Autor Wątek: Greco Les Paul od HR Guitars i inne japońskie LP  (Przeczytany 23613 razy)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Ale Tomoguitars ma też zdecydowanie niższą półkę przynajmniej patrząc na hierarchię znaną mi z internetu. Większość tych marek które oferuje można bez większego problemu napotkać na ebay.de w niezłych cenach.

kurcze z HR jest jeden problem.. mam wrażenie że Hubert sciaga  wiosla "bo i tak sie sprzedadza.." poobijane odrapane itd.. idzie chyba na ilosc..

Rozumiem o czym mówisz, ale ci powiem, że znam bardzo niewiele trzydziestoletnich instrumentów, które są w stanie sklepowym. Mało tego, już z mojego własnego punktu widzenia, jeśli widzę że stare wiosło jest podrapane i poobijane, to znaczy dla mnie że ktoś używał go do grania i najwyraźniej nie jest tylko ładnym kawałkiem drewna. Dla mnie o wiele bardziej interesujące jest wiosło którego ktoś używał, bo sugeruje mi to, że widocznie było na tyle dobre, że nie stało w kejsie całe swoje życie.
Łe tej.

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
zgadzam sie oczywiście  - wiosło musi grac a nie wyglądać niemniej na prawde jak się dobrze poszuka to mozna cos dla siebie znaleźć  - dzis odebralem od panów celników Orvillke customa ktorego sciagnalem od Japońców - jak tylko bede mial chwile porobie foty zobaczycie o czym mówie :p

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Saurus dawaj fociory! :D

Rozwalają mnie te stare vintegowe japońce, a tym bardziej te ze znamionami relikwii. Mjót!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Domin ja powiem więcej. ex-mój Cimar był na bank po repaincie i straszliwie z tego powodu cierpiałem, bo co to za radocha mieć wiosło starsze od siebie, które wygląda jak nówka? :)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Dobra pany szybkie foty ponizej, a co do szydla - gralem dzis i poza gniazdem do wymiany i potencjometrem do dokrecenia nic kulawego nie znalazlem - brzmienie nawet na tych puchach jest rewelacyjne :) Moja ci ona moja!!!! :) .. sooryyy ale sie ciesze :D





Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
terada? jest taka sama na allegro
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Terada tak. Jak swoja kupowalem ta na Alledrogo jeszcze nie stala poza tym ja ja kupilem o wiele taniej :p:p .. co chyba jasne.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Terada tak. Jak swoja kupowalem ta na Alledrogo jeszcze nie stala poza tym ja ja kupilem o wiele taniej :p:p .. co chyba jasne.

Chingo? Też się czaję na jakiegoś czarnego LPC, kusi mnie ten na allegro, ale chciałbym z fret edge binding (taka fanaberia)
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2012, 23:05:01 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
hehe tak Chingo - u niego na prawde mozna ustrzelic fajne szydlo - z tego na razie jestem bardzo zadowolony poczekam jeszcze az nowe puchy przyjda zmienie strunki zjade do wlasciwego dropa i bedzie juz wszystko jasne.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Dobra pany szybkie foty ponizej, a co do szydla - gralem dzis i poza gniazdem do wymiany i potencjometrem do dokrecenia nic kulawego nie znalazlem - brzmienie nawet na tych puchach jest rewelacyjne :) Moja ci ona moja!!!! :) .. sooryyy ale sie ciesze :D
( Obraz usunięty.)
( Obraz usunięty.)
( Obraz usunięty.)

Zajebista, chcę taką samą, jak tylko dorwę jakiś kesz to na pewno zainwestuję. Mam już nawet dalekosiężne plany, że do mojej od razu by poszły klucze (tulip), mostek i tailpiece schallera :) Pytanie tylko jakie haj outputowe pickupy się do tego nadają? Najlepiej oczywiście w złotych puszkach :D Tylko na litość boską nie EMG :facepalm:

Edit: Jakiś namiar na pana Chingo?
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2012, 23:33:26 wysłana przez zerotolerance »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Dobra pany szybkie foty ponizej, a co do szydla - gralem dzis i poza gniazdem do wymiany i potencjometrem do dokrecenia nic kulawego nie znalazlem - brzmienie nawet na tych puchach jest rewelacyjne :) Moja ci ona moja!!!! :) .. sooryyy ale sie ciesze :D
( Obraz usunięty.)
( Obraz usunięty.)
( Obraz usunięty.)

Zajebista, chcę taką samą, jak tylko dorwę jakiś kesz to na pewno zainwestuję. Mam już nawet dalekosiężne plany, że do mojej od razu by poszły klucze (tulip), mostek i tailpiece schallera :) Pytanie tylko jakie haj outputowe pickupy się do tego nadają? Najlepiej oczywiście w złotych puszkach :D Tylko na litość boską nie EMG :facepalm:

Edit: Jakiś namiar na pana Chingo?

BKP Painkiller albo Warpig!

