie urażam się ani nic, 1 osoba mi napisała odpowiedzi na moje pytania, mam gite z flojdem i bez, flojd mnie wkurza jednakże generalnie go lubie, myślę że zastosowanie blokowanego mostka jest dość sensowne, jak mi się zachce z powrotem flojda to go odblokuje i będę miał flajda.

Posty połączone: 16 Sty, 2012, 09:56:53
Po za tym dział Custom polega na, rozumiem chwaleniu się jaką to ma się customową gite tak? Nie można spytać się bardziej doświadczonych ludzi co mają swoje customy 1 lub 2 lub ile tam ma git o rade?

No mozna sie pytać i trzeba ale idąc do lutnika niestety warto mieć sprecyzowane poglądy. To tak z dbałości o Twoją kieszeń ;). Koledzy to dobitnie wytłumaczyli. Wiekszość forumowiczów twierdzi ze flojd to zło, ja tylko z musu ew kosztów flojda lub czegoś podobnego, do 8-ki wole zdecydowanie wiosło z flojdem i to nie ułomnym czytaj zablokowanym tylko pełnowartościowym z zajebistym flutterem. Ale zaraz poleca teksty ze to syf  :P  a ja na ten przykład mam to w dupie ;D . I kogo posłuchasz ? dalej bedziesz tzw gówno wiedział, dopóki sam siebie nie określisz. Skala, kurwa facet jak to różnie brzmi, różne naciągi strun, zupełnie inne granie na 27" i na 25,5. Ludziska maja rację bo nikt nie jest w stanie powiedzieć Tobie czego Ty sam potrzebujesz. Można sugerowac zwracać uwage na różnorodnośc problemów i tyle, NIC więcej.
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2012, 10:24:09 wysłana przez commelina »

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #13 16 Sty, 2012, 10:30:50 »
Zauważyłem także że wiele osób ma gity z flojdem ale blokują mostek
Bo są pojebani. 8)
synkopy to guwno

Offline kain999

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #14 16 Sty, 2012, 10:34:58 »
Może źle się określiłem, raczej szukałem osoby która załóżmy gra tez w standard C i ma skale 27' i się wypowie na ten temat, może złe porównanie, ale to tak jak z kompem np. masz tam jakieś specyfikacje, ale pytasz się kolegów czy to jest dobre czy to, czy ta firma czy ta i Ci mówią bo się bardziej znają, bo mają już takie rzeczy, i tu tak samo pytam bo mogą być tu osoby które powiedzą że to jest dobre a to jest gówno, forum polega też na sugerowaniu, ktoś coś powiedział, a ty potem szukasz tego w necie czytasz i potem sam już decydujesz co chcesz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #15 16 Sty, 2012, 10:41:31 »
No to twoje pierwsze pytanie jest precyzyjnie zadane o cho cho  :headache:
Cza było tak od razu, było by zdecydowanie prościej.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #16 16 Sty, 2012, 10:47:41 »
a ty potem szukasz tego w necie czytasz i potem sam już decydujesz co chcesz.
No tak zasadniczo jest tylko ty nie szukasz tylko pytasz. Bo  jesteś leniwy :)
Inie czuj się atakowany bo nie atakuje. :D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline kain999

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #17 16 Sty, 2012, 10:48:12 »
To jest między innymi pytaniami ehhh  :P Dobra jak już coś wykombinuje to po prostu napisze i tyle.

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #18 16 Sty, 2012, 11:08:12 »
Należy dodać że bardzo specyficznym i dość kameralnym forum ;) Przez to też IMO rzetelniejszym. A, że jesteś tu nowy to po pigmejach Cię to razi, tak mje się wydaje.
« Ostatnia zmiana: 16 Sty, 2012, 11:09:45 wysłana przez mhrok lama »

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #19 16 Sty, 2012, 12:28:09 »
Cytuj
raczej szukałem osoby która załóżmy gra tez w standard C i ma skale 27' i się wypowie na ten temat

http://forum.sevenstring.pl/gitary-barytonowe-i-inne/ngd-langowski-baryton/

DropC, ale zawsze C ;)

Cytuj
No to twoje pierwsze pytanie jest precyzyjnie zadane o cho cho
Cza było tak od razu, było by zdecydowanie prościej.

+ tysioncpincetstodzi wincet

PS. Miałem Floyda (japońskie Takeuchi) w jednej 6ce. W A/G# na 25,5. Odblokowanego. Niezły był harkor ;D

Jak to takeuchi się sprawuje?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #20 16 Sty, 2012, 14:42:56 »
Jako posiadacz gitary lutniczej dorzucę swoje trzy grosze:
Punkt pierwszy: nie robi się gitary lutniczej z zasady
chyba że:
Punkt drugi: zostaniesz do tego zmuszony przez "życie".
a) Ja musiałem zrobić sobie lutnika, bo na rynku nie było gitary w interesującej mnie specyfikacji. Gdyby Gibson robił firebirdy siedmiostrunowe to pewnie kupiłbym Gibola - zawsze możesz wziąć w ręce konkretny egzemplarz i zobaczyć jak gra, z lutnikiem to nigdy nie wiadomo. Ja akurat miałem szczęście, ale przecież tak nie musiało być,
b) na wybór przeze mnie tego, a nie innego mistrza lutniczego wpływ miało również miejsce zamieszkania - mogłem widzieć na własne oczy jak się robota posuwa, pogadać o tym czy tamtym bezpośrednio pokazując palcem o co mi chodzi - rozważ również taki argument,
c) żeby zamówić cokolwiek trzeba wiedzieć czego się chce, żeby wiedzieć czego się chce trzeba to wypróbować - jeśli chcesz wiedzieć jak brzmi 27'' w stroju C to znajdź taką gitarę i ograj (Temat: Ogram dam ograć!!!). To samo z floydem.
Na koniec... popatrz jeszcze raz na Punkt Pierwszy:)
Szacunek
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #21 16 Sty, 2012, 17:45:35 »
Ja zostałem zmuszony przez życie i robię gitarkę lutnicza. I nie rozumiem punktu pierwszego.
 Wydaje mi się ze masz jakieś blednę pojecie wyciągnięte jeszcze z czasów polski ludowej.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #22 16 Sty, 2012, 18:00:24 »
Ja robię gitarkę lutniczą bo nie stać mnie na oryginał.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #23 16 Sty, 2012, 18:06:52 »
I tu się różnimy bo dla mnie lutnicza to tez oryginał. 
Chyba nie rozumiem twojego pojęcia oryginału. :)
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 479
  • Cornford Fanboy
Odp: Lootnick vs RAN Guitars
« Odpowiedź #24 16 Sty, 2012, 18:07:10 »
Czyli jak 90% ludzi zamawiajacych lutnicze wioslo w tym kraju

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
21646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2008, 17:32:37
wysłana przez neyoam
34 Odpowiedzi
36083 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2010, 14:30:27
wysłana przez youshy
90 Odpowiedzi
37510 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2012, 22:53:12
wysłana przez Leon
NGD Lootnick Clockwork

Zaczęty przez Jimmie « 1 2 3 » Custom shop

64 Odpowiedzi
39199 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2013, 18:19:49
wysłana przez wiaderny
19 Odpowiedzi
20543 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Lip, 2018, 11:45:36
wysłana przez OMSON