Autor Wątek: Rozjeżdżające się ścieżki  (Przeczytany 3111 razy)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Rozjeżdżające się ścieżki
« 29 Gru, 2011, 01:02:54 »
Siemacie, nie mam pojęcia jak nazwać mój problem dlatego też nie wiem czy go gdzieś nie było na forum, ale jak mam znaleźć coś czego nawet nie potrafię nazwać?
Mam taki problem, nagrywam sobie przez: mikrofon-przedzwmacniacz-wejście na micro w kompie. Używam do tego audacity. No i tu jest problem, że ścieżki tak jakby mi się rozjeżdżają, jak nagram jedną, a potem dogram drugą identyczną partię, to są one różnej długości, po prostu jedna zasuwa szybciej, druga wolniej. Przy kilkuminutowych kawałkach jest to nawet parę sekund, a i tak po 30 sekundach już się tak rozjeżdża, że się nie da słuchać. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Kolega mi coś wspomniał tylko o opóźnieniu na kablu i latency, ale nie powiedział jak to naprawić żeby dało się coś zgrać. Co zrobić? Droga karta dźwiekowa czy co?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
http://www.asio4all.com/ zainstaluj te sterowniki i wybierz je w ustawieniach audacity ew. bedzie potrzeba ustawic wejscia i wyjscia ale to juz sobie rozkminisz :)
myspace.com/drownmyday

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
zainstalowałem, ale nie umiem w audacity tego ustawić :D

jest tu w ogóle jakiś ogólny artykuł jak to poustawiać i co potrzeba?
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2011, 03:05:23 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
tak, manual audacity ;)
Tego co Ciebie interesuje szukaj pod słowem 'latencja'
B ( o ) ( o ) B S

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Cytuj
Hardware Playthrough (Mac Only): This sets up your computer to send the sound coming in to be recorded straight back out of the speakers, so you can hear what you are recording. Hardware playthrough has no latency and takes no CPU, but is only possible if your input and output are on the same audio device, and that device supports it.
 Windows and Linux users can enable this using your operating system's Mixer, by simply turning up the level for the input you are using and unmuting it.
Software Playthrough: This enables you to hear what you are recording by taking the data about to be recorded by audacity, and playing it back out of the sound card. This works with any duplex sound card, or combination of sound devices, so you can record in through an external USB device and play back through the computer's built in sound device or vice versa.
 Because of the delays in processing the audio on the computer, there will be some delay or latency in the sound that you hear. It also needs some CPU power, so if you have an old machine and are getting breaks in your recordings try turning it off.

tyle znalazłem na ten temat, ale to mnie nie urządza, albo czegoś nie rozumiem ;/
łatwiej by było jakbym znał angielski...

nie no, ja mam chyba jakąś inna wersję, bo nie mogę nigdzie znaleźć tego okna:

a pisze, że mam 1.2.6

ściogne angielsko wersje i zobacze, bo ta inaczej wygląda i nie ma wszystkich opcji


----------------------------------------------------------------------------------------------------------


ściągnąłem nowszą wersję i zrobiłem testa, wychodzi 00.164s opóźnienia
co z tym zrobić?
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2011, 14:22:13 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
No opóxnienie będziesz miał zawsze. Zeby je zminimalizować musisz zainstalować te drivery asio4all i potem (o ile nie masz żadnego interface'u z walsnymi sterami) jako audio device musisz ustawić te asio4all.
A najlepiej i najłatweij bedzie jak sobie zainstalujesz jakis normalny DAW, nawet w wersji LE (od siebie polecam PreSonus Studio One)
B ( o ) ( o ) B S

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Ja jak nagrywałem w audacity przez wejście line-in to miałem opóźnienie względem ścieżek, ale tą drugą wystarczyło tylko przesunąć (dorównać) do pierwszej i było oki. Nie grały one różną prędkością. Tak jak wyżej, polecam jakiś DAW .

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Załatwiłem sobie PreSonus studio one 2, tera trzeba ogarnąć jak to działa i ustawić te ASIO
jutro napiszę czy sobie radzę, dzięki choopaki
Jazz, Lounge, Downtempo

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
2191 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2014, 11:24:15
wysłana przez y
2 Odpowiedzi
2320 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2016, 19:45:38
wysłana przez kacpi123
10 Odpowiedzi
6594 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2019, 19:11:51
wysłana przez vastio
2 Odpowiedzi
3865 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lis, 2019, 16:27:49
wysłana przez marcineeeek
0 Odpowiedzi
1679 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2021, 04:08:40
wysłana przez Mat