Autor Wątek: Czas na zmianę. Wybór barytona.  (Przeczytany 9765 razy)

Offline RockSpeaker

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Czas na zmianę. Wybór barytona.
« 20 Gru, 2011, 21:33:10 »
Witam,
Jestem właśnie na etapie zmiany na barytonkę. Nie bardzo orientuję się w rynku 27 calówek więc pytam tak ogólnie, za czym warto się rozejrzeć.
Szukam, czegoś co w miarę możliwości będzie przypominało pod względem gryfu ESP. Ale nie jest to warunek konieczny.
Oczywiście budżet też mam limitowany, ale na razie chcę tylko się rozejrzeć.
Co jest warte uwagi w tym temacie?


Musza--> No tak, oczywiście zapomniałem nadmienić - szukam 6strunówki. :)
« Ostatnia zmiana: 20 Gru, 2011, 21:38:43 wysłana przez RockSpeaker »

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
ESP LTD SC 607B :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Rock, w takim razie ESP LTD Viper 400 Baritone lub model MH 400 Baritone ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
RAN Crusher - pełen wybór drewna i naprawde są idealnie wykonane.

facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A ile chcesz wydac? Bo moge ewentualnie rozwazyc sprzedaz mojego PASa barytonowego. Ale musisz chciec troche wydac I chciec miec bezkompromisowe wioslo do zabijania ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline zz_top

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • http://www.pasguitars.com
Uważam, że to byłaby gitara spełniająca Twoje wymagania:
http://allegro.pl/yamaha-rgx420s-drop6-podrasowany-baryton-okazja-i2002624731.html
Przemek Sułkowski
PAS Handmade Guitars

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Uważam, że to byłaby gitara spełniająca Twoje wymagania:
http://allegro.pl/yamaha-rgx420s-drop6-podrasowany-baryton-okazja-i2002624731.html

Słyszałem, że to dobre wiosełka są za śmieszne pieniądze.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline RockSpeaker

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
No właśnie o to samo też chciałem spytać. Bo cena jej jest zaskakująco niska. A żadnych opinii nie mogłem wydobyć o niej.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
Słyszałem, że to dobre wiosełka są za śmieszne pieniądze

Miałem taką Yamahę w wersji 25,5. To SĄ bardzo dobre wiosełka za bardzo śmieszne pieniądze, stare tajwańskie serie Yamahy FTW!

:zuo:

Tylko że to "baryton" 26,5". No i inną gitarę kupisza 1000ka, a inną za 3... ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Przede wszystkim przejrzyj ten topic: http://forum.sevenstring.pl/gitary-barytonowe-i-inne/dostepne-seryjne-barytonowe-6tki/
A co do brzmienia/drewna/elektroniki i ceny masz jakieś preferencje?
ore ore na traktore

Offline RockSpeaker

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Co do brzmienia - lubię generalnie sporo dołu, ale też nie aż tyle co by w pasmo basu się wcinał. Czyli w tym wypadku mahoń, ew. jakiś egzotyczny, nieco lżejszy odpowiednik, jeśli chodzi o korpus.
Musem nie jest, ale gryf wklejany/neck thru, byłby mile widziany.
A co do ceny, no jak mówiłem, na razie chcę zdobyć rozeznanie, ale docelowo prawdopodobnie 2,5-3 koła będzie to max.

Offline głuchy_zjeb

  • Gaduła
  • Wiadomości: 225
  • mahoń, heban, emg
    • Komandor gwiezdnej floty
Epi LP w barytonie trochę osób tu ma/miało i sobie chwali. Dobre i tanie tylko ciężko dostępne.
ore ore na traktore

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Ja mam LTD ESP VB-400. W sumie obecnie zajmuje miejsce, bo mam drugą gitarę z większą skalą i wiekszą ilością strun :)
Trudno mi określić względem innych gitar, ale profil gryfu jest na pewno bardziej kołkowaty niż w mayonesie setiusie, troche podobny do epiphone LP, generalnie przyjemnie się to trzyma i nie utrudnia grania. Na pokładzie dramatyczne przetworniki EMG 81 i 85.

