Autor Wątek: Bas 4 strunowy do nagrywek ! NID HELP !  (Przeczytany 8878 razy)

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Bas 4 strunowy do nagrywek ! NID HELP !
« 20 Gru, 2011, 02:48:39 »
Witam (trochę się głowiłem gdzie założyć temat żeby nie śmiecić...)  :lol:

Sprawa wygląda następująco. Bawię się od dłuższego czasu w robienie miksików i nagrywanie. Jak dotąd przy własnych nagrywkach zamiast basu używałem gitara na cleanie + pitch shifter - jednak taka opcja jak dla mnie wali bobem i rezultat jest na zasadzie "w ostateczności styknie" ale i tak jest sraczka. W kwestii basów jestem totalnym noobem, nie śledzę tematu i nie wiem które sprzęty są w miare ok. Maj kłeszczyn iz - JAKI BAS KUPIĆ abym mógł go na lajcie wrzucać w Drop A? Główny priorytet to cena, zależy mi żeby było jak najtaniej (używki jak najbardziej). Pytam o jakieś mało znane firmy które dają radę i kosztują tyle co nic. Mój ziomek kiedyś kupił bas - ZAK (podobno robił to kiedyś Mayones) i dał za niego 300zł. Szukam czegoś w tym stylu. Znacie jakieś takie opcje? Bas będzie wpinany do PODa i spoko by było gdyby jako tako stroił  :D (wiem wiem dużo wymagam  :lol: ) jednak chyba nawet Sky Way > clean + pitch shifter  :facepalm:

Dzięki Panowie  ;D

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
punie sky way to nawet nie myśl

z tanich to ja np używam J&D JD-100 kupiłem go do nauki od kolegi i okazał się na tyle dobry że grałem na nim gig. Idealnie prosty gryf, nabicie progów, brzmienie nie jest jasne ale bardzo basowe porównując do np Squier-a który ma więcej góry. W porównaniu do Fendera Highway-a precla brzmieniowo wypada naprawdę dobrze nie ma lipy, jest mniejsza, ma węższy gryf  i nie kosztuje 3000zł, używkę wychaczysz za 300-400zł nowka chyba 600zł

kolega kupił swojej małpie bas z allegro do nauki dał za niego 200zł nowy i go ustawialiśmy, masakra wszystko krzywe progi niezeszlifowane, na różnych wysokościach. otwory na pickupy wyciete nożem, kaplica więc odradzam

obadaj jeszcze http://www.espguitars.com/basses/ltd-standard-deluxe/b-series.html te niżej są tanie i dobre

squiery odradzam bo przy strunach 130 w drop C gryf zamienia się w łuk.

obadaj jeszcze 5tki bo przy grubasach w drop A przynajmniej 145 to gryfy 4rek tych bardzo tanich mogą się uśmiechnąć a tak już bedzie bardziej pewnie

"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Przetrzep dokładnie allegro. Ja kupiłem za 270zł z przesyłem Cruisera 5 strun, aktywna elektronika, uszkodzony. Sprowadziło się do klipsa baterii. Jeszcze go dopieściłem i gra konkretnie.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
kolega Thoth dobrze mówi zapomniałem o tej firmie konkretne basiwa
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Otototo właśnie o takie firmy mi chodzi :D Jak macie więcej to zapodajcie ;) A ze Sky Wayem to była ironia :P

Offline sei.tahn

  • Gaduła
  • Wiadomości: 378
Sorry za ot, ale...
Drevniak, gdzie ja mogę kupić struny 145 albo grubsze? Szukałem ale dupa jestem i nie znalazłem.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
http://www.maczosbass.pl/product-pol-1063-Gallistrings-SG5S-Steel-050-070-085-110-145-.html
http://www.maczosbass.pl/product-pol-1064-Gallistrings-SG5N-Nickel-050-070-085-110-145-.html
http://www.maczosbass.pl/product-pol-8646-Warwick-Black-Label-4-DL-40250-085-175-.html

u maczosa ogólnie skontaktuj sie z nim, ogólnie to wiekszy problem jest z producentem który takie druty robi. Kumple z Lublina mają kogoś kto robi struny, nie znam dokładnie tematu bo to było bardzo dawno temu i nie wiem czy dalej funkcjonuje
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Trzeba polować na allegro. Czasem pojawiają się licytacje, które kończą się niespodziewanie niską ceną. W taki sposób można upolować jakiś niezły bass np Langowskiego za 500zł.

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins
Albo podróbkę Pedulli za 1000 :P
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
No właśnie staram się teraz systematycznie ogarniać allegro. Byłoby znacznie łatwiej gdyby nie było miliard aukcji z badylami firmy "Precyżyn Bas" lub innymi basikami firmy "Firma" :P A jakie jeszcze lutnicze wyroby są godne uwagi poza Langowskim? W sumie trochę się tego bałem, bo jak widziałem "lutnika za 300zł" to wydawało mi się że jest to lutnik delikatnie mówiąc średnio wysokich lotów :( :P

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
yamaha może? tylko wiele nie powiem na ich temat, ibanezy są jeszcze, washburny chwalą na forach basowych szczególnie 6 str najlepiej to wziąć do łapy bo to różnie bywa ja swojego j&d tak kupiłem wziąłem i zobaczyłem te idealnie nabite progi prosty gryf ustawiona akcja strun to mi te naklejki z bananów i zardzewiały mostek latały koło dupy
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "


Offline ukasheq

  • Gaduła
  • Wiadomości: 146
Kurde stary, idealnie, tylko że ogłoszenie z 6 listopad, zaraz dzwonie tam :D

Offline piotras

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Washburn XB100 albo jakiś Cort.

Skyway albo J&D też się zdarzy spoko ale to ruletka.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Widzę, że lubisz odkopywać trupy. Aż tak się na giełdę śpieszy?
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
3147 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sty, 2011, 22:13:28
wysłana przez Turgon
23 Odpowiedzi
6580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2012, 21:49:48
wysłana przez haxigi
38 Odpowiedzi
16387 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2013, 11:23:20
wysłana przez Omlet
17 Odpowiedzi
8962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lut, 2019, 09:59:52
wysłana przez OMSON
10 Odpowiedzi
4841 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2023, 16:35:26
wysłana przez Omlet