Autor Wątek: NGD Pierwszy w życiu Ibanez  (Przeczytany 4782 razy)

Offline lampart

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
NGD Pierwszy w życiu Ibanez
« 27 Gru, 2011, 20:25:25 »
Witajcie jestem nowy na forum. Chciałbym się pochwalić gitarą którą bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Przez całe życie gitarzysty byłem tradycjonalistą. Grałem na strato albo gitarach typu les paul. Ostatnimi czasy odświeżyłem trochę instrumentarium i został mi tylko Fender Stratocaster na singlach. Potrzebowałem więc drugą gitarę na humbuckerach, i przeglądając po raz kolejny allegro i już prawie kupując Gibola Studio trafiłem na Ibaneza RT. Jest to model RT650 wg. numeru seryjnego z 92 roku z fabryki w Fuji-Gen. Z tego co przeczytałem na forach jest to odpowiedź Ibaneza na strata. Zadziwiający w tej gitarze jest gryf z jednego kawałka klonu o profilu zbliżonym do fenderowskiego C + podstrunnica z radiusem 12", czyli faktycznie strat a nie ibanezowa linijka. Korpus z olchy czyli znowu strat. Po rozpakowaniu gitary zdziwiła mnie jej duża waga, kolejny plus. Gitara mimo prawie 20 lat zachowana w stanie bardzo dobrym. Parę obić lakieru na korpusie, ale to nic poważnego. Gryf idealny, progów nie trzeba ruszać (pytałem się poprzedniego właściciela czy wymieniał i twierdzi że jeszcze oryginalne, kosmos normalnie).  Zmieniłem jedynie pickupy bo ibanezowe mnie nie przekonują na SH-pg1. Klucze i mostek Gotoh nie widac śladów zużycia, nic nie jest zardzewiałe i zaśniedziałe - kolejny plus dla Japończyków. Jestem gitarą zachwycony, stroi idealnie, struny niziutko (jeszcze w żadnej tak nisko nie miałem). Wybrzmiewa długo i równo a pupy pearly gates dodały jej powietrza. To bardzo uniwersalny instrument, idealny na scenę. Poniżej foty.

Offline sogard

  • Gaduła
  • Wiadomości: 169
  • ciężej grubiej
    • Mixture
Odp: NGD Pierwszy w życiu Ibanez
« Odpowiedź #1 27 Gru, 2011, 20:44:26 »
Fajny instrument. Z wrażeń wizualnych: ładny kolor no i kształt dużo bardziej sexy niż fender

zresztą jak patrzeć na rocznik to trzyma się lepiej ode mnie  :-\

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NGD Pierwszy w życiu Ibanez
« Odpowiedź #2 27 Gru, 2011, 23:39:55 »
Gratsy men, bardzo fajne wiosło. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Hader

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: NGD Pierwszy w życiu Ibanez
« Odpowiedź #3 27 Gru, 2011, 23:47:00 »
kiedyś się łamałem czy nie kupić tej gitary, ale nie zdążyłem uzbierać kaski - grats stary - fajna gita.

Offline lampart

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Odp: NGD Pierwszy w życiu Ibanez
« Odpowiedź #4 28 Gru, 2011, 00:07:00 »
Ja się strasznie łamałem czy brać ibaneza, ale postanowiłem spróbować i kupić w ciemno. Naprawdę zawodowe wiosło za niską cenę. Miałem kiedyś MM axisa  i ogrywałem ostatnio suhr-a kumpla i muszę powiedzieć, że to wiosło im dorównuje. Jakością wykonania, wygodą i grywalnością. To tylko dowodzi, że warto wypróbować stare japońskie instrumenty.   

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Odp: NGD Pierwszy w życiu Ibanez
« Odpowiedź #5 28 Gru, 2011, 00:52:46 »
Wspolczuje :P Zarcik :) Gratki za fajna deche, ale fuu nie dosc ze ibek to jeszcze kopia strata... Dwie rzeczy ktorych nie trawie :) Ale no nie jestem wlascicielem !
Dawaj probki brzmienia panie :D

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Odp: NGD Pierwszy w życiu Ibanez
« Odpowiedź #6 28 Gru, 2011, 12:25:23 »
gratki, w fajnym kolorze trafił Ci się

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Odp: NGD Pierwszy w życiu Ibanez
« Odpowiedź #7 28 Gru, 2011, 12:37:55 »
Na prawdę ładny Ibanez.


No kiddin'

Offline lampart

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 42
Odp: NGD Pierwszy w życiu Ibanez
« Odpowiedź #8 28 Gru, 2011, 15:10:19 »
Dzięki Panowie za miłe komentarze. W tym roku chyba przemeblowałem cały sprzęt. Został tylko nieśmiertelny fulldrive2 i DL4.

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Odp: NGD Pierwszy w życiu Ibanez
« Odpowiedź #9 29 Gru, 2011, 23:38:43 »
Ajj swego czasu miałem chrapkę na tego Ibaneza :> Jak Ci się znudzi to daj znać ;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
20549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2010, 21:31:44
wysłana przez Krzak
34 Odpowiedzi
14365 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2014, 11:01:14
wysłana przez Dale Cooper
56 Odpowiedzi
17931 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2013, 19:29:06
wysłana przez wiaderny
13 Odpowiedzi
10440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Kwi, 2013, 08:34:42
wysłana przez Sulphur
15 Odpowiedzi
4801 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Wrz, 2015, 14:14:44
wysłana przez majkelk