Autor Wątek: Blacha perforowana  (Przeczytany 1811 razy)

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Blacha perforowana
« 29 Gru, 2011, 12:32:51 »
Wstęp:
Żeby wsadzić "bezproblemowo" Basha do kejsa muszę wyjąć kabel zasilający -> żeby wyjąć kabel zasilający (z gniazda w chassis) odkręciłem tylną osłonę -> Żeby ochronić lampki potrzebna jakaś zastępcza "ochrona", w której wytnę otwór na wtyczkę - nie chciałbym niszczyć oryginalnej (jest częściowo ze sklejki oklejonej tolexem)
Więc chciałbym wykonać "osłonę tyłu" i myślę że najlepszym materiałem do tego byłaby blacha perforowana. Znalazłem taką sprzedawaną w małych ilościach, ale aluminiową i wydaje mi się że będzie za miękka.
Czy ktoś z Szanownych Panów zna jakiś namiar na miejsce, gdzie w drodze kupna nabędę stalową blachę perforowaną?
Z góry dziękuję i szacunek.

Aha, nie chodzi mi o tonę blachy:D tylko kawałek ca. 60x15 cm...
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2011, 12:34:24 wysłana przez Yames »
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Blacha perforowana
« Odpowiedź #1 29 Gru, 2011, 12:44:45 »
Aluminiową perforowaną (jak i ryflowaną) to powinno dać radę i do 4 mm kupić. Szukaj sklepu "Metale Kolorowe", tam teoretycznie coś takiego powinno być.

Orange

  • Gość
Odp: Blacha perforowana
« Odpowiedź #2 29 Gru, 2011, 16:24:55 »
zagadaj do tego kolesia:
http://tablica.pl/oferta/krata-maskownica-grill-oslona-siatka-IDf2Ah.html
Blacha jest spoko, z czegoś takiego Kisel robił fronty do wzmaków, ja mam taką z tyło do ochrony lamp założoną - przykręcona do aluminiowego płaskownika.

Zomballo

  • Gość
Odp: Blacha perforowana
« Odpowiedź #3 29 Gru, 2011, 19:40:19 »
Basz kiedyś pisał że w Ikarusie coś takiego widział, ale nie wiem gdzie to jest ;)

Offline Yames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Ejdżent Moulder
Odp: Blacha perforowana
« Odpowiedź #4 29 Gru, 2011, 21:11:21 »
Alu faktycznie jest bardziej podatne od stali, tyle tylko że zwykle "daje się" go więcej dla zachowania wytrzymałości.

Ta blacha, którą znalazłem na allegro ma 1mm, co w przypadku aluminium równa się tyle co nic, nawet przy zrobieniu "zagięć" na krawędziach zwiększających sztywność. Nie upieram się przy stali, ale takiej grubej aluminiowej blachy perforowanej o jakiej Yony pisał (4mm) nie mogę po prostu znaleźć. Napisałem zapytanie o grubość blachy do tego kolesia, którego adres wrzucił Orange, zobaczymy co odpisze. Chciałem też zapytać Szymona, ale dziś nie było go ani na SS ani na fejsie.
Szacunek
Hard Rockin' Waffenplatz

Offline guzie

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
  • aj- Vai
Odp: Blacha perforowana
« Odpowiedź #5 29 Gru, 2011, 23:51:47 »
w sklepach metalowych jest w arkuszach 1m2, stalowa, grubość 1mm (jest chyba też 2mm) i nazywa się blacha ryflowana.
jak nierdzewka to drogo wychodzi.