Autor Wątek: Zbieranie stopy...głośnikiem?  (Przeczytany 6639 razy)

Offline Dembas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Zbieranie stopy...głośnikiem?
« 12 Sty, 2012, 22:38:16 »
Witam witam,

Podczas wieczornej rundy po youtube wpadłem na ów klip live:

oprócz festyniarskich paznokci Pana gitarzysty po prawej stronie rzuciło mi się w oczy ustrojstwo zamocowane czołowo do centrali perkusisty. Poniżej poglądowy spoiler z zaznaczeniem o co mi chodzi.
Spoiler
Ku mojemu zaskoczeniu wujek google znał odpowiedź na moje pytanie - WTF?! Legendy głoszą że w Ameryce ludzi stosują głośnik jako mikrofon do centrali.
Ktoś tego próbował? Jakieś rewelacje?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek


Jakoś pod koniec też jest ten patent. No, ale Malta nie dał wyjaśnić po cóż to ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Malta wymiótł :D
Spoiler
synkopy to guwno

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Bylem na prezentacji sprzetu l6 w rnr i wlasnie jakis producent o tym opowiadal. Ogolnie chodzi o to ze im wieksza membrana tym lepiej zbierze niskie tony.
i always go full retard

Offline Dembas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Też tak z początku myślałem ale później stwierdziłem (na chłopski rozum) że głośnik przyłożony bezpośrednio do naciągu sporo tego dołu zabierze bo będzie działał jak tłumik...
...z drugiej strony nie wiem dlaczego nie wziąłem pod uwagę możliwości że nie jest z naciągiem w bezpośrednim kontakcie :P

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 861
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Kilka lat temu (~2003-2004) był w EiS artykuł z porównaniem subkicka i głośnika niskotonowego jako mikrofonu - próbki, wykresy itp. I głośnik ZTCP  poradził sobie równie dobrze jak subkick. Oczywiscie zarówno subkick jak i głosnik robią za mikrofon dodatkowy, stopa zbierana jest równolegle tradycyjnym mikrofonem (pojemnościówką? - nie znam się na mikrofonach w technice studyjnej).
4string

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Przypierdol triggera. I chuj.
synkopy to guwno

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Mój perkusista tego (jamahy) używa do nagrywania stopy na salce i działa ok, fajnie brzmi na nagraniach

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Równie dobrze można przyłożyć dowolną kolumnę gitarową. Robiliśmy testy z Marszalem 1960 i działało! :D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Równie dobrze można przyłożyć dowolną kolumnę gitarową. Robiliśmy testy z Marszalem 1960 i działało! :D
A próbowaliście tez na innych, może porównanie otwarta vs. zamknięta albo też ścięta/prosta itp?:D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
sam wymontowany głośnik starczy
Jak widać na nagraniu ;) Bardziej ciekawił mnie wpływ obudowy na brzmienie :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline hcXkid

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
    • VVOODS
słuchawki dają ciekawe rezultaty, jeżeli masz wystarczająco czuły przedwzmacniacz mikrofonowy

W jakiś filmie Varg Vikernes mówił że wokale nagrywał właśnie w ten sposób :D

A subkick/głośnik to dosyć powszechne rozwiązanie.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 861
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Trochę OT, ale skoro już wspomniano słuchawki jako mikrofon, to przypomniałem sobie, ze moja pierwsza gitara elektryczna i piec to był akustyczny defil z przyklejoną słuchawką wpięty zamiast głowicy w płytkę wymontowaną ze zwłok bazarowego walkmana :D
4string

Offline mhrok lama

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Jestę kuglarzę xD
Pan Wojtek Olszak opowiadał na swoim wykładzie o nagrywaniu o tym patencie. Na zachodzie ponoć bardzo często i od dawna to robią, a wyczaił to w jakimś tamtejszym magazynie o realizacji o ile dobrze pamiętam. Nadziwować się nie mógł, jak zobaczył głośnik przed centralą, spróbował, i podobno robi to ^^ Rekomendowane przez niego sposoby to Głośnik + AKG D112 lub (uwaga) - druga centrala przed centralą i do tego wcześniej wymieniony majkrołfołn. O ile głośnik można logicznie uwarunkować, to ciekawi mnie jak działa centrala przed centralą na to co się dostaje do mikrofonu. :D

Ed: Na jamach u kumpla jak nie mieliśmy mikrofonu i powerampa z kolumnami to wpinaliśmy słuchawki (takie do koszenia trawy, co wytłumiają z tym, że miały w środku przyklejone głośniczki od phillipsów shp-2000, co mu zrobiłem bo chciał słyszeć bardziej podkłady z którymi se tam grał, a zwykłe którymi dysponował zagłuszały perkalia) do małego ampa fendera i nawet to kurde dawało rade :D Sound troche jak przez megafon ale powydzierać się dało ;D
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2012, 01:47:39 wysłana przez mhrok lama »

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
druga centrala przed centralą i do tego wcześniej wymieniony majkrołfołn. O ile głośnik można logicznie uwarunkować, to ciekawi mnie jak działa centrala przed centralą na to co się dostaje do mikrofonu. :D

Myślę że tutaj też nie odkrył za bardzo Ameryki (a może i odkrył skoro oni to już stosują od jakiegoś czas?)
Nasza płyta miała tak nagrywaną stopę - centrala do której włożony był mikrofon powierzchniowy, później druga centrala zbierana mikrofonem jakimś do stopy a całość przykryta kocem
I wiesz co? Da sie wykręcić takie soundy z tej stopy że okurwa
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline blackdahlia

  • Pr0
  • Wiadomości: 959
Centralka? Pfff. Na nowej płycie decapitated użyli fortepianu (!) jako subkicka.
mniej więcej 2 minuta
« Ostatnia zmiana: 15 Sty, 2012, 17:35:57 wysłana przez blackdahlia »

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
I znowu Malta :D Ten gość minął się z zawodem(komika) :devil:
synkopy to guwno

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 861
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
 Patent z fortepianem też nie jest nowy, słyszałem o nim jakieś 15 lat temu - podobno Korn go użył przy nagrywaniu Life is Peachy.
4string

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4994 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2016, 12:27:33
wysłana przez inches666
2 Odpowiedzi
1761 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2018, 14:41:28
wysłana przez Zomballo