Autor Wątek: [bandit112] Nowa wałecznica: Land of bloody gravel  (Przeczytany 3085 razy)

bandit112

  • Gość
Trochę ciężej niż poprzednio, zapraszam do odsłuchu :)



Wlacz osadzony player soundcloud

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Od 2.20 dziwnie kojarzy mi się z Gojirą.

Fajnie gary Ci wyszły ogólnie ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

bandit112

  • Gość
Moja największa inspiracja :D


BTW. bas nie jest za cicho?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Ej, dobre to jest. :) Podoba mi się koncept kawałka. Może te solowe brzmienie gitary na początku jest średniawe, ale reszta - lux.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Na ja bym bas troszkę głośniej dał, ale i tak jest git.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

bandit112

  • Gość
Na ja bym bas troszkę głośniej dał, ale i tak jest git.

Nie no jak jest git to nie ruszam, bo z moim sprzętem rednerowało się ponad 40min :) (a kawałek prawie 6min ;) ) + jeszcze czas na włączenie wszystkich pluginów i dobrnięcie myszką do Mixdown To Audio File :D Tragedia.


Dzięki za opinie ;)

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odrobinę nierówno gitary brzmią. No i miksior dalej trochę cienki. Utwór wporzo całkiem, niektóre riffy bardzo fajne.

bandit112

  • Gość
No i miksior dalej trochę cienki.

Może jakieś szczegóły? ;) Co konkretnie przeważyło Twoją opinie?

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Na perkę można by nałożyć trochę reverbu chyba, strasznie sucho brzmi. Werbel za głośny. Gitary brzmią jakoś dziwnie, mogłyby dużo lepiej. Basu faktycznie za mało ;). Chyba tyle tak na pierwszy rzut ucha.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Werbel wcale nie jest za głośny. Perka w miksie jest NAJWAŻNIEJSZA.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

bandit112

  • Gość
Reverb na perce jest, ale tylko na środkowym paśmie żeby podkreślić werbel :D Z gitar chyba więcej nie da się wycisnąć. A co do basu to może jutro podmienię linka jak znajdę ochotę na stracenie godziny na to.

Pozdro i dzięki.


Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
za głośno gitary.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
A mnie to nie lezy wogóle, ani kompozycyjnie, anie brzmieniowo. Miejscami nie równo, a plastikowe brzmienie gitar odstrasza, nie podobaja mi się tez miejscami blasty. Ogólnie tak jak gojira mi robi, tak to wogóle brzmieniowo nie przypomina. Nie postarałes się, skoro nim się inspirowałeś. Dla mnie to wciaz brzmi garażowo i zwyczajnie nie dobrze.
Ale to moje zdanie :)

bandit112

  • Gość
Brzmieniowo nawet nie próbuje (już) kopiować zespołów, każdemu co innego siedzi w głowie ;)


Poza tym nie rozumiem tego "Nie postarałeś się, skoro nim się inspirowałeś" - czyli za mało przypominam Gojire? :D Był już kawałek, w którym było więcej Gojiry to bodajże Musza napisał że plagiat :D

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Men, wyrównaj gitary, popracuj nad brzmieniem całości i będzie hit, naprawdę. Ten kawałek mnie bardzo intryguje. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
Posluchaj, niektore kawałki brzmią tak jakby były czyms inspirowane, a niektore brzmia nowo, twoj nie brzmi ani tak ani tak. A ze napisałes ze Gorija to twoja najwieksza inspiracja, spodziewałem się uslyszeć cos w tym klimacie, a nie uslyszalem :) Napisałem ze sie nie postarałes bo brzmienie jest jak wyciagniete z dupy, takie garazowe nagrywanie z mikrofonu za 20zł. I tu nie chodzi o kopiowanie brzmienia kogos tylko o komfort sluchania muzyki, ktorego definitywnie brak w twoim kawałku.

bandit112

  • Gość
takie garazowe nagrywanie z mikrofonu za 20zł

A myślisz, że czym nagrywam? :) Mój jest nawet tańszy ;) Nie mam żadnego poda GX czy innych cudów dzisiejszych. Może kiedyś...

Posty połączone: 07 Sty, 2012, 17:01:31
Men, wyrównaj gitary, popracuj nad brzmieniem całości i będzie hit, naprawdę. Ten kawałek mnie bardzo intryguje. ;)

W którym momencie jest szczególnie nierówno?

