Autor Wątek: [DIY] Deska FX  (Przeczytany 50577 razy)

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
[DIY] Deska FX
« 02 Sty, 2012, 14:19:24 »
Tak mnie natchnęło za sprawą mordimera i stwierdziłem że też sie troszke pochwale moimi klamotami. Wszystko oprócz kaczki, bee i tc polytune skopiowałem sam. Kaczka przeszła pare modów dzieki którym jest bardziej uniwersalna. Pedałdeska wykonana ze sklejki 16mm (zostało mi jeszcze od budowy paczki 2x12).

 Mimo że to sklejka to nie robi mi to problemów z uginaniem się pod ciężarem buciorów (dodatkowa guma na środku w 1 rzędzie). Pod spodem elektrownia z 15 x 9V - 3 oddzielne sekcje separowane od siebie(jest miejsce na 20 x 9V ale nie potrzeba mi tyle). Włącznik i gniazdo wyprowadziłem sobie na zewnątrz dechy by było wygodniej.

Rzepy nie są super mega turbo jakości ale gwarantuje że nie jest łatwo oderwać kostki od dechy. Rzepy nie miały taśmy klejącej więc przymocowałem je za pomocą wszystkim wam znanego kleju do wąchania. Cała decha spryskana szprejem w kolorze "metalowym".

Jeśli chodzi o kostki to górny rząd od lewej to:

-diefet (symulacja diezla), dr.boogey (symulacja mesy dr), bee(nie trza tłumaczyć), delay+chorus( rebote delay 2,5 + kopia boss-a ce-2) no i tc polytune

Dolny rząd od lewej:

-bsiab2( symulacja marszczala plexi), octaver( kopia pearla oc-7, myśle że micro pog "może mu czyścić gałki" 1oct w góre+1oct w dół + 2 oct w dół+czysty sygnał dopalany diodami germanowymi), dalej to bramka(kopia mxr noise gate line driver), looper 2 petle z TB za pomocą którego steruje osobno sekcją ubarwiaczy (chorus+delay+octaver) i sekcją preampów (bee, diefet, dr. boogey i plexi), kolejnym ustrojstwem jest sterownik kanałów w zmaku i reverbu (obsługuje mese studio preamp), kaczki to chyba nie musze przedstawiać nikomu, zostało jeszcze to czarne pudełko obok kaczki a jest to kompresor( kopia opto compulatora Demetera).

Całość spięta kablami klotza AC100(z metra) z jackami proela i neutrika.

Dosyć szczegółów, dorzucam pare fotek z lotu mojego ptaka

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 361
    • CTG TV
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #1 02 Sty, 2012, 14:45:15 »
Boski pedalboard. Nigdy nie udało mi się dojść do tak wyrafinowanego poziomu, do tego kosteczki sklecone własnoręcznie, no i pro wygląd! Zazdroszczę jak pan buk przykazał!
mniut i piah

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #2 02 Sty, 2012, 14:48:05 »
łopanie, ładnie to wygląda!
Alee... wsadź sobie koniecznie buffor na początek, bo chyba nie masz, a taka ilość efektów na pewno zżera sygnał.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #3 02 Sty, 2012, 15:16:59 »
Robi wrażenie! Jestem pełen uznania dla twórcy. Może jakieś próbki? Chętnie posłuchałbym tych wszystkich symulacji :)
- mix your style -

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #4 02 Sty, 2012, 15:58:27 »
Wow! Zawodowo wygląda, kostki super wykończone. W jaki sposób je malujesz i nanosisz napisy?

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #5 02 Sty, 2012, 16:36:39 »
Bufor nie jest konieczny bo nie jest tak źle z sygnałem ( od tego jest pętla) ale mam w planach sklecenie na pająka buforu z Klona na tl072 i sprawdzenie jak duży bedzie to miało wpływ na polepszenie sygnału. Z racji że zajmuje to mało miejsca wrzuce sobie go w gite i np bede załączał push pullem. Kiedyś zrobiłem taki bufor na j201 i szczerze to nie byłem z tego zadowolony bo sie bułka robiła i nie było już takiej selektywności.

 Próbki tych kostek jest pełno na YT więc nie ma sensu wrzucać ( wpisz bsiab2, dr.boogey lub diefet to jest troche tego)

Kostek nie maluje. Jak chce jakiś kolor to w amptone można dostać boxa pomalowanego proszkowo. Tak naprawde to tylko ten diefet jest na biało a reszta to zwykłe niepomalowane boxy które traktuje papierem 220 i później 1000 by nadać blasku :)
A layouty to wydruki na ploterze dodatkowo zalaminowane wiec nie ma mowy o ścieraniu sie grafiki (znalazłem w pobliżu fajną firme reklamową która mi to drukneła na bezbarwnej folii samoprzylepnej). Grafike wymyślam w PS.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #6 02 Sty, 2012, 16:50:54 »
No ja przy pedale głośności, kaczce i overdrive czułem spadek jakości sygnału. Właśnie bufor z klona pomógł ;)
A zamiast do gitary zrobiłbym jakiś terminal i tam wsadził bufor.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #7 02 Sty, 2012, 17:01:14 »
No może to zasługa Klotza AC100 że mi nie ginie tak sygnał, nie wiem. Jak zrobiłem przesiadke ze starych kabli schallera na klotza to moja gita dostała 2 życie. Co do bufora to tez biore pod uwage takie rozwiązanie by go schować pod pedalboardem bo tl072 lubi jeść baterie i nie uśmiecha mi sie rozkręcać  gity co 2 tydzień więc wsadze go w jakąś małą obudowe alu i podczepie pod elektrownie.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #8 02 Sty, 2012, 22:54:48 »
Dromee, jako budowniczy-amator oddaję pokłony za wysoki poziom wykonania.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #9 03 Sty, 2012, 13:41:17 »
szacun

