Autor Wątek: Monitory czy dobre głośniki multimedialne ?  (Przeczytany 15593 razy)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Monitory czy dobre głośniki multimedialne ?
« 28 Gru, 2011, 11:46:58 »
Siem

Mam małą rozterkę. Chcę sobie zrobić małe studio u siebie w domu tzn: Interfejs audio do nagrywania gitary, interfejs midi (i prosty keyboard casio ctk 651 jako "klawiatura sterująca") i właśnie monitory.

Tylko tak : Z monitorami nigdy nie miałem do czynienia, nie wiem jak to brzmi a też chciałbym posłuchać sobie czasem z tego muzy. Nagrywać będę amatorsko więc może lepszym wyborem byłyby jakieś lepsze multimedialne głośniki typu logitech czy coś ?

Przeraziła mnie specyfikacja monitorów - w cenie do 400 zł to 15wat max a w wieży już mam 80wat. Wiem, że to tylko moc, ale bardzo obawiam się o jakość odtwarzanego dźwięku (zwłaszcza płyt audio) - nie chce wydać kupy kasy i mieć jakość jak z lipnych głośników (moze troche przesadziłem... ale pewnie już wiecie o co mi chodzi :P )

EDIT: Może nie lipną jakość - ale inną :P

« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2011, 11:55:00 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
o 6 stówek za drogo ;p

Posty połączone: 28 Gru, 2011, 12:07:31
:)

Wiecie - ja nie będę nagrywał płyt itd - ot "zabawa" dla siebie. Dlatego sie pytam: Tanie monitory czy jakieś głośniki multimedialne :)

Jestem w tym zielony więc łopatologicznie prosze :P
« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2011, 12:07:31 wysłana przez sharpi »
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
No to teraz pytanie - da rade w miare bezboleśnie nagrywać na głośnikach typu logitech creative itd... czy nie ?
Teoretycznie wiem, że nie będę słyszał wielu szczegółów bo zwykłe głośniki wiele "maskują"..
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Posiadam coś co jest niby monitorami, niby głośnikami multimedialnymi, czyli Behringer MS40 i mogę Ci szczerze polecić, brzmią dość znośnie jako monitory, nie ma wielkiego wstydu, natomiast z używkami możesz zmieścić się w 400PLN (ja za swoje dałem 370PLN w stanie idealnym). Oblookaj temat bo warto.

Proszę:

http://www.behringer.com/EN/Products/MS40.aspx
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Te behringery są całkiem całkiem, IMO lepsze niż Superluxy z samego faktu że to jednak nie słuchawki. Jednak nie znam też nikogo kto zrobił znośny miks na tych Behringerach. W każdym razie też je polecam, o ile naprawde musisz wywalić kasę na juz i nie możesz poczekać aż dozbierasz do tego +/- 1000 bo zabawa czy nie, jeśli zechcesz czegoś więcej to monitory to mus.
B ( o ) ( o ) B S

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
"668 weź panie!"

ED: mam niedrogie aktywne Alesisy 320 USB (spełniają wymagany przedział cenowy) i grają zajebiście. Poza brakiem dolnego dołu ;).
« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2011, 13:24:04 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
z drugiej strony pogłos i przestrzeń w miksie warto przynajmniej sprawdzić na słuchawkach.
a Superluxy muszę sprawić mojej Pani, zobaczymy, jak się mają do Audio-Technik :)

Właśnie dlatego chciałem sobie sprawić jakieś tanie słuchawki. Te Superluxy takie zachwalane, że aż bm spróbował. Ten najpopularniejszy na forum model wygląda mi na kopie AKG240. Swoją drogą nazwa SUPERLUX mnie rozpierdala :D

Daj znać koniecznie jak się mają do ATH
facebook.com/Musza.MorningWood

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
Paczki z głów!

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 762
W tych jest ew. lekki szumek podczas zajebistych natężeń. Jak uważasz.
Paczki z głów!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja tylko ci powiem, że słuchanie muzyki na monitorach na dłuższą metę to fail więc nie dopuść do sytuacji w której będzie to twój jedyny odsłuch z komputera.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Ja tylko ci powiem, że słuchanie muzyki na monitorach na dłuższą metę to fail więc nie dopuść do sytuacji w której będzie to twój jedyny odsłuch z komputera.
Ponieważ?
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ja tylko ci powiem, że słuchanie muzyki na monitorach na dłuższą metę to fail więc nie dopuść do sytuacji w której będzie to twój jedyny odsłuch z komputera.

facebook.com/Musza.MorningWood

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Sam napisałeś że masz wieżę, to podepnij jako odsłuch do mp3 i premaster do nagrywki, słuchafony bo panoramy mixu i nocnego czuwania przy butelce. Za 400 złotych nie baw się w substytut monitorów bo to się mija z celem jeśli mix to nie jest Twój priorytet. Komputerowe zestawy audio z subami to nieporozumienie jeśli chodzi o mixowanie, lepiej poszukać 2.0 typu Modecom MC-HF100, i da sie pomixować i posłuchać muzy.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline lampart