Spoiler

edit: masz namiary na PW
« Ostatnia zmiana: 20 Lut, 2012, 23:49:23 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Ja zamowilem od "pana tomana" Gibole 498ke i 490ke  i beda pojutrze ..zamontuje zapierdole i napisze co sie stało :D::D:D:D:D:D.  :headache:

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Też można prosić ? Panie Darku...

Klasyczna gitarka,  zmień potki i będzie miodzio, gratki !

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
dziekowencja - ze zmianami po malutku na razie :) puchy najważniejsze.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
hehe tak Chingo - u niego na prawde mozna ustrzelic fajne szydlo - z tego na razie jestem bardzo zadowolony poczekam jeszcze az nowe puchy przyjda zmienie strunki zjade do wlasciwego dropa i bedzie juz wszystko jasne.

To powiedz jeszcze panie jak zrobić szacher macher żeby ominąć cło, vaty i inne takie (przy wysyłce z jap) to już w ogóle zaraz obsram się tu ze szczęścia :D

Flajng Vi szery od pana Czingo też mi robi :D

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
ale chciałbym z fret edge binding (taka fanaberia)

Słyszałem że gitary z fret edge bindigniem grają wyraźnie drożej od tych bez, ale poza tym nic ;D

Domin ja powiem więcej. ex-mój Cimar był na bank po repaincie i straszliwie z tego powodu cierpiałem, bo co to za radocha mieć wiosło starsze od siebie, które wygląda jak nówka? :)

Można je sobie samemu zarżnąć ;)
Łe tej.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Terada tak. Jak swoja kupowalem ta na Alledrogo jeszcze nie stala poza tym ja ja kupilem o wiele taniej :p:p .. co chyba jasne.

No właśnie jak liczę, to nawet z częściowym pominięciem cła/vatu jeśli ktoś potrafi i zakupem poza ebay'em wychodzi ok.2,8k za ten model. Nieźle, tym bardziej gratuluję :)

ale chciałbym z fret edge binding (taka fanaberia)

Słyszałem że gitary z fret edge bindigniem grają wyraźnie drożej od tych bez, ale poza tym nic ;D

Dobrze słyszałeś... i co z tego? ;D
« Ostatnia zmiana: 21 Lut, 2012, 12:16:16 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Pearl miał FEB a Deluxe nie ma. Zgadnij którego z nich mam do dziś? ;)

:*
Łe tej.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Pearl miał FEB a Deluxe nie ma. Zgadnij którego z nich mam do dziś? ;)

:*

... i co z tego? ;D
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Jakaś ta Twoja gitara taka mało zniszczona :P. Liczyłem na brót syf i zjebany lakier :P. By the way one wszystkie były ciapane nitro czy jakaś firma jak przystało na mieszkańców wielkich wysp samurajów wprowadziła nowe technologie?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Większość tanich nie jest nitro. Nitro jak przystało na przestarzałą i niedoskonałą technologię jest używane tylko w wiosłach z wyższej półki.

Znaczy się tak mi się wydaje, bo nie byłem nigdy do tego stopnia pogrzany żeby się tym interesować. Pearl był poly na 200% ;)
Łe tej.

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
pany, a robiliscie porownania.. takie o ktorych pisalem? - kilka LPkow.. na tym samym wzmaku... macie jakies przemyslenia?

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Czy ktokolwiek jest mi w stanie coś powiedzieć na temat jakości późnych japończyków i tego w jaki sposób były robione? Pojawił mi się na horyzoncie jeden Orville z 98 roku i zastanawiam się czy warto się nim interesować czy nie.

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
kazdego trzeba ograc i dokladnie zbadac..ja troche ryzykowalem z zakupem prosto z JPN ale sumarycznie jestem zachwycony szydlem. ..generalnie to sa nierowne wiosla i nie mozna sie kierowac zasada "kupuj ta serie bo urywa dupe" ograywalem mase japoncow i kazdy byl inny. Orvillki Customy z okolic 1990 sa bardzo rowne - ogrywalem 3  w tym dwie w identycznym setupie i jest na prawde ok - i na taka sie wlasnie zdecydowalem..Amery ki nie odkryje jak napisze ze kazde wioslo powinno byc ograne i to najlepiej na wlasnych gratach :) ...  :headache:

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
..generalnie to sa nierowne wiosla i nie mozna sie kierowac zasada "kupuj ta serie bo urywa dupe" ograywalem mase japoncow i kazdy byl inny.

To samo tyczy się Gibsonów, ale za nie płaci się dwukrotność ceny Orville i tu jest cała korzyść :)
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
78 Odpowiedzi
54460 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2009, 14:52:01
wysłana przez Draiman69
10 Odpowiedzi
6685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2010, 20:18:13
wysłana przez sify11
17 Odpowiedzi
5123 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2013, 18:18:15
wysłana przez Stivo2005
0 Odpowiedzi
1130 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2022, 19:25:42
wysłana przez dari555
3 Odpowiedzi
1957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Maj, 2022, 08:20:51
wysłana przez puffmajster