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #10 03 Sty, 2012, 16:50:01 »
O Kurwescu, jak mawiał nadleśniczy Popescu. Świetnie to wygląda, gratulejszyn. Już nie mówiąc o własnych pedałach ;] Aż sam kiedyś będę musiał coś takiego sklecić :] Dużo czasu i pracy to pochłonęło?

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #11 03 Sty, 2012, 20:59:20 »
Całość sklecam już gdzieś od ok roku z tym że na dużym luzie a praca przy tym to już sama przyjemność no i satysfakcja :)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #12 04 Sty, 2012, 10:02:17 »
A myślałeś o jakiejś walizie, żeby mobilnym to uczynić?

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #13 04 Sty, 2012, 12:28:34 »
Taaa, będzie i waliza. Planuje zakupić troche płyty 6mm i profile na case do tego co na fotach i przy okazji do paczki 2x12 by sie biedaczysko nie obijało  :D

Może ktoś się orientuje gdzie najtaniej dostać taką płyte ( czarną lub brązową)?

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #14 04 Sty, 2012, 17:53:08 »
"Sklejka fenolowa" w googla'ch  :)

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #15 04 Sty, 2012, 18:37:05 »
"Sklejka fenolowa" w googla'ch  :)
Ale żeś mi pomógł...:D

A co to jest google?  :D

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #16 04 Sty, 2012, 20:16:12 »
Ale żeś mi pomógł...:D
;D Jak napisałeś "płyta" uznałem, że nie do końca wiesz jak to się nazywa.  :lol: 
A swoją drogą - kiedyś chciałem zrobić case na efekty. Darowałem sobie gdy po odwiedzinach w Castoramie, Obi i Ler.. Larł... Lerłan Merlen (?) nie znalazłem takiej sklejki.
« Ostatnia zmiana: 04 Sty, 2012, 20:33:51 wysłana przez grz_ost »

Offline Hesu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 266
    • www.HESU.pl
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #17 04 Sty, 2012, 22:37:02 »
sklejkę znajdziesz bez problemu, gorzej że arkusz ma 250x125

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #18 05 Sty, 2012, 09:34:29 »
Problemu nie ma bo za jednym arkuszem załatwie case do fx i paczki 2x12.

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #19 05 Sty, 2012, 09:49:26 »
Problem może być, jak będziesz chciał to kupić na odległość - wysyłka takiego arkusza będzie kosztować. Chyba że znajdziesz firmę, która wytnie kawałki o podanych wymiarach (jeśli taką znajdziesz, to daj znać, bo sam chętnie bym skorzystał;)

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #20 05 Sty, 2012, 11:54:48 »
na www.sklejka.pl jest możliwość pocięcia. Zamawiałem tam brzoze na paczke.

Orange

  • Gość
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #21 20 Sty, 2012, 22:46:32 »
Możesz coś o zasilaczu napisać więcej?

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #22 21 Sty, 2012, 10:43:54 »
W zasilaczu zamontowane są 2 toroidy. Każdy ma 2x 12v na 1,2A więc zapas mocy jest spory. Początkowo zamontowałem układ stabilizujaco-filtrujący ze strony tonepad ale okazało sie że nie jest tak super(odradzam ten układ). Obecnie jestem w trakcie montowania ukladu  z naszego rodzimego tatarka który już sprawdziłem z tymi trafami i robi im b. dobrze( więc postanowiłem skopiować ).  Obudowa jest zbudowana z blachy alu 2mm bo nie mogłem znaleźć gotowej obudowy która by sie zmieściła pod deską. Wszystkie efekty mam na 9v wiec nie robiłem innych wyjść. Mam więc 4 odseparowane sekcje po 5 wyjść z czego 1 jest nie używana bo nie było potrzeby uruchamiania 20 wyjść na 9v. Bogatszy o nowe doświadczenia byłbym w stanie zmieścić teraz całość w obudowie eq1590DD a np 10 wyjść w eq1590BB.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #23 21 Sty, 2012, 14:43:56 »
Koszula, pulower, schludnie :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline dromee

  • Gaduła
  • Wiadomości: 147
Odp: [DIY] Deska FX
« Odpowiedź #24 21 Sty, 2012, 17:47:04 »
Będą jeszcze stringi ale to za chwil kilka :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
60 Odpowiedzi
32620 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2010, 14:15:28
wysłana przez Turgon
13 Odpowiedzi
11811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2011, 09:05:17
wysłana przez wuj Bat
58 Odpowiedzi
29806 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2013, 15:05:35
wysłana przez Matt-Carnage
51 Odpowiedzi
20003 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2013, 14:05:01
wysłana przez Leswar
22 Odpowiedzi
7004 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2015, 23:23:38
wysłana przez Skibodeptak