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Do nagrywania lepsze są dobre słuchawki, jeżeli chodzi o miks to już gorzej. Zawsze można poradzić sobie osłuchując miks na różnych zestawach głośnikowych.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
W temacie jest kwota 400pln...
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
no ja raczej będę celował w zamknięte - to chyba 660 są. zamknięte słuchawki kluczem do udanego związku ;)
669, jeśli chcesz odpowiednika tych 668b. 662 też są zamknięte, mam je ja i Dex. Na 660 ludzie shitstormują w polskim internecie, a anglojęzycznym już nie. Osobiście 662 sobie chwalę, z każdym dniem coraz bardziej :)


Sharpi, co do potworków pokroju lodzików czy innych creashitów, trzymaj się z dala, srsly. Przerabiałem 5.1 i inne takie i mimo wielu lat fanbojowania "przestrzeni" sam dorosłem do "dobrze zmanipulowane stereo daje wcale nie gorsze efekty, a brzmi za to o niebo lepiej". Po drodze nawet doszedłem do etapu tanich pseudo-drewnianych drewnianych konstrukcji typu tych od Geniusa, które na każdym portalu o tematyce PC są wychwalane pod niebiosa (bo w porównaniu do mainstreamowych plastikowych komputerowych pierdziawek są zajebiste i często tańsze od nich), po czym raz dla eksperymentu podłączyłem do PC stare radio Zodiak (jako amplituner) i jakieś (nawet ówcześnie do czasów ich produkcji) super-budżetowe kolumienki Unitry i już więcej do Geniusów nie wróciłem. Nigdy.
« Ostatnia zmiana: 28 Gru, 2011, 16:31:34 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Zioms, zainteresuj się Microlabami Solo 6 albo 7c. Może znajdziesz w cenie używane.

Offline KykuPL

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Ciekawi mnie jak się sprawują te monitory od Superluxa za ponad 600zł para na Thomanie...

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Wiecie ja chyba już wpadłem na rozwiązanie...

Na początek kupie słuchawki (Superlux zapewne :P ) i dozbieram na głośniczki (prawdopodobnie coś typu tych modecomów które indabrain poleca :P )

Jak coś bd nagrywał to na głośnikach a do mixu bd wpinał słuchawki.
I tak bd nagrywał tylko dla siebie ew. dla małej publiki typu znajomi czy wrzucić coś na yt :P więc nie potrzebny mi super sprzęt :) Byleby sie nie psuło i w miare sprawnie działało :)

Dzięki za rady
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
http://pclab.pl/art46364.html
Bardzo wstępna lektura, o ile masz zamiar z czasem się w coś takiego pchać.
Ewentualnie obadaj sąsiedni temat o monitorach w kontekście ich stosunku jakości do ceny ;) Skoro i tak już masz kasę odkładać i tak...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Online Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
http://pclab.pl/art46364.html
Bardzo wstępna lektura,

Autor artykułu chyba nie do końca zgłębił temat ,bo drewno jest akurat najgorszym materiałem na kolumny ze względu na rezonans. Właśnie dlatego obudowy wygłusza się od środka i ustawiana na stożkowych podstawkach żeby ograniczyć maksymalnie drgania. najdroższe audiofilskie zestawy są często tłumione betonem komórkowym ,a ich waga dochodzi do kilkuset kg sztuka . O cenie nie wspomnę

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Jestem pewien, że to i tak nie jest drewno. Microlaby miały obudowy z MDF, trochę cienkiego niestety. To "drewno" to okleina of kors. Mimo wszystko za te pieniądze grały bardzo dobrze, chociaż spodziewałem się nieco lepszego basu po konstrukcji 2,5 drożnej.
ED: no właśnie, sami tak piszą nawet ;)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
One wszystkie są z MDF, jeśli dobrze kojarzę. Moje Geniusy 5.1 to chyba też MDF z drewno-udającą okleiną. Dlategoż moje określenie "pseudo-drewniane", MDF to chyba w końcu nieco lepszy paździerz (z baaardzo drobnych wiórków drewna), nie?
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
56 Odpowiedzi
40267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2009, 17:56:34
wysłana przez Junia
37 Odpowiedzi
19739 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2009, 00:31:25
wysłana przez wrobelsparrow
22 Odpowiedzi
19039 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2011, 14:58:08
wysłana przez Semedi
6 Odpowiedzi
4447 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Sie, 2012, 19:08:54
wysłana przez Sulphur
9 Odpowiedzi
2830 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2014, 11:39:08
wysłana przez ITHMW