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Kolejny kawałek z zerżniętymi riffami Gojiry (niekiedy tylko z poprzestawianymi w kolejności dźwiękami), me gusta ;)

EDIT _ gdyby nie to 0:44 który jest po prostu delikatnie zmienionym riffem Gojiry - The Silver Cord (już nie podobny, tylko zerżnięty) to by było znacznie lepiej :)
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2012, 17:33:36 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 366
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
13 sekunda, 18 sekunda... nierówno... solo też bym zmienił, bo brzmienie i w całości brzmi jakby kirk hammett to nagrywał :D

Ogólnie sporo jest nierówności, usredniając to co kilka sekund jest jakaś naprawdę zauważalna nierówność, czy to na linii gitara-perkusja, czy to jak grają dwie gitary... i naprawdę nie chodzi mi tutaj o jakieś zamierzone łamanie rytmu. Po prostu jest nierówno i to się słyszy.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

bandit112

  • Gość
 
Kolejny kawałek z zerżniętymi riffami Gojiry (niekiedy tylko z poprzestawianymi w kolejności dźwiękami), me gusta ;)

EDIT _ gdyby nie to 0:44 który jest po prostu delikatnie zmienionym riffem Gojiry - The Silver Cord (już nie podobny, tylko zerżnięty) to by było znacznie lepiej :)

O fuck :facepalm: Nie wiedziałem na serio, chyba po nagraniu wałka będę przesłuchiwał cała dyskografie żeby znów się nie wjebać :facepalm:

Chociaż... Wsłuchaj się dobrze, nie jest zerżnięty na pewno. Wiem, bo sam go rozkminiałem bo chciałem coś w moim starym stylu mieć na początku.
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2012, 17:58:45 wysłana przez bandit112 »

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Kolejny kawałek z zerżniętymi riffami Gojiry (niekiedy tylko z poprzestawianymi w kolejności dźwiękami), me gusta ;)

EDIT _ gdyby nie to 0:44 który jest po prostu delikatnie zmienionym riffem Gojiry - The Silver Cord (już nie podobny, tylko zerżnięty) to by było znacznie lepiej :)

O fuck :facepalm: Nie wiedziałem na serio, chyba po nagraniu wałka będę przesłuchiwał cała dyskografie żeby znów się nie wjebać :facepalm:

Chociaż... Wsłuchaj się dobrze, nie jest zerżnięty na pewno. Wiem, bo sam go rozkminiałem bo chciałem coś w moim starym stylu mieć na początku.

głowa do góry! to oznacza że spokojnie mógłbyś grać w Gojirze!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
A później posądzają artystów o plagiaty, a oni to przecież nieświadomie robią.

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Ja miałem sytuację, że wymyśliłem riff, a potem go usłyszałem w kawałku, który powstał 2 lata później.

Moim zdaniem mija się z celem granie czegoś łudząco podobnego, bo kopiowanie pomysłów a inspirowanie się muzyką to dwie różne rzeczy. W tym drugim przypadku można usłyszeć w twórczości danego zainspirowanego osobnika twórczość innego zespołu, podczas gdy ich muzyka różni się tak, jak różnymi są ludźmi.

Ok filozof off.
Sam kawałek wydaje mi się na siłę przeciągany byle by tylko dłużej trwał co powoduje, że nie jest megaciekawy. Niektóre riffy strasznie wtórne. Myślę, że powinieneś nie robić na siłę kawałków tylko po to żeby coś nagrać, tylko najpierw dużo grać i dużo słuchać żeby dopiero coś nagrać oryginalnego, 100% twojego.
nie lubie placki

bandit112

  • Gość
Co do tego "kradzionego" riffu jeszcze, to ja go wymyślałem też specjalnie na tych dźwiękach, które już użyłem w poprzednich więc nie ma mowy, żebym zrobił to specjalnie :P

Dzięki za opinie

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1851 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Maj, 2011, 20:37:20
wysłana przez bandit112
9 Odpowiedzi
1653 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2011, 00:37:22
wysłana przez bandit112
6 Odpowiedzi
1392 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2011, 21:26:43
wysłana przez Thoth
17 Odpowiedzi
8095 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2011, 22:59:10
wysłana przez bieniu26
2 Odpowiedzi
1072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2021, 23:01:38
wysłana przez Rot