Jeżeli byłbyś zainteresowany to wal na PW - zmieścisz się w budżecie na pewno :) I jeszcze zostanie.
« Ostatnia zmiana: 21 Gru, 2011, 22:41:01 wysłana przez benkai »

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
a grywał ktoś na Schecter Scorpion Deluxe?



IMO brzydkie w chuj, ale pan z RnR bardzo sobie chwalił (do użytku prywatnego, żeby nie było). jest w stanie ktoś obiektywnie ocenić? :)

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
IMO brzydkie w chuj,

Faktycznie niezbyt ładna . Mi osobiście przypomina bas Defil Luna . Ale wygląd o niczym nie świadczy.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ogrywałem kiedyś w RnR w Katowicach, z nudów, bo czekałem na koncert. Przyjemnie leży w łapie, wybrzmiewa jak trzeba. Poza tym, że jest brzydka, to wymienić jej przetworniki może na jakieś jaśniejsze, słabsze i można grać.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Interesujące, może kiedyś razem z jakimś sytym setem przystawek dołączy również do mojej kolekcji :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ja mam LTD ESP VB-400. W sumie obecnie zajmuje miejsce, bo mam drugą gitarę z większą skalą i wiekszą ilością strun :)
Trudno mi określić względem innych gitar, ale profil gryfu jest na pewno bardziej kołkowaty niż w mayonesie setiusie, troche podobny do epiphone LP, generalnie przyjemnie się to trzyma i nie utrudnia grania. Na pokładzie dramatyczne przetworniki EMG 81 i 85.

Jeżeli byłbyś zainteresowany to wal na PW - zmieścisz się w budżecie na pewno :) I jeszcze zostanie.


faktycznie fajne wiosło jak Bloodrafko miał takie wiosło to nawet fajnie gadało, o dobre słowo, za taką kasę poprawnie :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Bardzo miło wspominam Ibaneza MMM1. Po wymianie mostowego przetwornika na SH-6 robiła się maszynka do zabijania.
http://forum.sevenstring.pl/recenzje-sprzetu/ibanez-mmm1-mike-mushok-signature/
Kuźwa brakuje mi tego wiosła :/

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
a grywał ktoś na Schecter Scorpion Deluxe?

( Obraz usunięty.)

IMO brzydkie w chuj, ale pan z RnR bardzo sobie chwalił (do użytku prywatnego, żeby nie było). jest w stanie ktoś obiektywnie ocenić? :)

Ta gitara jest chyba na demonstracji Sidewindera V, jeśli się nie mylę.
weimar guitar gently weeps

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Ja mam LTD ESP VB-400. W sumie obecnie zajmuje miejsce, bo mam drugą gitarę z większą skalą i wiekszą ilością strun :)
Trudno mi określić względem innych gitar, ale profil gryfu jest na pewno bardziej kołkowaty niż w mayonesie setiusie, troche podobny do epiphone LP, generalnie przyjemnie się to trzyma i nie utrudnia grania. Na pokładzie dramatyczne przetworniki EMG 81 i 85.

Jeżeli byłbyś zainteresowany to wal na PW - zmieścisz się w budżecie na pewno :) I jeszcze zostanie.


faktycznie fajne wiosło jak Bloodrafko miał takie wiosło to nawet fajnie gadało, o dobre słowo, za taką kasę poprawnie :D

To ten sam patyk. Niestety ma za mało o jedną strunę dla mnie :) Ale skala jest zajebista - nie wymaga jakichs makabrycznych ruchów w stawach.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
nie zapomnieli, juz pisałem do kolegi w tej kwestii, z tym że cena trochę wzrosła i kolega pewnie średnio będzie chciał :)
B ( o ) ( o ) B S

Offline RockSpeaker

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
No cena jest wysoka, nie powiem, ale wiosło też spoko. :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
8936 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2012, 09:43:31
wysłana przez Lothar
8 Odpowiedzi
2876 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Cze, 2015, 19:05:02
wysłana przez maarioo
0 Odpowiedzi
1472 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2015, 11:30:06
wysłana przez Stachu
7 Odpowiedzi
9332 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2015, 18:33:19
wysłana przez vastio
23 Odpowiedzi
3578 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2022, 19:49:55
wysłana przez SolarisP